Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, 9.5 out of 10 based on 33 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (33 votes cast)

Přehled sekcí

1. Info o hře
2. Návod
3. Zbraně
4. Itemy
5. Masky pro OctoFace
6. Bonusové kostýmy
7. Cheaty
8. Kódy pro PC v aktu 4
9. Emblémy


1. Info o hře

Vydavatel: Konami
Vývoj: Konami Productions
Datum vydání: 12. červen 2008
Vyšlo na: PS3
Žánr: Stealth akce, Third-person akce
Hodnocení: Metacritic – 94%

2. Návod

V návodu se snažím popisovat pro mě osobně optimální průchod hrou bez zbytečných bojů. Pokud ale hrajte na některou z lehčích obtížností, můžete si dovolit zkusit hru projít „Rambo“ stylem.

Act 1 – Liquid Sun

Lokace: Middle East (Střední východ)

Ground Zero

Hned po ukázce si lehněte na zem, proplazte se pod nejbližší nákladní auto a seberte Ration. Vylezte a proplazte se pod dalším nákladním vozem. Vezměte zbraň od mrtvého vojáka (AK-102) – zbraň si pro používání musíte nastavit v Menu/Weapons a následně stisknutím R2 během hry. Vojáky, které vidíte, nestřílejte, nejsou vašimi nepřátely a pokud je necháte, nebudou na vás útočit po zbytek celého actu. Jděte cestou na sever, dokud nenarazíte na Gekko. Otočte se a vlezte do domu, u kterého stojíte. Vyjděte po schodech do druhého poschodí. Hned po vyjití schodiště proskočte dírou ven (stiskněte X) na ulici a zatočte doleva. Pokud je v blízkosti Gekko schovejte se do baráku. Jestli ne zahněte doleva a pokračujte dál na místo označené na mapě. Po várce ukázek dostanete OctoCamo.

Red zone NW sector

Po telefonátu s Otaconem se otočte a vyklepte z mrtvoly Ration. Jděte dál dozadu a z další mrtvoly vojáka dostaňte náboje do Ak-102. Jděte zpět, kde jste začali, projděte podchodem na hlavní ulici. Držte se na pravé straně skryti pod střechou. Vlezte hned do otevřených dveří a projděte do další místnosti. Pod rozpadlými schody najdete Ration. Jděte ke vchodu, ale nelezte ven. Lehněte si na zem. Určitě uvidíte díru ve zdi. Proplazte se jí a najdete Arsenal compress. Plazte se dál k hlavní ulici a schovejte se za vybuchlé auto. Otočte se (stále ležící na zemi), proplazte se vchodem. Až budete mimo dohled obrněného vozu, můžete vstát. Od mrtvých vojáků poberte náboje. Koukněte ven z okna, jestli jsou vojáci pryč. Pokud ano vyskočte ven. Držte se u zdi a zalezte hned do dalšího vchodu. Pokračujte dozadu. Dávejte si pozor, bude zde skupinka vojáků. Schovejte se někam za roh, protože jeden z vojáků půjde zpět. Můžete ho nechat projít, uspat nebo ho zabít pomocí CQC. Projděte na ulici. Vlevo bude stát vůz a u něj pár vojáků. Můžete je nechat, jít doprava a projít vchodem dál.

Red zone

Hned za vchodem vlevo jsou schody. Vyjděte po nich, projděte místností dozadu a schovejte se za bedny. U východu uvidíte vojáka. Můžete ho zastřelit nebo jít k němu a použít CQC – záleží na vás. Jděte doprava a sejděte schody dolů. Na ulici zneškodněte vojáka, pokračujte až skoro na konec ulice a vlezte do domu označeného na mapě. Další možnost jak se sem dostat je, že nahoře nepůjdete po schodech dolů, ale projdete rozpadlou budovou až na konec, seskočíte dolů na ulici a vejdete do domů.

Po ukázce dostanete dvě nové zbraně a hlavně Mk. II (Metal Gear Mark) a Solid Eye. Jděte rovně ven. Uvidíte skupinku vojáků útočící na rebely. Můžete je pozabíjet nebo čekat. Přejděte na druhou stranu ulice a vlezte do budovy zničenou zdí. Běžte kousek dál a objevíte se u „základny“ rebelů, kteří budou s vámi, pokud jste na ně v předešlých částech nestříleli. Můžete jim pomoct se zničením obrněného vozu, než půjdete do další části. Jděte k domu na pravé straně a v temné části najdete RPG-7, kterým střelte obrněný vůz do „hlavy“ s dělem. Pak v klidu pokračujte vchodem dál.

Milita safe house

Tento dům je základna rebelů. Pokud jste jim pomáhali, nebudou na vás útočit. Můžete jim také dávat různé předměty, které najdete a tím si je ještě víc spřátelit. Pokud ne budete se muset domem proplížit. Projděte chodbou až do místnosti, kde jsou slepice (pokud neuvidíte na cestu, doporučuji používat Solid Eye se zapnutým Night Vision modem – pozor ale, baterie se při nich vybíjí rychleji). V místnosti seberte další věci a pokračujte po schodech dál. Odbočte vlevo do další menší místnosti a seberte věci. Vraťte se a pokračujte v cestě do místnosti plné raněných vojáků. Můžete je uzdravit. Pokračujte dál, ve výklenku seberte písničku do iPodu (Theme of Tara). Jděte dál místností, pokračujte do chodby. Nezapomeňte sebrat C-Box. Zahněte doleva, v místnosti najdete granáty. Vraťte se a pokračujte chodbou. Zahněte doleva do místnosti s náboji a raketami do RPG-7. Ze skříně další náboje a Playboy časopis (dá se použít jako past na vojáky) a také plášť, který jste měli na začátku Actu 1. Projděte místností, kde jsou dva rebelové a jděte chodbou až na konec. Zahněte doleva a vezměte další rakety do RPG-7. Poté pokračujte za rebely. V poslední místnosti posbírejte další náboje a zápalné lahve. Vyjděte po schodech nahoru. V ukázce poznáte novou postavu – Dřevina, překupníka se zbraněmi. Pomocí Drebin bodů si od něho můžete nechat odemknout zbraně, které jste našli.

Urban ruins

Zatočte doprava do chodby, kde můžete vzít další náboje a zbraň. Vraťte se zpět na začátek, vyjděte schody až nahoru. Teď jděte k okraji zničené budovy a slezte dolů. Stiskněte X a pak rychle /\, až budete padat podél dalšího podlaží. Znovu stiskněte /\, abyste vylezli a sebrali rakety do RPG-7. Ještě prozkoumejte malé chodby na tomto patře. Najdete v nich Dot Sight a Sleep Gas Mine. Znovu vyjděte schody nahoru, zatočte doleva a seskočte stropem do místnosti, kde seberte RPG-7. Seskočte až na zem a prolezte do zešikmené chodby. Z mrtvoly si vezměte ration, skrčte se a projděte napravo dírou ve zdi. Za průchodem zatočte doprava a pak doleva. Vylezte na kus spadlého stropu a zatočte doleva. Uvidíte dva rebely, které vojáci zastřelí. Vezměte jejich zbraně a zatočte doprava, kde najdete Compress. Jděte kousek zpět a zatočte doprava. Bude zde další mrtvý voják. Zatočte doleva, vylezte po kameni nahoru a zatočte doprava a znovu doprava. Zde spadne kus stropu. Jděte dál. Vpravo prolezte dírou ve zdi. Pokud chcete, proplazte se další dírou pro náboje a zbraň. Jinak vylezte po šikmé ploše nahoru a dál po římse. Musíte se přitisknout ke stěně pomocí /\. Vylezte dírou vlevo a seskočte dolů. Pokračujte chodbou, vylezte na kámen a jděte vpravo. Seskočte dolů, poberte pár věcí a jděte chodbou vpravo.

Downtown

Hned na začátku dostanete sud, do kterého se můžete schovávat. Vyjděte na hlavní ulici. Držte se po pravé straně, dokud nedojdete k autu. Zde zatočte doprava a jděte cestou až na další ulici. Uvidíte skupinku rebelů, následujte je. Rebely pozabíjí sniper. Ze zdola vyběhne další skupinka nepřátel. Máte dvě možnosti. Pozabíjej je nebo pomocí octocamo se proplížit až do budovy naproti – doporučuji všechny zabít, rebelové vás pak budou mít raději. Od místa, kde byli rebelové zabiti, se vydejte doleva. Hned na konci chodby zatočte doprava a vlezte bočních vchodem do budovy. Jděte chodbou až na konec do místnosti, kde je první sniper. Poté vylezte po schodech až do posledního poschodí, zatočte doleva a vejděte do místnosti. Zde je druhý sniper. Až ho zneškodníte, vylezte oknem ven, seskákejte po bednách dolů až na ulici. Jděte rovně na hlavní ulic. Schovejte se do bedny nebo sudu a snažte se dojít až na konec ulice schováni. Pokud to nepůjde, cestu si prostřílejte. Na konci ulice se dejte dveřmi vlevo.

Advent palace

V domě si musíte dávat pozor na pasti. Jděte do hlavní místnosti a vezměte ze stolu AK. Přepněte Solid Eye na Night Vision a najdete Claymore (mina). Zneškodníte ji tak, že si lehnete na zem a budete se plazit až na ní. Snake ji automaticky zneškodní. Vlevo budou schody (ne ty co jsou na začátku!). Vyjděte po nich. V patře seberte Compress a jděte zpět na začátek kola. Vydejte se po schodech a hned v mezipatře uvidíte past-Sleep mine. Můžete ji zneškodnit stejně jako Claymore nebo také střelit a ona vybuchne. Pokud se přiblížíte moc blízko, mina vás uspí. Jděte do dalšího patra. Pokračujte rovně pro bednu Stun granátů, ale dávejte sipozor na další Claymore. Jděte na druhou stranu, zneškodněte další minu. V koupelně seberte Smoke granáty a v místnosti hned vedle deaktivujte další minu a vezměte Instatn noodles. Vraťte se na schodiště a jděte do dalšího patra. Na schodech vedoucích výš deaktivujte další minu a jděte až úplně nahoru, kde najdete další nudle. Vraťte se do patra, zatočte doprava, jděte dál až do kuchyně a seberte náboje. V místnosti vedle deaktivujte minu a vezměte si další písničku do vaší iPod sbírky. Projděte barovou místností až na chodbu, zničte Sleep minu a jděte po schodech do dalšího patra. V dalším baru seberte pár věcí, projděte do další chodby a běžte k červeným dveřím. V ukázkách potkáte jednu známou postavu z přešlých dílů.

Následuje velká přestřelka s členy Frog Unit. Začínáte u vchodu do místnosti, kde jste potkali Meryl. Ona a její tým jsou s vámi a po celou dobu přestřelky je stačí následovat. Až se zbavíte jednotky na střeše, nezapomeňte si vzít P90, která je poměrně dost účinná zbraň. Následujte T01 dolů po schodech. Hned v dalším patře budou naproti vám vyskakovat další Frog Unit. Střílejte je, dokud se T01 nezačte pohybovat. Následujte je do místnosti kuchyně a baru. Zbavte se dalších Frog unit, následujte Meryl po schodech dolů. Frog budou znovu útočit z druhé strany ochozu. Střílejte je, dokud se vaše jednotka nedá znovu do pohybu. Dostanete se do koupen. Jeden ze stun granátu omráčí Akibu. Zvedněte ho pomocí /\ a přeneste na bezpečné místo. Pak jděte k Meryl a pomocte jí se zbavit přicházejících Frog. Až se Akiba probere, jděte dírou ve zdi a doleva. Bude zde past, kterou však Akiba zneškodní. Seskočte dírou dolů a následujte jednotku. Do místnosti vjede buldozer a vyskáčí sem další Frog. Schovejte se za barem a střílejte je. Poté pokračujte dál do dveří za barem. Sesbírejte věci a seskočte výtahovou šachtou. Po mrtvých From si vezměte P90 a pokračuje dírou v levém rohu. Přelezte bedny.

Crescent meridian

Jděte ulicí, seberte zbraně, pokud chcete a vlezte do zničeného domu vlevo. Projděte domem a vylezte oknem v zadní části. Skryjte se za tank, jděte za ním a střílejte vojáky. Dojděte až k místu, kde je cesta vlevo. Dávejte si pozor, objevuje se zde spousta nepřátel. Až se jich zbavíte, jděte touto cestou a vylezte na žebřík. Hned jak vylezete na střechu,se zbavte snipera. Přejděte mostík na další střechu. Zde seberte Ration a slezte dolů po schodech Držte se za tankem a zbavte se nepřátel. Přejděte na levou stranu ulice a držte se u zdi domu. Vylezte po žebříku, obejděte budovu po balkoně a seskočte dolů.

Millenium park

Posbírejte zbraně po mrtvých vojácích a jděte rovně až na roh. Hned za ním jsou dva vojáci. Zabijte je nebo uspěte třeba pomocí MK II. Chvíli počkejte a zbavte se dalšího vojáka, který chodí po ulici. Jděte mezi barikády a vlezte do domu dírou ve zdi. Hned vpravo za vstupem je další MP3 do iPodu – Theme of Solid Snake. Vyjděte po schodech a zneškodněte vojáka. Projděte budovou a seskočte dolů. Proplazte se k nejbližšímu PMC a sundejte ho pomocí CQC. To samé udělejte s vojákem na druhé straně. Jděte ke vchodu do základny, ale nelezte do ní. Počkejte, až si budete jisti, že vás nikdo neuvidí a vlezte dovnitř. Jděte podél zdi doprava. Dávejte si pozor na PMC. Takto obejděte celou zeď aˇž k červeným dveřím. Vstupte do další části základny.

Act 2 – Solid Sun

Briefing

Během briefingu můžete ovládat MK. II a v letadle s ním sebrat pár nábojů a další itemy. Vydejte se po schodech do kuchyně a seberte zde další MP3 do sbírky.

Lokace: South America (Jižní Amerika)

Cove valley village

Nasaďte si Solid Eye a Night Vision a odsniperujte všechny PMC vojáky, které uvidíte. Pokud se vám podaří zachránit některé rebely, půjdou s vámi. Ještě než půjdete dál, posbírejte si náboje a další věci. V domě naproti místu, kde jste začínali, najdete skladbu pro váš iPod. Pokračujte cestou dozadu podle mapy. Doporučuji jít cestou vlevo. Odsniperujte všechny PMC nebo použijte CQC, případně MK II, které uvidíte. Postupně vylezte po plošinách nahoru a u malé chatky bude cesta dál. V kaňonu potkáte další jednotku rebelů. Pomozte jim se zbavit PMC vojáků. Dojdete k další menší chatce. Seberte náboje po mrtvých PMC a pokračujte kaňonem dál. Znovu odsniperujte nebo pomocí CQC se zbavte vojáka na vyvýšenině. Pak už vám nebrání nic v cestě do další části.

Power station

Jděte doprava nahoru do skal. Zde narazíte na pár PMC. Zbavte se jich, jak uznáte za vhodné. Pak se zbavte ještě dvou sniperů. Jsou schováni v trávě, tak použijte night vision. Jděte dál až nakonec a slezte dolů. Pokračuje stále doleva až k obrněnému autu za budovou. Pokud chcete můžete prozkoumat budovu a získat pár věcí jako např. C4 nebo XM8 (XM8 a Javelin najdete v údolí vlevo za základnou – cesta vedle té, kterou Drebin odjel).

Confinement facility

Teď záleží, jakou cestou jste se do další části vydali. Já osobně doporučuji cestu vlevo, je kratší. Jděte kolem malé budovy stále nahoru až k vězeňskému komplexu. Odsniperujte vojáky u obrněného vozu a jednoho na věži. V malé budově v rohu jsou uvěznění rebelové, které můžete osvobodit. Další vězni jsou v budově na opačném konci komplexu. V hlavní budově pak najdete další MP3 – Metal Gear 20 yers history part 3. Poté jděte před komplex a pokračujte na opačnou stranu, než kudy jste přišli. U krabic před skálou najdete Stinger (FIM-92A). Odtud seskočte dolů do vody a na ostrůvku najdete MP3 Rock Me Baby. Doporučuji ale nejdřív v levém horním rohu základny přejít do další části a pak se vrátit. Základna bude v rukou rebelů a vy budete mít k těmto věcem snazší přístup.

Vista mansion

Probojujte se přes vojáky a jděte doprava nahoru k silnici. Po ukázce s buldozerem chvíli počkejte, dokud nedojede až k bráně. Vejděte rozbořenou bránou a jděte doprava. Držte se zdi a projděte za stany až ke dvěma červeným kontejnerům. Přitiskněte se na zeď a za kontejnerem najdete MP3 Sailor. Vraťte se zpět ke vchodu a nyní jděte doleva. Probojujte si cestu do pravého křídla budovy, projděte místností a zastřelte dva vojáky na schodech. Pak jděte dál, vlezte do místnosti. V jejím rohu jsou dveře vedoucí na střechu. Jděte doleva a seskočte skleněným střešním oknem dolů. Pokračujte podzemní chodbou až na konec a vylezte po žebříku.

Research lab

Hned po „pár“ ukázkách vás čeká boj se členy jednotky FROG. Postupně vyskáčí dvě skupinky po dvou vojácích. Je na vás jak s nimi naložíte. Nejrychlejší je pár headshotů s M4. Můžete taky zkusit CQC pro zlepšení statistik.

Boss: Laughting Octopus

Laughting Octopus je první boss ve hře ze skupinky B&B (Beauty and Beast). Taktika na bosse je celkem jednoduchá. Stačí si nasadit Solid Eye s Night Vision modem, abyste LO vždy viděli. Hned jak jí uberete nějaké životy, vypustí „smog“ a zmizí někam jinam. Projděte tedy dům a hledejte jí. Jednou se přemění i na MK. II tak si dávejte pozor. Když odhodí oblek, následuje další část bitvy. Použijte uspávací pistol, pokud jí chcete zachránít. V opačném případě použijte normální zbraně. Po souboji dostanete FaceCamo. Díky ní můžete „libovolně“ měnit obličej.

Mountain trail

Úkolem v této části je vystopovat Naomi. Budete jí stopovat pomocí Solid Eye s Night vision modem. Díky tomu uvidíte stopy na zemi. Cestou se však objevuje spousta dalších stop a je v tom docela zmatek. Jděte po stopách, po cestě seberte ration, až na první rozcestí u stromu. Vlevo je cesta dál, střední je slepá ulička, kde můžete sebrat pár nábojů a sejmout jednoho vojáka a cesta vpravo vás jen o kousek vrátí na cestu, kudy jste přišli.

Přejděte most a zbavte se hlídkujícího vojáka. Znovu máte na výběr tři cesty. Cesta dál je doprava. Pokud chcete nasbírat nějaké náboje jděte cestou ve prostřed. Dojdete k malé chatce. Pozor je v ní voják. Na dálku ho odsniperujte, uspěte pomocí uspávací pistole nebo Stun granátu. Vlevo pak najdete noodles, které jsou „chráněny“ minou. Lehněte si, deaktivujte minu a oboje vezměte. Vraťte se zpět a jděte cestou dál – vpravo.

Cestou dál narazíte šátek Naomi. Zbavte se vojáka na skále. Jděte doleva, pokud chcete sebrat ration. Cesta vede zpět k malé chatce. Cesta uprostřed a vpravo vede na stejné místo. Jděte ale vpravo. Najdete další část naomina oblečení. Zbavte se dalších dvou vojáků. Jeden hlídkuje venku a druhý si v chatce prohlíží Playboy časopis. Za chatkou si nezapomeňte vzít rakety do RPG-7. Jděte dál a zbavte se vojáka za bednou.

Nyní máte na výběr dvě cesty a obě vás zavedou na stejné místo. Jděte ale cestou vlevo. Najdete zde jeden z mnoha „audio flashbacků“ a taky pár Drebin points. Přejděte řeku a jděte k dalšímu rozcestí. Obě cesty znovu vedou na stejné místo. Napravo však potkáte dva členy Frog unit. Na dalším rozcestí jsou tři stezky. Levá a prostření vedou na stejné místo. Pravá je past, ale najdete zde pár nábojů. Hned jak vlezete na stezku, odstřelte na dálku jednoho Frog na skále. Pokud byste šli moc blízko, chytili by vás do pasti. V chatce pak najdete rádio, které přehrává Naomin hlas.

Na následujícím rozcestí hlídkuje voják těsně u položené miny. Zabijte ho a minu zneškodněte. Pravá a prostření cesta vedou na stejné místo do další části. Vlevo najdete pár items. Jděte dál do travnaté části. Zabijte dalšího člena Frog unit a vezměte si jeho DSR-1. Pokračujte cestou do další části. Zbavte se jednoho vojáka PMC a pokračuje dál až dozadu, kde uvidíte chatku. Je to ta chatka, kde hrálo rádio s hlasem Naomi. Neseskakujte dolů, pouze seberte itemy a vraťte se zpět. Sejděte po schodech dolů a vejděte do dolu. Následuje část hry, ve které budete používat kanón na Drebinově obrněném voze. Asi není nutno tuto pasáž moc popisovat. Prostě střílejte všechno po cestě. Gekko střílejte do červených bodů. V jedné části pak musíte rozstřílet zelenou bránu.

Marketplace

Na Gekko nemá cenu útočit. V této fázi hry nemáte zbraň, kterou byste je dokázali zničit. Jděte rovně a u stánku vemte MP3 Bon dance. Zatočte doleva a vyhýbejte se Gekků. Jděte pak rovně a posbírejte náboje. Do cesty vám skočí další Gekko. Můžete ho vyřadit pár zásahy uspávací pistole do noh.

Act 3 – Third Sun

Briefing

Znovu si přepněte na MK II (stikněte [], poté /\ a nakonec L2). Hned na začátku naražte do Otacona. Získáte tím jeho obličej pro použití na FaceCamo. Za počítečem u kterého sedí Sunny najdete kameru. Vyjeďte po schodech nahoru do kuchyně. Hned vedle Snaka je mp3 Shin Bokura no Taiyou Theme. Také zde najdete battery a Compress. Sjeďte dolů a čekejte dokud se Naomi nezvedne od PC. Potom do ní naražte pro získáná další faceCamo. To samé pak se Sunny.

Lokace: Eastern Europe (Východní Evropa – Praha)

Midtown S, N, NE, NW sectors

Váš úkol je sledovat člena odboje a najít tak základnu, kde sídlí Big Mama – velitelka odporu. Člen odboje chodí různými cestami, takže se může lišit od návodu.

Kousek popojděte a uvidíte krátkou scénku. Teď musíte sledovat člena odboje. Nesmí vás vidět ani slyšet. Než ho začnete sledovat, vraťte se zpět a zahněte doleva. Najdete MP3 Test Subjects Duality. Vraťte se za ním a sledujte ho. Nemá cenu dál tuto část popisovat, protože člen odboje si pokaždé vybírá jinou cestu. Takže uvedu jen pár tipů. Choďte pomalu, tj. pohybujte analogovou páčkou jen zlehka. Dávejte pozor na světla vrtulníku v sektoru NE a NW. Nezapomínejte, že člen odboje nemůže projít kolem PMC vojáku. Pomožte mu tedy tím, že je budete uspávat pomocí uspávací pistole, pokud si troufnete je obejít tak i pomocí CQC chvatů. Ještě by vás mohla zajímat MP3 v sektoru S v parku – One Night in Neo Kobe City. Zakončení je v sektoru N, kde si člen odboje oblékne uniformu PMC vojáků a dojde až k základně odbojářů, kde potkáte Big Mamu.

Midtown sector N

Část odehrávající se na motorce. Trasu nijak neovlivníte, takže není nutno nijak popispovat. Gekkům se svojí zbraní nic moc neuděláte, zaměřtese tedy raději na PMC vojáky a členy Frog unit. Nezapomeňte, že můžete používat pouze malé kulomety. Na začátku kola dostanete vz. 23, ale doporučuji si vzít P90. Během této části si vychutnáte i jízdu po „Karlově mostě“.

Echo’s bacon
Boss: Raging Raven

Další boss z jednotky B&B – Raging Raven. Jsou dvě taktiky jak na ní. Stát venku na ochozu a střílet po ní ve vzduchu nebo zůstat uvnitř budovy a čekat až vletí dovnitř. Dávejte si na ní pozor, používá raketomety. Jako zbraň doporučuji M4 nebo podobnou. Taky si nezapomeňte úplně na horním patře ochozů vzít MP3 The Essence of Vince. Až odhodí létající oblek, máte znovu na výběr, jestli jí zachráníte nebo ne.

Act 4 – Twin Suns

Briefing

Pomocí MK III. Vyjeďte po schodech nahoru a vemte MP3 Lunar Nights Main theme.

Lokace: Shadow Mores (Shadow Mores – Aljaška)

Metal Gear Solid 1

Budete mít možnost si znovu zahrát MGS1. Je to jen úvod hry, ve kterém je váš úkol dostat se do hlavní budovy. Po splnění dostanete FaceCamo Snaka z MGS1.

Snow field

Jděte rovně až k malé cestě mezi skalami. Vyjděte po pravé straně nahoru a u stromu seberte náboje. Nasaďte si FaceCamo. Počkejte až Gekko poodejde a seskočte dolů. Otočte se a proplazte se do jeskyně, kde najdete další náboje a podpůrné itemy. Vylezte ven druhým východem. Bude zde stát další Gekko. Proplazte se za strom a čekejte, než poodejde dál. Pak projděte dozadu do další části.

Heliport

Jděte rovně na přistávací plošinu. Od tuď doleva k výtahu pro ration. Pak jděte zpět a znovu doleva z heliporu. Vejděte do místnosti. Posbírejte věci a proplazte se pod zdí. Díra je v pravém zadním rohu místnosti. V další místnosti posbírejte věci a proplazte se ještě do jedné. Pod postelí najdete rakety do RPG-7. Pak vylezte dveřmi ven. Pod autem před vchodem najdete pistol Mk. 23. Teď máte dvě možnosti jak se dostat do tankového hangáru. Buď rovnou otevřeným vchodem před vozidlem nebo jako v MGS1 vyjít po schodech nahoru a prolézt větrací šachtou. V šachtě najdete MP3 Warhead Storage.

Tank hangar

Doplazte se až na konec šachty a seskočte. Dávejte si pozor na malé roboty. Velmi snadno vás spatří a nažene se jich na vás obrovské množství. Používejte na ně Chaff granáty, které je ochromí a vy je můžete velmi lehce zlikvidovat. Pokud chcete získat pár nábojů a tlumič na Mk. 23 projděte první i dolní patro Jinak projděte polootevřeným vchodem do místnosti, kde v MGS1 byly lasery. Místo nich je teď na stěnách jen pár robotů. Znovu použijte Chaff granát nebo zbraň s tlumičem.

Canyon

Vlevo seberte ration. Vzadu uvidíte dva Gekko. Nasaďte OctoFace a plazte se po zemi. Nejdřív po pravé straně skály a dojděte skoro až k prvnímu gekko. Počkejte, až vstane a odejde. Seberte věci okolo sloupu a čekejte až gekko projde okolo. Neuvidí vás, dokud na vás nezamíří senzor. Plazte se za ním na druhou stranu kaňonu a seberte MP3 Flowing Destiny. Pak se plazte dál až ke vchodu do další části.

Nuclear warhead storage BLDG 1F

Stejně jako v MGS1 můžete na levé vyvýšené cestičce najít ration. Sejděte chodbou dolů a proplazte se vchodem do místnosti. Nemusíte se bát, nejsou tu žádní nepřátelé. Z náklaďáku si vemte Stringer. Jděte ke dveřím před autem. Zjistí, že jsou zamčené a Otacon vám na konci rozhovoru dá číslo, které později využijete (u mě bylo 48273, nevím ale, jestli se hru od hry nemění). Jděte tedy po schodech o patro výš a použijte výtah.

Nuclear warhead storage BLDG B2

Hned za výtahem zatočte doprava. Seberte věci a projděte až do kanceláří, Vzadu najdete MP3 Metal gear 20 Years History (part 2). Vraťte se zpět k výtahu a jděte druhou cestou. Projděte chodbou až na konec a vejděte do dveří. Ve videu zadejte kód, který vám Otacon dal. Po ukázkách sesbírejte věci a jděte zpět. Po cestě narazíte na Gekko. Ihned se schovejte za zeď, než vás zachytí pomocí senzorů. Počkejte, až zajde za roh a vemte si MK III. S ním můžete projet spadlé věci u zabarikádovaného vchodu ke kancelářím. Projeďte kanceláře až do místnosti s počítači. Bude na něm blikat oranžové místo. Dojeďte k němu a dejte /\. Gekko je „usmažen“ elektrickým proudem a vy můžete v klidu jít do výtahu a sjet znovu do 1F.

Nuclear warhead storage BLDG 1F

MK III vám otevře dveře. Je tu však jeden problém. Výtahem za vámi dojede další Gekko. Může spatřit Mk III při otevírání dveří. Takže ho zabavte co nejdéle to jde (min. 2 minuty). Nejlepší je nějaká těžká zbraň a vypořádat se s ním hrubou silou. Až se ho zbavíte a MK III otevře dveře, můžete postupovat dál.

Snow field & Communications tower

Sesbírejte náboje na cestě a jděte dolů. V malém domě najdete dalších pár věcí. Seskočte dolů na planiny a budete bojovat s dalším bossem, Crying Wolf.

Boss: Crying Wolf

Pro mě osobně asi nejtěžší boss ve hře. Hlavně kvůli všudy přítomným Frog. Nemá cenu je zabíjet, stále se objevují. Takže taktika je plížit se nenápadně mezi Frog a hledat Crying Wolf. Ta vždy čeká na nějakém místě se svoji sniper puškou a tím pádem se nemusíte bát nějakých rychlých útoků. Jako zbraň doporučuji použít DSR-1 nebo jinou sniper pušku. Po souboji máte znovu na výběr, jestli jí zachráníte. Pokud ano nebudou na vás po souboji vlci útočit. Nyný můžete prolézt věže a celou oblast pro náboje a další věci. Vlezte do otevřených dveří a hned za vstupem vpravo je MP3 The Best is Yet To Come. Jděte dál a po rozhovoru s Otaconem pokračujte do další části.

Blast furnance

Oblast plná malých robotů (skarabů). Použijte Chaff granát a rychle seskočte dolů. Pak jděte na místo vyznačené na mapě. Otacon vám řekne, že dveře jsou zamčeny. Jděte tedy vlevo po schodech a pak dolů k výtahu. Pokud to stihnete ještě, než přestane účinkovat Chaff granát, tak máte po starostech. Pokud ne, musíte zničit skupinku skarabů. Doporučuju je na dálku zničit nějakou sniper puškou s tlumičem, aby vás nenašli. Pak jděte v klidu k výtahu a pokračujte do patba B5.

Casting facility south

Hned, jak se otevřou dveře, uvidíte Gekko. Naštěstí už máte zbraň na jejich zničení. Vemte si Rail Gun (od Crying Wolf). Má tři stupně nabití. Když nabijete na maximum, zabijete Gekko jednou ranou. Pokud vás Gekko uvidí, místnost se zaplní skaraby. Po úspěšném zbavení se Gekka můžete v klidu pokračovat dál cestou vlevo nebo vpravo, je to celkem jedno.

Casting facility north

Pokud půjdete zprava, hned uvidíte jednoho Gekko. Sejměte ho plně nabitou ranou z Rail Gun. Nalevo od vchodu uvidíte dva skaraby. Objeví se další dva Gekko, kterých se zbavte pomocí Rail Gunu. Pokračujte dál a po cestě ničte skaraby. Sbírejte po cestě náboje a ostatní věci a až dojdete k zabarikádované cestě, přejděte linku doleva a pak znovu zpět. Vejděte vchodem a slezte po žebříku nebo seskočte dolů. Seberte věci a jděte dál.

Underground base

Jděte cestou dál a prolezte průchodem. Hned uvidíte malého skaraba. Nezabíjejte ho. Pokud to uděláte, vyskáče na vás stovka dalších. Sledujte ho a vyhýbejte se jeho paprsku. Pokud se vám to povede, dostane se až nahoru po schodech, kde sesbírejte náboje a rakety. Poté se vraťte kousek níž a projděte vchodem pod dalším skarabem na zdi. Pokud se vám to nepovede, tak alespoň zabijte skaraba hned na začátku a prolezte zpět na začátek kola a skryjte se. Skarabové znovu seskáčí zpět a vy budete mít volnou cestu.

Underground supply tunnel

Po ukázkách vás čeká souboj s Vampem. Vyhýbejte se jeho nožům, které hází. Granáty a podobné zbraně na něj moc neplatí. Doporučuju spíš M4 nebo M14. Až lehne na zem, vezměte si item Syringe a zbraň dejte none. Chyťte ho zezadu pomocí CQC (R1) a až se vám ukáže, stiskněte /\. Pokud se vám to nepodaří hned na poprvé, Vamp se znovu zvedne s plným počtem životů. Nyní však stačí jen jeden headshot a je znovu na zemi. Poté dorazí suicide Gekko a Raiden, který bude bojovat s Vampem. Držte od sebe Gekko co nejdál pomocí Rail Gun. Pokud nemáte dost nábojů, nakupte od Drebina. Když se k vám Gekka dostanou moc blízko, začnou odpočítávat výbuch. Snažte se je proto co nejrychleji zničit. Po ukázkách budete ovládat Metal Gear Rexe. Váš úkol je projít tunelem až ven. Ztížit vám to se pokusí skupinka Suicide Gekko. Pokud se budete tunel snažit jen proběhnout, budou vám životy dost rychle ubývat. Střílejte je tedy pomocí kulometů. Nejvíce si dávejte pozor na Gekka seskakující ze stran.

Port area

Boss: Metal Gear Ray

Čeká vás další boss. Nyní to bude souboj mezi Metal Gear Rex a Metal Gear Ray. Můžete používat tři různé zbraně. Kulomet, laser a AT rakety. Pohybujte se rychle za Ray-em a používejte kulomet. Když se přehřeje, použijte AT rakety nebo si případně vyzkoušejte laser. Když bude Ray na zemi, jděte blíž k němu a stiskněte /\.

Act 5 – Old Sun

Briefing

Během tohoto briefingu s MK III nic nenajdete, takže sledujte plán akce.

Lokace: Outer Heaven (loď Outer Heaven)

Ship bow

Ceny zbraní v Drebinově obchodě jsou po celý tento Act s 50% slevou, takže nakupte, co potřebujete a to hlavně uspávací zbraně. Hned na začátku si nasaďte OctoCamo a vezměte zbraň Mk 2 a střelte oba Frog. Pokud byste použili normální zbraň, seběhla by se na vás spousta Frog a v tomto kole je hodně těžké se zbavit „sledování“. Hned na začátku jděte doleva a uspěte dva Frog. Jděte kousek dál a vyskočí na vás další dva. Znovu je uspěte. Pak ještě jednoho vzadu, aby neviděl spící vojáky na zemi. Držte se levé zdi a přitiskněte se na pilíř. Projděte kolem něj. Jděte kousek dál a narazíte na další dva Frog, které znovu uspěte. Jděte až nakonec cesty a zatočte doprava. Počkejte, až seskočí Gekko. Během chvíle ho zničí raketa z vaší lodi. Střelte Frog nahoře na protější straně. Ujistěte se, že vás neuvidí žádný Frog nebo Gekko, jděte ke dveřím a otevřete je. Posbírejte věci a jděte k výtahu.

Command center

V této části je to samý voják Frog. Doporučuji M4 nebo nějakou sniper pušku na Frogy na ochozu nad vámi. Celkem budou dvě vlny Frogů, kterých se musíte zbavit.

Boss: Screaming Mantis

Následuje souboj s dalším bossem – Screaming Mantis. Hned na začátku bitvy začne ovládat mrtvoly Frog vojáků a Meryl. Té nesmíte nic udělat a ani Mk 2 pistol na uspání moc nezabírá. V item si vyberte syringe a stiskněte X. Díky tomu se dostanete z vlivu Mantise a můžete na něj zamířit. Zaměřte se na její panenky. Hlavně na oranžovou, modrou nepotřebujete, ale taky se hodí. Až dojde k fázi, kdy se Meryl bude chtít zastřelit, musíte jí rychle uspat pomocí Mk 2. Hned jak Mantis upustí oranžovou panenku, vezměte jí a zvolte si jí jako zbraň. Zamiřte na Mantise a vystřelte. Teď budete moct mantise ovládat. Držte L1 a pohybujte ovladačem tak jak je ukázáno na obrázku. Mantise tím porazíte. Pak zbývá jen uspat nebo zabít poslední z B&B. Následuje další várka ukázek zaměřených na PS3.

Missile hangar

Dojděte až na konec 5. místnosti a začne další várka videí. Po jejich skončení budete v 6. místnosti, ale už nebudete sami. Všude okolo budou malí skarabové. Můžete se pokusit to prostě rychle proběhnout pomocí kotoulů nebo se prostřílet pomocí rychlého kulometu. Další možnost je vzít si Drum Can a prostě se prokutálet přes další tři místnosti. Musíte si ale dávat pozor. Když to přeženete Snakovi se zatočí hlava a chvíli nebude moct nic dělat. Jako další část je chodba plná mikro vln. V této části hry nemůže používat pauzu, takže se pořádně připravte. První chodbu projdete celkem snadno. Držte se od zdí, ať nedostanete elektrický zásah. Na konci chodby Snake upadne a vy se budete muset plazit až na konec chodby mačkáním /\. Stále se držte, co možná nejdál od zdí jinak vás elektřina zabije. Po dojití na konec chodby vás čeká další kupa ukázek

Boss: Liquid

Závěrečný souboj ve hře, který je rozdělen na 4 části.

Solid Snake vs. Liquid

Pomocí R1 používejte Snakeovo kombo. L1 blokuje útoky. X se můžete skrčit a X + analog děláte úhyby. Můžete také používat CQC chyty. Když budete blízko o Liquida držte R1.

Solid Snake vs. Liquid Ocelot.

Liquidovi rány mají nyní větší sílu. Používejte úhyby a rychlé komba pomocí R1. Blokováním ran pouze snížíte účinnost jeho ran a ubude vám míň životů než plným zásahem.

Naked Snake vs. Ocelot

Ocelot může používat CQC stejně jako vy. Hned jak vás chytí, pohybujte analogovou páčkou rychle do stran. Jinak taktika zůstává stejné jako předtím.

Solid Snake vs. Ocelot

Teď nemůže ani jeden používat CQC. Rychle mačkejte R1 než na vás Ocelot stačí zaútočit. Stačí pár ran a je po souboji.

Epilogue – Naked Sin & Naked Son

Hromada závěrečných ukázek kde se dozvíte mnoho důležitých věcí k rozuzlení příběhu celé MGS série.

3. Zbraně

Race Gun – dohrát hru na jakékoliv obtížnosti
Solar Gun – sebrat všech 5 sošek bossů
Desert Eagle Long Barrel – získat Fox emblem
Thor 45-70 – získat FoxHound emblem
Type 17 -získat Hound mmblem
Mk. 23 SOCOM Pistol – pod autem na heliportu v Actu 4
Tanegashima – koupit za 1 milion DP
Patriot – získat Bigg Boss emblem
Bandanna – dohrát hru bez zabití

4. Itemy

Stealth – dohrát hru bez alertů
Scanning Plug S – hrát Metal gear Online (MGO) více jak 10 hodin
Camera – naleznete během briefingu v letadle (pokud ji vezmete v actu 4 dpstanete bonusové foto)
Combat Vests – dohrát hru, barevné vesty

5. Masky pro OctoFace

Úspěšně dokončete vybrané úkoly a odemkne se vám příslušná maska:

Big Boss: Získejte Big Boss Emblem, po navlečení masky začnou protivníci utíkat a křičet.
Crying Beauty: Poražte Crying Beauty aniž by jste ji zabili.
Drebin: Získejte přes 60 zbraní.
FaceCamo: Poražte Laughing Octopus. Tato maska funguje jako Octocamo, ale jen na hlavu.
Laughing Beauty: Poražte Laughing Beauty aniž byste ji zabili.
Metal Gear Solid Snake: Začněte hrát level Shadow Moses.
Otacon: Zasáhněte Otacona s Metal Gear Mk. II během brífingu.
Raging Beauty: Poražte Raging Beauty aniž byste ji zabili.
Raiden A: Zasáhněte Sunny s Metal Gear Mk. II během brífingu.
Raiden B: Zasáhněte Naomi s Metal Gear Mk. II během brífingu.
Roy Campbell: Zasáhněte Campella s Metal Gear Mk. II během brífingu.
Screaming Beauty: Poražte Screaming Beauty aniž byste ji zabili.
Young Snake: Začněte hrát Eastern Europe level.
Young Snake s bandanou: Začněte hrát Eastern Europe level.

6. Bonusové kostýmy

Úspěšně dokončete vybrané úkoly a odemkne se vám příslušný kostým

Altair (Assassin’s Creed): Získejte Assassin Emblem
Civilní šaty: Začněte hrát Eastern Europe level.
Bandana (nekonečnoo nábojů): Úspěšně dokončete hru bez zabití jakéhokoliv protivníka nebo si kupte Bandanu od Drebin za 5,000,000 DP po dohrání hry
Metal Gear Solid optical camo: Úspěšně dokončete hru bez vyvolání jediného poplachu nebo si to kupte od Drebin za 5,000,000 DP po dohrání hry. Optical camo vás učiní neviditelným.
Middle East militia: Běžte v Middle East militia do Safe house
South American militia: Běžte v South American do vesnice u zátoky
Vesta: Úspěšně dokončete hru

7. Cheaty

Zadávejte v položce Extra v menu. Objeví se po dohrání hry.

george – odemkne iPod písničku „Gekko“
thomas – odemkne iPod písničku „Desperate Chase“
theodore – odemkne iPod písničku „Midnight Shadow“
abraham – odemkne iPod písničku „Mobs Alive“
mnsoymsyhn – odemkne Mosin Nagant
deskyhstyl – odemkne Desert Eagle – Long Barrel
mekakorkkk – odemkne Mk. 23 SOCOM pistol
jmsotsynrn – Type 17 Pistol
aottrykmyn – Altairův oblek (Assassin’s Creed) bez potřeby Assassins emblému

8. Kódy pro PC v aktu 4

13462 – odemkne iPod písničku „POLICENAUTS End Title“.
78925 – odemkne iPod písničku „Opening – Old L.A. 2040“.
14893 – obdržíte 100 000 Drebin points

9. Emblémy

by Han
———————————————————————————-
Emblem ——————- Jak ho získat
———————————————————————————-
Ant – Vytřeste z 50-ti nepřátel předměty
———————————————————————————-
Assassin – Dohrajte hru s více než 50 zabití nožem, přes 50 CQC chycení, pod 25 alarmů
———————————————————————————-
Bear – Uduste 100 nepřátel k smrti
———————————————————————————-
Bee – Použíjte Scanning Plug nebo Syringe na 50 vojáků
———————————————————————————-
Big Boss – Dohrajte hru na nejtěžší obtížnost bez použití „continue“, bez vyvolání alarmu, bez zabití (Geeka a Scaraby se nepočítají), bez vyléčení, bez použití stealth suit a bandany a hru musíte dohrát pod 5 hodin
———————————————————————————-
Blue Bird – Dejte spojeneckým vojákům 50 předmětů (ration)
———————————————————————————-
Centipede – Pod 75 alarmů, pod 250 zabití, přes 25 continue
———————————————————————————-
Chicken – Přes 150 alarmů, přes 500 zabití, přes 50 continue, použít přes 50 vyléčení, dohrát hru nad 35 hodin
———————————————————————————-
Cow – Přes 100 alarmů
———————————————————————————-
Crocodile – Přes 400 zabití
———————————————————————————-
Eagle – Přes 150 headshotů
———————————————————————————-
Fox – Dohrajte hru na normální nebo těžší obtížnost bez použití continue, 5 nebo méně alarmů, bez zabití, bez vyléčení, bez použití stealth suit a bandany a hru musíte dohrát pod 6 hodin
———————————————————————————-
Fox Hound – Dohrajte hru na těžkou nebo nejtěžší obtížnost bez použití continue, 3 nebo méně alarmů, bez zabití, bez vyléčení, bez použití stealth suit a bandany a hru musíte dohrát pod 5,5 hodin
———————————————————————————-
Frog – Potopte se nebo udělejte kotoul 200x
———————————————————————————-
Gecko – Buďte přitisknutí ke zdi přes 1 hodinu
———————————————————————————-
Giant Panda – Hrajte hru přes 30 hodin
———————————————————————————-
Gibbon – Chytněte 50 vojáků
———————————————————————————-
Hawk – Buďte obdiveni 25 spojeneckými vojáky
———————————————————————————-
Hog – Získejte 10 combat high
———————————————————————————-
Hound – Dohrajte hru na těžkou nebo nejtěžší obtížnost bez použití continue, 3 nebo méně alarmů, bez zabití, bez vyléčení, bez použití stealth suit a bandany a hru musíte dohrát pod 6,5 hodin
———————————————————————————-
Hyena – Seberte přes 400 zbraní
———————————————————————————-
Inch Worm – Plazte se po zemi jednu hodinu
———————————————————————————-
Jaguar – Přes 75 alarmů, pod 250 zabití, pod 25 continue
———————————————————————————-
Leopard – Přes 75 alarmů, pod 250 zabití, přes 25 continue
———————————————————————————-
Little Gray – Získejte všech 69 zbraní
———————————————————————————-
Lobster – Pližte se 2.5 hodiny
———————————————————————————-
Mantis – Dohrajte hru bez vyvolání alarmu, bez continue, bez vyléčení a pod 5 hodin
———————————————————————————-
Octopus – Dohrajte hru bez vyvolání alarmu
———————————————————————————-
Panter – Přes 75 alarmů, přes 250 zabití, pod 25 continue
———————————————————————————-
Pig – Vyléčete se alespoň 50x
———————————————————————————-
Pigeon – Dohrajte hru bez zabití (Geeka a Scaraby se nepočítají)
———————————————————————————-
Puma – Přes 75 alarmů, přes 250 zabití, přes 25 continue
———————————————————————————-
Rabbit – Přelistujte alespoň 100 stránek Playboye
———————————————————————————-
Raven – Dohrajte hru pod 5 hodin
———————————————————————————-
Scarab – Udělejte přes 100 kotoulů
———————————————————————————-
Scorpion – Pod 75 alarmů, pod 250 zabití, pod 25 continue
———————————————————————————-
Spider – Pod 75 alarmů, přes 250 zabití, přes 25 continue
———————————————————————————-
Tarantula – Pod 75 alarmů, přes 250 zabití, pod 25 continue
———————————————————————————-
Tortoise – Buďte schovaní v krabici nebo v drun can alespoň jednu hodinu
———————————————————————————-
Wolf – Dohrajte hru bez použití continue a bez vyléčení
———————————————————————————-

About tekken90