Mafia 2: Definitive edition – Pila

Cíle mise:
 • Jeď k Freddymu a poobědvej s Joem
 • Jdi se podívat, co se děje
 • Dej tomu idiotovi lekci
 • Vyzvedni u Harryho v Kingstonu vybavení
 • Nalož MG42 do dodávky venku
 • Opatrně dojeď s dodávkou za Henrym a Joem
 • Zabij špekouna
 • Pronásleduj špekouna do lihovaru a zabij ho!
 • Uteč z lihovaru
 • Jeď k El Grecovi. Pokud nabouráš, zraníš Henryho ještě více
 • Máš peníze na splacení dluhu svého otce. Stav se za svou sestrou.
 • Jdi domů
Odměna za dokončení:
 • Získání achievementu Kvalitní chlast za dokončení kapitoly
 • Získání achievementu Lekce chování za pomoc Joeovi přítelkyni
Sběratelské předměty:
 • Playboy č.11
 • Playboy č.10
 • Playboy č.12
Zajímavosti:
 • Název této kapitoly je odkazem na přezdívku MG 42 „Hitlerova pila“.

Vito rozhodně není žádné ranní ptáče. V okamžiku, kdy po probuzení opouští koupelnu, potkává na chodbě joeovu holku. Ta nám vyřizuje vzkaz s pozváním na oběd u Freddyho. Inu, oblékneme se a vyrazíme si dát něco dobrého. Avšak hned před domem se stáváme svědkem drobné dopravní nehody. Značně agresivní chlápek zezadu najel do Joeovi vyvolené a rozhodně si nehodlá přiznat vlastní chybu. Ač by nám do toho nemuselo nic být a mlčky bychom mohli vyrazit do Fredyho baru, není od věci se zachovat jako gentleman a uštědřit dotyčnému lekci slušného chován.

Po rozcvičkovém pěstním souboji nám již nic nebrání dorazit do Freddyho baru, kde se seznámíme s Lucou Gurinem. A jak se zdá, výtečně odvedená práce v klenotnictví nám dává šanci se posunout dál. Pokud nám nebude vadit se trochu ušpinit, je přijetí do rodiny po zaplacení iniciačního poplatku téměř jisté. I když se Joemu zdá požadovaných 5000 hodně přestřelených, je ujištěn, že plynoucí výhody je mnohonásobně vyváží. Stačí se jen postarat o Sidneyho Pena. Ten se odmítl s Clementem dělit o zisky s palírny a ještě jej vydírá kompromitujícími dokumenty.

Ale rozhodně nepůjde o procházku růžovou zahradou. Chlápci, co se o to pokusili posledně, jej šeredně podcenili a nedopadli dvakrát dobře. Navíc to Pena donutilo posílit svou ochranu. Je tak potřeba na to jít s pořádným kalibrem. Henry si pronajal byt naproti palírně, v jehož okně se bude náramně vyjímat MG-42. Zatímco se Henry a Joe vydávají přímo do bytu 233, my se ještě musíme stavit u Harryho Marsdena. Tento válečný veterán vlastní v Kingstonu obchod se zbraněmi a rozhodně se neptá na podobný kraviny jako je nějaká licence. A je nejspíše jediným ve městě, kdo zvládne obstarat i vojenské zbraně, včetně kulometu.

Poté, co dovezeme MG-42 do bytu na Misery Lane, si trpělivě počkáme dvě hodiny, než se na ulici pod námi objeví kolona aut. Příležitost, na níž jsme čekali je zde. Ale rozhodně jsme od toho očekávali trochu jiný výsledek. I přes pěknou řádku mrtvol nám na seznamu chybí ta nejdůležitější. Sidneymu se podařilo ukrýt uvnitř palírny. Není tedy na výběr, musíme pro něj dojít. Než však seběhneme dolů na ulice, ještě se zastavíme o patro výše pro vydání č. 11 časopisu Playboy.

Poté, co eliminujeme zbytek odporu na ulici, doběhneme vykopnout dveře do palírny. Jakmile se probojujeme přízemím, tak zamíříme do kanceláře naproti schodišti. V regálu zde najdeme vydání č. 10 časopisu Playboy. A jelikož je toto místo při zpáteční cestě nepřístupné, je to jediná šance přidat tuto playmate do své sbírky. Poté nám již nic nebrání vyběhnout po schodech do patra, jímž se prostřílíme k výtahu na druhé straně.

Hned co jej v dalším patře opustíme, se naším směrem přes otevírající vrata snese intenzivní palba se samopalů. Přilehlými dveřmi se nám relativně bezpečně podaří dostat střelcům do boku a tím si vyčistit cestu ke schodišti. Na něm je potřeba si dát pozor na dalšího střelce, předposlední překážku k cíli. Dny vzpurného tlouštíka jsou tím definitivně sečteny. Avšak i tentokrát jsme jej nejspíše trochu podcenili. Než jej provrtá nespočet kulek, ještě stihne celkem vážně postřelit Henryho.

A jelikož je palírna v plamenech, musíme se hodně rychle dostat ven. Zatímco Joe bere zraněného druha na záda, sebereme mezi židlemi vydání č. 12 časopisu Playboy. Cestou do přízemí si je potřeba dát pozor na sporadický odpor. U zadního východu nasedneme do přistaveného Culver Empire, který okamžitě dostává status hledaného. Máme tak v patách policii a Henry rozhodně nemá příliš času. Musíme jej tak neprodleně dostat k El Grecovi. Naštěstí po cestě narazíme na servis, v němž se můžeme zastavit a trochu si druhou polovinu cesty ulehčit.

Otevřenou bránou zajedeme před dveře vily, kde se Henryho ujme doktor. Vděčný Henry nám ještě předá zaslouženou odměnu. Získaných 2000 dolarů je dost na splacení dluhů po otci. Vezmeme tedy peníze a odvezeme je Francesce. Ta si je s obavou, zda jsme pro jejich získání neudělali nějakou blbost s povděkem bere. S pocitem dobře odvedené práce se tedy rozjedeme do Joeova bytu dát si pořádného šlofíka.