Mafia: Definitive edition – Nabídka, která se neodmítá


Cíle mise:
  • Setřes pronásledovatele
  • Dojeď k Giuliani Bridge
  • Dojeď na Central Island
  • Uteč pronásledovatelům
  • Dojeď do Malé Itálie
Odměna za dokončení:
  • Získání achievementu Honička nocí
  • Odemkne se režim Volná jízda a její mise The Crazy Horse
Zajímavosti:
  • Název mise je odkazem na populární scénu z Kmotra
  • Pokud se rozhodneme své kunšafty vyvést na okružní cestu městem, dostane se nám několika důrazných upozornění, abychom zamířili k Giuliani Bridge. Když ani je neuposlechneme, tak Paulie konstatuje, že může řídit sám a Tommyho zastřelí.

Třicátá léta dvacátého století se nesou v duchu velké deprese. Nezaměstnanost dosahuje extrémních čísel a člověk je rád, že má alespoň nějakou tu práci. Taxikařina sebou nese dlouhé hodiny dřiny za mrskou odměnu, avšak i za tu je Thomas Angelo rád. S oblibou vyráží na noční šichty, protože víc vynášejí. Na konci jedné takové však přichází okamžik, který mu má navždy změnit život.

Po automobilové honičce plné střelby končí vůz Sama Trapaniho a Paulie Lombarda ve zdi. Zoufalí gangsteři potřebují rychle nový odvoz a tak nepohrdnou Tommyho taxíkem. Rozkaz zní jasně vyrazit kamkoliv, ale rychle. V patách máme vůz pronásledovatelů. Toho se celkem snadno zbavíme hned za následující zatáčkou, kde využijeme rozkopané vozovky. Tommy Angelo jakožto zkušený řidič touto nástrahou ladně propluje. Avšak zběsilý pronásledovatel si pořádně rozbije hubu.

Prozatím máme vyhráno. Je tedy čas zamířit k Giuliani Bridge a přes Central Island se dostat do domovské Malé Itálie. Ovšem to se snadněji řekne, než udělá. Most blokují další auta pronásledovatelů. S trochou té rychlosti prorazíme zátaras a tak jako v prvním případě využijeme rozkopané ulice Lost Heaven ve svůj prospěch. Na minimapě máme k dispozici hned několik takovýchto míst, tak k nim stačí jen dojet a zbavit se doprovodu.

I přes relativní úspěch v likvidaci pronásledovatelů je oběma gaunerům jasné, že mimo vlastní území nemají šanci. Nejrychlejší cestou do Malé Itálie je most West Harbour Bridge. K naší smůle je právě zvednutý, což nás nutí udělat pořádnou šílenost. Přeskočit na druhou stranu se však ukazuje jako nejlepší možné řešení. Konečně jsme se definitivně zbavili doprovodu, bez něhož můžeme zamířit k cíli cesty, Salieriho baru.

Za výtečně odvedenou práci dostává Tommy malé odškodné za své služby a škody na autě. Navíc si vysloužil vděk samotného dona. Pokud bude někdy něco potřebovat, stačí se zeptat. Don na přátele nezapomíná. Prachy byly sice slušný, to je pravda, ale s kriminálníkama Tommy nechtěl mít nic společného. Přeci jen je lepší být chudej a živej, než bohatej a mrtvej.