Henry Tomasino, postava hry Mafia 2

Henry Tomasino

Hra: Mafia 2
Mise: Nepřítel státu, Murphyho zákony, Pila, Pokojová služba, Náš přítel, Mořský dar, Odejít od draka
Pozice: voják
Ztvárnil: Sonny Marinelli
Dabing: Jan Šťastný

Henry se narodil 17. července 1911 jakožto jeden ze sedmi synů sicilského mafiána Silvia Tomasina. Po zahájení Mussoliniho tažení proti mafii usoudil otec, že by Henriho na Sicílii čekalo jen vězení nebo naverbování do armády. Poslal tedy svého syna do bezpečí za moře. V Empire Bay se jej ujal rodinný přítel Albert Clemente, mocný mafiánský boss. Díky svému odhodlání a loajalitě se velice brzy stal plnohodnotným členem rodiny. Od většiny ostatních pěšáků se odlišoval všeobecným přehledem, vyrovnaností a distingovaným vystupováním.

Počátkem února 1945 se setkává s nováčkem v branži Vito Scalettou. Toho úkoluje krádeží nedostatkových benzínových lístků. Zdánlivě jednoduchý úkol však nevychází příliš podle plánu a je nutné dost improvizovat kvůli vyplněnému datumu platnosti. V podobném duchu se nese i následující spolupráce. Krádež v klenotnictví se zvrtne v pořádně adrenalinovou přestřelku, po níž si Vito s Joeym získávají Henryho respekt.

Jsou tak jeho první volbou pro delikátní práci likvidace Sidneyho Pena. Při tomto třináctém kontraktu je však Henry vážně raněn a přežívá jen díky rychlému odvozu k věhlasnému doktorovi El Grecovi. Na tento dluh si vzpomene, když se Joey dostává do konfliktu s Lucou Gurinou po Vitově zatčení. Jen díky varovnému telefonátu se Joe zavčasu klidí z města a uniká tak nájemným zabijákům. Znovu se tak mohou náhodně potkat po šesti letech v hotelu Empire Arms, kde nevyzradí jejich přítomnost.

Po Clementově smrti požádá Vita o dohození práce pro Falconeho. I přes nezdar při likvidaci Leo Galanta se stává součástí rodiny a pravidelně spolupracuje s Vitem a Joem. S nimi se dělí o své zjištění ohledně Falconeho kšeftů s drogami. A jelikož si z výnosného byznysu hodlají urvat něco pro sebe, zapletou se s čínskou triádou. To se zdá jako osudové rozhodnutí. Když míří 24. září 1951 Vito a Joe na smluvenou schůzku do Lincolnova parku, vidí několik členů Triády útočit na Henryho sekáčky na maso.

Henry tak v třinácté kapitole ve svých čtyřiceti letech bolestivě umírá na následky svých zranění. Třináctka je tak pro něj opravdu smolným číslem. A motiv pro tuto ohavnou popravu na veřejnosti? Dle jistých zdrojů měl být Henry informátorem, hnusnou krysou, co donášela federálům. Avšak nad pravdou visí spousta nezodpovězených otázek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *