Final Fantasy VII

Final Fantasy VII, 9.5 out of 10 based on 4 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (4 votes cast)

Se svolením použito z http://pilda.kaspy.cz

Přehled sekcí

1. Info o hře
2. Návod
3. Postavy – info, Limit Breaks, zbraně
4. Předměty
5. Bojové předměty
6. Statusy
7. Zbroj
8. Enemy Skills
9. Materie – červené, fialové, modré, zelené, žluté
10. Chov Chobobů (zlatý Chocobo)
11. Tipy a triky
12. Mapa světa


1. Info o hře

Vydavatel: Sony Computer Entertainment
Vývoj: Square
Datum vydání: 1. červen 1997
Vyšlo na: PS1, PC
Žánr: jRPG
Hodnocení: Metacritic – 92%

2. Návod

CD1

1. Destrukce prvního reaktoru – průmyslový komplex Makoro.

Příběh se otevírá pohledem na jedoucí vlak, z něhož vyskakují roztomilé postavičky. Jednou z nich jste právě vy. Jakmile se animace zastaví, následujte hromotluka Barreta. Zabijte strážce a následujte skupinku povstalců. U dveří si promluvte s Vickem, který vám umožní zvolit si jméno. Po otevření dveří se k vám přidá Barret,jehož jméno budete moci rovněž modifikovat. Pokračujte v cestě a následně si dvakrát promluvte s JC, aby otevřel zakódované dveře. Po vstupu do výtahu zmáčkněte spínač v jeho pravé části. Nakonec budete muset pokračovat v cestě k reaktoru sami. Slezte po žebříku dolů a u reaktoru (kousek od něho se setkáte s první ukládací plošinkou, kde si můžete hru sejvnout) Cloud automaticky nastaví časovanou bombu. Připravte se na souboj s prvním bossem (nezapomínejte se léčit lahvičkami během boje). Poté budete mít deset minut na to, abyste opustili komplex, takže sprintujte stejnou cestou zpět. Po úspěšném úniku z dosahu exploze se rozdělíte s tím, že se budete muset znovu setkat u vlakového nádraží. Po chvilce putování narazíte na Aerith, dívku prodávající květiny. Při rozhovoru použijte druhou volbu (not to worry), poté první (show interest in flowers) a nakonec si je kupte (buy). Sice to není bezpodmínečně nutné, ale docela se to hodí, což brzy poznáte. Jakmile vám dá květiny, dejte se vpravo a snažte se vyhýbat městským strážím (pár jich můžete zabít). Nakonec vás obklíčí u mostu a vám nezbude než skočit na jedoucí vlak. Ve vlaku si několikrát se všemi promluvte, a jakmile tak učiníte, vlak zastaví v sektoru sedm. Barret vydá příkaz k přesunu do základny a vy ho i s ostatními následujte.

2. Povstalecká základna.

V domku se jděte podívat k baru, načež vás osloví Marin, která si vás splete s svým otcem. Poté se k vám přitočí Tifa a zeptá se, zdali jste měl zase nepříjemnosti s Barretem. Dejte druhou volbu (restrained/held yourself) a Tifa bude překvapena změnou ve vašem chování natolik, že vám padne kolem krku a připojí se k vám. Nyní máte možnost věnovat koupené květiny buďto Tifě, nebo malé Marin. Volbu nechám na vás, ale já je dal Tifě :-). Opět jděte k baru a po chvilce se objeví Barret. Následujte ho dolů do sklepa, ale ještě předtím si u baru promluvte s Tifou, která vám nabídne drink. Po krátkém rozhovoru vám doporučí se odebrat za ostatními do sklepa. Dole je všechny pořádně vyzpovídejte a jeďte zpátky nahoru. Potkáte opět Tifu, která se vám bude snažit rozmluvit, abyste zůstali se skupinou, že vás potřebují, a po vybrání jedné z voleb (je jedno kterou použijete) vám připomene slib z mládí, který musíte dodržet. Nakonec dorazí Barret, dá vám peníze za předchozí misi a nabídne vám tři tisíce, pokud se s nimi zúčastníte i mise následující. Po převzetí financí jděte k baru, kde vám Barret oznámí, že následujícím cílem bude sektor pět a rovněž reaktor. Poté se vás zeptá, jak se používají magické materie koule. Při rozhovoru vyberte první volbu a sledujte sekvenci (bude to poučné i pro vás, takže dávejte pozor). Nakonec se k vám připojí i Tifa a společně zamíříte na vlakové nádraží, ale ještě předtím se můžete na vlastní pěst trošku porozhlédnout po městě a dokoupit zásoby, či se vybavit lepšími zbraněmi.

3. Cesta vlakem.

Nastupte do vlaku, kde se po chvilce jízdy odehraje slušná mela, protože ochranný identifikační systém ve vás objeví hledanou osobu. Nyní zažijete docela perné chvilky, jelikož budete muset v časovém limitu proběhnout všechny vagóny vlakové soupravy. Jakmile se vám podaří uniknout senzorům, vyskočte z vlaku ven. Po chvilce putování narazíte na ochranné pole a budete se muset proplížit kanálem vlevo. Probojujte si cestu kanálem a ocitnete se v průmyslové oblasti Makoro téměř totožné s tou, kde jste plnili první úkol. Lokalizujte reaktor a položte nálože. Dejte se na útěk a u počítače zkoordinujte sepnutí tlačítek přesně se členy party (napoprvé se vám to pravděpodobně nepodaří, ale chvilka snažení to napraví). Proběhněte dveřmi a narazíte na imperiální vojáky a setkáte se dokonce i se samotným presidentem. Nakonec na vás pošle dalšího bosse a frnkne helikoptérou. Po zabití bosse se odehraje kratší sekvence, na jejímž konci spadnete do hluboké propasti…

4. Sektor pět – znovu setkání s Aerith.

Po krkolomném pádu hodném ostříleného japonského bojovníka se ocitnete v kapli s Aerith. Během konverzace se vás otáže, jestli si ji ještě pamatujete. Požijte první volbu, poté rovněž první a nakonec znovu první. Po chvilce rozhovoru se k vám přidá a vy budete moci změnit její jméno. Na scéně se objeví imperiální agent a vy si promluvte s Aerith znovu. Požádá vás o ochranku při cestě domů a jako odměnu vám nabídne schůzku (ale to až později). Opusťte kapli nouzovým východem a snažte se postupovat nahoru. Po chvilce se stanete svědky malé nehody, kdy Aerith spadne dolů. Nyní je nutné dostat Clouda a Aerith znovu dohromady a proskočit dírou na půdě. V podstatě můžete dávat libovolné odpovědi, oba se nakonec setkají. Ze střechy si to zamiřte přímo do jejího domečku umístěného daleko v severní části tohoto sektoru. Uvnitř domku vás uvítá její matka a po krátkém rozhovoru si uvědomíte, že už je skoro čas se vrátit zpátky do sektoru sedm. Aerith se vás ještě zeptá, jestli je Tifa vaše přítelkyně, a volbu odpovědi nechám na vás :-). Jděte po schodech nahoru a řekněte Aerith, že si vážíte jejího zájmu, ale že si nepřejete ji vystavovat nebezpečí při cestě zpět. Budete se muset potichoučku proplížit ven z pokoje (stačí nepoužívat běh). Jakmile se vám to podaří, jděte směrem k východu ze sektoru, kde budete stejně nakonec překvapeni, protože tam Aerith již bude na vás čekat. Při rozhovoru dejte tedy druhou volbu a vezměte ji na cestu do sektoru sedm sebou. Proběhněte nebezpečným sektorem (zažijete pár soubojů) a skončíte na pískovišti, kde zažijete malou scénku. Po jejím skončení následujte Aerith za Tifou do nedalekého městečka.

5. Sektor šest – chudinská čtvrť.

Po vstupu do města si to zamiřte do jeho severovýchodní části a promluvte si s chlapíkem v červené vestě. Informujte se na Tifu (první volba), a dozvíte se, že byla odvedena do sídla Dona Cornea. Jděte se podívat do jeho vily (nejsevernější budova) a prohoďte pár slov se strážným. Aerith napadne zběsilá myšlenka vás převléci za ženu, abyste se mohl propašovat dovnitř. Nyní jděte do obchodu s oblečením a promluvte si s osobou za pultem. Řekne vám, že do doby, než se vrátí její otec, vám nemůže sloužit. Odskočte si tedy pro něho do baru a požádejte ho, aby vám ušil dámské šaty. Zpátky v obchodě již budou šaty hotové. Bohužel vám k dokonalosti ještě chybí paruka, ale nezoufejte. Jděte do posilovny a promluvte si s ženou. Nyní musíte porazit jejího bratra v dřepech. V podstatě je jedno zdali vyhrajete nebo prohrajete, protože paruku získáte tak jako tak (s tou lepší plus dalšími maličkostmi zažijete zajímavou příhodu v budoucnu, ale není to podstatné). S parukou zajděte znovu do obchodu a hoďte se do gala. Krásně vystrojeni jděte do Corneova sídla a uvnitř do jeho kanceláře. Nyní zažijete pár docela nepříjemných chvil, v kterých se vás bude parta chlapíků (nebo sám Corneo) snažit znásilnit. Pobijte otravy a běžte do Corneovy kanceláře. Po rozhovoru se vás na něco optá, ale ať zvolíte jakoukoliv odpověď, vždy nakonec skončíte v městské kanalizaci.

6. Stoky.

Ihned po vstupu do stok se připravte na konfrontaci s jedním z bosů. Po jeho eliminaci bude vaše cesta do dalšího sektoru v podstatě volná. Stačí postupovat stále vpřed, likvidovat nepřátele všech možných druhů a nakonec projít vrakovištěm (zde je potřeba občas posunout vlak vstupem do lokomotivy).

7.Abaranche – bitva o záchranu sedmého sektoru.

V čase kdy dorazíte do této lokace bude již Barret se svojí skupinou bojovat s Shinrovou armádou na vrcholku věže. Proklestěte si cestu věží a promlouvejte k umírajícím postavám. Bohužel stejně nezabráníte smutnému konci sektoru, ani smrti většiny členů skupiny. Barret tuto událost ponese velice těžce, ale jistá naděje v podobě jeho ztracené dcerky stále ještě zbývá…

8. Uvnitř Shinrova sídla.

Zajděte na návštěvu k Aerith, kde potkáte její matku, která vám částečně objasní minulost své nevlastní dcerušky. Barret se nakonec omluví za svá unáhlená slova a pustí se do vyprávění příběhu. Poté ho následujte po schodech nahoru, kde vám přislíbí své spojenectví. Ve vedlejším pokoji si můžete odpočinout. Svěží opusťte domeček a vraťte se zpátky do chudinské čtvrti (wall market – Slum Town). Jděte do její severní části, kde narazíte na tlupu dětí, následujte je až k vysoké zdi. Po ocelové trubce vyšplhejte nahoru (zjistíte že je potřeba baterie). Slezte zpátky dolů, jděte do obchodu se zbraněmi a promluvte si s kovářem. Nabídne vám tři baterie, kupte je. S nimi se opět vydejte k trubce a s jejich pomocí pokračujte vzhůry. Nakonec dosáhnete úpatí Shinrova mrakodrapu. Nyní si můžete zvolit ze dvou způsobů výstupu, buďto Barretův frontální útok, nebo Thifin plíživí assassinský. Volbu ponechám na vás, protože je to v podstatě jedno, tak jako tak skončíte nakonec v padesátém devátém patře. Zde narazíte na tři strážce vlastnící klíč do patra šedesátého. Výtahem jeďte o podlaží výše a jděte do levé části patra (kontrolní sál). Nyní musíte všechny členy vaší družiny nenápadně protáhnout celým sektorem, aniž by vás stráže spatřili. Po schodech vystupte do patra šedesátého prvního. Zde si promluvte s procházejícím se človíčkem a zvolte druhou odpověď (Don`t answer him). Dostanete klíč do dalšího patra kam okamžitě zamiřte. Jděte do pokoje v západní části podlaží, kde vám Domino nabídne klíče až do šedesátého pátého patra (správná odpověď zní „Shichoo Bakuhatsu“ – ovšem může se hru od hry lišit, takže budete muset experimentovat, nebo pečlivě prostudovat knihy v knihovně). V šedesátém třetím patře si pořiďte Zentaika Materii (kupón C), ale není to nutné. V šedesátém čtvrtém patře máte možnost uložit hru a odpočinout si, jinak pokračujte stále výše. Nyní musíte vždy otevřít jednu z truhel (ostatní budou zamčené) a nalezený fragment umístit do miniatury uprostřed patra. Tím se náhodně otevře jiná truhla a vy musíte celý proces znovu opakovat, až do samotného vyčerpání možností. V šedesátém šestém podlaží jděte na toalety a protáhněte se větrákem do šachty (climb on the top of toilet). Stanete se svědky porady společnosti. Opusťte toalety a sledujte vědce o dvě patra výše. Po chvilce narazíte na Aerith uvězněnou ve skleněné kapsli. Připojí se k vám Red XIII a vy se připravte na bitvu z bosem. Nakonec si to zamiřte zpět do šedesátého šestého podlaží (ještě předtím si promluvte s človíčkem, od kterého obdržíte klíč do nejvyšších pater budovy). Ve výtahu budete zajati a poté uvězněni. V celách si promluvte se všemi členy družiny a odpočiňte si. Probuzení v sobě skrývá překvapení v podobě otevřených dveří a mrtvých strážců. Probojujte si cestu k výtahu a jeďte do patra v kterém byla vezněna Aerith, najděte vchod do patra nejvyššího (69), kde si nezapomeňte uložit pozici. Vydejte se po schodech a promluvte si s presidentem a jeho poskoky. Poté se protáhněte dveřmi a promluvte si s Rufusem. Vaše družina bude rozdělena na dvě skupinky. Cloud se utká s Rufusem a zbytek se musí vydat k výtahům, kde bude ihned následovat bitva z bosem. V okamžiku kdy Rufus začne ztrácet síly opustí úprkem bojiště. Vy budete moci shlédnout perfektní animačku a pokračovat v další části hry.

9. Velký útěk, aneb šílená jízda na motocyklu.

Nyní se stanete svědky malé mezihry v které musíte úspěšně dojet do cíle a ochránit náklaďák se zbytkem party před otravnými vojáky. Na konci se utkáte s dalším bosem, po jehož smrti bude útěk završen. Před branami města si se všemi promluvte a opusťte ho. Na Barretův návrh se vydejte do Kalmu (viz mapa na této dvojstránce kterou budete ještě mnohokráte potřebovat, takže si ji pečlivě prostudujte).

10. Kalm.

Následujte Aerith do krčmy, kde se setkáte se zbytkem družiny. V krátkém monologu vám Cloud objasní část své „minulosti“, do které budete moci vstupovat. Ve snu následujte Sephirotha, promluvte si s ním a odpočiňte si (rest for the night). Ráno se k vám připojí Tifa a povede vás k reaktoru. Uvnitř vás Sephiroth požádá o uvolnění jedné z kapslí. Po krátké sekvenci se promění v zuřivé monstrum a propadne stavu šílenosti. Zpátky v realitě si uložte hru a pokračujte ve snění. Jděte do sídla, kde objevíte cestu vedoucí dolů. Narazíte na Sephirotha bezhlavě bloumajícího chodbami a hledajícího nějaké informace ohledně svého vzniku. Jděte dolů (protáhněte se tajnou stěnou), opět narazíte na Sephirotha tentokráte se vyskytujícího ve stavu totálního šílenství. Opusťte budovu a vzhlédněte na zpustošené město. Zpátky v reaktoru projděte do nižšího patra, kde objevíte Tifu ležící vedle svého mrtvého otce. Po jejím neúspěšném útoku na Sephirotha ji „odkliďte“ stranou a vyběhněte po schodech, sen skončí. V realitě sejděte o patro níže a promluvte si s Barretem (dostanete PHS systém umožňující vám libovolně prohazovat členy družiny – pouze v místech k tomu určených jako je 3D mapa či plošinky k ukládání hry). Poté prošmejděte celé město a nakupte si zásoby dle vlastního uvážení. Nakonec se vydejte k Chocobo farmě.

11. Farma.

Na farmě si promluvte se zvířátky (musíte se dostat až těsně k plotu), odpovězte horní volbou a získáte první vyvolávací materii (nezapomeňte ji ihned vyzkoušet). Poté jděte do stodoly a promluvte si s chlapíkem. Objasní vám systém chytání zvířátek (Chocobo). Kupte si od něho lákadlo za 2.000 a dejte ho jedné z vašich postav. Rovněž si pořiďte nějaké krmivo (kupte jich radši více, jelikož je přinejmenším pravděpodobné, že se vám zvířátko nepodaří chytit napoprvé o čemž by vám mohl vyprávět Wotan 🙂 ).

12.Mithrilové doly.

Opusťte farmu a vydejte se na zelenou travičku v její těsné blízkosti. Chvilku zde pobíhejte, načež byste měli podstoupit souboj v kterém se objeví zvířátko. Ihned mu hoďte krmivo a snažte se zabít ostatní příšery (neustále mu přitom házejte novou potravu a vyvarujte se jeho zasažení). Jakmile se vám ho podaří získat, tak se přibližte k bažinám. Všimněte si obrovského plaza, kterému budete muset právě za pomocí hbitých nožek zvířátka utéci (pochybuji, že vaše družina je již natolik silná, aby v boji zvítězila – sem je dobré si přinést enemey`s special ability materii a naučit se kouzlo Beta). Před vstupem do dolů narazíte na obrovskou mrtvolu – dílo Sephirotha. Vstupte dovnitř a postupujte dále, po chvilce narazíte na Taakse (Turks, námezdní žoldáci pracující pro presidenta). Po krátké sekvenci opusťte jeskyni a vydejte se k nedaleké věži (s kondorem na vrcholku). Nyní si můžete dle chuti vyzkoušet realtime strategii (kontaktujte chlapíka sídlícího na samotném vrcholku), ale není to prozatím nutné. Opusťte věž.

13. Vojenská námořní základna.

Vydejte se k námořní základně, kde si to ihned zamiřte do její pobřežní části (jihozápad města). Potkáte Puricii, malou dívenku hrající si s delfínem. Z nenadání se objeví mořská příšera, zneškodněte ji. Poté budete muset dívence poskytnout umělé dýchání dle uvedeného schématu. Jakmile se vám to podaří, jděte do domečku na samém pokraji města. Promluvte si s paní, poděkuje vám za záchranu své dcerky a nabídne vám nocleh. Bude následovat krátká sekvence po jejímž skončení jděte za Puricii, věnuje vám novou vyvolávací materii (Shiva). Znovu si s ní promluvte, prozradí vám způsob jak se dostat do vyšší části města. Přesuňte se k pobřeží a vezměte si od ní píšťalku. Nyní budete muset přesně odhadnout místo, z kterého vás delfín vystřelí na břevno (není to složité po chvilce se vám to podaří). Po úspěchu vyšplhejte do vojenské základny, strážce si vás splete s vojáky. Uvnitř kasáren si nezapomeňte změnit oblečení (change the clothes) a zařaďte se do průvodu (musíte trefit správný okamžik). Zpátky v kasárnách se naučte základní vojenské postoje a zúčastněte se další parády (dle úspěšnosti obdržíte odměnu). Hodně štěstí, budete ho rozhodně potřebovat.

14. Plavba přes moře

Naloďte se a pečlivě prozkoumejte loď. Po chvilce snažení byste měli objevit všechny členy skupiny v různých fázích maskování. Jakmile naleznete Barretta pozorujícího Rufuse, pohovořte si s ním. Znenadání se spustí alarm a vy se připravte na boj. Zamiřte do podpalubí, kde narazíte na Sephirotha (po boji si nezapomeňte vzít Infrit materii ve stejné místnosti). Nakonec loď přistane v nádherném letním středisku Costa Del Sol.

15. Pobřežní městečko Costa Del Sol

Procházejte městečkem a kochejte se pohledem na spoře oděná ženská těla. Navštivte pár obchůdků, nakupte si výbavu. Jakmile se dostatečně nabažíte písečných pláží, opusťte město směrem k lokaci Corel (viz mapa).

16. Pohoří Corel

Vydejte se cestičkou k horám. Ve skalním masivu si všimněte ústí do jeskyně. Probojujte si cestu jejím středem až ke starým vlakovým kolejím. Některé z nich jsou již natolik zkorodovány, že vás obšťastní volným pádem. Přesto pokračujte stále dále (most musíte obejít horem a poté pomocí páky spustit). Nakonec by se vám mělo podařit dosáhnout vesničky North Corel.

17. North Corel

Ihned po vstupu do vesničky bude následovat sekvence, v níž se dozvíte částečnou spojitost Barretta s jejími obyvateli. Jděte směrem k lanové dráze, kde se stanete svědky další Barrettovi sekvence. Po jejím skončení nastupte do lanovky a vychutnejte si nádhernou jízdu.

18. Gold Saucer

Zakupte si vstupenku (jednorázovou či permanentní v závislosti na vaší finanční situaci) a vydejte se vstříc obrovskému zábavnímu komplexu formátu Las Vegas. Po vstupu do hlavní místnosti se Aerith pokusí povzbudit zdrceného Barretta, čímž ho ale ještě více popudí a on dočasně opustí vaší družinu. Jděte na Wonder Square, potkáte veselého chlapíka jménem Cait Sith (přidá se k vám). Poté se různě procházejte a zkoušejte štěstí v jednotlivých hrách. Jakmile vás to přestane bavit, zajděte do Battle Square lokace, kde zpozorujete několik zkrvavených vojáků. Prozkoumejte mrtvá těla a budete omylem obviněni z několikanásobné vraždy a za trest vržení do nové lokace.

19. Vězení

V exilu se pokuste promlouvat s Barrettem (stále s ním nebude kloudná řeč). Vstupte do domečku v pravo pod ukládací pozicí, sekvence bude následovat. Jděte do obytného přívěsu hlídaném dvěma strážci. Promluvte si s chlapíkem (v zelené kamizolce). Řekne vám o způsobu, jak je možné opustit tyto stoky. Musíte se zúčastnit závodů a pochopitelně vyhrát. Vraťte se na začátek lokace a projděte vraty okolo mrtvého hlídače. Dostanete se do pouště, kde se každý krok může stát osudným. Mělo by se vám podařit dosáhnout starého vrakoviště (když zabloudíte sveze vás chlapík na káře). Potkáte Dayina s kterým se budete muset jako Barrett utkat na život a na smrt. Vraťte se zpět k přívěsu a ukažte získaný náhrdelník tlusťochovi. Umožní vám závodit o svobodu.

20. Zpět v Gold Sauceru

Na dráze si ještě můžete promluvit s ostatními závodníky a pak hurá do toho. Naštěstí máte neomezeně pokusů, takže se nenechejte svým prvním nezdarem odradit, po chvilce se vám vyhrát určitě podaří. Po vítězství se dozvíte, že zbytek vaší družiny již byl propuštěn a správce podniku vám navíc jako omluvu věnuje své bezvadné vozítko.

21. Území Gongaga

Váš úkol v Gold Saucer je splněn. Nyní máte k dispozici buginku, s jejíž pomocí můžete překonávat vodní toky. Vydejte se k lokaci Gongaga, kde se odehraje bitka se starými známými. Poté jděte cestičkami (jedna vede do vesničky druhá k zničenému reaktoru – sekvence a pak seberte Titan summoning materii). Ve vesničce si to nasměrujte do malé chatku v pravém spodním rohu. Obyvatelé vám povypráví zajímavou historku, vyjděte z chatky a promluvte si s Tifou. Opusťte vesničku a vydejte se směrem do Cosmo Canyonu (je ukryv v horách).

22. Cosmo Canyon

Promluvte si s chlapíkem a dejte druhou volbu (poznal by že lžete) a po zásahu Nanakiho (Red XIII) vás pustí dovnitř. Vydejte se do průzkumu nové lokace a sledujte Nanakiho. Představí vás Boogen-Haagenovi, svému moudrému pradědečkovi a učiteli. Poté zajděte pro zbylé členy družiny a vraťte se do jeho sídla na samotném vrcholku města. Promluvte si s ním. Jděte k ohništi na náměstí a se všemi si pohovořte. Následujte Boogena a připravte se na strastiplnou a nebezpečnou cestu (tell him you are prepared).

23. Cosmo Canyon – strastiplná cesta

Čeká vás hromada bojů, včetně jednoho bosse číhajícího na konci jeskyně. Zpátky u ohniště si znovu se všemi promluvte a opusťte město.

24. Rošťačka Yuffie

Získání této nezbedné holky sice není nutné, ale její začlenění do party vám přinese kopu zábavy navíc. Naleznete ji v lesích přesně na jih od Canyonu (poblíž řeky). Zde se motejte tak dlouho, než s ní nepodstoupíte souboj. Po jejím poražení se stanete svědky zajímavého rozhovoru (nepoužívejte ukládací plošinku poblíž, je to past!). Při rozhovoru musíte volit následující odpovědi jinak se k vám nepřipojí. „Not interested“, „……petrified“, „Wait a second!“, „……That’s right.“ a nakonec „……Let’s hurry on.“ a stane se členkou vaší družiny. Nepodaří-li se vám to hned napoprvé, můžete celý proces opakovat znovu. Nyní pokračujte v cestě dále směrem na sever (od Canyonu).

25. Nibleheim

Po vstupu do města nastane chaos ohledně Cloudovi paměti o jejím zničení, ale to se časem vysvětlí. Nakupte si vybavení dle vlastního výběru a vydejte se do hlavního sídla známého z Cloudova flashbacku.

26. Uvnitř Sídla

Proklestěte si cestu až k sejfu v levé části domu. Otevřete ho i přes varovné signály. Nyní musíte otočit kruhem doprava na 36, doleva na 10, doprava na 59 a doprava na 97. Máte na to velice málo času a nikdy nesmíte přesáhnout hranici daného čísla. Po otevření truhly na vás bafne překvapený boss. Seberte klíč a nezapomeňte na materii ležící poblíž. Nyní jděte do pravé části domu, kde se protáhněte skrytým průchodem v knihovně. Seběhněte dolů a zamčené dveře otevřete klíčem ze sejfu. Strčte do prostřední rakve, probudíte Vincenta. Při rozhovoru zadejte dolní volbu. Znovu ho vzbuďte a zeptejte se ho na jeho příběh. Opusťte místnost, Vincent se k vám znenadání přidá. V další části kobek potkáte Sephirotha, následujte ho ven.

27. Pohoří poblíž Nibleheimu

Prokličkujte hornatou krajinou a poté i jeskyní. V jejím závěru vás bude očekávat další z oblíbených bosů. Sražte ho na kolena a opusťte jeskyni.

28. Rocket Town a quest s Yuffie

Nádherné „raketové“ městečko by nemělo být ušetřeno průzkumu vašeho bádavého oka. Projděte domkem v horní části města až k letadlu. Jděte k raketě, potkáte projektanta Cida. Připojí se k vaší družině. Zpátky v jeho domku (kde jste objevili letadlo) si s ním a Shielou znovu promluvte. Opusťte domek a připravte se na příjezd presidenta Rufuse. Jděte opět k letadlu a promluvte si s Palmou. Zúčastníte se jedné z nejveselejších bitev ve hře. Získáte letadlo s nímž můžete prozkoumávat i některé ze vzdálenějších ostrovů. Nejprve si to zamiřte na nejzápadnější ostrov s městečkem v jeho nejsevernější části. Chvilku po vystoupení z letadélka vás Yuffie okrade o všechny materie a prchne na sever. Sledujte ji do Uutaie. Zde zajděte do obchodu s materiemi a otevřete truhlu. Zjeví se Yuffie a ukradne i tuto poslední materii. Jděte do domku umístěného poblíž vchodu a odhrňte závěs, Yuffie…a zdrhá. Před barem (západní část města) prohledejte nádoby…Yuffie! Tentokráte neunikne a scéne se přesune do jejího domku. Navrhne vám zatáhnout za levou páku (obě jsou falešné, takže z toho nebuďte smutní). Opět vás přechytračila. Opusťte domek a vydejte se do nejzápadnější části města (s pagodou). Bouchněte do zvonku a vydejte se po schodech. Narazíte na Dona Cornea, známého to perverta. Po scéně potkáte Taakse, s kterými vzhledem k novým okolnostem uzavřete kooperační dohodu. Jděte k hornaté oblasti v nejsevernější části města. Jakmile naleznete zajatce, Corneo na vás pošle svojí pekelnou bestii. Po svém osvobození vám Yuffie vrátí všechny ukradené materie. Opusťte ostrov a vydejte se do zkoumání pobřeží poblíž Gold Sauceru. Měli byste objevit malou chajdu, v níž bydlí kovář. Není zde sice vždy, ale po několika pokusech byste ho měli zastihnout doma. Pohovořte si s ním na téma Keystone, řekne vám, že ho před časem prodal správci Gold Sauceru. A tak vaše cesta bude směrovat opět přes vesničku North Corel lanovkou do Gold Sauceru.

29. Opět v Gold Sauceru.

Po příjezdu do Gold Sauceru si to zamiřte na Battle Square, do pokojíku zvaného „Dio’s Show Room“, objevíte Keystone. Pokuste se ho získat, a budete nuceni vstoupit do bojové arény (horní volba – i v případě prohry ho získáte). S Keystonem v kapse opusťte Gold Saucer (odehraje se láskyplná scéna s jedním z charakterů, v závislosti na vašem počínání – může to být dokonce i s Barretem!!!). Vyhledejte jižně položený ostrov s monumentální pyramidou ve svém středu. Vstupte do ní.

30. Chrám starobylých.

Uvnitř chrámu si promluvte s umírajícím Tsengem a vložte Keystone do oltáře. Probojujte si cestu bludištěm. Na jeho konci narazíte na chodbu s kutálejícími se balvany. Po jejich překonání si hru uložte a vejděte do místnosti času (za zmínku stojí pouze IV, V, VI, VII, VIII, XII). Rovněž můžete spadnout dolů a od draků získat zajímavý artefakt. Nakonec vstupte do šesté hodiny a prohoďte pár slov se Sephirothem. Následujte ho doprava a na konci chodby se pokuste pohnout s černou materií (Lightly move…). Po zjištění struktury materie vám zavolá Caith Sith se sebevražedným návrhem. Souhlaste s ním (trust Caith Sith…), vraťte se zpět do časové místnosti a projděte dvanáctou hodinou. Zabitím bosse opustíte chrám.

31. Bone Village.

Po probuzení dle libosti odpovězte Tifě a opusťte osadu. Osedlejte vaši lodičku a vydejte se přímo na sever k ledovému ostrovu. Zakotvěte na zeleném trávníčku a vstupte do Bone Village. Zde budete mít za úkol získat Luna Harpu, abyste mohli následovat Aeris do ztraceného města. Promluvte si s chlapíkem sedícím nedaleko vchodu. Obeznámí vás se způsobem prohledávání zeminy. Požádejte ho o nalezení harfy a přesuňte se výše, k levé části stanu (lokace uložení se může hru od hry měnit, ale s nejvyšší pravděpodobností by se měla nalézat právě na tomto místě) a dejte volbu k těžení. Ráno se podívejte do bedny u vchodu. V případě úspěchu by se tam měla harfa objevit (jinak se pokuste proces zopakovat na jiném místě poblíž stanu). S harfou se vydejte do spícího lesa, kde si nezapomeňte sebrat Summon Kjata materii (vždycky se po chvilce objeví mezi stromy).

32. Shell Village – Aeris.

Nyní máte možnost se vydat třemi směry. Vlevo naleznete pár zajímavých předmětů, uprostřed zatím nic a vaše cesta by rozhodně měla směrovat pravým směrem. Zde prohledejte všechny domečky (skryto několik materií) a nakonec se v jednom z nich utábořte (rest…). Po probuzení se vydejte prostřední cestou a vstupte do osvětleného „domku“. V jeho středu se vám otevřela nová cesta, po níž sestupte dolů. Uložte si pozici a vydejte se k Aeris. Připravte si kapesníky, protože bude následovat jeden z nejsmutnějších okamžiků celé hry, kdy vás navždy opustí krásná a tajemná Aeris, jediná možná záchrana planety. Po vysušení klávesnice od slz vložte druhé CDčko, kde bude honitba za Sephirothem pokračovat…

CD2

Následujte Sephirotha skrze údolí a probijte si cestu jeskyní. Ocitnete se v nádherně zasněžené krajince. Severním směrem je položena vesnice, která by se měla stát vaším dalším útočištěm.

1. Snowy Village.

Uvítá vás nádherná vánoční atmosféra zasněžené vesničky. Prohledejte všechny domky a pohovořte si s jejich obyvateli. V jednom z východních naleznete na stěně mapu, kterou bez váhání zabavte a jděte severním směrem. Ignorujte starcovo varování a setkáte se s lehce naštvanou Irinou. Bude se na vás snažit hodit smrt svého šéfa Tsenga a nakonec vám jednu vrazí. Tak či onak posléze zajděte do prostředního domku a promluvte si s mladíkem bydlícím v jeho útrobách. S přihlédnutím ke svým zkušenostem vám nabídne snowboard. Přijměte jeho dárek a severní cestou opusťte vesnici. Připravte se na trošku legrace…

2. Šílený sjezd a cesta sněhovým peklem.

Bude následovat další z meziher, ve které musíte na snowboardu sjet dlouhatánský kopec. Zde není co dodat, nakonec se po neúspěšném přistání probudíte kdesi v neznámu. A právě k tomuto účelu jste si měli pořídit mapu. Aktivujte ji a snažte se zorientovat. Nyní bude vaším cílem se dostat k místu označenému červeným bodem. Vede tam mnoho cest, a je jen na vás, kterou z nich zvolíte (cestou můžete objevit spoustu pěkných předmětů – např. Summon Alexander materii od sněžné ženy po dotknutí se horkého potůčku). Pokud byste snad zabloudili a nevěděli kudy kam, po chvilce padnete vysílením k zemi a probudíte se v chatce pod útesem. Zde si můžete konečně pořádně odpočinout a hlavně uložit svoji hru. Pohovořte se starcem. Vysvětlí vám princip zahřívání při snaze překonat ledovec. Jakmile se budete cítit připraveni opustit toto místo (stále se můžete vrátit zpět a dále prozkoumávat ledovou cestu ve snaze nalézt poklady) vydejte se směrem k ledovci. Překonat ho není žádným problémem, jak brzy zjistíte (stařec blafoval). V první jeskyni musíte shodit balvan, aby vám odblokoval cestu dále. Ve druhé rozbít všechny čtyři obrovské rampouchy a ve třetí vás očekává další z bossů. Po překonání ledovce bude následovat další z fantastických sekvencí. Jděte cestou ke středu kráteru (přidá se k vám Tifa, pokud ji již nemáte v družině). Překonejte obě energetické bariéry (stačí odhadnout správný okamžik) a postupte dále.

3. Vyvolání legendárního meteoritu.

Připravte se na další konfrontaci se Sephirothem a jeho poskokem. Dejte Black materii na hlídání k Red XIII a projděte třetí energetickou bariérou. Jakmile se vám ji podaří překonat, na scénu vstoupí opět řada neuspořádaných flashbacků z minulosti, jenž budou zakončeny Sephirothovým úspěšným vyvoláním meteoritu. Destrukce planety se nezadržitelně blíží.

4. V nitru vojenské základny.

Vzbudíte se v Shinrově vojenské základně. Promluvte si s Barrettem a vyslechněte Rufuse. Dozvíte se, že jste považován za hlavního viníka vyvolání meteoru. Tifa bude odvedena do plynové komory, kde by měla podstoupit kyslíkovou dietu. Naštěstí se na scéně objeví Cait Sith a zachrání beznadějnou situaci. Jako Barrett nebudete moci dveře otevřít, a tak Tifu dočasně opusťte a snažte se probojovat ven ze základny. Narazíte na Yuffie převlečenou za reportérku. Na její radu jděte k letadlové základně (k obrovské lodi). Scéna se přehodí k Tifě. Nyní ji musíte za pomoci návodu osvobodit z pout. Po chvilce snažení by se vám to mělo podařit (nezapomínejte používat kombinace různých tlačítek – např. X a trojúhelník). Jakmile budete moci, urychleně vypněte přívod plynu. Poté vylezte dírou z komory a běžte k vrcholku kanónu. Na jeho samotném konci narazíte na Scarlet. Není jiné možnosti, než ji prostě ufackovat. V situaci, kdy padne na kolena, utíkejte až k samotnému konci, a po nádherné sekvenci budete opět všichni pohromadě (navíc s báječným dopravním prostředkem).

5. Nový cíl.

Na palubě letadla se přesuňte do řídící místnosti, kde vás již bude očekávat zbytek družiny. Všechny důkladně vyzpovídejte. Red XIII zmíní ostrov, kde by se měl nalézat mnohokráte zmiňovaný Lifestream. Pilotovi vydejte příkaz vyrazit (proceed…). Za cíl cesty si určete jihovýchodně položenou vesnici Mideel.

6. Quest s Yuffie.

Před vyplutím do Mideelu si ještě jednou můžete odskočit (pokud jste tak již dávno neučinili) do Wutaie, rodného městečka Yuffie. Zde jděte k obrovské pagodě v nejvzdálenější části města. Vstupte dovnitř a promluvte si s osobou strážící schody nahoru (musíte mít Yuffie v družině). Otáže se vás, zda-li jste připraveni na zkoušku tvrdosti. Pokud ano, budete muset porazit tohoto a poté i pět dalších bojovníků, včetně Yuffiina otce Goda. Za odměnu získáte kromě cenných zkušeností i pěknou Summon Leviathan materii. Tím je váš úkol ve Wutai zase pro jednou ukončen a vy můžete normálně pokračovat směrem k Mideelu.

7. Vesnička Mideel.

Navštivte pobřežní vesničku Mideel a pusťte se do jejího pečlivého prozkoumávání. Po chvilce narazíte na dva človíčky si povídající něco o záhadném trosečníkovi – je to Cloud!!! Naleznete ho v polní nemocnici, umístěné do severní časti vesničky. Bohužel však záhy poznáte, že jeho stav vlivem silného Mako zářením není vůbec dobrý a jakoby to nestačilo, Tifa se z tohoto objevu rovněž nervově zhroutí. Novým vůdcem skupiny se stane pohodář Cid. Pod jeho vedením osedlejte HighWind a zamiřte si to k makoro komplexu poblíž North Corelu (musíte do Corelu a proběhnout přes železniční tratě směrem k reaktoru), kde budete mít za úkol zamezit Shinře ve snaze získat první „Huge Materii“.

8. North Corel – Vlaková scénka.

Probojujte si cestu k reaktoru, kde narazíte na vojáky společnosti. Zabijte je a nasedněte do vlaku. Nyní budete mít za úkol dohonit vlak s materií, přeskočit na něj a na poslední chvíli ho zastavit, abyste zachránili hornickou vesničku před jistou zkázou. Budete na to mít deset minut, které se mi projevili jako zcela dostačující. Nejprve musíte zrychlovat pomocí trojúhelníku a šipky nahoru (co nejrychleji můžete). Po přeskočení na jedoucí vlak si probojovat cestu k lokomotivě a tu se poté za pomocí kláves nahoru+trojúhelník a dolů+X pokusit zastavit. Pokud by se vám snad nepodařilo vlak zastavit včas, zopakujte si scénku znovu, protože by to nebylo vůbec výhodné. Za odměnu získáte Ultima Materii a pochopitelně „Huge Materii“. Druhý kousek se nachází v Condor Fort.

9. Bitva o Fort Condor.

Jeďte do pevnosti s velkým kondorem sedícím na jejím vrcholku (na západ od Chocobo farmy). Vstupte dovnitř a pohovořte si se všemi přítomnými. Zamiřte na vrcholek věže a promluvte si s hlídkujícím chlapíkem. Řekne vám, že se armáda chystá na finální útok, který je třeba odrazit. Budete muset vyhrát bitvu ve strategické mezihře (stačí postupovat dle pokynů). Jakmile se vám podaří zvítězit, vyběhněte z věže ven a seberte Summon Phoenix Materii (při summonování dokáže oživit všechny mrtvé bojovníky). Jděte zpátky dolů a promluvte si se starcem u stolu. Dá vám druhou „Huge Materii“ – důvod proč vojsko útočilo na pevnost. Váš úkol je zde splněn a vy zamiřte zpátky do Mideelu, podívat se jak se daří Cloudovi a Tifě.

10. Zpátky v Mideelu.

Ve vesničce znovu prohledejte všechno obchody a všimněte si malých bílých Chocobů běhajících uvnitř (nejprve si opatřete alespoň jednu Mimett Green – měli by je prodávat na farmě, popřípadě je má Chocobo Sage na severním ostrově poblíž kráteru). Pokuste se s Chocobou promluvit a dejte mu Mimett Green. Poté ho podrbejte za uchem (pets its ears) a získáte Contain Materii. Další zajímavostí jsou dveře v obchodě se zbraněmi. Zkuste je otevřít a zjistíte, že jsou patrně zamčené. Opusťte obchod a jděte přes mostík do levé části vesničky, kde poblíž baráčku stojí stařec. Oběhněte domeček a v místě, kde uslyšíte klikavý zvuk seberte starý klíč. S jeho pomocí zkuste znovu otevřít dveře v obchodě a klíč se zlomí. Majiteli přiznejte pravdu a omluvte se, dozvíte se, že dveře byly na stěnu pouze namalované – věnuje vám ring of the cursed. Nyní zajděte do nemocnice a promluvte si s Tifou. Sekvence bude následovat. Zastrašte příšeru „Weapon“ a shlédněte další sekvenci.

11. Lifestream – hledání reality.

V nitru Lifestreamu si jako Tifa promluvte s každým Cloudem a vyslechněte fragmenty jeho paměti. Konečně začnete chápat většinu věcí, které byly do této chvíle zahaleny mlhou nejasnosti. Po několika minutách se vám podaří za pomoci terapie přimět Clouda k uvědomění si sebe samého a stane se opět vůdcem skupiny. Zpátky v Highwind si se všemi promluvte a poté leťte směrem k Junonu.

12. Junon – třetí „Huge Materie“.

Vstupte do Junonu a vojákovi strážícímu výtah do vyššího podlaží nabídněte uplátu 10 penízků. Proběhněte vojenským komplexem směrem k podvodnímu reaktoru (přes hlavní třídu). Probojujte si cestu do podvodního komplexu a narazíte na „Huge Materii“ a Rena. Bitva s bosem bude následovat a mezitím vám Reno s Materii unikne do ponorky. Získejte druhou, kotvící v přístavu (nezapomeňte z truhel kolem sebrat spoustu zajímavých věcí včetně Leviathan Scales). Nasedněte do ponorky a připravte se na další akční mezihru. Vaším cílem bude potopit unikající rudou ponorku. Máte na to deset minut a je to pohoda. Jakmile ji potopíte, pečlivě prohledejte mořské dno a hlavně onu potopenou ponorku, z které získáte „Huge Materii“, kousek na sever je v jeskyni ukryt potřebný Key of the Ancient a západním směrem potopené letadlo, které v sobě skrývá opravdu požehnaně pěkných věciček typu Hades Materie a podobně. Rozhodně se zatím nepokoušejte porazit Emerald Weapon (velká zelená příšera), bylo by to s nejvyšší pravděpodobností zcela bezpředmětné. Nakonec se vyloďte na břehu a leťte do Rocket village, kde by se měla nacházet čtvrtá materie.

13. Rocket Village – čtvrtá „Huge Materie“.

Ve vesničce si to okamžitě zamiřte směrem k raketě a připravte se na pár klasických soubojů. Budete muset zabít Ruda (člena Turksu) a jeho poskoky. Jděte do řídící místnosti a dozvíte se, že Shinra plánovala za pomoci rakety zneškodnit meteorit. Po menším incidentu se ocitnete ve vesmíru. Nyní musíte získat materii z protekční zóny. Kód k otevření kabinky je kruh, čtverec, X, X. Jedná se o poslední „Huge Materii“. V záchranném modulu vám Red XIII navrhne znovu navštívení jeho mentora Boogen-Haagena.

14. Cosmo Canyon.

V Cosmo Conyonu si sním promluvte a on se rozhodne vás následovat do Shell Village, kde se Aeris utkala se Sephirothem. Cloud poté umístí čtyři „Huge Materie“ do centra vesmírného pokoje. S jejich pomocí budete moci získat Master Materie (viz následující stránky) a Bahamuta ZERO (musíte mít u sebe Bahamuta, Neo Bahamuta a dotknout se modré materie). Zpátky v letadle zamiřte k Shell Village (do Forgotten City).

15. Shell Village – Forgotten City.

Vydejte se levou cestou, sekvence bude následovat (musíte mít u sebe Key to the Ancients – Shell Key z podmořského dna). V několika následující okamžicích se dozvíte mnoho užitečných informací ohledně fantastického příběhu FF7, takže bedlivě poslouchejte. Po skončení scén se pokuste opustit město a zavolá vám Cait Sith, aby vám sdělil informace o situaci v Midgaru. Weapon zaútočí na Midgar a bude potřeba ji zastavit. Leťte k městu a připravte se na souboj. Musíte bosse porazit ve stanoveném časovém limitu, jinak ho zabije Sister Ray z Midgaru a vy přijdete o cenné zkušenosti. Poté se leťte podívat ke kráteru a shlédněte sekvenci ilustrující novou politickou situaci v Midgaru. Bude třeba zastavit Hoja.

16. Midgar.

Za pomocí Highwindu seskočte do Midgaru a připravte vaši skupinu na delší cestu. Následujte Cait Sitha a promlouvejte s ním. Probojujte si cestu skrze podzemní komplex (narazíte na Turkse – možná bitva) až k Mako Canonu (v osmé stanici musíte zatočit doleva). Zde se utkáte s Haidekkou a Scarten v jejich bizardních robotech. Po jejich poražení postupujte stále dále k Mako Canonu (Sister Ray) a brzy narazíte na Hoja. Zjistíte, že je Sephirothovým biologickým otcem. To však nic nezmění na faktu, že ho budete muset zneškodnit. Nakonec se všichni opět sejdete na palubě Highwindu a bude následovat delší konverzační scéna. Na Cloudův návrh se všechny charaktery odeberou domů, aby zde zjistili proč a za co vlastně bojují a zdali si v tom přejí pokračovat. Zjištění, že se nakonec všichni vrátí zpět nebude překvapením. Nyní si můžete hru uložit a vložit do mechaniky poslední CD.

CD3

K této části hry již v podstatě není nutné z mé strany cokoliv dodávat, protože se téměř celá odehrává na bitevním poli. Vaším cílem je sestoupit až do nitra kráteru, kde se utkáte s další mutací Jenovy a nakonec se samotným Sephirothem (možná budete muset prohodit na druhou skupinku ve snaze ho zabít). Cestou budete nacházet spousty zajímavých materií a věciček, ale rozhodně ještě není od věci si odskočit zpátky do světa FF7, pro získání všech materií, vytrénovaní svého vlastního zlatého chocoby, získání ultimátních zbraní, level 4 limitů atd…

3. Postavy – info, Limit Breaks, zbraně


Aerith Gainsborough

Věk: 22
Výška: 5′ 3″
Datum narození: 7. únor
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: 0
Zbraň: Hůl
Povolání: Prodavačka květin

Vyrůstala v centru Midgarské chudinské čtvrti. Představuje paprsek světla a naděje v tomto temném světě plném zla a špíny. Zabývala se pěstováním květin a ochranou svého kláštera. S Cloudem se setkává na samém počátku hry a již v ten okamžik je rozhodnuto o jejich osudu. Smutným faktem zůstává, že vás na konci prvního CDčka opustí a nechá vaše srdce zalité žalem. Je slabou bojovnicí, ale zato vynikajícím magikem.

Limit Breaks
Level 1: 1: Healing Wind 2: Seal Evil
Level 2: 1: Breath of the Earth 2: Fury Brand
Level 3: 1: Planet Protector 2: Pulse of Life
Level 4: 1: Great Gospel 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Guard Stick 12 99 1s 1x
Mythril Rod 16 100 2c 1x
Full Metal Staff 22 100 2c/1s 1x
Striking Staff 32 100 2c/2s 1x
Prism Staff 40 105 4c 1x
Aurora Rod 51 110 4c/1s 1x
Wizard Staff 28 100 3s 2x
Wizer Staff 33 100 4s 2x
Fairy Tale 37 103 7s 1x
Umbrella 58 118 žádný 0x
Princess Guard 52 111 6c/1s 1x


Barret Wallace

Věk: 35
Výška: 6′ 4″
Datum narození: 15. prosinec
Místo narození: Corel Village
Krevní skupina: 0
Zbraň: Ruční zbraň
Povolání: Vůdce Avalanche

Je vůdcem povstalecké skupiny AVALANCHE. Má obzvláště pádné důvody pro odpor vůči presidentovi Shinrovi (ale nebudu kazit požitek ze hry jejich prozrazováním). Nejenže na pohled vypadá mohutně a silně, ale i jeho schopnosti v boji jsou nadprůměrné. Nejlépe se projevuje při útocích z větších vzdáleností (těžkotonážní zbraně typu gatling, raketomet a podobně) a právě z toho důvodu je výhodné ho umísťovat do „zadních“ řad. Doporučuji vám ho mít po celou dobu hraní v družině, nebudete litovat.

Limit Breaks
Level 1: 1: Heavy Shot 2: Mind Break
Level 2: 1: Grenade Bomb 2: Hammer Blow
Level 3: 1: Satellite Beam 2: Anger Max
Level 4: 1: Catastrophe 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Gatling Gun 14 97 1s 1x
Assault Gun 17 98 2c 1x
Cannon Ball 23 98 2c/1s 1x
Atomic Scissorss 32 99 2c/2s 1x
Heavy Vulcan 39 100 4c 1x
Chainsaw 52 100 4c/1s 1x
Microlaser 63 101 4c/2s 1x
A*M Cannon 77 103 6c 1x
W Machine Gun 30 100 3s 2x
Drill Arm 37 97 4s 2x
Solid Bazooka 61 100 8c 1x
Rocket Punch 62 110 žádný 0x
Enemy Launcher 35 100 2c/3s 1x
Pile Banger 90 80 6c 0x
Max Ray 97 98 6c 1x
Missing Score 98 108 8c 0x


Caith Sith

Věk: Neznámý
Výška: 3′ 2″
Datum narození: neznámé
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: neznámé
Zbraň: telefonní sluchátko
Povolání: Tajné

Limit Breaks
Level 1: 1: Sled Fang 2: Lunatic High
Level 2: 1: Blood Fang 2: Stardust Ray
Level 3: 1: Howling Moon 2: Earth Rave
Level 4: 1: Cosmo Memory 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Mythril Clip 24 100 2c/1s 1x
Diamond Pin 33 102 2c/2s 1x
Silver Barrette 40 110 4c 1x
Gold Barrette 50 104 4c/1s 1x
Adaman Clip 60 106 4c/2s 1x
Crystal Comb 76 108 6c 1x
Magic Comb 37 100 3s 2x
Plus Barrette 39 104 4s 2x
Centclip 58 108 8s 1x
Hairpin 57 120 žádný 0x
Seraph Comb 68 110 4s 1x
Behimoth Horn 91 75 6s 1x
Spring Gun Clip 87 100 6c 1x
Limited Moon 93 114 8c 0x


Cid Highwind

Věk: 32
Výška: 5′ 8″
Datum narození: 22. únor
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: B
Zbraň: oštěp
Povolání: Pilot

Ve vzduchu i na moři nenajdete lepšího pilota a většího kuřáka než je Cid. Cid je muž s velkým srdcem a velkou vírou. Jeho největším snem je cesta na konec vesmíru.

Limit Breaks
Level 1: 1: Boost Jump 2: Dynamite
Level 2: 1: Hyper Jump 2: Dragon
Level 3: 1: Dragon Dive 2: Big Brawl
Level 4: 1: Highwind 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Spear 44 97 2c/2s 1x
Slash Lance 56 98 4c/1s 1x
Trident 60 105 6s 1x
Mast Axe 64 99 4c/2s 1x
Partisan 78 100 6c 1x
Viper Halberd 58 102 4s 2x
Javelin 62 104 4c/1s 2x
Grow Lance 78 102 6c 1x
Mop 68 118 žádný 0x
Dragoon Lance 66 100 8s 1x
Scimitar 86 102 2c 3x
Flayer 100 100 6s 1x
Spirit Lance 92 112 4c 1x
Venus Gospel 97 103 8c 0x


Cloud Strife

Věk: 21
Výška: 5′ 7″
Datum narození: 19. srpen
Místo narození: Nibelheim
Krevní skupina: AB
Zbraň: Meč
Povolání: Žoldák

Cloud je bývalým členem Shinrovy elitní bojové jednotky zvané SOLDIERS. Je vám představen jako žoldák bez špetky charakteru, kterého si najala povstalecká skupina AVALANCHE, aby jim pomohl zneškodnit hlavní reaktor ve městě Midgar. Celý příběh FF7 se motá právě okolo tohoto človíčka. Bude téměř po celou dobu hraní vaší hlavní postavou a po relativně krátké době rozvine své nadpřirozené bojové schopnosti.

Limit Breaks
Level 1: 1: Braver Level 2: Cross-slash
Level 2: 1: Blade Beam Level 2: Climb Hazard
Level 3: 1: Meteorain Level 2: Finishing Touch
Level 4: 1: Omnislash 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Buster Sword 18 96 2c 1x
Mythril Saber 23 98 2c/1s 1x
Hardedge 32 98 2c/2s 1x
Butterfly Edge 39 100 4c 1x
Enhance Sword 43 107 8c 1x
Organics 62 103 4c/2s 1x
Crystal Sword 76 105 6c 1x
Force Stealer 36 100 3s 2x
Rune Blade 40 108 4s 2x
Murasame 51 100 4c/1s 1x
Nail Bat 70 100 žádný 1x
Yukiyoshi 56 100 2s 1x
Apocalypse 88 110 3s 3x
Heaven’s Cloud 93 100 6s 1x
Ragnarok 97 105 6c 1x
Ultima Weapon 100 110 8c 0x


Red XIII

Věk: 48
Výška: 3′ 9″
Datum narození: neznámé
Místo narození: Cosmo Canyon
Krevní skupina: neznámá
Zbraň: Headdress
Povolání: Žádné

Red XIII je jedním z nejzáhadnějších charakterů v celé hře. Poprvé se objevuje na scéně během přepadu Shinrovi základny, kde je držen v zajetí šíleným doktorem Hojem. Je jak dobrým válečníkem, tak i schopným čarodějem, bohužel je však limitován krátkým dosahem svých drápů.

Limit Breaks
Level 1: 1: Sled Fang 2: Lunatic High
Level 2: 1: Blood Fang 2: Stardust Ray
Level 3: 1: Howling Moon 2: Earth Rave
Level 4: 1: Cosmo Memory 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Mythril Clip 24 100 2c/1s 1x
Diamond Pin 33 102 2c/2s 1x
Silver Barrette 40 110 4c 1x
Gold Barrette 50 104 4c/1s 1x
Adaman Clip 60 106 4c/2s 1x
Crystal Comb 76 108 6c 1x
Magic Comb 37 100 3s 2x
Plus Barrette 39 104 4s 2x
Centclip 58 108 8s 1x
Hairpin 57 120 žádný 0x
Seraph Comb 68 110 4s 1x
Behimoth Horn 91 75 6s 1x
Spring Gun Clip 87 100 6c 1x
Limited Moon 93 114 8c 0x


Tifa Lockheart

Věk: 20
Výška: 5′ 4″
Datum narození: 3. květen
Místo narození: Nibelheim
Krevní skupina: B
Zbraň: Glove
Povolání: Barmanka

Přítelkyně z Cloudova dětství. Společně vyrůstali ve městě Nibelheim, ale jakmile se Cloud připojil k speciálním jednotkám, jejich cesty byly rozděleny. Tifa následně rovněž opustila městečko, aby si otevřela bar Seventh Heaven v sedmém sektoru. Po krátké době se její bar stal základnou povstalecké skupiny a ostatně i ona se následně stala její členkou. Projevuje se jako talentovaná válečnice a i při využívání magie je velice silná. Mezi její největší výhody ale patří téměř nejmocnější Limity (speciální útoky získané vždy po určité době boje – obdoba berserk útoků) ze všech postav.

Limit Breaks
Level 1: 1: Beat Rush 2: Somersault
Level 2: 1: Water Kick 2: Meteodrive
Level 3: 1: Dolphin Blow 2: Meteor Strike
Level 4: 1: Final Heaven 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Leather Glove 13 99 1s 1x
Metal Knuckle 18 102 2c 1x
Mythril Claw 24 106 2c/1s 1x
Grand Glove 31 110 2c/2s 1x
Tiger Fang 38 110 4c 1x
Dimond Knuckle 51 112 4c/1s 1x
Dragon Claw 62 114 4c/2s 1x
Crystal Glove 75 115 6c 1x
Motor Drive 27 106 3s 2x
Platinum Fist 30 108 4s 2x
Kaiser Knuckle 44 110 2c/6s 1x
Work Glove 68 114 žádný 1x
Powersoul 28 106 4s 2x
Master Fist 38 108 6s 1x
God’s Hand 86 255 4c 1x
Premium Heart 99 112 8c 0x


Vincent Vallentine

Věk: 27
Výška: 6′ 0″
Datum narození: 13. říjen
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: A
Zbraň: Gun
Povolání: Nezaměstnaný

Další skrytá postava hry. Získání jeho náklonnosti není jednoduchou záležitostí. Jeho bojové a magické schopnosti jsou nadprůměrnými, ale co ho činí naprosto unikátním jsou jeho bezvadné limity, které jsou obecně pokládány za jedny z nejefektnějších (bohužel jsou zrovna tak nevyzpytatelné).

Limit Breaks
Level 1: 1: Galian Beast 2: není
Level 2: 1: Death Gigas 2: není
Level 3: 1: Hell Masker 2: není
Level 4: 1: Chaos 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
Quicksilver 38 110 2c/2s 1x
Shotgun 48 112 4c 1x
Shortbarrel 51 118 4c/1s 1x
Lariat 64 120 4c/2s 1x
Winchester 73 120 6c 1x
Peacemaker 38 118 2c/1s 2x
Buntline 48 124 4c 2x
Long Barrel R 66 255 8c 1x
Silver Rifle 62 120 žádný 0x
Sniper CR 42 255 4c 1x
Supershot ST 97 120 6c 0x
Outsider 80 120 4c/4s 1x
Death Penalty 99 115 8c 0x


Yuffie Kisaragi

Věk: 16
Výška: 5′ 2″
Datum narození: 20. listopad
Místo narození: Wutai
Krevní skupina: A
Zbraň: Shuriken
Povolání: Lovkyně materií, Ninja

Toto divoké, arogantní a moc krásné děvče je jedna ze skrytých postav hry. Naleznete ji v lesích přesně na jih od Canyonu (poblíž řeky). Zde se motejte tak dlouho, než s ní nepodstoupíte souboj. Po jejím poražení se stanete svědky zajímavého rozhovoru (nepoužívejte ukládací plošinku poblíž, je to past!). Při rozhovoru musíte volit následující odpovědi jinak se k vám nepřipojí. „Not interested“, „……petrified“, „Wait a second!“, „……That’s right.“ a nakonec „……Let’s hurry on.“ a stane se členkou vaší družiny.

Limit Breaks
Level 1: 1: Greased Lightning 2: Clear Tranquil
Level 2: 1: Landscaper 2: Bloodfest
Level 3: 1: Gauntlet 2: Doom of the Living
Level 4: 1: All Creation 2: není
Jméno zbraně Atk Atk% Sloty AP
4-point Shuriken 23 100 2c/1s 1x
Boomerang 30 101 2c/2s 1x
Pinwheel 37 104 4c 1x
Razor Ring 49 105 4c/1s 1x
Hawk Eye 61 107 4c/2s 1x
Crystal Cross 74 110 6c 1x
Wind Slash 30 103 3s 2x
Twin Viper 36 108 4s 2x
Spiral Shuriken 68 110 2c/6s 1x
Superball 68 120 žádný 0x
Magic Shuriken 64 113 3s 1x
Rising Sun 68 108 4c 2x
Oritsuru 90 116 4c/4s 1x
Conformer 96 112 8c 0x

4. Předměty

ITEM Použití Efekt při použití
1/35 soldier ? ? ? ? ? do strategie ve Fort Condor ???
8inch Cannon 1 postava těžký speciální útok
All Creation Yuffie Lv.4 Limit Break
Antarctic Wind Všichni způsobí „Ice 2“
Antidote 1 postava vyléčí „Poison“ status
Autograph – – – – – – nic – nepotřebné
Battery – – – – – – použití při cestě do Midgaru – CD1
Bird Wing Všichni uvalí Wind damage (větrná smršť)
Bolt Plume Všichni způsobí „Bolt 2“
Carob Nut – – – – – – pro křížení chocobů
Catastrophe Barret Lv.4 Limit Break
Cauldron 1 postava způsobí „Smelly Breath“
Cornucopia 1 postava vyléčí „Small“ status
Cosmo Memory Red XIII Lv.4 Limit Break
Cureil Greens Chocobo přidá Staminu
Dazers 1 postava způsobí „Paralysis“
Deadly Waste Všichni způsobí „Bio 2“
Desert Rose – – – – – – k výměně za Gold Chocobo
Dragon Fang Všichni způsobí blesk
Dragon Scales Všichni způsobí „Aqua Breath“
Dream Powder Všichni způsobí „Sleepel“
Earth Drum Všichni způsobí „Quake 2“
Earth Harp – – – – – – k výměně za Master Materii
Earth Mallet Všichni způsobí „Quake 3“
Echo Screen 1 postava vyléčí „Sleep“ status
Elixir 1 postava doplní všechny HP/MP
Ether 1 postava doplní 100 MP
Eye drop 1 postava vyléčí „Dark“ status
Fight Diary – – – – – – nic – nepotřebné
Final Heaven Tifa Lv.4 Limit Break
Fire Fang Všichni způsobí „Fire 2“
Fire Veil Všichni způsobí „Fire 3“
Gambler – – – – – – nic – nepotřebné
Ghost Hand 1 postava přidá MP ukradené od nepřítele
Graviball 1 postava způsobí „Demi“
Great Gospel Aeris Lv.4 Limit Break
Grenade 1 postava lehčí speciální útok
Guard Source 1 postava obrana o 1 bod nahoru
Guide Book – – – – – – k výměně za Underwater Materii
Gysahl Greens Chocobo přidá : Staminu
Hero Drink 1 postava způsobí „Mighty Guard“
Highwind Cid Lv.4 Limit Break
Hi-Potion 1 postava doplní 500 HP
Holy Torch Všichni způsobí „Dispel“
Hourglass Všichni způsobí „Stop“
Hyper 1 postava způsobí „Fury“, vyléčí „Sadness“
Chaos Vincent Lv.4 Limit Break
Ice Crystal Všichni způsobí „Ice 3“
Imapler 1 postava způsobí „Toad“
Ink 1 postava způsobí „Dark“
Kiss of Death Všichni stejný efekt jako „All Over“
Krakka Greens Chocobo přidá Appearance
Lasan Nut – – – – – – pro křížení chocobů
Light Curtain Všichni způsobí „Barrier“
Loco weed Všichni způsobí „Confuse“
Luck Source 1 postava štěstí o 1 bod nahoru
Luchile Nut – – – – – – pro křížení chocobů
Lunar Curtain Všichni způsobí „MBarrier“
Magic Source 1 postava magická síla o 1 bod nahoru
Maiden“s Kiss 1 postava vyléčí „Toad“ status
Masamune Blade – – – – – – nic – nepotřebné
Megalixir Všichni doplní všechny HP/MP
Mimett Greens Chocobo bez efektu (pro získání Chocobobukle)
Mind Source 1 postava intelekt o 1 bod nahoru
Mirror Všichni způsobí „Reflect“
Molotov 1 postava způsobí oheň
M-Tentacles Všichni způsobí „Bio 3“
Mute Mask Všichni způsobí „Silence“
OmniSlash Cloud Lv.4 Limit Break
Pahsana Greens Chocobo přidá Appearance
Phoenix Down 1 postava oživí postavu s 1/10 HP
Pipio Nut – – – – – – pro křížení chocobů
Porov Nut – – – – – – pro křížení chocobů
Potion 1 postava doplní 100 HP
Power Source 1 postava síla o 1 bod nahoru
Pram Nut – – – – – – pro křížení chocobů
Reagan Greens Chocobo přidá Staminu
Remedy 1 postava vyléčí některé abnormální statusy
Right arm 1 postava těžký speciální útok
Saraha Nut – – – – – – pro křížení chocobů
Save Crystal – – – – – – vytvoří Save v Northern Crater – CD3
Shrapnel 1 postava střední ohnivý útok
Shrivel Všichni způsobí status „Mini“
S-mine 1 postava střední speciální útok
Smoke Bomb Všichni útěk z boje
Soft 1 postava vyléčí „Petrify“ status
Speed Drink 1 postava způsobí „Haste“
Speed Source 1 postava rychlost o 1 bod nahoru
Spider Web Všichni způsobí „Slow“
Stardust Všichni způsobí „Comet 2“
Super Sweeper – – – – – – nic – nepotřebné
Swift Bolt Všichni způsobí „Bolt 3“
Sylkis Greens Chocobo přidá : Speed, Stamina, Appearance
T/S Bomb 1 postava způsobí „Demi 2“
Tantal Greens Chocobo přidá Staminu a Appearanci
Tent Všichni doplní všechny HP/MP (na mapě nebo u sejfu)
Tissue – – – – – – nic – nepotřebné
Tranquilizer 1 postava způsobí „Sadness“, vyléčí „Fury“
Turbo Ether 1 postava doplní všechno MP
Vaccine 1 postava prevence před abnormálním statusem
Vagyrisk Claw 1 postava způsobí „Petrify“
Vampire Fang 1 postava přidá HP ukradené od nepřítele
War Gong Všichni způsobí „Berserk“
X-Potion 1 postava doplní všechno ztracené HP
Zeio Nut – – – – – – pro křížení chocobů

5. Bojové předměty

8-inch Cannon

Typ fyzický útok na dálku
Vzorec předmět
Síla 3200
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element střelba (Shoot)

Antarctic Wind

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 1200
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Ice

Antidote

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusu „Poison“

Bird Wing

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 1040
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Wind

Bolt Plume

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 416
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Lightning

Cauldron

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusů „Sleep“, „Poison“, „Confusion“, „Silence“, „Frog“, „Small“

Cornucopia

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusu „Small“

Curiel Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

Dazers

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Paralysed“

Deadly Waste

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 96
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Poison
Efekt zakouzlení statusu „Poison“ (šance 20)

Dragon Fang

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 2400
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Lightning

Dragon Scales

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 3680
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Water

Dream Powder

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt zakouzlení statusu „Sleep“ (šance 80)

Earth Drum

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 640
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Earth

Earth Mallet

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 2560
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Earth

Echo Screen

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusu „Silence“

Elixir

Typ Physical Recovery
Vzorec Recovery
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element léčící

Ether

Typ magická obnova MP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
Šance 255
Cíle 1
Element léčící

Eye drop

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusu „Darkness“

Fire Fang

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 960
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Fire

Fire Veil

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 1200
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Fire

Ghost Hand

Typ magické pohlcení MP
Vzorec předmět
Síla 32
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu

Graviball

Typ magický útok
Vzorec % HP
Síla HP cíle / 4
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element Gravity

Grenade

Typ fyzický útok na dálku
Vzorec předmět
Síla 160
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element střelba (Shoot)

Gysahl Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

Hero Drink

Typ Physical Misc Ability
Zakouzlení automatické
Cíle 1 Al
Pozn. každý přidá 30 % k Att, MAt, Def, MDf. These Modifiers cannot exceed 100% Nelze se takto naboostovat o víc než 100 %

Hi-Potion

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 500
Šance 255
Cíle 1
Element léčící

Holy Torch

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusů „Haste“, „Slow“, „Stop“, „Regen“, „Barrier“, „MBarrier“, „Reflect“, „Shield“

Hourglass

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt zakouzlení statusu „Stop“ (šance 80)

Hyper

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Fury“

Ice Crystal

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 2076
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Ice

Impaler

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Frog“

Ink

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Darkness“

Kiss of Death

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt zakouzlení statusu „Death“ (šance 68)

Krakka Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

Light Curtain

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Barrier“

Loco weed

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt zakouzlení statusu „Confusion“ (šance 80)

Lunar Curtain

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „MBarrier“

Maiden´s Kiss

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusu „Frog“

Megalixir

Typ Physical Recovery
Vzorec Recovery
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element léčící

Mimett Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

Mirror

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Reflect“

Molotov

Typ fyzický útok na dálku
Vzorec předmět
Síla 400
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element Fire

M-Tentacles

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 2400
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Poison
Efekt zakouzlení statusu „Poison“ (šance 48)

Mute Mask

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt zakouzlení statusu „Silence“ (šance 80)

Pahsana Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

Phoenix Down

Typ magická obnova HP
Vzorec % maximálního HP
Síla cíle Max HP / 4
fyzická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící
Efekt Automaticky mine cíl co nemá status „Death“ a cíl co nepohlcuje léčení, 25% šance na zabití cíle co pohlcuje léčení, 100% vyléčeni statusu „Death“.

Potion

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
Šance 255
Cíle 1
Element léčící

Reagan Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

Remedy

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusů „Sleep“, „Poison“, „Sadness“, „Fury“, „Confusion“, „Silence“, „Frog“, „Small“, „Slow-numb“, „Petrify“, „Berserk“, „Paralysed“, „Darkness“

Right Arm

Typ fyzický útok na dálku
Vzorec předmět
Síla 1600
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element střelba (Shoot)

Shrapnel

Typ fyzický útok na dálku
Vzorec předmět
Síla 416
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element střelba (Shoot)

Shrivel

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Small“

S-mine

Typ fyzický útok na dálku
Vzorec předmět
Síla 1600
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element střelba (Shoot)

Smoke Bomb

Typ Magical Misc Ability
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Pozn. útěk z bitvy

Soft

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% vyléčení statusů „Slow-numb“, „Petrify“

Speed Drink

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Haste“

Spider Web

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Slow“

Stardust

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 1120
Zakouzlení automatické
Cíle 4 Tar
Element bez elementu

Swift Bolt

Typ magický útok
Vzorec předmět
Síla 1200
Zakouzlení automatické
Cíle všechny (poškození se nedělí)
Element Lightning

Sylkis Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

T/S Bomb

Typ magický útok
Vzorec % HP
Síla HP cíle / 2
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element Gravity

Tantal Greens

Typ magická obnova HP
Vzorec pevně daná hodnota
Síla 100
magická šance na zásah 255
Cíle 1
Element léčící

Tranquilizer

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1 Al
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Sadness“

Turbo Ether

Typ magická obnova MP
Vzorec % maximálního HP
Síla podle maximálního MP cíle]
Šance 255
Cíle 1
Element léčící

Vaccine

Typ magická změna stavu
Šance 255
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt 100% zakouzlení statusu „Resist“

Vagyrisk Claw

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu
Efekt zakouzlení statusu „Petrify“ (šance 68)

Vampire Fang

Typ Magical Absorb
Vzorec předmět
Síla 192
Zakouzlení automatické
Cíle 1
Element bez elementu

War Gong

Typ magická změna stavu
Zakouzlení automatické
Cíle všechny
Element bez elementu
Efekt zakouzlení statusu „Berserk“ (šance 80), na hráče je Šance 100%

X-Potion

Typ magická obnova HP
Vzorec % maximálního HP
Síla podle maximálního HP cíle
Šance 255
Cíle 1
Element léčící

6. Statusy

Barier – zábrana

Vzhled žádný
Účinek Redukuje všechno fyzické poškození na polovinu
Trvání 30 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“
Lék DeBarrier, DeSpell

Berserk – zběsilost

Vzhled „Limit červeně problikává
Účinek
Postava má 1,5X silnější fyzický útok
Postavu nelze kontrolovat a útočí na náhodné nepřátele
Nemožnost dostání limitu
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Peace Ring, Mystify+Added Effect Materia
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper

Confusion – zmatek

Vzhled Postava se točí na místě
Účinek
Postava náhodně napadá spojenecké postavy
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Peace Ring, Contain+Added Effect, Mystify+Added Effect, Hades+Added Effect
Lék Jakýkoliv fyzický útok, Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper

Darkness – temnota

Vzhled Postava klečí, černě problikává
Účinek Postava má sníženou přesnost (attack%)
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Silver Glasses, Fairy Ring
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper, Eye drop

Death – smrt

Vzhled Postava leží
Účinek
Postava nemůže nic dělat
Postava označena jako „mrtvá“
Odstraní všechny statusy, kromě „Frog“ a „Small“
Trvání Do oživení postavy
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Safety Bit, Destruct+Added Effect Materia, Odin+Added Effect Materia, „Death Force“
Lék Life, Life2, Phoenix Down, Angel Whisper, Phoenix

Death Force – smrtelná jednotka

Vzhled žádný
Účinek Odolnost proti statusu „Death“
Trvání Do konce souboje
Ochrana ?
Lék DeSpell, White Wind

Death-sentence – odpočítávání do smrti

Vzhled Postava má nad hlavou odpočítávadlo, klečí
Účinek Když dojde odpočítávadlo na nulu, postava umře
Trvání 60 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, „Death Force“, Ribbon, Safety Bit
Lék žádný

Dual – dvojitost

Vzhled žádný
Účinek Každou časovou jednotku vezme hráči 1/32 z maximálního počtu životů (HP)
Trvání ?
Ochrana ?
Lék Zabití Waterpola

Frog – transformace v žábu

Vzhled Postava je žába
Účinek
Všechny fyzický útoky redukovány na 1/4
Postava může používat pouze Fyzický útok (ne však limity), předměty (Items) a kouzlo Frog
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, White Cape, Transform+Added Effect Materia, Hades+Added Effect Materia
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper, Toad, Maiden’s Kiss, Impaler

Fury – zuřivost

Vzhled „Limit metr“ je červený
Účinek
Postava má snížený attack%, tzn častěji mine cíl
Růst „limit metru“ dvojnásobně rychlý
Trvání Dokud není vyléčeno
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Peace Ring
Lék Tranquilizer, Esuna, Remedy

Haste – spěch

Vzhled Dvojnásobná animační rychlost
Účinek Čas běží 2X rychleji (postava 2X rychleji útočí, ale zároveň zase třeba trvání různých podpůrných kouzel trvá poloviční čas)
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“
Lék DeSpell

Imprisoned – uvěznění

Vzhled Postava má zastavenou animaci
Účinek
Postava nemůže nic dělat
Postava označena jako „mrtvá“
Postavu nelze zaměřit útokem/kouzlem
Trvání Do konce souboje
Ochrana žádná
Lék Zabití pyramidy, Waterpola nebo levé či pravé ruky (Left Arm/Right Arm)

Lucky Girl – šťastná dívka

Vzhled žádný
Účinek Limit postavy Cait Sith, všechny údery jsou kritické
Trvání ?
Ochrana ?
Lék žádný

Manipulate – manipulace

Vzhled Postava modrozeleně problikává
Účinek
Lze používat kouzla příšery kterou manipulujete
Nelze použít na partu
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Resist“, „Sleep“, „Stop“, „Paralysed“
Lék Jakýkoliv fyzický útok, White Wind

MBarier – magická zábrana

Vzhled žádný
Účinek Redukuje všechno magické poškození na polovinu
Trvání 30 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“
Lék DeBarrier, DeSpell

Near-death – skoro smrt

Vzhled Postava klečí, má 25 % a míň HP
Účinek Žádný, postava je skoro mrtvá, ale může dělat ještě cokoliv
Trvání Dokud nemá postava víc jak 25 % HP
Ochrana Cokoliv čím předejdete ztrátě HP
Lék Cokoliv, čím vyléčíte postavu nad 25 % HP

Paralysed – ochrnutí

Vzhled Postava klečí, má zastavenou animaci
Účinek Postava nemůže nic dělat
Trvání 8 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Jem Ring
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper

Peerless – nepřekonatelnost

Vzhled Postava žlutě problikává (může to mít pouze Aeris)
Účinek
Veškeré útoky nezpůsobují žádné poškození
Odolnost proti všem statusům
Postavu nelze léčit
Trvání 17.5 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Resist“
Lék žádný

Petrify – zkamenění

Vzhled Postava má zastavenou animaci, má šedivou barvu
Účinek
Postava nemůže nic dělat
Postava označena jako „mrtvá“ (tzn, že když jsou tři postavy mrtvé, hra končí)
Postava nemůže utržit žádné zranění
Chrání proti jakýmkoliv statusům
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Jem Ring, Safety Bit, Contain+Added Effect Materia
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper, Soft

Poison – jed

Vzhled Postava klečí, zeleně září
Účinek Každý 2,5 jednotky času vezme hráči 1/32 z max HP (ignoruje DEF a nemá na to vliv náhodný faktor při výpočtu poškození)
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Poison Ring, Star Pendant, Fairy Ring, Poison+Added Effect Materia, Hades+Added Effect Materia
Lék Poisona, Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper, Antidote

Reflect – zrdcadlení

Vzhled žádný
Účinek Odráží seslané kouzlo zpět na odesílatele, pokud je odesílatel spojenec, tak na náhodně vybraného nepřítele. Ne všechna kouzla můžou být takto odražena.
Trvání Do konce souboje, nebo po čtyřech odražení
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“
Lék DeBarrier, DeSpell

Regen – regenerace

Vzhled Postava oranžově problikává
Účinek Postava získává každou časovou jednotku 1/32 HP z maximálnáho počtu HP.
Trvání 32 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“
Lék DeSpell

Resist – odpor

Vzhled žádný
Účinek Odolnost proti všem statusům
Trvání Do konce souboje
Ochrana žádná
Lék DeSpell, White Wind

Sadness – smutek

Vzhled Nejde poznat, pouze je to napsané v menu po boji
Účinek
Postavy fyzický útok je redukován (dam = dam – [dam * 79 / 256])
Růst „limit metru“ silně omezen
Trvání Dokud není vyléčeno
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Peace Ring
Lék Hyper, Esuna, Remedy

Shield – štít

Vzhled žádný
Účinek
Redukuje normální útoky na 0
Pohlcuje elementární magii a fyzické poškození
Nevztahuje se na útočné předměty a neelementární magii
Trvání 17,5 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Resist“
Lék DeBarrier, DeSpell

Silence – ticho

Vzhled Postava klečí, nad hlavou má „hovorovou bublinu“
Účinek Postava nemůže používat magii, nepřátelské schopnosti (enemy skils) a vyvolávat monstra (summons)
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Seal+Added Effect, Hades+Added Effect
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper, Echo Screen

Sleep – spánek

Vzhled Postava klečí, má nad hlavou Zzz
Účinek Postava nemůže nic dělat
Trvání 26 časových jednotek, nebo dokud není postava zasáhnutá fyzickým útokem
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Headband, Seal+Added Effect Materia, Hades+Added Effect materia
Lék Dokud není postava zasáhnutá fyzickým útokem, Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper

Slow – zpomalení

Vzhled Poloviční animační rychlost
Účinek Čas běží poloviční rychlostí (postava dá o polovinu míň útoků, ale zároveň zase třeba trvání různých podpůrných kouzel trvá 2X delší čas)
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Time+Added Effect Matieria
Lék DeSpell, White Wind, Angel Whisper

Slow-Numb – pomalé tuhnutí

Vzhled Postava má nad hlavou odpočítávadlo, šedivě problikává
Účinek Když dojde odpočítávadlo na nulu, postava zkamení (dostane status „Petrify“)
Trvání 30 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, Jem Ring, Safety Bit
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper, Soft

Small – zmenšení

Vzhled Postava je malinká
Účinek Attack postavy redukován na 0
Trvání Do konce souboje
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Ribbon, White Cape, Transform+Added Effect Materia, Hades+Added Effect Materia
Lék Esuna, Remedy, White Wind, Angel Whisper, Mini, Cornucopia, Shrivel

Stop – zastavení

Vzhled Postava má zastavenou animaci
Účinek
Rychlost útočení snížena na nulu (statusy jako „Regen“, „Barier“, „MBarier“ působí porad)
Postava nemůže nic dělat
Trvání 15 časových jednotek
Ochrana „Petrify“, „Peerless“, „Resist“, Contain+Added Effect Materia, Time+Added EFfect Materia, Choco/Mog+Added Effect Materia
Lék DeSpell, White Wind, Angel Whisper

7. Zbroj

Adaman Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
93 0 23 0 O=O 1X
Lokace Dá se ukrást příšře Adamantaimai.
Vlastnosti žádné
Aegis Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Vlastnosti Cena
55 15 86 50 O=O O=O 1X None
Lokace Později při invazi na Midgar.
Vlastnosti žádné
Aurora Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
76 8 54 3 O=O O=O 1X
Lokace Forgotten City, dá se ukrást z příšery Unknown 2.
Vlastnosti Absorbuje útoky s elementem Ice.
Bolt Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
74 8 55 3 O=O O=O 1X
Lokace Corral Valley Caves, dá se ukrást z příšery Unknown 3.
Vlastnosti Absorbuje útoky s elementem Lightning.
Bronze Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
8 0 0 0 žádné 0X
Lokace Má to každá postava na začátku.
Vlastnosti žádné
Carbon Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
27 3 14 0 O=O O 1X 800
Lokace Obchod v Costa Del Sol a North Corel, dá se ukrást příšeře Moth Slasher.
Vlastnosti žádné
Crystal Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
70 8 45 1 O=O O=O O=O 1X 4800
Lokace Weapons shop v Mideelu, později od děcka v horní části Midelu.
Vlastnosti žádné
Diamond Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
57 6 37 0 O=O O=O O 1X 3200
Lokace Dá se koupit od týpka Head Excavator v Bone Village.
Vlastnosti žádné
Dragon Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
58 3 47 2 O=O O=O O=O 1X
Lokace Po poražení příšery Red Dragon v Temple of Ancients, dá se ukrást z té samé příšery v Northern Cave.
Vlastnosti Snižuje poškození od útoků s elementem Fire, Ice, and Lightning na polovinu.
Edincoat
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
50 0 33 0 O O O O O O O 1X 8000
Lokace Po zabití týpka jménem Palmer v Rocket Town, v obchodu v Rocket Town (Disc 2).
Vlastnosti Magic +5
Escort Guard
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
62 5 55 0 O=O O=O O=O 1X
Lokace Gelnika, dá se ukrást příšeře Iron Man.
Vlastnosti Nuluje útoky s elementem Lightning, Earth, Poison a Water, můžou nosit pouze můži.
Fire Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
72 8 52 3 O=O O=O 1X
Lokace Gaea’s Cave, dá se ukrást příšeře Unknown.
Vlastnosti Absorbuje útoky s elementem Fire.
Four Slots
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
12 0 10 0 O O O O 1X 1300
Lokace Výměna za Coupon A v Shinra Tower, obchod v Costa Del Sol
Vlastnosti žádné
Fourth Bracelet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
74 3 100 3 O=O O=O O 1X
Lokace Dá se najít v Rocket Town.
Vlastnosti Magic +20
Gigas Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
59 0 0 0 O=O O=O O 0X
Lokace Po poražení Demons Gate v Temple of Ancients, dá se ukrást příšeře Gigas.
Vlastnosti Strength +30
Gold Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
46 4 28 0 O=O O=O 1X 2000
Lokace Obchod v Rocket Town, dá se ukrást příčeře Dragon.
Vlastnosti žádné
Chocobracelet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
35 10 38 10 O O O O 1X
Lokace Výhra v Chocobo Racing v Gold Sauceru.
Vlastnosti Dexterity +30, Luck +20
Imperial Guard
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
82 0 74 0 O=O O=O O=O 1X
Lokace Od bosse Grand Horn ve Fort Condor.
Vlastnosti žádné
Iron Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
10 0 2 0 O 1X 160
Lokace Midgar obchod.
Vlastnosti žádné
Minerva Band
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
60 8 57 0 O=O O=O O=O 1X
Lokace Dá se ukrást ženě jménem Elena v Midgaru.
Vlastnosti Nuluje útoky s elementem Fire, Ice, Gravity a Holy, můžou nosit pouze ženy.
Mystile
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
65 50 72 60 O=O O=O O=O 1X
Lokace Invaze na Midgar, Northern Cave.
Vlastnosti žádné
Mythril Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
18 3 8 0 O=O 1X 350
Lokace Obchod ve Wall Market, Kalm Town a Junon Town.
Vlastnosti žádné
Platinum Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
20 0 12 0 O O 2X 1800
Lokace Obchod v Junon Town (Disc 2) a Costa Del Sol, dá se ukrást příšeře Death Claw.
Vlastnosti žádné
Precious Watch
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
0 0 0 0 O O O O O O O O 1X
Lokace Cena v Chocobo Racing v Gold Sauceru.
Vlastnosti žádné
Rune Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
43 5 24 0 O O O O 2X 3700
Lokace Dá se koupit od týpka Head Excavator v Bone Village.
Vlastnosti žádné
Shinra Alpha
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
77 0 34 0 O=O O=O O=O 1X
Lokace Dá se ukrást příšerám Underwater MP, Captain a SOLDIER: 1st.
Vlastnosti žádné
Shinra Beta
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
30 0 0 0 O=O O O 1X
Lokace Dá se ukrást příšeře Marine.
Vlastnosti žádné
Silver Armlet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
34 4 22 0 O=O O O 1X 1300
Lokace Po zabití chlápka Dyne v Gold Sauceru, obchod v Cosmo Canyonu.
Vlastnosti žádné
Titan Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
14 2 4 0 O O 1X 280
Lokace Po zabití příšery Airbuster v Shinra reactoru, V obchodu v Sector 5 Slums a Wall Market.
Vlastnosti žádné
Warrior Bangle
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
96 0 21 0 O=O O=O 0X
Lokace Dá se ukrást z příšery Eagle Gun.
Vlastnosti Strength +20
Wizard Bracelet
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
6 3 85 3 O=O O=O O=O O=O 1X 12000
Lokace Po zabití Jenova Life ve Forgotten City, Obchod v Mideelu.
Vlastnosti Magic +20
Zeidrich
Def Def% Mdef Mdef% Sloty AP Cena
100 15 98 18 žádné 0X
Lokace Dá se ukrást z Turks: Rude.
Vlastnosti Strength +20, Magic +20, poškození od všech elementů redukováno na 1/2.

8. Enemy Skills

Postava, která má nasazenou Materii Enemy Skills, se může trvale naučit od příšerek některé jejich kouzla a ta pak používat podle libosti. Aby se postava nějaký skill naučila, tak je potřeba, aby ten skill byl na ní použit. Někdy je potřeba ten skill na sebe použít pomocí zmanipulování, které můžete dělat pomocí materie Manipulate. Bohužel ne každý skill od příšer jde naučit.

FROG SONG

MP 5 MP
Efekt
Změní jednoho nepřítele na žábu a uspí.
Kde? Tuto dovednost se lze naučit od žab v lesích blízko vesnice Gongaga Village. Lze se učit na všech discích
Ostatní Můžete používat za účelem získání nepřítelovy dovednosti

L4 SUICIDE

MP 10 MP
Efekt ztráta skoro všech HP (nepůsobí na všechny
pouze na potvory levelu dělitelným čtyřkou.)
Kde? Od nepřátel „Mu“ (veverka) blízko Chocobo Farm (na všech CD)
Ostatní Nemůžete manipulovat s „Mu“, musíte počkat až to použije.

MAGIC HAMMER

MP 3 MP
Efekt Úder s ukradením 100 MP.
Kde? Od nepřítele „Razor Weed“ (vypadá jako rostlina) na špičce západního kontinentu (na tmavé trávě), někde u Wutai.
Ostatní Nemůžete manipulovat s „Razor Weed“, musíte počkat až to použije.

WHITE WIND

MP 34 MP
Efekt Všichni dostanou část HP a vyléčí si abnormální stav.
Kde? Získáte od „Zemzelett“ (bílý a zelený kaktus) v trávě poblíž Junon
Ostatní Musíte použít Manipulate a použít White Wind na sebe

BIG GUARD

MP 56 MP
Efekt Hodí Barrier, MBarrier a Haste na všechny spolubojovníky
Kde? Blízko Gongoga Village na pláži od „Beach Plug“ (mořský rak/krab)
Ostatní Pomocí Manipulate

ANGEL WHISPER

MP 50 MP
Efekt Oživí mrkváčky, vyléčí abnormální stavy a někdy doplní HP
Kde? Na třetím CD v Northern Crater (severní
kráter). Dejte se pravou cestou a potkáte se z přáteli. Pak narazíte na „Polan Solita“ (žena ve žlutých plavkách)
Ostatní Pomocí Manipulate.

DRAGON FORCE

MP 19 MP
Efekt Vzroste fyzická a magická odolnost postavy na kterou se použije.
Kde? Od „Dark Dragon“ (černý drak) při cestě do severního kráteru. Třetí CD.
Ostatní Pomocí Manipulate.

DEATH FORCE

MP 3 MP
Efekt
Okamžitý smrtící útok.
Kde? Na břeho světadílu u Wutai od „Adamantaimai“ (velká želva).
Ostatní Pomocí Manipulate.

FLAME THROWER

MP 10 MP
Efekt Plamenomet (obrazně)
Kde?
Od „Archdragon“ (létající drak) v Mythril Mine, nebo od draka v místnosti s rourami a žebříky v horách u Nibelhaimu.
Ostatní Můžete počkat, nebo pomocí Manipulate.

LASER

MP 16 MP
Efekt Ubere polovinu HP (neplatí na Bossy)
Kde? Na prvním CD od „Death Claw“ v Corel Prison před bojem z Dynem, nebo od „Dark Dragon“ na cestě do severního kráteru na třetím CD.
Ostatní Počkat, nebo pomocí Manipulate.

MATRA MAGIC

MP 8 MP
Efekt Několik řízených střel vyslaných na nepřítele.
Kde? U Midgaru od „Sweeper Custom“ (velký robot) na všech CD.
Ostatní Počkat, nebo pomocí Manipulate.

BAD BREATH

MP 58 MP
Efekt
Způsobí všem nepřátelům Confusion, Frog, Mute, Poison, Sleepel a Minimum.
Kde? Od „Molbora“ (rostlina s velkými ústy) blízko Gaea“s Cliff na druhém CD, nebo cestou do severního kráteru na třetím CD.
Ostatní Musíte počkat dokud „Molboro“ použije tuto magii. Mějte u sebe „Hades“ spojeného s „Added Efekt“, jinak je vaše skupina slabá na zabití nepřítele.

BETA

MP 35 MP
Efekt
Vypadá jako červený atomový hřib.
Kde? Od „Midgar Zolom“ (velký had) v mokřinách u Chocobo Farm.
Ostatní S „Midgar Zolom“ se nedá manipulovat. A ještě navíc používá BETU pokud je hodně zraněn, takže dostat ho tam, kam potřebujeme.

AQUALUNG

MP 34 MP
Efekt
Bubliny na všechny nepřátele.
Kde? Od „Serpent“ (létající mořský drak) na sluneční pláni (CD 2-3), nebo od „Harpy“ blízko Gold Saucer (všechny CD).
Ostatní Snadná cesta ke získání je použitím Manipulate na „Harpy“

TRINE


MP
20 MP
Efekt Bleskový jehlan
Kde? Možnost od tří nepřátel. První je „Godo“ na
vrcholu pagody ve Wutai (na jednom ze tří CD při zkoušce Yufie), druhý je „Stilve“ (červený pavouk) v zamrzlých horách (CD 2) a třetí je „Materia Keeper“ (boss křižák) při prvním dosažení hor u
Nibelhaimu (CD 1).
Ostatní Ve všech případech musíte počkat, protože Manipulate nepůsobí.

MAGIC BREATH

MP 75 MP

Efekt
Mnohobarevné bubliny působí na nepřítele silou ohně, ledu a blesku zároveň.
Kde? Od „Stilve“ viz výše, nebo od „Parazite“ (tmavomodrý pulec) na cestě do Severního kráteru (třetí CD)
Ostatní Manipulate lze použít na
„Parazite“

????

MP 3 MP
Efekt Způsobí stejnou újmu jaku obdržela postava která tuto magii použije.
Kde? Od „Jersey“ (váhy) v strašidelném domě v Nibelhaimu (všechny CD), nebo od „Behemoth“ (masivní tygr) po seskoku do Midgaru (druhé CD)
Ostatní Snadnější je od „Jersey“

GOBLIN PUNCH

MP 0 MP
Efekt Speciální útok
Kde? Od „Goblin“ (skřítek s boxerkama), v lesíku na ostrůvku severně od Chocobo Farm.
Ostatní Pomocí manipulate, nebo počkat.

CHOCOBUCKLE

MP 3 MP
Efekt Speciálka – nechte se překvapit !
Kde? Zaprvé získat L4 SUICIDE. Pak nakupte
nějaké Mimett Greens. Dále běžte na lov Chocobů (na CD1 u Chocobo Farmy a na CD 2-3 u Mideel). Při boji nakrmte Chocobu Mimett Greensem a pak na něj použijte L4 SUICIDE. Pokud máte štěstí oplatí vám
to právě tímto Enemy Skillem
Ostatní Vždy když utečete z bitvy bude síla Chocobuckle růst.

L5 DEATH

MP 22 MP
Efekt
Smrt – co dodat.
Kde? Od „Parasite“ viz výše.
Ostatní Pomocí Manipulate.

DEATH SENTENCE

MP 10 MP
Efekt Odpočet do smrti.
Kde? Od „Bound Fat“ (žlutá špičatá potvora) žijící před a za Forgotten Capital
Ostatní Počkat, nebo pomocí Manipulate.

ROULETTE

MP 6 MP
Efekt Ruleta
Kde? Od „Death Dealer“ (šašek) při cestě do severního kráteru na třetím CD. Musíte jít pravou cestou.
Ostatní Můžete použít Manipulate, ale musíte přežít.

SHADOW FLARE

MP
100 MP
Efekt Stínový oheň
Kde? Ultima veapon na disku 3 používá toto kouzlo před smrtí, nebo od „Dragon Zombie“ (obrovská kostra draka) pravou cestou do severního kráteru na disku 3.

další
Nedá se s nima manipulovat, takže čekat.

PANDORA´S BOX

MP 110 MP
Efekt Hvězdy a otazníky – velmi hezké.
Kde? „Dragon Zombie“ viz výše.
Ostatní Jen čekat.

9. Materie – červené, fialové, modré, zelené, žluté

červené – vyvolávací

Alexander
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 120 0 7 1/2
x
Base
Magický útok s elementem Holy na všechny nepřátele. Na začátku druhého CD v oblasti velkého ledovce (nutno se prvni dotknout horkého pramene a poté porazit jednu postavu v nedaleké jeskyni)
2 2 krát 25.000
3 3 krát 65.000
4 4 krát 100.000
Master 5 krát 150.000
Bahamut
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 100 0 4 1/16
x
Base
Magický neelementární útok na všechny nepřátele co ignoruje nepřítelovu MDef. Po poražení Red Dragona v Temple of the Ancients na konci prvního CD.
2 2 krát 20.000
3 3 krát 50.000
4 4 krát 80.000
Master 5 krát 120.000
Neo Bahamut
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 140 0 5
x
Base
Magický neelementární útok na všechny nepřátele co ignoruje nepřítelovu MDef. Whirlwind Maze na druhém CD.
2 2 krát 30.000
3 3 krát 80.000
4 4 krát 140.000
Master 5 krát 200.000
Bahamut Zero
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 180 0 7 1/2
x
Base
Magický neelementární útok na všechny nepřátele co ignoruje nepřítelovu MDef. Na druhem CD v lokaci Cosmo Canyon z Huge Blue Materie (nutno mít u sebe Bahamut a Neo Bahamut Materii)
2 2 krát 35.000
3 3 krát 120.000
4 4 krát 150.000
Master 5 krát 250.000
Choco Mog
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 14 0 1
x
Base
Magický neelementární útok na všechny nepřátele s šancí způsobit nepříteli status „Stop“ [40]. Kromě normálního útoku má ještě magický útok Fat-Chocobo který vyvová jenom občas a ten je trošku silnější (1 1/4 X Base) Na prvnim CD v Chocobo ranči od Chocoba.
2 2 krát 2.000
3 3 krát 14.000
4 4 krát 25.000
Master 5 krát 35.000
Hades
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 150 0 5 5/8
x
Base
Magický neelementární útok na všechny nepřátele způsobující statusy „Sleep“, „Poison“, „Confusion“, „Silence“, „Slow“,“Frog“, „Small“, „Paralysed“. Pod vodou.
2 2 krát 35.000
3 3 krát 120.000
4 4 krát 150.000
Master 5 krát 250.000
Ifrit
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 34 0 1 11/16
x
Base
Ohnivý magický útok na všechny nepřátele. Na prvnim CD na lodi Shin-Ra po zabití první Jenovy.
2 2 krát 5.000
3 3 krát 20.000
4 4 krát 35.000
Master 5 krát 60.000
Kjata
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 110 0 6 1/4
x
Base
Ohnivo/ledovo/bleskový magický útok na všechny nepřátele. Na prvním CD se náhodně objevuje mezi stromy v lokaci Sleeping Forest.
2 2 krát 22.000
3 3 krát 60.000
4 4 krát 90.000
Master 5 krát 140.000
Knights Of The Round
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 250 0 5
x
Base
Magický neelementární útok na všechny nepřátele co ignoruje nepřítelovu MDef. Ostrov na severovýchodě mapy světa. Nutný zlatý chocobo.
2 2 krát 50.000
3 3 krát 200.000
4 4 krát 300.000
Master 5 krát 500.000
Leviathan
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 78 0 4 11/16
x
Base
Vodní magický útok na všechny nepřátele. Po poražení poslednního bojovníka v pagodě ve vesničce Wutai na druhém CD.
2 2 krát 10.000
3 3 krát 38.000
4 4 krát 70.000
Master 5 krát 100.000
Odin
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 80 0 Zabití všech nepřátel („Death“ [92]). Pokud by bylo vypočítáno, že zabití selže u všech, použije se druhý magický útok „Gunge Lance“ se silou 4 7/8 x Base. Na prvním Cd v baráku Shinra Mansion v Nibleheimu.
2 2 krát 16.000
3 3 krát 32.000
4 4 krát 65.000
Master 5 krát 80.000
Phoenix
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 180 0 3 3/4
x
Base
Oživý všechny mrtvé postavy a vyléčí všechno HP. Fort Condor 1 Cd
2 2 krát 28.000
3 3 krát 70.000
4 4 krát 120.000
Master 5 krát 800.000
Ramuh
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 40 0 1 7/8
x
Base
Bleskový magický útok na všechny nepřátele. Na prvním Cd v místnosti žokejů před závodištěm Chocobů v Golden Sauceru.
2 2 krát 10.000
3 3 krát 25.000
4 4 krát 50.000
Master 5 krát 70.000
Shiva
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 32 0 1 1/2
x
Base
Ledový magický útok na všechny nepřátele. Na prvním Cd od malé holčičky ve městě Junon
2 2 krát 4.000
3 3 krát 15.000
4 4 krát 30.000
Master 5 krát 50.000
Titan
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 46 0 2 1/16
x
Base
Zemní magický útok na všechny nepřátele. Gongaga ve zničeném reaktoru na prvním CD.
2 2 krát 15.000
3 3 krát 30.000
4 4 krát 60.000
Master 5 krát 80.000
Typoon
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
1 1 krát 160 0 6 7/8
x
Base
Ohnivo/ledovo/bleskovo/zemní magický útok na všechny nepřátele co ignoruje nepřítelovu MDef. Ancient Forest – pouze po zabití zbraní (Weapons) či pomocí zlatého Chocoba.
2 2 krát 35.000
3 3 krát 120.000
4 4 krát 150.000
Master 5 krát 250.000
Master Summon
Level Použití MP Další level Síla Popis Lokace
Master Všechny Dle Summonu Dle Summonu Dle Summonu Všechny sumoni v jedné materii. Po přinesení všech červených materií na úrovni master k červené Huge Materii v Cosmo Canyonu, nebo po poražení Emerald Weapon a následné výměně Earth Harp s týpkem v Kalmu.

fialové – nezávislé

Chocobo Lure
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 1,0 0 Vábnička na Chocoba Chocobo stáje – 2000 gil
2 1,5 3.000
3 2,0 10.000
Master 3,0 30.000
Counter Attack
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 20% 0 Po úderu nepřítele vyvolá útok: doporučuji zkombinovat s Cover Materií.
Mt. Nibel – po zabití Materie Keepera
Cena v Gold Saucer Chocobo Square
2 40% 10.000
3 60% 20.000
4 80% 50.000
Master 100% 100.000
Cover
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 20% 0 Postava vykrývá fyzické útoky na jakékoviv postavy vlastním tělem.
Wall Market – 1000 Gil
Sector 6 Slums v zahrádne blízko domu Aeris.
2 40% 2.000
3 60% 10.000
4 80% 25.000
Master 100% 40.000
Enemy Away
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 1/2 0 Snižuje pravděpodobnost boje při chůzi.. Cena v Gold Saucer v Chocobo Square
2 1/4 8.000
Master – – 50.000
Enemy Lure
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 1,5 0 Zvyšuje pravděpodobnost boje při chůzi. Cena v Gold Saucer v Chocobo Square
2 2,0 8.000
Master – – 50.000
Exp. Plus
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 1,5x 0 Zvyšuje zkušenostní body za souboj. Dá se koupit v Golden Saucer Wonder Square za 2000 GP.
2 2,0x 60.000
Master 150.000
Gil plus
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 1,5x 0 Zvyšuje počet gilů získaných za souboj. Dá se koupit v Gold Saucer Wonder Square za 1000 GP.
2 2,0x 80.000
Master 150.000
HP Plus
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 + 10% 0 Zvyšuje maximální HP postavy.
Cosmo Canyon, později v Midelu v horní části – 8000 Gil
2 + 20% 10.000
3 + 30% 20.000
4 + 40% 30.000
Master + 50% 50.000
MP Plus
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 + 10% 0 Zvyšuje maximální MP postavy.
Cosmo Canyon, později v Midelu v horní části – 8000 Gil
2 + 20% 10.000
3 + 30% 20.000
4 + 40% 30.000
Master + 50% 50.000
HP<->MP
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 – – 0 Jakýsi přepínač mezi HP a MP, postava má po použití tolik HP, kolik měla MP a naopak. V jeskyni severně od North Corel.
Master – – 80.000
Long Range
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 – – 0 Když je postava co používá zbraně na krátkou vzdálenost v zadní linii, nemá 25% postih na způsobenou škodu. Linie se dá měnit v menu položkou Order, nebo v boji dát šipku do leva a Change. Skryto v Mythril Cave
Master – – 80.000
Luck Plus
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 + 10% 0 Zvyšuje Luck postavy V Temple of the Ancients.
2 + 20% 15.000
3 + 30% 30.000
4 + 40% 60.000
Master + 50% 100.000
Magic Plus
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 + 10% 0 Zvyšuje atribut Magic V Temple of the Ancients.
2 + 20% 10.000
3 + 30% 20.000
4 + 40% 30.000
Master + 50% 50.000
Mega All
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 – – 0 Umožňuje použití příkazů Steal, Mug, Sense, Morph, D. blow, Manipulate a veškeré magie na všechny nepřátele. (???) Najdete v posledním dungu Northern Cave.
2 – – 10.000
3 – – 50.000
4 – – 80.000
Master – – 160.000
Pre Emptive
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 + 6% 0 Zvyšuje šanci na to, že parta zaútočí v boji první.o Cena v Gold Saucer v Battle Square
2 + 12% 8.000
3 + 24% 20.000
4 + 36% 40.000
Master + 48% 80.000
Speed Plus
Level Účinnost Další level Popis Lokace
1 + 10% 0 Zvyšuje atribut dexterity. Cena v Gold Saucer v Battle Square
2 + 20% 15.000
3 + 30% 30.000
4 + 40% 60.000
Master + 50% 100.000
Underwater
Level Účinnost Další level Popis Lokace
Master – – 0 Ruší 20-ti minutový čas během podvodního souboje s Emerald Weapon. Později ve městě Kalm

Pozn: Při použití dvou stejných materii se jejich účinek sčítá (nemusí být ve dvouslotu). Maximum je 100 % co lze z kombinací vytáhnout.

modré – podpůrné

Added Cut
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 – – 0 Po použití připojené materie postava ještě normálně zaútočí. V Great Glacier.
Master – – 200.000

Možné kombinace: Jakékoliv magické, příkazové a vyvolávací materie.

Added Efect
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 – – 0 Když je ve zbrani, tak při normálním útoku může způsobit status z připojené Materie, ve zbroji chrání proti statusu z připojené Materie. Cosmo Canyon – jeskyně Gi.
Master – – 100.000

Možné kombinace: Mystify (Confusion, Berserk), Poison (Poison), Seal (Sleep, Silence), Time (Slow, Stop), Transform (Frog, Mini), Destruct (Death), Contain (Stop, Petrify, Confuse, Berserk), Choco/Mog (Stop), Hades (Sleep, Poison, Confusion, Silence, Slow, Frog, Small, Paralysed), Odin (Death).

All
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 1 krát 0 Při spojení s útočným kouzlem bude kouzlo působit na všechny nepřátele, nebo při spojení s obraným kouzlem bude působit na všechny členy party. Tlačítkem L1/R1 to lze zrušit, nefunguje se všemi materiemi a síla kouzla na každého jednotlivce je redukována na 2/3. Později v obchodě ve Fort Condor a Sektor 7 ua 20000 Gil, 68 patro budovy Shinra, Cargo Ship (blízko Yuffie), Mt. Nibel,Great Glacier.
2 2 krát 1.500
3 3 krát 6.000
4 4 krát 18.000
Master 5 krát 35.000

Možné kombinace: Restore, Heal, Fire, Ice, Lightning, Earth, Poison, Gravity, Seal, Mystify, Time, Barrier, Destruct.

Counter
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 30% 0 Při fyzickém zásahu se postava pokusí o použití připojené žluté příkazové materie. V Northern Cave.
2 40% 40.000
3 60% 80.000
4 80% 120.000
Master 100% 200.000

Možné kombinace: Jakékoliv příkazové materie.

Elemental
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 Poloviční DMG 0 Ve spojení s elementárními materiemi, nebo summony, přidá do útoku zbraní její element čiže, když je příšera třeba slabá vůči ohni, tak jí s ohnivým elementem ve zbrani dáte větší ránu, než bez elementu. Ve zbroji dává zase element do zbroje a podle úrovně materie může elementární útoky buď redukovat na polovinu, nebo nulovat, nebo dokonce absorbovat. 62 patro budovy Shinra,Mt. Corel,Nibelheim (v Tifině pianu).
2 Žádná DMG 10.000
3 Absorbuje HP 40.000
Master – – – 80.000

Možné kombinace: Fire, Ice, Lightning, Earth, Poison, Gravity, Choco/Mog (bez elementu), Ifrit (Fire), Shiva (Ice), Ramuh (Lightning), Titan (Earth), Leviathan (Water), Phoenix (Fire), Alexander (Holy), Bahamut (bez elementu), Neo-Bahamut (bez elementu), Bahamut Zero (bez elementu).

Final Attack
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 1 krát 0 Při smrti, se automaticky aktivuje připojená materie. Je dobré to spojit s Materií Revive nebo Phoenix. V Battle aréně v Gold Sauceru po vyhrání speciálního souboje.
2 2 krát 20.000
3 3 krát 40.000
4 4 krát 80.000
Master 5 krát 160.000

Možné kombinace: Jakékoliv magické, příkazové a vyvolávací materie.

HP Absorb
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 – – 0 Při útoku připojenou materií doplní sesilateli 1/10 DMG v MP. Wutai první patro domu s kočkami.
Master – – 100.000

Možné kombinace: Fire, Ice, Lightning, Earth, Poison, Gravity, Comet, Contain, Ultima, Steal, Deathblow, Manipulate, Morph, Throw, Slash-All, Double Cut, Master Command, Mime, W-Summon, W-Magic a jakékoliv magické materie.

Magic Counter
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 + 30% 0 Pří magickém zásahu sešle na odesilatele připojené kouzlo, nebo summona. Cena v Gold Saucer v Chocobo Square.
2 + 40% 40.000
3 + 60% 80.000
4 + 80% 160.000
Master + 100% 300.000

Možné kombinace: Jakékoliv magické, a vyvolávací materie.

MP Absorb
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 – – 0 Při útoku připojenou materií doplní sesilateli 1/100 DMG v MP. Vesnička Wutai.
Master – – 100.000

Možné kombinace: Fire, Ice, Lightning, Earth, Poison, Gravity, Comet, Contain, Ultima, Steal, Deathblow, Manipulate, Morph, Throw, Slash-All, Double Cut, Master Command, Mime, W-Summon, W-Magic a jakékoliv magické materie.

MP Turbo
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 + 10% 0 Připojená materie bere za použití víc MP a účinek je o to silnější. Great Glacier – Whirlwind Maze.
2 + 20% 10.000
3 + 30% 30.000
4 + 40% 60.000
Master + 50% 120.000

Možné kombinace: Jakékoliv magické, a vyvolávací materie + Enemy Skills.

Quadra Magic
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 1 krát 0 Po spojení s kouzlem nebo summonem (všechny kromě Knights of Round) bude kouzlo vyvoláno 4x a MP si vezme jenom za jedno použití. Doporučuji do charakteru přidat W MAGIC nebo W SUMMON pak bude kouzlo 8x! Jeskyně severně od města Mideel. Dostat se tam můžete jedině s pomocí modrého chocoba.
2 2 krát 40.000
3 3 krát 80.000
4 4 krát 120.000
Master 5 krát 200.000

Možné kombinace: Jakékoliv magické, a vyvolávací materie, kromě Knights of the Round.

Sneak Attack
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 20% 0 Naděje na vyvolání připojeného kouzla či summonem na začátku souboje. Cena v Gold Saucer v Chocobo Square.
2 35% 20.000
3 50% 60.000
4 65% 100.000
Master 80% 150.000

Možné kombinace: Jakékoliv magické, příkazové a vyvolávací materie.

Steal as Well
Level Účinek Další level Popis Lokace
1 – – 0 Po použití připojené materie se pokusí nepřítele ještě okrást. Později ve Wutai v Da-Chao ohnivé jeskyni.
Master – – 20.000

Možné kombinace: Jakékoliv magické, příkazové a vyvolávací materie.

Poznámka: Modré materie sami od sebe nic nedělají, vždy musí být spojený s jinou materií.

zelené – magické

Barrier
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 Barrier 16 0 Štít proti fyzickým útokům. Obchod v Rocket Town – 10000 Gil.
2 Magic Barrier 24 5.000 Štít proti kouzlům
3 Reflect 30 15.000 Pošle kouzlo nepřítele proti němu.
4 Wall 58 30.000 Štít proti fyzickým útokům i kouzlům.
Master – – – – 45.000 – –
Comet
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Comet 70 5x 0 Zasáhne meteority jednoho nepřítele. Dům v severní části Forgotten City.
2 Comet 2 110 1 7/8 12.000 Zasáhne meteority max 4 nepřátele.
Master – – – – – – 60.000 – –
Contain
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Freeze 82 5 15/16 0 Útok ledem, šance na způsobení statusu „Stop“ (šance 68) Po zničení Midelu se po obchodech potuluje holka s bílým chocobem, když mu dáte nějaké kromivo pro chocoby apodrbete ho za uchem (scratch ears), tak vám ji dá.
2 Break 86 6 1/4 5.000 Útok zemním elementem, šance na způsobení statusu „Petrify“ (šance 32).
3 Tornado 90 6 9/16 10.000 Větrný útok, šance na způsobení statusu „Confusion“ (šance 32).
4 Flare 100 7 3/16 15.000 Ohnivý útok.
Master – – – – – – 60.000 – –
Destruct
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 De Barrier 12 0 Odbourá nepříteli bariéru. V Shinra Mansion v Nibelheimu, Fort Condor,Mideel.
2 De Spell 20 6.000 Odstranění účinků kouzel: Regen, Haste, Slow, Stop, Resist, Death Sentence.
3 Death 30 10.000 Okamžitá Smrt (nepůsobí na všechny).
Master – – – – 45.000 – –
Earth
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Quake 6 11/16 0 Útoky elementem země. Za 1500 Gil ve městě Kalm a Costa del Sol.
2 Quake 2 28 1 1/2 6.000
3 Quake 3 68 4 3/8 22.000
Master – – – – – – 40.000
Exit
Level Kouzlo MP Další level popis Rocket Town (1000 Gil), Mideel.
1 Escape 16 0 Útěk z boje
2 Remove 99 10.000 Odstraní nepřítele z boje.
Master – – – – 30.000 – –
Fire
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Fire 4 1/2 0 Ohnivý útok Za 600 Gil třeba v Sector 7,Costa Del Sol,Junon, má jí u sebe Red XIII
2 Fire 2 22 1 1/4 2.000
3 Fire 3 55 4 18.000
Master – – – – – – 35.000
Ice
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Ice 4 1/2 0 Ledový útok. Za 600 Gil třeba v Sector 7,Costa Del Sol,Junon.
2 Ice 2 22 1 1/4 2.000
3 Ice 3 55 4 18.000
Master – – – – – – 35.000
Lightning
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Bold 4 0 Útok bleskem. Za 600 Gil třeba v Sector 7,Costa Del Sol,Junon.
2 Bold2 22 2.000
3 Bold3 55 18.000
Master – – – – – – 35.000
Full Cure
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 – – – – 0 Vyléčí všechno HP. Nejde spojovat s Materií All a je nutný druhý level kouzla. Později v Cosmo Canyonu.
2 Full Cure 99 3.000
Master – – – – 100.000
Gravity
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Demi 14 1/4 HP cíle 0 Útok s elementem Gravity. Jeskyně Gi, Mideel (8000 Gil).
2 Demi 2 33 1/2 HP cíle 10.000
3 Demi 3 48 3/4 HP cíle 20.000
Master – – – – – – 40.000
Heal
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 Poisona 3 0 Léčí status „Poison“. Kalm,Junon,Costa Del Sol (1500 Gil).
2 Esuna 15 12.000 Léčí statusy.
3 Resist 120 52.000 Chrání proti statusům.
Master – – – – 60.000 – –
Mystify
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 Confu 18 0 Postava náhodně napadá spojenecké postavy. Obchod v Cosmo Canyonu a vesničce Gongaga (6000 Gil).
2 Berserk 28 12.000 Postava má 1,5X silnější fyzický útok.
Postavu nelze kontrolovat a útočí na náhodné nepřátele.
Master – – – – 25.000 – –
Poison
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Bio 8 5/8 0 Útok s elementem Poison, způsobuje otravu (Bio, Bio2 – šance 48, Bio3 72). Kalm,Junon – 1500 Gil, v 67. patře budovy Shinra.
2 Bio 2 36 1 5/16 5.000
3 Bio 3 80 4 1/4 20.000
Master – – – – – – 38.000
Restore
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Cure 5 Base + 110 0 Obnoví HP Za 750 Gil v Sektor 7,Junon,Costa Del Sol, u dá se nalést u prvního Mako Reaktoru.
2 Cure 2 24 Base + 770 2.500 Obnoví HP.
3 Regen 30 – – 17.000 Regenerace HP.
4 Cure 3 64 Base + 2860 24.000 Obnoví HP.
Master – – – – – – 40.000 – –
Revive
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 Life 34 Max HP cíle/4 0 Oživení mrtvého spolubojovníka se čtvrtkou života. Za 3000 Gil v Junonu a Costa Del Sol.
2 Life 2 100 Max HP cíle 45.000 Oživení mrtvého spolubojovníka s celým životem.
Master – – – – – – 55.000 – –
Seal
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 Sleepel 8 0 Uspí nepřítele (šance 72) Obchod v Junonu,Costa Del Sol za 3000 Gil.
2 Silence 24 10.000 Znemožní používat magické útoky (šance 60).
Master – – – – 20.000 – –
Shield
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 – – – – 0 – – Najdete v posledním dungu Northern Cave.
2 Shield 180 10.000 Redukuje normální útoky na 0.
Pohlcuje elementární magii a fyzické poškození
Master – – – – 100.000 – –
Time
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 Haste 18 0 Čas běží 2X rychleji (postava 2X rychleji útočí, ale zároveň zase třeba trvání různých podpůrných kouzel trvá poloviční čas). Za 6000 Gil ve vesnici Gongaga,Rocket Town.
2 Slow 20 8.000 Čas běží poloviční rychlostí (postava dá o polovinu míň útoků, ale zároveň zase třeba trvání různých podpůrných kouzel trvá 2X delší čas)
3 Stop 34 20.000 Rychlost útočení snížena na nulu (statusy jako „Regen“, „Barier“, „MBarier“ působí pořád).
Postava nemůže nic dělat.
Master – – – – 42.000 – –
Transform
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
1 Mini 10 0 Zmenšení – Attack postavy redukován na 0, postava zraňuje za 1 K nalezení v Mt. Corel, ke koupi za 5000 Gil v North Corel,Gongaga,Cosmo Canyon,Mideel, také jí má u sebe Caith Sith.
2 Toad 14 8.000 Proměna v žábu – všechny fyzický útoky redukovány na 1/4.
Postava může používat pouze Fyzický útok (ne však limity), předměty (Items) a kouzlo Frog.
Master – – – – 24.000 – –
Ultima
Level Kouzlo MP Síla Další level Popis Lokace
1 – – – – – – 0 – – Po zastavení vlaku v North Corelu.
2 Ultima 130 6 9/16 5.000 Velice silný neelementární útok na všechny nepřátele. Funguje až na druhém levelu.
Master – – – – – – 100.000 – –
Master Magic
Level Kouzlo MP Další level Popis Lokace
Master Master Magic Dle kouzla – – Všechny kouzla: doporučuji spojit s ALL Po přinesení všech 21 zelených materií na úrovni master k zelené Huge Materii v Cosmo Canyonu, nebo po poražení Emerald Weapon a následné výměně Earth Harp s týpkem v Kalmu.

žluté – příkazové

Death Blow
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Death Blow 0 Šance na kritický útok tj. útok s dvojnásobnou silou. Šance za zásah kriticky snížena (Atk%/3). Les u vesničky Gongaga, Obchod v Rocket Town,Fort Condor (10000 Gil).
Master – – – 40.000
Double Cut
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 2x-Cut 0 Dva fyzické útoky za sebou na jednoho nepřítele. V potopeném letadle Shinra (Gelnika).
2 4x-Cut 100.000 Čtyři fyzické útoky na náhodné nepřátelé.
Master – – – 150.000 – – –
Enemy Skill
Level Efekt Další level Popis Lokace
Nemá Enemy Skill – – Pokud máte materii u sebe a zasáhne vás nějaké speciální nepřátelské kouzlo, můžete se ho tak naučit a kdykoliv použít. 68. patro budovy Shinra,Chocobo Sage (má ho zelený chocobo), Junon,Forgotten City.
Manipulate
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Manipulate 0 Manipulace – ovládání nepřítele, lze používat jeho příkazy. Má u sebe Cait Sith, později ve Fort Condor a Rocket Town.
Master – – – 40.000
Mime
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Mime 0 Opakuje předcházející akci. Jeskyně v lokaci Wutai – nutný minimálně zelený chocobo.
Master – – – 100.000
Morph
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Morph 0 Promění nepřítele v předmět (nutno ho tím zabít). V Temple of Ancients.
Master – – – 40.000
Sense
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Sense 0 Zjistí pár důležitých informací o příšeře (jméno, HP, MP, citlivost na element) Má jí u sebe Red XII,Midgar (6. sektor, dětské hřiště), dá se koupit v Kalmu a Junonu za 1000 Gil.
Master – – – 40.000
Slash All
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Slash All 0 Útok na všechny nepřátele najednou. Při útoku zbraní na blízko ze zadní řady se nezapočítává 25% postih. Ancient Forest.
2 Flash 100.000 Způsobí všem status „Death“ (šance 100 % pokud nemá nepřítel na smrt imunitu). Šance na zásah snížena na 50 %.
Master – – – 150.000 – – –
Steal
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Steal 0 Okradení nepřítele. Midgar – stoky, obchod v Kalmu (1200 Gil).
2 Mug 40.000 Normální úder při kterém se pokusí ještě postava příšeru okrást.
Master – – – 50.000 – – –
Throw
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 Throw 0 Házení věcí na nepřítele např. nepotřebné zbraně (útok to má stejný jako zbraní, takže nějaké dobré vvyužití mě nenapadá). Má jí u sebe Yuffie, později se dá koupit ve Fort Condor,Rocket Town.
2 Coin 45.000 Způsobení zranění penězi (dmg = počet peněz/10, max 9999 Dmg)
Master – – – 60.000 – – –
W-Item
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 W-Item 0 Při boji lze v jednom tahu použít jeden předmět dvakrát. Později v Midgaru na konci tunelu.
Master – – – 250.000
W-Magic
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 W-Magic 0 Při boji lze v jednom tahu použít jedno kouzlo dvakrát. Northern Cave.
Master – – – 250.000
W-Summon
Level Efekt Další level Popis Lokace
1 W-Summon 0 Při boji lze v jednom tahu dvakrát vyvolat summona. V bojové aréně v Gold Sauceru za 64000 BP.
Master – – – 250.000
Master Command
Level Efekt Další level Popis Lokace
Master Master Command – – – Všechny žluté materie v jedné. Po přinesení všech žlutých materií na úrovni master ke žluté Huge Materii v Cosmo Canyonu, nebo po poražení Emerald Weapon a následné výměně Earth Harp s týpkem v Kalmu.

10. Chov Chobobů (zlatý Chocobo)

Úvod

CHOCOBO jsou velmi milá a užitečná zvířátka vyskytující se na určitých místech . Mohou vám pomoci dostat se na místa, kde jsou ukryty další věci, nebo s nimi můžete závodit v GOLDEN SAUCER (ceny pro vítěze jsou velmi zajímavé). K jejich odchytu slouží CHOCOBO LURE (vábnička), kterou musíte dát do výbavy jednomu členovi vaší skupiny. Pak pobíhat po stopách chocoba dokud si nějakého nechytíte. Pozor při souboji mu nesmíte ublížit, jinak vám uteče! Takto chycený chocobo vám umožní rychlejší přepravu mezi městy, ale nemůže přes řeky a hory.

Chov chocobů je možný až od druhého CD!

Potřebné věci :

SYLKIS GREEN těch není nikdy dost
CAROB NUT 3x
ZEIO NUT 1x

Nejprve zajděte na CHOCOBO’s FARM a kupte si od Chocobo Billa stáje (1 stáj = 10 000 gilů), můžete si jich pořídit šest. Pak vybavte jednoho člena skupiny vábničkou a hurá na lov. Leťte k MIDEELu, nachytejte chocoba 6x a pošlete je na farmu. Nyní zpátky na farmu, vyberte ty správné a zbytek pusťte. Musíte mít samce (male) a samici (female) GREAT CHOCOBO.Dobře si je označte (pojmenujte) a hurá na další lov. Tentokrát u GOLD SAUCER (GOOD CHOCOBO). Postup stejný. Mě osobně se u PC verze osvědčila kombinace 2X Great Male a 2X Good Female, jinak jsem nemohl ani zaboha udělat modrého chocoba.

Měli byste mít:

Typ chocoba samec samice
GREAT CHOCOBO 1x 1x
GOOD CHOCOBO 1x 1x

Pořádně je nakrmte (funkce BREED). Jako krmivo používejte SYLKIS GREEN. Prodá vám ho CHOCOBO SAGE na severním ledovém ostrově. Pro upřesnění chaloupka s kouskem zeleně uprostřed sněhu. Dá se sem dostat pouze pomocí letadla a chocobů (některých). V chaloupce najdete také modrého nebo zeleného chocoba. Další věc, kterou potřebujete je CAROB NUT. Získáte ji na východ od CHOCOBO SAGEA na zeleném cípku ledového ostrova. Vybavte aspoň jednoho (nejlépe všechny) ze skupiny materií pro krádež (STEEL) a při souboji s ještěrem VLAKORADOSEM (mimochodem má dost tuhý kořínek) používejte kradení. Opakujte souboj třikrát. Nyní nasedněte do letounu a zamiřte dále na východ. Až objevíte skupinku ostrůvků, tak přistaňte na tom zalesněném. Pobíhejte v lese a při souboji s GOBLINEM mu ukradněte ZEIO NUT. A teď vzhůru na závody.

Závody jsou v GOLD SAUCER – CHOCOBO RACE. Svoje milá kuřátka tu budete honit do té doby než z nich budete mít otřelé závodníky : CLASS A nebo CLASS S. Potom zpátky na farmu, ale pozor předtím si uložte pozici, jinak přijde spousta práce vniveč, a můžete začít s křížením znova!!! (Než se to povede, to může trvat i desítky pokusů, pokud se vám poprvé třeba podařila zelená samice a zaboha nejde modrý samec, nechte si klidně i zeleného samce a jdete někam 10X bojovat, potom budete moct chocoby připouštět znovu a bude stačit jakýkoliv modrý chocobo…)

samec + samice + pomocník = mládě CHOCOBA
GREAT + GOOD + CAROB NUT = modrý, zelený nebo žlutý
GOOD + GREAT + CAROB NUT = modrý, zelený nebo žlutý

pozn. Jaký se narodí je otázkou štěstěny! Při úspěšném pokusu si pozici uložte jinak load! Maximální rychlost a stamina mláděte, je vypočítána jako průměr u jeho rodičů (akorát černý a zlatý chocobo má pak jinou, vyšší rychlost). Staminu lze pomocí krmiv vytrénovat až na 999, rychlost lze zvýšit pouze na určité maximum.

Pro další chov tedy máme modrého a zeleného chocoba opačných pohlaví. Jejich rodiče propustíme ze svých služeb a mláďata pořádně nakrmíme. Opět s nimi získáme CLASS A nebo CLASS S a zkřížíme za pomocí CAROB NUT!!! Před tím opět SAVE GAME!

modré + zelené + CAROB NUT = černé chocobo

Zaletíme na severní ledový ostrov a chytneme si poslední chocobo WONDERFUL CHOCOBO. Obě nakrmíme a vyzávodíme CLASS A nebo CLASS S. SAVE GAME a zkřížíme za pomocí ZEIO NUT.

černé + wonderful + ZEIO NUT = zlaté chocobo

Účinky krmiv

Green Cena (Gil) +Speed +Intellect +Stamina Prodává
Gysahl 100 Ne Ne Ano Choco Billy
Krakka 250 Ne Ano Ne Choco Billy
Tantal 400 Ano Ano Ano Choco Billy
Pahsana 800 Ne Ano Ne Choco Billy
Curiel 1000 Ano Ne Ano Choco Billy
Mimett 1500 Ano Ne Ano Choco Billy
Reagan 3000 Ano Ne Ano Choco Sage
Sylkis 5000 Ano Ano Ano Choco Sage

Druhy chocobů

Druh chocoba Poznámka Choca Billa
Wonderful „This…is a wonderful Chocobo!“
Great „This is a great Chocobo.“
Good „Mmm, this seems like a good Chocobo.“
Fair „Mmm, this one’s not bad.“
Average „This is a pretty average Chocobo.“

Druhy chocobů podruhé

Druh chocoba Vzhled Místo výskytu Použití
Ošklivý Svěšená hlava Kdekoliv K ničemu
Průměrný Stojí hlava nahoře Kdekoliv K ničemu
GREAT Běží hlava nahoře U MIDEELU Na křížení
GOOD Chodí hlava nahoře U GOLDEN SAUCER Na křížení
WONDERFUL Běží hlava dole Severní ledový ostrov Na křížení
Modré Co dodat Křížením GREAT a GOOD Může přes řeky
Zelené Co dodat Křížením GREAT a GOOD Může přes hory
Černé Co dodat Křížením Modrého a Zeleného Může přes řeky a hory
Zlaté Co dodat Křížením Černého a WONDERFUL Může všude!

11. Tipy a triky

Proměňování příšer v předměty

Pomocí materie Morph můžete příšery proměňovat v předměty. Háček je ale v tom, že aby se proměna povedla, je nutné jí tím zabít. Síla útoku při morphingu není ale 100%, ale pouze osminová, takže je nutné příšeře ubrat tolik HP, aby jí zbyla taková troška čím by jí ten Morph zabil. A teďka pár tipů:
Nepoužívejte Materie/kouzla co odvrací útoky soupeře (Counter Attack, Reflect apod), jinak se vám lehce stane, že příšera umře dřív, než jí stačíte proměnit.
S postavou co morphujete se snažte mít co největší Atk kvůli silnějšímu úderu, Luk pro častější critické zásahy, případně Dex pro větší rychlost.
Dobře se dá využít materie Gravity a její kouzlo Demi3, co ubere příšeře 3/4 života a nemůže jí zabít. Pokud se vám stane, jako třeba mě při lovu zdrojů statů v Gelnice, že ani po dvou Gravity příšera nemá ješrě tak málo HP aby jí šlo morphnout, zkuste první útočit postavou co má u materie Gravity připojenou materie Addet Cut.
Nezapomeňte, že když je na tahu postava která se vám zrovna nehodí, dá se snadno pomocí tlačítka Switch vystřídat za jinou. Dá se taky na chvilku zdržet když dáte šipku doprava a příkaz Defend.
V nastavení si nastavte ATB na Active a Battle Speed na Fast, aby byli boje co nejrychlejší.
Pomocí materie Mega All, kterou získáte v Northern Cave můžete morphovat všechny nepřátele najednou (platí i pro Demi3).

Snadné získání Turbo Etherů

Na pláži v lokaci jménem Gongaga Area (hned u malého domečku Weapon Sellera) se vyskytují příšery jménem Beach Plug, které lze pomocí Morphingu přeměnit na Turbo Ether. Výhodou je, že se tam vyskytují skoro jenom tyhle příšery, je jich vždycky víc a mají jenom 200 HP, takže pokud má postava alespoň trošku slušný Atk, tak na ten stačí na každou příšeru pouze jeden Morph a je po ní.

Vymaxování STR na 255

U zničeného reaktoru (Meltdown Reactor) v Gongaga Area se vyskytuje Heavy Tank kterého můžete díky Morphingu přeměnit na Power Source, kterým přidáte postavě vždycky 1 Str a tak to můžete dělat až do maxima 255. Heavy Tank má 1600 HP a nepůsobí na něj Materie Gravity. 🙁 Pokud chcete zvyšovat Str ještě jednou tak rychle, počkejte si na W-Item Materii.

Rychlejší nárůst AP v materiích

Nevybírejte zbraně jenom podle síly/obrany, ale hlavně podle jejich AP násobiče, který je uveden v popisku u každé zbraně/brnění. Když dostane za souboj nějaké AP, tak se jejich počet vynásobí právě tímto násobičem a Materie dostane výsledné číslo. Bohužel teda platí přímá úměrnost, že čím víc slotů, tím menší je AP násobič. Nejsilnější zbraně mají AP násobič dokonce 0, takže s tím Materie nelze vylepšovat vůbec! Hodnoty jsou – 0X, 1X, 2X, 3X.
Doplňování staminy v Chocobo závodech

Pří závodění držte R1 + R2 a stamina se vám bude pomalu obnovovat.
Hodně peněz

Osvědčilo se mi prodávat materie All na úrovni master. Dají se buď někde nalézt, nebo později koupit ve Fort Condor za 20000 Gil. Dají se prodat za 1400000 Gil a trénuje se vcelku rychle (65500 AP).
Battle Arena

V Gold Sauceru v Battle Aréně se dá přijít k pár prima věcem. Vyhráváním bojů s různými postihy které si vylosováváte získáváte tzv. Battle Points (BP), za které si tam můžete pak koupit pár zajímavých věcí (třeba Speed Plus Materia, Enemy Lure Materia, Pre-Emptive Materia, W-Summon Materia, Osmislash). Postavu co tam bude bojovat vybavte určitě materiemi Cover, Counter Attack, Double Cut, Ultima, HP Plus, Enemy Skills (hlavně kvůli Big Guard co dává Haste), Restore, do brnění Added Effect + Hades a kvůli statusům ještě Ribbon jako doplněk. Velice důležité je, že pokud odejdete z arény, zmizí vám úplně všechny BP, takže je lepší si věci kupovat postupně a ukládat vždycky když máte čerstvě nakoupeno.

Hodně Expů a AP

Hodně dobře a rychle se získávají zkušenostní body a AP v lese okolo vesničky Mideel. Jsou tam dva druhy velice slabých nepřátel co vám dají průměru 2500 Exp a 250 AP za souboj. Ze začátku je nutný postavy vybavit nějakými šperky proti statusu Sleep (Ribbon, nebo Headband) a velice doporučuji vyměnit materie Counter Attack a Cover za dvě Pre Emptive, postavě s největším attackem dát materii Slash All a podle potřeby jednu či dvě Enemy Lure pro častější boje.

Jak zabít Ruby Weapon

Krátce po zabítí Ultimy Weapon se objeví v okolí Gold Sauceru Ruby Weapon. Vypadá jako malý červený drápek a jedná se o pěkně tuhého Bosse, který má 800000 HP.

Je dobré nalovit pár Dazers, které způsobují status „Stop“, protože kupodivu na Weapon fungují. Dají se Ukradnout, morphnout i získat zabitím příšery Boundfat, kterou najdete třeba ve Forgoten City.

Nejlepší postavu vybavte nějakým dobrým brněním (doporučuji Mystile), Ribbonem a materiemi: Knights Of The Round napojeného na HP Absorb, Mimic, W-Summon, Magic Plus, Bahamut ZERO propojený s Quadra Magic, Final Attack propojený s Phoenix, a pokud nemáte 9999 HP, tak HP Plus.

Před bojem musíte nechat ty dvě vedlejší postavy zabít, aby Weapon nepoužívala jedno kruté kouzlo co vám úplně vyřadí postavu.

Highwindem naražte do Weapon a začne souboj. Jako první použijte Dazers a poté vyvolejte přes W-Summon Knights Of The Round. Po každém vyvolání Weapon vrátí útok kouzlem Ultima a nejspíš zabije vaše vdlejší postavy, ale to nevadí. Přes Mime opakujte rytíře ještě dvakrát a Weapon bude už skoro mrtvá (každý KOR bere přibližně 130K HP). Potom použijte znovu Dazers a oživte spolubojovníky. Potom už stačí Weapon dodělat pomocí Bahamuta ZERO nalinkovanýho přes Quadra Magic, případně to ještě zopáknout přes Mime.

12. Mapy světa

About tekken90