Syphon Filter

Syphon Filter, 8.4 out of 10 based on 11 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (11 votes cast)

Přehled sekcí

1. Info o hře
2. Návod
3. Postavy
4. Zbraně
5. Cheaty

1. Info o hře

Vydavatel: 989 Studios
Vývoj: Eidetic
Datum vydání: 17. únor 1999
Vyšlo na: PS1
Žánr: akce
Hodnocení: Metacritic – 90%

2. Návod

1. Washington DC: Georgia Street

Otočte se o 180ºˇ, zahněte do uličky nalevo a doběhněte k bance v jihovýchodním rohu mapy. Tam se zbavte dvojice gangsterů, vstupte dovnitř a vyslechněte rozhovor s Lian Xing. Pak pokračujte dál do hlavní části banky, ochraňte agenta, který bude zneškodňovat bombu a jakmile se vám to podaří , tak se vraťte k místu, kde jste začínali. Projděte kolem hořícího auta, zastřelte útočníky a vstupte do baru po vaší levici. Proběhněte barem až dozadu, zastřelte Kravitche (nejlépe headshotem) a rozstřelte komunikační zařízení v levém zadním rohu. Pak se rychle schovejte za pult a zastřelte trojici teroristů, kteří se přiřítí. Jděte barem nazpátek, přelezte přes bedny na něž narazíte a rozstřelte okno. Vylezte jím ven, napravo rozstřelte zámek na brance a přivolejte si výtah. Sjeďte s ním do podzemí, vezměte si do ruky baterku a najděte páku, kterou přehoďte. Potom vyjeďte výtahem zpět na povrch, zbavte se teroristy na ochozu a utíkejte přes bar zpět na ulici. Na jejím konci naleznete vstup do podzemky. Vydejte se tedy tam, seběhněte dolů na nástupiště a na levé straně zneškodněte bombu. Poté se přesuňte na pravou stranu nástupiště, přejděte přes kolejiště a držte se stěny. Postupujte stále kupředu vstupte do poslední místnosti po vaší pravici a pomocí baterky najděte páku na stěně. Přehoďte ji, pomocí výtahu sjeďte o patro níž a dostaňte se na další nástupiště. Tam už se jen prostřílejte na konec, zabijte teroristu poblíž bomby a pokuste se jí zneškodnit.

2. Washington DC: Destroyed Subway

Jděte doprava kolem stěny, přejděte přes kolejiště na nástupiště a udělejte pár kroků kupředu. Rychle zabijte hořícího teroristu a utíkejte na konec nástupiště. Na východní straně nástupiště nejprve zlikvidujte dvojici teroristů, potom slezte do malého prostoru kolejiště, které nehoří a odtud vylezte na vlakovou soupravu. Doběhněte na konec soupravy, seskočte dolů do kolejiště a napravo zastřelte další teroristy (dejte si pozor, protože jeden z nich hází granáty). Poté si vezměte do ruky baterku a na pravé straně kolejiště najdete bednu, ze které si vezměte C4. Pak vylezte na nástupiště a dostaňte se až na konec, kde vylezte na červenou bednu. Z ní pokračujte po konstrukci až nahoru, chytněte se potrubí a přeručkujte doprava. Na horním nástupišti utíkejte na konec k mřížím (po cestě si všimněte bomby na kolejích napravo), pomocí C4 je vyhoďte do povětří a ochraňujte pyrotechnika při zneškodnění bomby. Až ji zneškodní, tak najděte přívod plynu, který se nachází na západní straně tohoto patra a vypněte ho. Následně se vydejte do SZ části mapy a přes vagóny doběhněte na konec této mise.

3. Washington DC: Main Subway Line

Vběhněte na kolejiště, dejte si pozor na projíždějící vagóny a postupujte kupředu. Jakmile uvidíte Maru Aramovovou, tak se jí pokuste střelit do hlavy a máte vyhráno.

4. Washington DC: Washington Park

Na zneškodnění 4 bomb máte rovných 20 minut, takže se zbytečně nezdržujte. Utíkejte středem parku na sever a po chvíli narazíte na radaru na blikající bombu nalevo. Vběhněte tedy do výklenku, u bomby přivolejte pyrotechnika a ochraňujte ho než bombu zneškodní. Pak pokračujte dál na sever k soše a celý postup opakujte u druhé bomby. Potom se postavte k bombě čelem, otočte se doprava a utíkejte rovně. Proběhněte úzkou uličkou a dostanete se až do rozlehlé části parku. Dejte si pozor na hlídkující teroristy a u jednoho z malých domků zneškodněte třetí bombu. Následně se vraťte zpět k soše a pokračujte východní cestou. Držte se chodníku, sledujte radar a po chvíli se dostanete k poslední bombě. Opět ochraňte pyrotechnika během jejího zneškodňování a vydejte se dál. Po chvíli dorazíte na tenisové kurty, kde si vezměte do rukou pušku s nočním viděním a zabijte hlídkujícího teroristu. Poté popojděte kousek dopředu, zastřelte teroristu, který drží dva rukojmí a zamiřte k bludišti. Až narazíte na monument z kostek, tak zabijte všechny útočníky v okolí, vylezte na vrchol a aktivujte komunikační zařízení. Potom slezte dolů a pokračujte dál k bludišti. Tím se probojujte na druhou stranu, po cestě zlikvidujte Marcose (má na sobě neprůstřelnou vestu) a dostaňte se k budově na konci cesty.

5. Washington DC: Freedom Memorial

Nyní se budete muset utkat s dalším bossem Antonem Girdeuxem. Schovávejte se za sloupy a počkejte jak vyleze Girdeux zpoza sochy. V tu chvíli mi střelte do nádrže na zádech a on vybouchne. Tento postup několikrát zopakujte a mise skončí.

6. New York City: Expo Center Reception

Čeká na vás první sledovací mise, ve které vás nikdo nesmí spatřit (alespoň v první části). Jděte doprava, vylezte nahoru na plošinu a počkejte až kolem vás půjde první strážný. Zlikvidujte ho puškou s tlumičem, pak vylezte ještě výš a jděte ke sloupům. Tam zastřelte dalšího člena ochrany, který stojí u stěny a pokračujte na rozcestí. Dejte se vlevo, zabijte bodyguarda a vstupte do haly s kamennými útvary, kde u zadního průchodu stojí další hlídač. Po jeho likvidaci utíkejte chodbou dál a v místnosti se sochami po stranách se zbavte strážného, který se bude procházet vzadu před vámi. Následně se vydejte dál chodbou napravo, dejte si pozor na poslední dva strážné, které zabijte a v místnosti s artefakty shlédněte animaci. Jakmile skončí, tak pomocí headshotu zastřelte Bentona a vezměte si od něj elektronickou kartu a vestu. Seběhněte dolů, pomocí karty zvedněte mříž napravo a zastřelte útočníka. Potom rozkopněte dveře, zbavte se dalších dvou nepřátel a vylezte až nahoru k uzamčené větrací šachtě. Rozstřelte zámek na mříži, proběhněte ventilační šachtou na konec a opět rozstřelte zámek. Zabijte všechny nepřátele, sjeďte po schodech dolů a po jedné mrtvole si vezměte další kartu. Hned na to budete napadeni dalšími útočníky, kterých se zbavte a vylezte zpět nahoru nad schody. Zmáčkněte tlačítko na stěně, rychle sjeďte dolů a utíkejte do chodby vpravo, kde udělejte kotoul pod zavírající se mříží. Jděte do místnosti s maketou letadla, zastřelte útočníky a kartou, kterou u jednoho z nich najdete, otevřete další mříže. Prostřílejte se až ke kosmické raketě, přivolejte si výtah a nastupte do něj. Pak se podívejte nahoru, střelte do jiskřícího vypínače a dostanete se do horního patra. Utíkejte chodbou až na konec, zastřelte hlídače (pokud jste ho nezabili už dříve) a vezměte si kartu, která po něm zůstala. Následně se vraťte zpět k raketě, sjeďte výtahem až úplně dolů a probojujte se do místnosti v níž to vypadá jako na Marsu. Ihned po vstupu zastřelte čtveřici bodyguardů, vylezte do průchodu, kde stáli a zvedněte další mříž. Pak jděte do další místnosti, odstraňte stráže s neprůstřelnými vestami, vylezte nahoru na železnou lávku a doběhněte na konec úrovně.

7. New York City: Expo Center Dinorama

Otočte se, zastřelte stráže s neprůstřelnými vestami, kteří vtrhnou do místnosti a vydejte se dveřmi dál. Proběhněte chodbou, otevřete dveře a dorazíte na železný můstek. Chytněte se trubky nad vámi, přeručkujte do středu a spusťte se dolů skrz skleněný strop. Postřílejte všechny nepřátele, prohledejte tělo toho, který měl u sebe brokovnici (je na ochozu) a vezměte si od něj elektronickou kartu. Seskočte dolů, projděte dvojitými dveřmi a skrčte se u sochy dinosaura. Zabijte dva zabijáky před vámi a pak i jednoho co vám vpadl do zad. Utíkejte dopředu, pomocí karty aktivujte panel a vběhněte do části s vitrínami. Postřílejte všechny, kteří na vás zaútočí a prolezte do nejzápadnější chodby. Opatrně jděte dopředu a vpravo nahoře uvidíte Aramovovou, která drží Phagana jako rukojmího. Vezměte si do ruky sniperovku, zamiřte na její zbraň a vystřelte jí ji z ruky. Potom vylezte dinosaurovi na ocas, z něj na záda a chytněte se trubky nad vámi. V rychlosti zlikvidujte trojici útočníků, kteří přiběhnou, pak přeručkujte k Phaganovi a mise skončí.

8. Rozovka, Kazakhstan: Rhoemer´s Base

Otočte se trochu doleva, rychle zastřelte oba vojáky, aby nevyvolali poplach a vlezte do malé budovy napravo, kde si ze skříňky vezměte plynové granáty. Pak zastřelte hlídače nahoře na můstku a rozstřelte všechny světla. Vydejte se přímo pod můstek, zastřelte vojáka nahoře na ochozu napravo a zničte světlomet. Následně se schovejte za zídku nalevo a zlikvidujte vojáka, který prochází kolem nádrže. Utíkejte k nádrži, otočte se doleva a zlikvidujte procházející hlídku. Potom připevněte k nádrži C4, opět se otočte doleva a jděte přímo pod podchod. Zpoza rohu zastřelte vojáka nalevo i napravo a rozstřelte světlomet nad hlavou. Poté se dejte uličkou napravo, postupně zlikvidujte dva hlídače a doběhněte k další nádrži. Nejprve opatrně zastřelte dva vojáky napravo, pak umístěte druhou C4 a jděte k uzamčené brance. Rozstřelte zámek, proběhněte dozadu k malé elektrárně a vypněte pohybové senzory. Nyní utíkejte cestou zpět k podchodu, vyběhněte do kopečku přímo naproti vám a přeběhněte přes železný můstek. Schovejte se za zídkou, zastřelte dalšího hlídače a seběhněte dolů. Jděte dál, schovejte se do příkopu a povšimněte si dvou vojáků před vámi. Hoďte mezi ně plynový granát, počkejte až zemřou a pokračujte příkopem kupředu. Zastřelte dvojici hlídačů na ochoze, zničte světlomet a zahněte doleva. Dojděte podél stěny k další nádrži a připevněte na ni C4. Podívejte se doprava a v dálce u plotu se zbavte vojáka. Nyní se postavte k nádrži zády, jděte kousek dopředu a otočte se vlevo. Za proskleným okýnkem zastřelte dalšího teroristu a vlezte do blízkého příkopu. Proběhněte jím na druhý konec, nalevo se pomocí plynového granátu zbavte vojáků a napravo umístěte k nádrži čtvrtou C4. Nyní si do ruky připravte další plynový granát, utíkejte z nádvoří jedinou cestou kupředu a doběhněte k poslední nádrži. U ní se rychle otočte doleva a jedním přesným hodem zneškodněte Gabreka i s jeho ochrankou. K nádrži umístěte poslední C4, pak si od Gabreka vezměte elektronickou kartu a jděte kousek dopředu. Ve výklenku nalevo zabijte vojáka a doběhněte k bráně, kde přehoďte tlačítko. Poté se vydejte doleva, na známé křižovatce doprava a pomocí tlačítko otevřete další bránu. Opatrně se připližte k náklaďáku, zlikvidujte dva hlídače a zničte světlomet, který projíždí vedlejší nádvoří. Jděte tam, zastřelte vojáka a seběhněte dolů do podzemí. Tam se zbavte dalšího strážce, odbočte do chodby vpravo a doběhněte na konec kola.

9. Rozovka, Kazakhstan: Base Bunker

Jděte dopředu, nalevo zlikvidujte dva vojáky a napravo rozstřelte vypínač, který zruší lasery. Jděte dál, projděte kolem vrat až k dalším laserům a zlikvidujte další vypínač. Pak otevřete vrata, kolem kterých jste prošli, zastřelte vojáka uvnitř a odstavte dvě rakety. Druhými vraty vyjděte ven, dejte se doprava a na rozcestí odbočte vlevo. Zastřelte dva vojáky, kteří na vás zaútočí a odbočte do chodby vpravo. Rozstřelte vypínač přímo před vámi, čímž odstavíte lasery a prostřílejte se k vratům. Otevřete je, utíkejte dozadu k terminálu a s jeho pomocí vysuňte 4 raket. Potom je odstavte, vraťte se zpět a utíkejte do posledního skladu s raketami. Po jejich odstavení pokračujte dál tunelem a dojděte k laserům. Na stěně napravo za nimi rozstřelte vypínač, schovejte se do kontrolní místnosti a zabijte dva vojáky v neprůstřelných vestách, kteří přiběhnou. Poté jděte k počítači, použijte ho a vběhněte do otevřeného skladiště. Zabijte všechny útočníky, posbírejte si zásoby (neprůstřelnou vestu, granáty a munici) a utíkejte k výtahu vedle kontrolní místnosti. Nakonec už si jen přivolejte výtah a vyjeďte s ním nahoru.

10. Rozovka, Kazakhstan: Base Tower

Vyběhněte nahoru k radaru, aktivujte panel a shlédněte sekvenci. Poté seběhněte dolů a počkejte až se objeví vrtulník. Střílejte do něj, dejte si pozor, aby vás zbytečně nezasahoval a jakmile se z něj začne kouřit, tak na chvíli sletí jakoby pod střechu. Následně vyletí zpět nahoru a objeví se i teroristi. Zabijte nejprve je a pak obraťte vaši pozornost zpět k helikoptéře, která po několik dalších zásazích vybouchne.

11. Rozovka, Kazakhstan: Base Escape

Na dohrání této mise máte 3 minuty, takže se ničím nezdržujte a utíkejte kupředu. Stále se kutálejte, v případě, že vám někdo vstoupí do cesty tak ho zastřelte a dostaňte se ke konci kola. Zde si dejte pozor na vojáka v neprůstřelné vestě, který hází granáty. Jednou kulkou do hlavy ho zabijte a ukončete vaše putování v Kazachstánu.

12. Uzhhorod, Ukraine: Rhoemer´s Stronghold

Jděte kupředu, seskočte doleva a utíkejte kupředu. Zastřelte útočníka v okně, pak jím prolezte a v chodbě se zbavte prvního vědce. Zavolejte Markinsonovi, jděte do malé místnosti napravo a za bednami použijte antigen na dvojici testovacích subjektů. Pokračujte chodbou dál, zastřelte hlídače u elektronicky uzamčených dveří nalevo a jděte na konec uličky, které se stáčí doprava. Sestřelte dolů lustr, čímž se zbavíte vědce a teroristy a doběhněte k dalšímu rozcestí. Chodby napravo si prozatím nevšímejte a utíkejte rovně do laboratoře. V zadní části vyléčte další subjekt, vraťte se zpět k rozcestí a pokračujte druhou cestou. Držte se podél levé stěny a jakmile budete moci odbočte do další laboratoře. Uzdravte 4. člověka, z bedny si vezměte plynové granáty a jděte zpět do chodby. Z ní už pokračujte jedinou cestou kupředu a v laboratoři na konci uvidíte trojici vědců. Vezměte si do ruky plynový granát, prohoďte jím skleněné dveře a všechny vědce odstraňte. Od jednoho z nich si vezměte přístupovou kartu, prostřílejte se zpět k velkým dveřím, které jste míjeli a stiskněte tlačítko na panelu naproti. Pak rozkopněte dveře, přelezte přes bedny a vylezte na balkón, kde najdete další tři okna. Nejprve jděte do toho prvního, zastřelte vědce a následně zamiřte do druhého. Jděte chodbou kupředu a uvidíte vědce a vojáka. Počkejte až budou oba pod lustrem a sestřelte ho. Poté pokračujte dál a vstupte do místnosti napravo, kde musíte vyléčit předposlední nakažený subjekt. Nyní utíkejte na konec chodby, všimněte si uzamčený napravo a sestřelte další lustr na skupinu útočníků. Od mrtvého vědce si vezměte kartu, odemkněte s ní dveře a vstupte do knihovny. Vystřílejte nepřátele, jděte do pravého zadního rohu a po bedně vylezte na ochoz. Zneškodněte další útočníky v neprůstřelných vestách, kteří se objeví, doběhněte na konec ochozu a vylezte nahoru na k oknu. Proskočte jím, přeběhněte přes lávku a na druhém konci vstupte do budovy. Slezte po bednách dolů do laboratoře, zbavte se dvou teroristů a vyléčte posledního pacienta. Poté utíkejte dál až do chodby, zlikvidujte teroristu a vědce a seberte přístupovou kartu. Nyní se prostřílejte k poslednímu vědci, pošlete ho jednou kulkou k zemi a vyběhněte nahoru do místnosti. Zde zabijte útočníky, druhou chodbou seběhněte dolů a na konci si odemkněte malé dveře. Zastřelte mnicha, vylezte oknem ven a jděte k druhému oknu. Za ním najdete v bedně granátomet M-79. Nakonec vyjděte ven na otevřené prostranství, přeběhněte po můstku na druhou stranu do budovy (musíte prolézt oknem) a použijte výtah napravo.

13. Uzhhorod, Ukraine: Stronghold Lower Level

Seběhněte po schodech dolů na rozcestí, dejte se nejprve vlevo a vstupte do místnosti. Nejprve zastřelte mnicha v okně, pak vpíchněte pacientovi antigen a vraťte se k rozcestí. Pokračujte doprava a doběhněte ke schodišti. Ještě nechoďte dolů a utíkejte rovně. Proti vám vyběhne vědec, kterého zlikvidujte a pak seběhněte dolů. Jděte doleva, vyběhněte nahoru do laboratoře a zneškodněte dalšího vědce. Poté zamiřte do zadní místnosti, po bednách vylezte nahoru a slezte do vedlejší místnosti. Zachraňte dalšího civilistu pomocí antigenu, jděte do sousední laboratoře a přes bedny pokračujte dál na východ. Zastřelte mnicha, pak i vědce, který se ukrývá v zadní místnosti a jděte na sever do chodby, kde vás čeká další subjekt. Vstříkněte mu tedy do těla protilátku a utíkejte zpět do velké haly. Rovnou si to namiřte do úzké uličky naproti, proběhněte jí na konec a jděte do levého zadního rohu. Přelezte přes bedny, v uličce použijte antigen na poslední testovací subjekt a vyběhněte na otevřené prostranství. Prostřílejte si cestu na druhou stranu, vylezte po bednách na balkón a proběhněte úzkou uličkou. Dostanete se do horního patra sálu, kde jste byli před chvílí dole. Zastřelte nepřátele a všimněte si, že přes střed místnosti vede úzká kamenná lávka. Přelezte tedy přes zábradlí, přes lávku přeběhněte na druhou stranu a v laboratoři zastřelte vědce, od kterého si vezměte elektronickou kartu. Nyní se vraťte zpět na venkovní balkón, otočte se doprava a vylezte na balkón, který je postavený výše. Skrz okno vtrhněte do místnosti, nalevo zastřelte profesora a kartou odemkněte dřevěné dveře, které následně vykopněte. Nejprve se vydejte chodbu doleva, na konci zastřelte dvojici vědců a od jednoho z nich si vezměte další kartu. Utíkejte zpět ke dveřím a pokračujte na druhou stranu. Doběhněte k dalším dveřím, odemkněte je a zabijte všechny nepřátele včetně vědce. Průchodem v opačném rohu se vydejte dál, doběhněte až na konec ke zdi a přelezte přes zábradlí na úzkou lávku. Po ní doběhněte až k zdobenému oknu a shlédněte animaci. Seskočte dolů, jedinou možnou cestou utíkejte na hřbitov a vstupte do úzké uličky v níž zastřelte posledního vědce. Nyní si jen prostřílejte cestu a mise skončí u dveří vedoucích do podzemí.

14. Uzzhorod, Ukraine: Stronghold Catacombs

Znova vás čeká sledovací mise, ve které musíte sledovat vědce a nenechat se prozradit. Zastřelte pistolí s tlumičem mnicha před vámi, napravo si vezměte z bedny munici do 9mm a pokračujte doprava. Seběhněte po schodech dolů a držte se zdálky profesora. Po pár krocích se před vámi objeví další stráž, kterou zlikvidujte a rozstřelte světla. Jděte dopředu a narazíte na dvojici strážných. Vezměte si do ruky plynový granát, hoďte ho přesně mezi ně a až se oba udusí pokračujte kupředu. Ve velkém sálu nejprve sejměte vojáka, který přijde zprava a pak sledujte vědce do chodby vlevo. Na křižovatce odbočte doprava zastřelte posledního strážného a u cely shlédněte animaci s Phaganem. Nyní ho budete muset sledovat a zabít každého, kdo vám vstoupí do cesty. Nakonec se dostanete k cele Lian, která nahradí Phagana a budete ji muset sledovat až na konec úrovně, kde shlédnete Phaganovu popravu.

15. Almaty, Kazakhstan: Pharcom Warehouses

Zastřelte vojáky před vámi, jděte na konec uličky a otočte se trochu doprava. Všimněte si takového přístřešku a okna nad ním. Vydejte se tam, uvnitř si promluvte s Eriksonem a z bedny si vezměte přístroj Viral Scanner. Vylezte oknem ven, utíkejte rovně a až uvidíte plakát po vaší pravici, tak vylezte nahoru. Oknem vlezte do budovy, jděte do větší místnosti a pomocí scanneru prozkoumejte bedny. V jedné z nich najdete tělo, které musíte označit sledovacím zařízením. Následně rozstřelte okno, vylezte ven a běžte ke skladišti 38 na severozápadě. Vylezte na stříšku nalevo od vchodu, skrz okno vpadněte dovnitř a seberte si zásoby. Pak najděte další tělo, označte ho a rozstřelte sudy u vchodu skladiště. Vyběhněte ven, držte se levé strany a vběhněte do skladiště, na které narazíte. Z něj pokračujte do toho vzadu (36), rozstřelte sudy a dírou seskočte do podzemí. Proběhněte jím až na otevřené prostranství, otočte se doleva a vylezte po bednách nahoru. Odtamtud se zachyťte potrubí a přeručkujte doprava ke stěně, kde se spusťte dolů na malou plošinku. Tam vypněte přívod elektrické energie, otočte se doleva a na konci římsy se spusťte dolů. Podle mapy doběhněte ke skladišti 69, vlezte do něj po bednách nalevo a rychle se zbavte útočníků. Pak pomocí scanneru najděte poslední tělo a označte ho. Poté vyhoďte do vzduchu sudy u dveří, vyběhněte ven ze skladiště a utíkejte rovně. Otevřete branku, pokračujte dál za nosem a dojdete ke vchodu do podzemí. Seběhněte tedy dolů, na konci otevřete branku a následně i tu v chodbě napravo. Doběhněte k místu, kde zlikvidujte trojici útočníků v modrém a odbočte doprava. Vyběhněte ven z podzemí, pokračujte dál a po stříšce vylezte do skladiště.

16. Almaty, Kazakhstan: Pharcom Elite Guards

Proskočte dírou v podlaze, vyběhněte ven a vstupte do skladiště 85. Vzadu za velkou bednou proběhněte uličkou ven, vylezte po bednách nahoru na střechu a oknem vlezte do 82, kde zlikvidujte dvojici teroristů. Pak najděte tělo, označte ho a vyběhněte ven. Utíkejte na jih do hangáru 74, najděte druhou mrtvolu a připevněte k ní sledovací zařízení. Pak si z bedny vezměte zbraň BIZ-2. Poté skladiště opusťte, jděte zpět na sever a vstupte do budovy uprostřed cesty. Zastřelte voják, pak vylezte až nahoru na střechu a zbavte se dalších dvou nepřátel. Následně vylezte na trám, opatrně po něm přejděte na druhou stranu a dejte se doprava. Na konci střechy se opatrně spusťte dolů, zabijte dvojici teroristů, kteří vyběhnou z tunelu a v bednách nalevo od něj najdete poslední tělo. Aktivujte sledovací zařízení, vběhněte do tunelu Jedinou možnou cestou se prostřílejte na druhý konec, vylezte ven z podzemí a dejte si pozor na vojáky na střechách, kteří hází granáty. Rychle proběhněte mezi nádržemi k vratům skladiště 76 a mise skončí.

17. Almaty, Kazakhstan: Warehouse 76

Na dohrání této mise máte 15 minut, takže se zbytečně nezdržujte. Jděte rovně, projděte mezi ohněm do skladiště a běžte do místnosti, kde zamiřte teroristu nahoře na bednách. Pak se otočte doleva, rozstřelte sudy, za kterými se schovává další útočník Otočte se o 180º, vylezte nahoru a udělejte kotoul skrze malou díru napravo ve zdi. Tím se dostanete do vedlejší místnost, utíkejte ke zdi a seskočte dolů. Po bednách vylezte nahoru na římsu, než se zřítí, tak po ní rychle přeběhněte na konec a spusťte se z ní dolů. Jděte o jednu místnost na jih, tam odbočte na západ a přelezte přes bedny, které vám budou stát v cestě. Zastřelte hořícího muže, jenž proti vám vyběhne, vylezte nahoru po bednách nalevo a jděte ke zdi. Sestřelte teroristu dole, pak tam i slezte a pokračujte do místnosti nalevo, kde na vás zaútočí další tři. Rozstřelte sudy dole u stěny, vydejte se podél ní doleva a vylezte po krabicích až nahoru. Otočte se doleva, kotoulem skrz malou díru se dostaňte do vedlejší místnosti a zastřelte dvojici útočníků. Potom se vytáhněte po bednách nahoru na římsu nalevo, rychle po ní přeběhněte na konec a jděte k výtahové šachtě. Vezměte si do ruky Viral Scanner, prozkoumejte s ním zeď nalevo a zjistíte, kde je umístěn vypínač. Střelte do něj, počkejte až přijede výtah a nastupte na něj.

18. Almaty, Kazakhstan: Silo Access Tunnels

Prostřílejte si cestu k laserové bráně, zavolejte Lian a vylezte nahoru do průchodu napravo. Doběhněte k prvnímu můstku, opatrně slezte dolů do šachty, která je u něj a doběhněte uličkou až nakonec. Tam zastřelte teroristu, který shora hází granáty a po bednách vylezte nahoru. Utíkejte kupředu do velké místnosti a všimněte si po ovládacího panelu po levé straně. Hned vedle něj je můstek a za ním bedny, po kterých vylezte nahoru. Proběhněte červeně osvícenou chodbou až dozadu do jeskyně, stiskněte spínač na stěně a vraťte se zpět k panelu. Nejprve zlikvidujte nově příchozí vojáky a pak zmáčkněte tlačítko na panelu. Otočte se o 180º, jděte rovně a nastupte na výtahovou plošinu, která vás sveze dolů. Prostřílejte se tunelem na konec, vylezte do chodby nalevo a tam si přivolejte spínačem výtah. Vyjeďte nahoru, otočte se a utíkejte chodbou až k můstku. Po něm vyběhněte nahoru, doběhněte do kontrolní místnosti a postupně aktivujte všechny tři panely.

19. Almaty, Kazakhstan: Tunnel Blackout

Jděte k okraji šachty, slezte po železných částech až dolů a z bedny seberte sniperovku s nočním viděním. Vezměte si ji do ruky, prostřílejte se temným tunelem až k místu, kde budete muset zabít dva vojáky pak si rozsviťte baterku. Opatrně dojděte až k propasti, zbavte se odporu a spusťte se dolů. Pak zahněte doprava, vyběhněte do kopečka a doběhněte k železné konstrukci. Zastřelte teroristu, vylezte po konstrukci nahoru a sejměte dva vojáky v chodbě před vámi. Pokračujte dál, zabijte další vojáka a dojděte na okraj tunelu. Chyťte se za jeho okraj, přeručkujte doprava a až budete mít pod nohama pevnou zem, tak se pusťte. Nyní si už jen prostřílejte cestu na konec tunelu k železným dveřím.

20. Almaty, Kazakhstan: Missile Silo

Hned jakmile mise začne, tak na nic nečekejte, protože pokud se zdržíte, raketa odletí a mise pro vás skončí neúspěchem. Jděte tedy doleva, proběhněte kolem rakety a zneškodněte vojáka hlídajícího výtah. Pak si ho přivolejte, sjeďte dolů a zneškodněte další dva vojáky. Poté vylezte po dvou trámech nahoru a stiskněte tlačítko, čímž spustíte animovanou sekvenci. Jakmile skončí, rychle utíkejte doprava a podskočte pod zavírajícím se vraty. Počkejte až raketa odletí, utíkejte na opačnou stranu místnosti a přivolejte si malý výtah. Vyjeďte s ním nahoru, proběhněte dlouhou chodbou a ve velké místnosti se zbavte vojáků a vědců. Od jednoho z nich si vezměte přístupovou kartu, odemkněte si zadní dveře a seběhněte dolů do kontrolní místnosti. Zabijte dalších pět vojáků, jděte k hlavní počítač v jižní části místnosti (malá tečka na mapě) a stiskněte tlačítko, čímž zastavíte odpočet. Hned jak skončí sekvence, tak vylezte nahoru do vysklené místnosti před vámi a z bedny si vezměte plynové granáty. Dejte si pozor, aby vás Rhoemer nezabil pomocí své M-79 a zůstaňte schovaní nahoře. Jakmile se bude poblíž, tak po něm hoďte plynový granát a shlédněte závěrečnou animaci celé hry.

3. Postavy

Gabriel Logan (Velitel tajných operací)

Pohlaví: muž
Věk: 35 let
Výška: 6´ 3´´
Váha: 185 liber
Místo narození: Camden, New Jersey
Národnost: americká
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá

Důležitá data

1987 byl pasován do hodnosti podporučíka (americká armáda)
1989 získal Stříbrnou hvězdu
1991 prezidentská pochvala
1991 Gulf War (válka v zálivu)
1987-1992 člen speciálních jednotek americké armády
1993-doposud stal se velitelem tajných operací Národní Agentury

Lian Xing (Expert přes telekomunikační zařízení)

Pohlaví: žena
Věk: 29 let
Výška: 5´ 7´´
Váha: 120 liber
Místo narození: San Francisco, Kalifornie
Národnost: americká
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá

Důležitá data

1996-doposud stala se členkou Národní Agentury ihned po promoci v červnu 1996

Thomas Markinson (Ředitel Národní Agentury)

Pohlaví: muž
Věk: 52 let
Výška: 6´ 0´´
Váha: 210 liber
Místo narození: Cambridge, Massachusetts
Národnost: americká
Barva očí: zelená
Barva vlasů: šedá

Důležitá data

1968-1975 Purpurové srdce, Čestná medaile (během války ve Vietnamu)
1976-1986 člen speciálních jednotek americké armády
1986-1996 Tajná služba armády, Washington D.C.
1997-doposud ředitel Národní Agentury, člen tajné služby národní obrany

Edward Benton (Zástupce ředitele Národní Agentury)

Pohlaví: muž
Věk: 47 let
Výška: 6´ 0´´
Váha: 210 liber
Místo narození: Chicago, Illinois
Národnost: americká
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá a šedá

Důležitá data

1978-1984 analytik tajných služeb pro Jižní Ameriku
1984-1992 analytik tajných služeb pro Balkán
1993-1999 šéf divize Národní Agentury
1999-doposud zástupce ředitele Národní Agentury

Erich Rhoemer (Mezinárodní terorista)

Pohlaví: muž
Věk: 35 let
Výška: 6´ 2´´
Váha: 193 liber
Místo narození: Lipsko, Německo
Národnost: německá
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá

Důležitá data

1994 navázal kontakty s mnoha teroristickými organizacemi v Jižní Americe, na Blízkém Východě, v Evropě a USSR
1995 únos letadla, které směřovalo do Istanbulu v Turecku
1997 zodpovědný za bombový útok na komunikační budovu v Londýně

Mara Aramov (Zkušená nájemná vražedkyně pracující pro Rhoemera)

Pohlaví: žena
Věk: 32 let
Výška: 5´ 11´´
Váha: 137 liber
Místo narození: Novgorod, Rusko
Národnost: ruská
Barva očí: modrá
Barva vlasů: kaštanová

Důležitá data

1986-1989 podle zdrojů je pravděpodobně zodpovědná za 14 mrtvých lidí, vše pod vedením ruské KGB
1989-doposud pracuje jako nájemný vrah

Jonathan Phagan (CEO a zakladatel Pharcom Industries)

Pohlaví: muž
Věk: 65 let
Výška: 6´ 5´´
Váha: 190 liber
Místo narození: Chicago, Illinois
Národnost: americká
Barva očí: oříšková
Barva vlasů: bílá

Důležitá data

1965-1972 výzkumný chemik ve firmě Zuzin Labs
1972-1983 ředitel laboratoří ve firmě Wyn Industries
1983-1992 víceprezident firmy Wyn Industries
1992-doposud CEO a zakladatel Pharcomu

Anton Girdeaux (Expert přes zbroje pracující pro Rhoemera)

Pohlaví: muž
Věk: 29 let
Výška: 6´ 0´´
Váha: 200 liber
Místo narození: Toulouse, Francie
Národnost: francouzská
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond

Důležitá data

1988-1992 mechanik
1992-doposud nájemný žoldák, kterého pravděpodobně přivedla Mara Aramov

4. Zbraně

Silenced 9mm

Rychlost střelby: 3 Poškození: 2
Velikost zásobníku: 15 nábojů Maximum nábojů: 90

Info: 9mm pistol je standart pro jednotky NATO i všech 5 větví Ozbrojených sil US Army od roku 1979, kdy proběhl zkušební test MRBF (test při kterém se zjišťuje životnost zbraně vypálením určitého počtu nábojů).

.45

Rychlost střelby: 2 Poškození: 3
Velikost zásobníku: 10 nábojů Maximum nábojů: 60

Info: Tato zbraň je poměrně silná a je vyráběna už téměř jedno století. Má skvělou palebnou sílu, která se stává smrtící zbraní v rukou profesionála.

G-18

Rychlost střelby: 5 Poškození: 2
Velikost zásobníku: 33 nábojů Maximum nábojů: 198

Info: Díky palebné rychlosti, která dosahuje téměř 60 kulek za sekundu je tato kombinace pistole a samopalu nejničivější na světě. Jedinou její slabinou je poměrně malý zásobní a tedy nutnost přebíjení během soubojů.

BIZ-2

Rychlost střelby: 4 Poškození: 3
Velikost zásobníku: 66 nábojů Maximum nábojů: 396

Info: Je určena pro vyslání poměrně velkého množství kulek v krátkém časovém intervalu. Zbraň je velice kompaktní a zároveň nabízí prakticky nevyčerpatelný zásobník, díky kterému můžete zabít až několik nepřátel najednou.

HK-5

Rychlost střelby: 4 Poškození: 3
Velikost zásobníku: 32 nábojů Maximum nábojů: 192

Info: Je malá a velmi oblíbená mezi oběma stranami (mezi vojáky i mezi teroristy). S více než 23 vydanými modely se stala jednou z nejpoužívanějších zbraní na světě.

Shotgun

Rychlost střelby: 2 Poškození: 4
Velikost zásobníku: n/a Maximum nábojů: 25

Info: Klasická brokovnice, která patří mezi stálou výbavu jednotek DEA, FBI a USSS. Velmi efektivní na krátkou vzdálenost, proto se její použití hodí do cca 7-8 metrů od vašeho cíle.

Combat Shotgun

Rychlost střelby: 2 Poškození: 4
Velikost zásobníku: n/a Maximum nábojů: 30

Info: Má větší zpětný ráz, který je více než dobře vyvážen její silou a také rychlostí střelby. Díky systému, který je v ní použit je rychlejší než většina automaticky dobíjených brokovnic.

PK-102

Rychlost střelby: 4 Poškození: 2
Velikost zásobníku: 30 nábojů Maximum nábojů: 180

Info: Varianta populárního Vokinhsilakova systému, který je jedním z nejrozšířenějších na světě. PK-102 je kompaktní, lehká, plně útočná a snadno se dá ukrýt, proto se stala velmi oblíbenou mezi teroristy.

M-16

Rychlost střelby: 4 Poškození: 2
Velikost zásobníku: 30 nábojů Maximum nábojů: 180

Info: Zbraň s malým zpětným rázem, která je velmi lehká a přesná. Byla vyrobena americkou armádou v roce 1965 a od té doby se stala jejich hlavní zbraní.

K3G4

Rychlost střelby: 4 Poškození: 2
Velikost zásobníku: 20 nábojů Maximum nábojů: 120

Info: Smrtící K3G4 obvykle používá náboje, které jsou potáhnuty teflonem a projdou tak většinami neprůstřelných vest stejně jako horký nůž máslem.

Sniper Rifle

Rychlost střelby: 2 Poškození: 2
Velikost zásobníku: 10 nábojů Maximum nábojů: 30

Info: Sniperovka s tlumičem, která je vybavena digitálním zaměřovačem se základními optickými schopnostmi. Díky tomuto vybavení se z ní stává zničující zbraň na větší vzdálenosti aniž by vás nepřítel stihnul zahlédnout.

Nightvision Rifle

Rychlost střelby: 2 Poškození: 2
Velikost zásobníku: 10 nábojů Maximum nábojů: 30

Info: Tato zbraň je velmi často využívána snipery ruské armády a vyznačuje se extrémní přesností. Tento typ je dále také vybaven nočním viděním a tlumičem.

Taser

Rychlost střelby: 1 Poškození: 5
Velikost zásobníku: n/a Maximum nábojů: n/a

Info: Využívá CO2 zásobníky, které vystřelí malou šipku do těla nepřítele. Pak mu je do těla vysláno okolo 500 000 voltů skrze drát, kterým je šipka a taser propojen. Pokud nepřítele vystavíte tomuto výboji příliš dlouho, tak z něj uděláte lidskou pochodeň.

Grenade

Rychlost střelby: 1 Poškození: 5
Velikost zásobníku: n/a Maximum nábojů: 10

Info: Tento granát začne po dopadu vypouštět amonium v okolí 3 metrů. Po výbuchu je tento plyn zapálen vzniklou explozí, čímž spálí vše v okolí a způsobí tak velmi vážná poškození.

Gas Grenade

Rychlost střelby: 1 Poškození: 5
Velikost zásobníku: n/a Maximum nábojů: 10

Info: Plynové granáty se používají pro zlikvidování několika cílů naráz, aniž by si vás někdo všimnul. Po dopadu granátu okamžitě vypouští nervový plyn Soman a ten okamžitě nepřátelé skolí k zemi. Ti pak po 15 minutách umírají pokud jim není podán protilék.

C4 Explosives

Rychlost střelby: n/a Poškození: 5
Velikost zásobníku: n/a Maximum nábojů: n/a

Info: Tuto zbraň využíváte především pro splnění úkolů v jednotlivých misích, nicméně ji také můžete použít, když chcete vyhodit do vzduchu další výbušniny.

M-79

Rychlost střelby: 1 Poškození: 5
Velikost zásobníku: n/a Maximum nábojů: 10

Info: Tento granátomet byl vyroben během války ve Vietnamu. Střílí 40mm vysoce výbušné granáty, které se roztříští na více než 300 malých fragmentů a doletí do vzdálenosti 5 metrů.

5. Cheaty

Všechny zbraně a neomezeně munice: zmáčkněte start, v menu najeďte na Weapons a stiskněte Select + L1 + L2 + R2 + o + x.

Výběr mise: zmáčkněte start, jděte do Options, najeďte na Select Mission a zmáčkněte L1 + L2 + R1 + R2 + □ + o + x

Hard mód: najeďte na New Game a zmáčkněte L1 + L2 + R2 + □ + o + x (pokud zadáte správně Gabe řekne Damn it)

Smrt jednou střelou: najeďte na Objectives a zmáčkněte → + L1 + R1 + R2 + o + x (pokud zadáte správně Gabe řekne Understood)

About xDante1986

Je mi 28 let a rád hraju hry :). To je asi to nejpodstatnější.