Gameplay – Call of duty 5: World at War (Relentless)

Zanedlouho dozajista zažijeme další perný den na pekelném ostrově. To co mělo být rychlou operací, se proměnilo v peklo, kde se za každý metr platí krví. Již předem tak tušíme, co nás při lokaci a obsazení dalekonosných děl čeká. Nástrahy, fanatičtí obránci a všudypřítomná smrt. Seržantovu instruktáž po čas jízdy na tanku náhle přerušuje výstřel z děla. Vedoucí tank dostává zásah, načež přichází rozkaz seskočit. Lehce otřeseni zahlédneme couvající tanky. Je jasné, že vyčistit oblast od veškerého odporu bude muset zase pěchota. Vyzbrojeni kulometem se vrháme do dění. Po odražení prvotního útoku se opatrně začneme přesouvat vpřed. V postupu nám brání relativně velké množství japončíků, kteří nešetří granáty a sebevražednými útoky. Opatrnost je tak naprostou nutností.

K postupu využíváme každý vhodný předmět, za něž se lze schovat. Zanedlouho dorážíme k palisádám obklopující první protitankové dělo. Po adekvátní čistce vyrážíme k nedalekému Flaku protivzdušné obrany. Ten je nutnou zastávkou k druhému dělu. A není potřeba opětovně opakovat, že se při této cestě dočkáme adrenalinové jízdy. Pokořit tak druhé dělo značně prověří naše dovednosti. Za dělem se nachází proláklina. Ta není na první pohled příliš patrná a tak se snadno stane, že ji přehlédneme. Ta nás následně dovede k obranné linii před vstupem do jeskyní. V tuto chvíli můžeme na chvíli vypustit a nechat špinavou práci na plamenometný tank. Ten si hravě poradí s většinou obránců. My tak jen dorazíme ty přeživší při přesunu ke vstupu do jeskyně.

Celkem tu máme dva, přičemž je naprosto lhostejné, který zvolíme. V obou případech nás čeká bitka o každý metr. Platí tedy stejná pravidla jako při postupu ve volném terénu. Maximálně využíváme povalující se věci ke krytí a postupnému přesunu k našemu cíli, dalekonosných děl, jenž tolik sužují naše námořnictvo. Krvavá to cesta. Naštěstí se zanedlouho z úzkých chodeb dostáváme do prostornější jeskyně plné dělostřelecké munice. Jsme u svého cíle. Již stačí jen vyčistit oblast od posledního odporu a následovat seržanta k levému dělu. Pohled na americkou flotilu, jíž zelenou dýmovnicí dáváme najevo splnění úkolu, nás zaplňuje dobrým pocitem. Ve zdraví jsme přežili další ze sebevražedných misí.