God of War III

God of War III, 9.4 out of 10 based on 118 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (118 votes cast)

Přehled sekcí

1. Info o hře
2. Návod
3. Godly Possessions
4. Challenges of Olympus
5. Trofeje

1. Info o hře

Žánr: Akce
Datum vydání: 16. březen 2010
Výrobce: SCE Studios Santa Monica
Vydavatel: Sony Computer Entertainment
Platformy: PS3
Hodnocení: Metacritic – 93%

2. Návod

Gaia
Hned po úvodní animaci hry budete vrženi přímo do bojové vřavy. Se zapnutým tutoriálem uvidíte všechny základní bojové pohyby přímo na obrazovce. Následuje další krátká animace, po které máte za úkol uvolnit titánku ze sevření. Zbavte se menší skupinky vojáků, pokračujte nahoru, odstraňte strom a další skupinku a jděte dále po ruce titána, kde vás čeká souboj s vodním koněm ovládaném Poseidonem, který má končetiny kraba. Souboj je rozdělen na několik částí a to podle toho, kam se pohne titánská ruka. Zakončení souboje končí typickým mačkáním tlačítek jako v předešlých dílech God of War.

Mount Olympus
Nyní musíte lézt po kořenech doprava a následně nahoru. Na rovince vezměte z truhly orbs a pokračujte k římse, po které se vydejte dál. Probojujte se přes nepřátele a vylezte o několik metrů výš po dalších kořenech, kde vás čekají další nepřátelé. Po jejich odstranění vyberte truhlu vlevo. Vyskočte na vyvýšené místo vpravo, přečtěte si popisek a pomocí háku vlevo skočte na plošinu, kde se ihned objeví nepřátelé. Pokračujte po žebříku a kořenech nahoru, přeskočte n římsu vlevo a ručkujte až na konec. Zde vyskočte nahoru a vylezte až na dlážděnou cestu, kterou soubojem zničí titánka Gaia. Seskočte do této prohlubně a vyberte truhlu. Pomocí stupínku v levém rohu vylezte znovu nahoru a pomocí křídel přeskočte na druhou stranu, kde vás čekají další dvě truhly. Otevřete dveře v chodbě, pokračujte do místnosti, kde následuje souboj s kentaurem. Po jeho zabití si můžete přečíst popisek v přední části místnosti a dozvíte se tak, že jste v hrobě padlého boha války Área. Použijte páku vlevo, vstupte na plošinku, která vás odveze, seberte truhlu a můžete si poprvé uložit hru na savepointu, kterým je jakési žluté světlo.
Pokračujte chodbou ke mříži, kterou otevřete, budete hned vtaženy do další bitky s vodní nestvůrou. Během souboje, až potvoru rozervete napůl, musíte do ní vhodit její dříve useknutou končetinu. Po souboji vylezte na Gaiu a vlezte do otvoru v jejím rameni. Prolezte úzkou škvírou, vylezte nahoru a přelezte zeď. Sjeďte dolů a přeskočte k srdci titánky.

Heart of Gaia I
Vylezte po zdi vpravo a seberte Zeus’s Eagle, který můžete použít až po dohrání hry. Nyní ze zdi přesuňte vysoký sloup a přesuňte ho do zdi vlevo, po které vylezte. Na cestě vás čeká další otravná várka nepřátel. Jděte dál po zdi, pomocí které přelezete před díru a vyskočte na další zeď pomocí háku, kde vás čekají nepřátelé, kteří se vám pokusí znepříjemnit lezení nahoru.
Čeká vás první boss ve hře a to rovnou gigantický Poseidon, vládce moří a zemětřesení. Na začátku souboje stačí sekat do jeho končetin zabodnutých do Gaii a vyhýbat se útokům. Po chvilce Gaia Poseidona chytne a vy musíte rychle přeskočit na její ruku, čímž se dostanete k uvězněnému bohu. Zde znovu stačí střídat útoky s obranou. Až mu uberete nějaké ty životy, musíte vylézt po ruce k Poseidonově hlavě. Poseidon však znovu zaútočí na Gaiu a opakuje se znovu první část souboje. Bleskově proskočíte Poseidonovi mezi rukama až na Gainu pěst, kterou Poseidona pořádně praští. Nyní už zbývá jen co nejbrutálnějším způsobem ukončit bohův život.
Po uložení hry nasedněte Gaie na ruku, která vás vyzvedne až na samotný vrcholek hory Olymp. Následuje krátká animace Kratova opravdu velmi dlouhého pádu až do samotného podsvětí.

River Styx
Pouze krátká pasáž, během které musíte doplavat až na břeh. Během toho však přijdete o veškeré bonusy, které jste do teď měli.

Realm of Hades

Po chvilce potácení se objeví Athéna. Během rozhovoru vám poradí, jak Dia poradit a ještě jako menší bonus vám vylepší meče. Vlevo si můžete přečíst popisek do Háda. Jinak pokračujte cestou vpravo. S pomocí háku přeskočte na další sloup. Čeká vás první souboj s novými meči. Cestou dál je brána, kterou ale nemůžete projít. Vydejte se tedy vlevo a hru si uložte. Jako první jděte od savepointu vlevo, kde přes háky přeskákejte až na plošinu vzadu a seberte zde 4 truhly. Ještě než se vydáte dál, můžete po jednom ze sloupů slézt dolů a najít další 3 truhly. Vraťte se a pokračujte vpravo až k velké bráně. Po animačce obdržíte nový útok Army of Sparta, který je velmi účinný proti velkým skupinkám nepřátel. Vypravte se vlevo po řetězu, který musíte přeručkovat. Během ručkování na vás budou útočit další nepřátelé, tak jak to je i v předchozích dílech God of War. Na plošině vyberte bedny, u skály si můžete přečíst popisek a pokračujte průrvou ve skále dolů. Běžte ke kameře, kde se nacházejí další dvě truhly. Poté otevřete dveře. V kruhové místnosti vás čeká boj s medúzou a několika přeživšími poskoky. Otevřete kruhovou bránu a pokračujte dál. V tunelu spadněte do díry, otočte se a jděte zpátky k sobě. Najdete zde dvě truhly. Z díry vyskočte a seberte další dvě truhly. Cestou dál potkáte uvězněného Petrithouse, který vám za svoje osvobození nabídne svůj luk.
Vyskočte na plošinu nad jeho hlavou, přeskočte na posunující se plošinu s ohněm a přeskočte do nejbližší jeskyně. Zde zchoďte dírou ve zdi zápalný materiál dolů. Odtáhněte ho až na konec chodby k mřížím, za kterými je pes Cerberus – bájný tříhlavý pes. Svým dechem zápalnou směs zapálí. Běžte zpět, znovu vylezte nahoru a počkejte, dokud se mříže nad koly úplně neotevřou. Znovu se vydejte až ke mřížím s Cerberem a pomocí výparů ze směsi se vznesete až k páce, kterou pohněte. Čeká vás souboj s cerberem, kterého nakonec osedláte a pojedete s ním až v uvězněnému, kterého upálíte. U místa, kde seděl, seberte Bow of Apollo, s jehož zápalnými šípy se teď můžete dostat přes zarostlé cesty. První se nachází kousek od cely, ve které byl tříhlavý pes. Stačí chvíli podržet tlačítko pro nabití a z luku vyletí silný zápalný šíp. Pomocí zapálené směsi už dřívějška se dostanete nahoru a můžete vybrat dvě truhly. Další můžete najít v dolní chodbě, pokud jste tak už neudělali dříve třeba během souboje s Cerberem. Nyní je čas vrátit se cestou kousek zpět, zapálit křoví, které znemožňuje cestu dál a uložit si hru.
Vydejte se cestou dál, za křovím můžete najít další truhlu a pokračujte tunelem vlevo, kde na vás nalítají harpyje. Pokračujte dál, vylezte po římse a ručkujte po dalších až na konec. Lezte nahoru a pokračujte co nejvíc doleva. Naleznete zde další truhlu, vraťte se kousek zpět před oba vodopády a pokračujte v cestě vpravo. Čeká vás další várka lezení po stropě. Z plošinky pak přeskočte dál na sloup a vylezte na něj.

Judges of the Underworld I
Přeskákejte až mezi veliké ruce soudců podsvětí. Hru si můžete v levém zadním rohu uložit. Jděte zpět ke kameře a vlevo přeskočte. Najdete zde 3 truhly. Vraťte se zpět a vejděte uprostřed kruhu před bránou, kde se dozvíte o zkoušce, kterou musíte podstoupit. Vraťte se ke knize, přečtěte si ji. Následovat budou tři vlny nepřátel, po každé musíte jít zpět ke knize a dostanete novou zkoušku. Po dokončení všech zadaných úkolů vás soudci pošlou cestou vpravo. Projděte tedy portálem a vyjdete se vpravo až dozadu, kde v chodbě narazíte na dva minotaury. Pomocí Bow of Apollo můžete nechat zápalné směsi vybuchnout. Ihned za chodbou se vydejte vpravo a dostanete se za druhý portál, kde si můžete přečíst dopis a vybrat další truhlu. Můžete také otevřít bránu a hru si uložit Projděte zpět a pokračujte dál až k místu, kde si promluvíte s obrazem malé dívky a s Hádem.
Přeručkujte přes řetěz a vydejte se cestou dolů. Pokračujte tunelem, kde vás čeká několik soubojů a truhla. Pokračujte dál chodbou, seberte další truhlu a v rohu si můžete přečíst další záznam některé z duší. Zapalte směs a pomocí jejích výpadů vyleťte nahoru. Stlačte páku, čímž se rozjede plošinka nahoru. Rychle na ní seskočte, zbavte se několika nepřátel a vytáhněte zápalnou směs, kterou dovezte dolů a zchoďte ji do výparů, pomocí kterých jste vyletěli nahoru. Sjede na vás plošina, ale stačí po ní vylézt a jste u dveří, ve kterých se nachází spousta rukou a dvě truhly. Vyleťte nahoru a pokračujte chodbou až do otevřené místnosti, kde je truhla. Pokračujte vlevo, přečtěte si popisek a pokochejte se výhledem na podsvětí. Po chvilce vás napadnou oživlé sochy bojovníků s kladivy. Pokračujte chodbou dál, seskočte do díry v zemi a seberte truhlu. Odtud se vydejte vchodem ve skále, seskočte dolů a pokračujte po schodech dál.

The Forge I
Velké masa před vámi je bůh technologie a kovářský, sám velký Héfaistos, syn Dia a Héry. Vpravo si můžete hru uložit. Cestou vlevo se dostanete až bráně, kterou však Hádes zavřel, takže se přes ni nedostanete. Vlevo se však nachází další truhla. U savepointu pohněte pákou, čímž se otevřou mříže pod schody, kterými jste sem přišli. Otočte kruhovou místností tak, abyste se dostali do jeskyně vpravo. Zde vás čeká celkem početná skupinka pekelným psů a za odměnu dvě truhly. Jděte zpět do kruhu a otočte jím úplně. Zapalte křoví bránící vám v cestě a pokračujte cestou, seberte truhlu. Pokračujte až k sošce, ve které naleznete Blade of Olympus. Seskočte dolů a ocitnete se už na dobře známém místě. Hru si uložte u savepointu a pokračujte k bráně a zapalte křoví, které jí brání. Následuje souboj s dvěma Cerbery, kteří bránu chrání. Otevřete bránu. V místnosti za ní vás čeká menší souboj. Seberte truhlu, otevřete další dveře a vydejte se chodbou.

Palace of Hades
Jako první jděte vpravo a z místnosti vytáhněte malý kamenný sloup, který dotáhněte až k velkému otočnému kolu vlevo. Kolem otočte a tento kamenný sloup do něj vložte, aby se otevřené dveře nemohly zavřít. Vylezte po stromě uprostřed místnosti. Seberte truhly, pokračujte do další místnosti, kde vás čeká menší souboj a vydejte se cestou nahoru. Nejprve se vydejte po levé i pravé straně až dozadu, vlevo vylezte po žebříku a seberte truhly, ve zdi vpravo je ještě jedna. Na pravé straně jen seberte další truhly a můžete jít zpět na začátek, kde otočte pákou. Poté jděte k popisku a rakve rozhoupejte proti obrovskému brnění. Na obou stranách se zbavte nepřátel a jako první jděte do leva. Vylezte po žebříku, seberte truhlu a sjeďte výtahem dolů. Otevřete bránu a sloup, který podpírá otočné kolo, vezměte na výtah a vyjeďte s ním po souboji s harpyjemi znovu nahoru k dalšímu otočnému kolu. Seskočte po žebříku zpět, protože nejdřív potřebujete otevřít pouta, do kterých se ruka znovu vrátí. Jděte tedy po žebříku zpět nahoru, otočte kolem a podepřete ho. Znovu se vraťte a otočte pákou. Levá ruka nyní zůstane pevně u zdi i s otevřenými pouty, takže se v klidu vydejte doprava a otočením kola posuňte do pout i pravou ruku. Několikrát znovu rozhoupejte rakve proti soše, čímž se dostanete do jejího vnitřku, kde vás čeká souboj s bohem podsvětí, Hádem. Po prvním souboji dostanete zbraň Claws of Hades a partičku nepřátel na jejich vyzkoušení. Za pár vteřin se však znovu objeví Hádes, tentokrát už bez helmy a zbraní.
Jako bonus dostanete Hádovu duši, která vám umožní volně plavat v řece Styx. Hru si uložte a skočte do řeky. Na jednom konci najdete Hades‘ Helm, kterou je možno používat až po dohrání hry. Plavte na druhou stranu skrze Hádovo tělo tunelem dál, dokud nebudete moct vylézt ven. Zde si můžete na několika nepřátelích vyzkoušet novou schopnost vyvolávání duší různých bojovníků a nestvůr. Skočte znovu do vody a proplavte dlouhým tunelem až k bráně, kterou stačí otevřít pákou nad ní. Proplujte branou a objevíte se na již známem místě, v dílně kováře Héfaistona.

The Forge II
Po rozmluvě s Héfaistonem si hru uložte a vydejte se po schodech pryč z kovárny. Začněte otáčet kruhovou místností a egem chvilky na vás začnou útočit celkem tři oživlé sochy. Po jejich zničení dotočte celou místnost na správné místo a vydejte se známou cestou kolem sochy dívky až k Hyperion Gate, kterou nyní díky duši získané od Háda můžete projít.

The City of Olympia
Vydejte se cestou do města, kde potkáte titánku Gaiu. Kratos se však rozhodne se jí zbavit, takže jí usekněte ruku a následně jí odhoďte pryč. Dojděte k bráně, kterou můžete otevřít až po zabití jejich strážců. Bránu otevřete, projděte skrz a pomocí Bow of Apollo chyťte harpyji, díky čemuž můžete přeletět díru, kterou následuje další a o něco delší, takže musíte v polovině přeskočit na druhou harpyji. V této díře ještě můžete nejdřív vybrat truhlu. U savepointu hru uložte a vkročte na menší náměstíčko, kde už vás čekají nepřátelé. Pokračujte po menší cestě vlevo na další čtvercové prostranství, kde na vás čeká v souboji chiméra a má tři formy, takže vás čeká pěkně tuhý souboj. Následně musíte použít balistu a zasáhnout Hélios, který léta a útočí na ohnivého titána. Vše je jen otázka správného načasování.
Vraťte se zpět na náměstíčko a pomocí harpyjí se dostaňte na druhou stranu. Po souboji otevřete mříže vlevo, odkud vytáhněte zápalnou směs a spolu s ní se vydejte dalšími mřížemi vpravo. V chodbě na vás vyskočí další nepřátelé, takže neváhejte a nechte zápalnou směs vybouchnout. Jděte dál, přejděte most, na jehož konci vyberte truhly, vylezte po žebříku a pokračujte po římsách až nahoru, kde leží Hélios. Toho ihned obklopí jeho elitní jednotka. Na scéně se objeví i kyklop, se kterým bojujte do chvíle, než ho budete moct osedlat a s jeho pomocí Héliovu jednotku rozprašte. Poté se vypořádejte se zbytkem nepřátel včetně kyklopa a na dobro se Hélios, boha Slunce, zbavte. Jako odměnu dostanete Head of Hélios, díky jejímuž světlu můžete objevit některé skryté truhly. Jedna se nachází hned v pravém dolním rohu. V pravém horním rohu se ještě nachází Helios‘ Shield,a le ten můžete používat až po dokončení hry.
Pomocí Héliovi hlavy prosviťte skálu veprostřed, kde se objeví dveře, které otevřete. V tunelu můžete hlavu použít jako světlo, ale i jako zbraň.

The Path of Eos

Hned na začátku můžete sebrat jednu truhlu, v temné části skály vlevo se nachází další. Můžete si přečíst popisek a u savepointu uložit hru. Pokračujte tunelem ve skále vlevo od savepointu, Héliovu hlavu používejte jako světlo. Po cestě dál vás napadne hejno otravných harpyjí. Zbavte se jich a jděte až ke zdi, kterou osviťte, a objeví se vám vstup do dalšího tunelu. Na jeho konci slezte dolů na plošinku, kde se nacházejí dvě truhly. Vylezte zpět nahoru a vyskočte na lano, po kterém přeručkujte na druhou stranu. Během toho na vás ve tmě budou útočit nepřátelé. Vyskočte dva větší schody a pokračujte tunelem až ven. Po rozhovoru s duchem dívky. Osedlejte harpyji a dostaňte se na druhou stranu. Jděte rovně až k místu, kde vás napadnou nepřátelé, kteří se skrývají v zemi. Ty můžete pomocí útoků s chytem ze země jednoduše vytáhnout. Po jejich zabití pokračujte dál, až ke dvojici truhel. Na pravé straně je možno osvítit stěnu skály, pod kterou se ukrývá další truhla. Pokračujte vlevo na most. Hlavu přepněte zpět na Bow of Apollo, abyste mohli zapálit výbušné směsi. Poté vás čeká souboj s několika nepřáteli. Pokračujte dál a uvidíte dvě truhly. Další se nachází skrytá úplně vlevo. Vyběhněte nahoru až k savepointu a hru si uložte. Vpravo pak seberte z truhly orbs, cestou dál dokola pak narazíte na další tajnou truhlu za skálou, kterou prosviťte.
Nyní už stačí vzlétnout vzhůru.

The Chain of Balance
Během letu se musíte vyhýbat padajícím kamenům a dalším překážkám. Na konci se vyhněte zásahu ohnivého titána. Hned jak přistanete, musíte rychle přeskákat přes padající plošinky až na síť, po které lezte také co nejrychleji, protože ve vaší dráze padají ohniví balvany. Takto pokračujte celou cestu až nahoru. Na konci osviťte místo hned na první plošince, protože je zde další skrytá truhla. Vyskočte na hák a Kratos znovu vyletí vzhůru a vy se musíte vyhýbat překážkám.

The Caverns I
Poté, co se Kratos rozhlédne po jeskyni, běžte ihned do pravého rohu. Je zde skrytá truhla. Lukem podpalte křoví obrostlé kolem otočného kola. Počkejte, až se velká kostka s vámi pohne na určené místo. Po vysunutém laně vyskočte na plošinku nad vámi a vyskákejte až nahoru. Zde znovu podpalte křoví, aby se dala do pohybu další obrovská součást. Přivalí se na vás skupina lehkých nepřátel, ale poté vyleze dvojice minotaurů, které musíte držet útoky co nejdále od upevnění řetězu, protože se ho snaží zničit. Toto se opakuje celou cestu, časem přibude více minotaurů. Po krátké animaci vylezte po řetězu za Hermem.

The Flame of Olympus I
Vpravo si uložte hru a jděte k ohni uprostřed. Po animaci si můžete na zdi přečíst popisky. Nejdříve je ale musíte odhalit světlem z Héliovy hlavy. Nenechte se vyrušit Hermem, počká na vás. Po přečtení popisků se za ním můžete vydat chodbou u savepointu. Vyběhněte až po schodech nahoru, kde si můžete vybrat dvě truhly a přečíst Popisek. Poté následujte Herma skokem dolů a následným sešplháním.

The Olympian Citadel
Začíná honičkou s Hermem po městě. Až doběhne k bráně, kterou zavře, zaútočí na vás několik nepřátel. Vyšplhejte se po žebříku po levé straně brány a přeskočte na druhou stranu. Pokračujte v honičce až ke katapultu, který otočte a vystřelte.
V pravém horním rohu náměstí se za hlavou spadlé sochy nachází Hemes’ Coin, kterou lze použít po dohrání hry. Sledujte krvavou stopu na zemi, dokud nedorazíte k Hermovi. Zde vás s ním čeká souboj. Stačí ho jen párkrát zasáhnout a je konec. Jako odměnu dostanete Boots of Hermes. Díky těmto botám nyní můžete běhat po zdech, které jsou označeny zlatými stopami. Vyběhněte tedy nahoru a hru si uložte. Poté pokračujte dle stop až ke dvěma truhlám. Pokračujte vchodem, vyberte další truhly a vyběhněte trasu vyznačenou stopami. Takto pokračujte až k nejvyššímu možnému místu, odkud skočte doprava k bedně. Projděte úzkou uličkou a připravte se na boj. Po poražení několika obrněných kyklopů jděte nejdříve doleva vybrat truhly. Poté se vraťte a otevřete vrata.

The Flame of Olympus II
Hned u vchodu si uložte hru. Celou kruhovou místnost obejděte, nachází se zde několik truhel. Poté jděte otevřenými dveřmi. Pokračujte chodbou, kde se vám ukáže další z řady nepřátel, Siréna. Nejprve ji musíte zviditelnit pomocí světla z Héliovy hlavy nebo pomocí Bow of Apollo. Projděte chodbou nakonec, vyberte truhlu a vyjděte schody, na jejichž konci otevřete bránu.
Po vstupu do místnosti vyberte truhly. Jděte vlevo a pomocí výparů vyskočte na sloupy, kde seberte dvě truhly. Poté přeskočte na prostřední část s koly, ale ty prozatím nechte a přeskočte dál pro další truhlu, vraťte se a otočte koly tak, aby se vytvořil obraz meče. Poté seskočte dolů a zahrajte písničku podle toho, jaké se vám ukazují tlačítka. Použijte páku, které se objevila, abyste se rozjeli dolů. Během cesty vás napadne několik nepřátel, které zneškodníte použitím hlavy Medúzy. Vyběhněte po velkých schodech až k páce, kterou otočte. Jděte nově otevřenou chodbou, pokračujte po schodech dolů a na jejich konci si posviťte hlavou k nalezení skryté truhly. Uložte si hru a pokračujte chodbou ven.

The Forum
Souboj s Herkulem, bratrem Krata, a jeho jednotkou vojáků. Už během souboje dostanete jeho zbraň, Nemean Cestus. Ve vodě pod jeho mrtvolou můžete ještě najít Helrules‘ Shoulder Gard, který však můžete použít až po dohrání hry.
Pokračujte chodbou až do místnosti, kde vás čeká souboj s nepřáteli. Pomocí nové zbraně rozbijte kámen a použijte páku. Vraťte se zpět na začátek a proplujte otevřenou branou pod vodou. Proplujte tunelem, vylezte a otočte se ke kameře. Najdete zde dvě truhly. Pokračujte dál do místnosti.

Poseidon’s Chamber
Po vstupu do místnosti se otočte směrem ke kameře, protože se zde nacházejí dvě truhly. Poté jděte do místnosti, kde vás čeká souboj. Otočte kolem nalevo od mříží, které se otevřou. Hru si u savepointu uložte a pokračujte cestou vpravo a ještě jednou vpravo pro další truhlu. Vraťte se zpět a u mříží uvidíte ženu, která volá o pomoc. Od mříží pokračujte vlevo.
Jako první musíte přeskočit k portálu vpravo dole. Po přesunu portálem vyskočte na levé straně nahoru a stlačte páku. Seskočte dolů, kde na vás už čekají psi, které musíte chytit a odkopnout portálem, kterým jste předtím prošli. Tím se sníží plošinka a vy budete moct projít portálem (psy samozřejmě nezabíjejte, jinak by plošinka zase vyjela výš).
V místnosti, kde se nachází princezna, vyberte truhly a v pravém horním rohu seberte Poseidon’s Coach Shell. Pokračujte za princeznou a pomozte jí od psů. Po souboji projděte portálem a následujte princeznu dál. Do cesty se vám postaví obživlé sochy. Po cestě ji musíte několikrát pomocí kolečka popostrčit, aby šla dál. Nakonec se dostanete do místnosti. Kde jste začínali. Po bitce otočte kolem, čímž se otevřou mříže. Proběhněte až do poslední místnosti, kde předtím byla princezna, a poslechněte si rozhovor s Pandorou. Vpravo osviťte místnost a najdete skrytou truhlu. Z místnosti vyjděte chodbou vlevo.

The Upper Gardens I
Otočte mechanismem, čímž se vám vytvoří jakýsi most. Takto pokračujte až k poslední, u kterého zjistíte, že je zničený. Vraťte se k předešlému mechanismu, otočte jím a pokračujte ke dveřím, které otevřete. Hned za vchodem si hru můžete uložit.

Aphrodite’s Chamber
Vlevo i vpravo vyberte truhly a jděte k posteli. Po rozhovoru zvolte možnost Yes, po čemž následuje postelová scénka. Po její skončení jděte k levé straně postele až co nejdál ke stěně a vyskočte nahoru. Najdete zde Aphrodite’s Garter. Projděte portálem a po rozhovoru s Héfaistosem s hru uložte a pokračujte dveřmi, které vám otevřel.

Tartarus
Vyberte truhlu, přečtěte si popisek a pokračujte jeskyní dál. Vpravo najdete další truhlu. Běžte dál až do jeskyně, kde na vás zaútočí kentaur. Po souboji vyberte truhlu, pokračujte nahoru do chodby, kde vyberte další dvě truhly. Vejděte do další místnosti.

Gates of Tisiphone
Snažte se co nejdříve podpálit zápalné sudy, než se chiméra promění ve formu, ve které může plivat oheň. Následně vyberte truhlu, v rozích místnosti zatáhněte za řetězy a krychle v dolní části brány zatlačte dovnitř. Vyskočte na bloky vlevo a pomocí harpyje přeleťte na bloky na druhé straně. Velmi důležité je načasování, protože bloky se vysouvají a zasunují. Nyní počkejte, až se bloky vysunou a vyskočte na ně. Poté přeskákejte až na levou stranu brány a zatlačte zde další blok. Pomoc další harpyje se znovu přesuňte na pravou stranu, zasuňte blok a vyskočte nahoru, kde otočte klíčem k otevření brány. Projděte branou, naproti savepointu otevřete truhlu a hru si uložte.

The Pit of Tartarus
Hned na začátku lokace máte možnost si přečíst popisek. Pokračujte cestou dál, po které vás budou napadat skupinky lehkých nepřátel. Na konci dojdete k jedné z částí známého titána a začne souboj s Kronem.
Na začátku vás chytne mezi prsty, takže musíte mačkat tlačítko O, dokud mu nebudou svítit oči, což znamená, že musíte použít světlo z Héliovy hlavy k tomu, abyste Krona oslepili. Následuje potyčka na jeho levé ruce. Lezte nahoru, kde objevíte bolák na jeho ruce, do kterého mlaťte. Poté budete bojovat na jeho předloktí, odkud se vás bude snažit shodit svým dechem a rukou. Vždy, když zaútočí rukou, mlaťte do jeho prstu. Po stržení nehtu z prstu sledujte stín na ruce a postavte se mezi ně. Vyskočte na ruku a znovu použijte hlavu k jeho oslepení, což zapříčiní váš pád dolů, kde se zachyťte pomocí O. Postupujte nahoru po růžových místech až k řetězům, kde vás napadnou nepřátelé. Po souboji otevřete díru v železném brnění a zaútočte na slabé místo titána. Poté vás Kronos chytí svou rukou, kde se vás následně pokusí rozmáznout. Po úniku z pasti pokračujte po ruce až na konec, kdy se dostanete na železnou plošinu na jeho rameni. Vzápětí vás však z ramene sundá a spolkne. Tím si ale samozřejmě vůbec nepomohl, protože ho pomocí meče zevnitř rozseknete a dostanete tak kámen, pro který jste přišli. Dostaňte se na další železnou plošinku, kde sekejte do zranitelného místa. Po zapíchnutí kusu jeho oblečku do brady, rozsekejte vyčnívající kus. Následuje krátký rozhovor a po chvilce se nad jeho hlavou objeví O, což znamená jeho konec.

The Forge III
Po epickém souboji s titánem Kronem se ocitnete znovu v dílně Héfaistona. Ten pro vás vyrobí z kamene novou zbraň (Nemesis Whip), která je však zároveň i pastí. Následní souboj asi ani nemá cenu považovat za souboj s bossem. Jednoduše tlačítka, která se ukazují postupně na obrazovce, a nakonec zaútočte na stojan na pravé straně.
Následuje souboj s několika dalšími nepřáteli. Vlevo za bazénkem najdete ještě Hephaestus‘ Ring. U savepointu vpravo si uložte hru, pomocí Hermových bot vylezte po stěně a projděte portálem. V Afroditině komnatě si znovu můžete užít a získat pár orbs k dobru. Poté pokračujte ven.

The Upper Gardens II
Přeskočte most a otočte kolem, aby se most otočil doprava. Pokračujte dál a pomocí nové zbraně útočte na mechanismus mostu, čímž ho uvedete do provozu a můžete tak jí dál.
V místnosti si můžete přečíst spoustu popisek a zjisti několik zajímavých věcí. Otočte balistou doleva a vypalte z ní. Po laně se tak dostanete k truhlám. Poté dole u pravé zdi pohněte pákou, aby podlaha s balistou vyjela výš. Použijte Hermovy boty,a byste prošli oranžovým portálem, stiskněte páku a rychle do časového limitu se vraťte zpět a vystřelte z balisty, čímž se zničí řetěz držící truhly v mřížích. Nyní znovu balistu otočte doleva, a protože se nyní nachází o něco výše, než předtím, můžete vybrat poklad z další truhly v místnosti. Z jedné z dolních truhel obdržíte Daedalus‘ Schematics. Proběhněte místnosti, po tyči slezte dolů a seskočte směrem ke kameře, kde se nachází dvě truhly. Vydejte se chodbou až ven, kde potkáte na mol opilou Héru.
Po rozhovoru jděte nejdříve vpravo, kde ve třech cestách najdete celkem 4 truhly s orbs. Vraťte se zpět savepointu, hru si uložte a jděte dál. Naleznete Hera’S Chrlice. Pokračujte cestou dál a na rohu vylezou nepřátelé. Dojděte až na konec cesty, kde najdete truhlu. Vraťte se kousek zpět a pokračujte cestou mezi zdmi. Brána je však zavřená, takže musíte najít způsob, jak se přes ni dostat. Běžte tedy vlevo, vejděte do budovy, kde vás čeká nový druh nepřátel.
Projděte chodbou až na konec, otevřete bránu a objevíte se znovu v zahradě. Z truhel si doplňte životy a manu, pokračujte doprava, kde jsou dvě truhly plné orbs a jedná skrytá truhla. Pokračujte dál, až se za vámi zavře brána. Nyní však můžete otevřít bránu, která byla zavřená z druhé strany. Poté vstupte na kruhový kámen veprostřed zahrady. Po animace se vydejte cestou ke schodům, vyjděte nahoru a pokračujte branou, kterou otevřete. Zde slezte po žebříku. Ještě než přeskočíte díru, tak skočte doleva, nachází se zde truhla. Poté můžete v klidu pokračovat přes díru, vytáhnout sloup se schody do další části a otočit ho tak, aby voda z vodopádu natekla do kamenné mísy.
Po animace s Hérou odneste její tělo do středu kruhu na zemi. Vraťte se zpět k míse a přesuňte schody k plotu tak, aby voda mohla natéct do další mísy. Poté schody odtáhněte až dolů, kde je umístíte jako chybějící díl schodiště. Seberte tělo Héry a hoďte ho do poslední mísy. Následuje část schodiště, kterou přesuňte do kamenného kruhu. Nyní už jen stačí projít bránou, vyjít schodiště a pokračovat dál. Na konci pomocí hejna harpyjí přeleťte propast. Vyberte truhly, vlevo u schodiště je jedna skrytá, uložte si hru a otevřete bránu, kterou projděte. Pokračujte chodbou plnou škorpiónů až k výtahu, kterým sjeďte do podzemí. Projděte tunelem plným další řádky škorpiónů, na cestu si sviťte Héliovou hlavou. Nakonec přeskočte na obrovskou bednu.

The Caverns II
Po souboji s několika kyklopy vyberte truhly, pokračujte k savepointu a hru si uložte. Hlavou Hélia osviťte stěnu skály a běžte vzniklým tunelem do další části. Seskočte dolů a pohněte pákou vlevo, čímž se místnost začne postupně naplňovat vodou. V levém rohu můžete sebrat pár orbs z tuhly. Pokračuje pravým rohem, kde vyskočte a jděte chodbou, kde na konci pohněte pákou, abyste se dostali výtahem o patro výš. Cestou dál si sviťte, u další bedny přeskočte na síť, která je na stěně skály, a vylezte nahoru. Pokračujte dál vpravo, prozatím si nevšímejte stop, a dojdete ke třem truhlám. Poté se vraťte zpět, vyběhněte pomocí Hermových bot a otevřete bránu. Běžte chodbou k další bráně, kterou otevřete. Pokračujte vlevo, přeskočte až na bednu, kde vás čeká souboj s obrovským škorpiónem. Tomu musíte nejdříve poranit nohy pomocí Nemean Cestus alespoň na jedné straně. Následně ho mlaťte do hlavy. Po chvilce se objeví znovu a nyní stačí poranit jen dvě nohy a tu poslední až v poslední fázi boje. Po pádu dolů se musíte vyhýbat kusům ledu. Po zabití škorpióna rozbijte jeho zbylý jedový bodec, ze kterého získáte nové kouzlo – Boreas Icestorm – které je klíčem k labyrintu. S jeho pomocí teď můžete odemknout zámek uprostřed bedny, na které se nacházíte.
Pomocí výparů vyleťte nahoru, pokračujte rovně až nakonec a vyskočte. Vlevo se nachází skrytá truhla. Seskočte dolů a odemkněte zámek. Vraťte se zpět a pomocí zavěšených háků přeskákejte až na druhou stranu jeskyní. Zde odemkněte zámek, po souboji přeskákejte pomocí dalších háků a uložte si hru. Běžte do místnosti s vodou, kde nyní v levém rohu můžete odemknout zámek a pomocí Hermových bot pokračovat chodbou. Po krátkém rozhovoru pokračujte vpravo pro truhly. Poté se vraťte, přeručkujte po laně na plošinu, odkud vyskákejte pomocí háků až k dalšímu zámku, který spojí labyrint.

The Labyrinth
Po vstupu do místnosti odhalte vlevo u vchodu skrytou truhlu. Hru si uložte a odemkněte zámek v rohu. Po souboji s několika nepřáteli pokračujte chodbou. Zde nejprve odhalte další skrytou truhlu vlevo u zdi. Následně odemkněte zámek. Vpravo vyberte dvě truhly, dávejte si při tom pozor na oheň. Pokračujte po zdi vlevo, po které musíte vyšplhat co nejrychleji, aby vás nespálil oheň. Pokračujte stále nahoru vpravo, kde počkejte, aby vás horní bodáky nezabily. Přeskočte na protější zeď, poté pokračujte na pohybující plošinu s bodáky a použijte páku k otevření dveří dole. Seskočte dolů a běžte nově otevřenou cestou do dveří.
V místnosti si nejdříve přesuňte kamenný blok k zámku, který následně odemkněte. Poté blok znovu přesuňte, ale co nejvíce ke zdi. Odemkněte další zámek a místnost se otočí zpět a kamenný blok bude ve vyvýšené části. Posuňte ho na kruh, čímž se otevře bránou. Tou projděte do další místnosti.
Nyní musíte bojovat se skupinkami nepřátel a postupovat do oblastí, kde se neobjeví kouř, kde se následně vystrčí bodáky. V momentě, kdy jde kouř z celé podlahy, musíte se chytit harpyje.
V otevřené chodbě si hru uložte, rozbijte zámek a v cele objevíte Pandoru, která vám ukáže cestu dál. Otevřete dveře a hned za nimi vpravo odkryjte truhlu. Následujte Pandoru, které pomozte dostat se nahoru. V místnosti vlevo najdete další skrytou truhlu. Po krátkém souboji zatáhněte za páku na zdi a odemkněte zámek. Rychle vylezte nahoru, abyste zachránili Pandoru. Od páky pokračujte dál, kde jde skrytá truhla. Poté si Pandoru nechte vylézt na záda a vysaďte jí nad dveře do díry a vyčkejte, dokud vám je neotevře. Vylezte po žebříku a rychle pokračujte do další místnosti. Vytáhněte blok u zdi vlevo, vylezte po něm nahoru a přeskočte přes Pandoru. Zde se chyťte zdi, čímž se vysune ze zdi obrovský blok, po kterém šplhejte nahoru. Zde aktivujte zámek a po otočení místnosti rychle vylezte nahoru. Pokračujte kolem Pandory nahoru, otočte tyčí a aktivujte další zámek. V pravé části místnosti se nachází skrytá truhla. Poté rozbijte sklo nádrže a Pandoru vytáhněte. Cestou si hru uložte.
V další místnosti vás čeká celkem dlouhý souboj. Po jeho skončení vyberte truhlu a ještě jednu skrytou naproti vlevo. Pohněte pákou k otevření vchodu pro Pandoru. Prohledejte všechny bedny, protože se zde nacházejí tři skryté truhly. Poté si hru uložte a běžte k Pandoře.

Judges of the Underworld II
Během letu dolů se vyhýbejte překážkám a předmětům. Po přistání vás čeká tuhý souboj s obrovským Cerberem. Jděte vlevo a seberte tři truhly plné orbs. Pomocí Héliovy hlavy odkryjte truhlu u mříží k pravému portálu a hru si uložte. Stoupněte si na střed kruhu mezi sochami. Projděte portálem vpravo, pokračujte doleva a zničte kámen u hlavy první sochy. Jděte zpět k portálu, jděte kousek dál a u balkónu na pravé straně se nachází skrytá truhla. Jděte k druhé soše, u které zničte další skálu. Poté pokračujte ke třetí a těsně před ní u sloupu vlevo je další skrytá truhla. Po stěně vpravo na konci cesty slezte ke třetí hlavě a i zde zničte skálu. Vylezte zpět, projděte portálem a zničte dva sloupy. Následuje další zběsilý let kolem řetězu nahoru na pomoc Pandoře. Vylezte po řetězu nahoru.

The Flame of Olympus III
Jděte dozadu místnosti k dalšímu řetězu. Pomocí Héliovy hlavy si odkryjte cestu, rozbijte skálu a najdete truhly. Vraťte se zpět, vyběhněte po schodech, uložte si hru a otočte pákou uprostřed místnosti. Po animaci začne epický poslední souboj s Diem, který je rozdělen do několika částí. Po krátkém úvodním souboji následuje videosekvence, ve které Kratos otevře Pandořinu skříňku. Uložte si hru a pokračujte vchodem ven, kde seskočte do kruhové místnosti.

The Heart of Gaia II
Pokračujte známou cestou až k srdci, u kterého rozbijte skálu, následně srdce zapalte lukem a mlaťte do něj, dokud se neobjeví Zeus. Během souboje musíte stále mlátit do srdce, když zčervená.

The Darkness of the Kratos‘ Mind
Poslední část hry, ve které stačí jít pořád rovně.

3. Godly Possessions

Speciální předměty ve hře, které získáte během hry od různých bohů. Lze je však použít pouze po dohrání hry a to pouze na úrovni, na které jste je získali. Dále také platí to, že pokud je během hry použijete, nemůžete již získat trofej, dokud samozřejmě nezačnete hrát hru znovu bez použití Godly Possessions.

Zeus‘ Eagle
Odemkne: Nekonečný „Rage of Sparta“
Lokace: Heart of Gaia
Zisk: Na začátku lokace vylezte nahoru a na římse po pravé straně naleznete Zeus‘ Eagle.

Hades‘ Helm
Odemkne: Maximum života, kouzel a nabíjení
Lokacace: Palace of Hades
Zisk: Po zabití Háda se ponořte do vody, kde se nachází jeho helma.

Helios‘ Shield
Odemkne: Znásobí kombo 3x.
Lokace: City of Olympia
Zisk: Vpravo vedle Héliovy mrtvoly.

Hermes‘ Coin
Odemkne: Získáváte 10 ti násobek red orbs
Lokace: Olympic Citadel
Zisk: Po pádu na náměstí se nachází za hlavou sochy.

Hercules‘ Shoulder Guard
Odemkne: Zvýší obdržené poškození
Lokace: The Forum
Zisk: Po souboji se potopte pod Herkulovu mrtvolu.

Poseidon’s Conch Shell
Odemkne: Nekonečno kouzel
Lokace: Poseidon’s Chamber
Zisk: V místnosti, kde se nachází Poseidonova princezna. Nachází se v pravé části.

Aphrodite’s Garter
Odemkne: Nahradí Blades of Exile zbraní Athena’s Blades
Lokace: Aphrodite’s Chamber
Zisk: Poté, co se vyspíte s Afroditou, jděte k levé straně postele až ke zdi a zde vyskočte nahoru.

Hephaestus‘ Ring
Odemkne: Automaticky vyhrajete všechny Quick Time Events (QTE’s)
Lokace: The Forge
Zisk: Po souboji v kovárně na levé straně u vody.

Daedalus‘ Schematics
Odemkne: Nekonečno nabití
Lokace: Daedalus‘ Workshop
Zisk: Jedna z truhel, které se nachází v mřížích. Podrobněji popsáno v návodu.

Hera’s Chalice
Odemkne: Postupně vám ubírá život, ale nikdy ne úplně
Lokace: Hera’s Garden Maze
Zisk: V lokaci Héřiny zahrady.

4. Challenges of Olympus

Challenge I: Population Control
Úkol: Nedovolte, aby se v aréně objevilo najendou 50 nebo více nepřátel.
Zbraň/Schopnost: Nemean Cestus bez kouzel
Časový limit: 1:30

Challenge II: Bare Hands
Úkol: zabijte všechny nepřátele
Zbraň/Schopnost: žádné
Časový limit: 1:15

Challenge III: Get Stoned
Úkol: nechte se 10x proměnit kámen bez úmrtí
Zbraň/Schopnost: –
Časový limit: není

Challenge IV: El Matador – Ole
Úkol: nesmíte být zasaženi žádným z protivníků
Zbraň/Schopnost: –
Časový limit: není

Challenge V: Knockout
Úkol: získejte 1000 bodů zabíjením nepřátel pomocí kyklopa
Zbraň/Schopnost: kyklop
Časový limit: 1:00

Challenge VI: Hades‘ Kids
Úkol: zabijte 4 obrněné kyklopy
Zbraň/Schopnost: –
Časový limit: 1:30

Challenge VII: Simply Smashing
Úkol: rozbijte 30 uren
Zbraň/Schopnost: –
Časový limit: 0:20

5. Trofeje

Název: Mr. Hand
Zisk: Objevte Hádovu tajnou místnost v části Judges of the Underworld I, popsáno v návodu.
Název: Hit Man
Zisk: Kombo s min. 1000 zásahy. Nejlepší zbraní pro zisk této trofeje jsou Claws of Hades a nejlepší místo je asi ihned po souboji právě s Hádem. Stačí držet L1 a mačkat O.
Název: Rip One!
Zisk: Stačí chytit a roztrhnout vejpůl nepřítele Olympian Gard.
Název: Nice Tan
Zisk: Hěbem hry oslepte pomocí Head of Helios alespoň 100 nepřátel.
Název: Obedience School
Zisk: Během hry musíte nakopnout 50 psů.
Název: It’s getting hot in here…
Zisk: Pomocí Bow of Apollo podpalte 100 nepřátel.
Název: Souled Out
Zisk: Během hry musíte upgradovat zbraň Claws of Hades na nejvyšší úroveň a vyvolat všechny duše.
Název: Bloody Hell
Zisk: Během hry musí být Kratos potřísněn 500ty kbelíky krve. Stačí zabíjet nepřátele během hry a krev na Krata vystříkne. Pomocí brutal killů lze dosáhnout trofeje rychleji.
Název: No Guts, No Glory
Zisk: Během hry musíte zabít a „vykostit“ tři Kentaur Generals.
Název: Hitting Your Stride
Zisk: Vylepšete jakoukoli zbraň alespoň o jednu úroveň.
Název: Releasing the Floodgates
Zisk: Zabijte boha Poseidona.
Název: Burnt to the Crisp
Zisk: Získejte zbraň Bow of Apollo.
Název: Shine Lord
Zisk: Zabijte boha Hélia.
Název: Shoe Delivery
Zisk: Zabijte boha Herma a získejte jeho boty.
Název: I didn’t do it… But I wish I did!
Zisk: Zabijte Poseidonovu princeznu
Název: Ladies Man
Zisk: Vyspěte se s Afroditou.
Název: Handy Man
Zisk: Usekněte Gaie ruku.
Název: Open Sesame
Zisk: Otevřete Gates of Tisiphone
Název: Rescue Me
Zisk: Zachraňte Pandoru.
Název: Three Wise Men
Zisk: Dostaňte se přes soudce v Podsvětí.
Název: Eye Candy
Zisk: Seberte všechny Gorgon Eyes ve hře.
Název: Feather Plucker
Zisk: Seberte všechny Phoenix Feathers ve hře.
Název: Are You Horny to Win?
Zisk: Seberte všechny Minotaur Horns ve hře.
Název: Maxed Out!
Zisk: Plně vylepšete všechny zbraně.
Název: Sibling Rivalry
Zisk: Zabijte Herkula.
Název: Titan Slayer
Zisk: Zabijte Krona.
Název: Retribution
Zisk: Zabijte Zeuse.
Název: Hooker
Zisk: Zabijte Háda.
Název: Freezer Burn
Zisk: Získejte Boreas Icestorm.
Název: Seeing things from a different perspective
Zisk: Úspěšně projděte zahradami Héry.
Název: Vengeance Complete
Zisk: Dohrajte hru na jakoukoli obtížnost.
Název: Up to the Challenge
Zisk: Splňte všechny Challenge of Olympus.
Název: Unhuman
Zisk: Dohrajte hru na obtížnost Titan mode.
Název: Priceless
Zisk: Získejte všechny Godly Possessions.
Název: aMAZEed
Zisk: Projděte částí The Labyrinth bez pádu nebo úmrtí.
Název: King of the Hill
Zisk: Získejte všechny předešlé trofeje.

About tekken90