Martin Santorelli, postava hry Mafia 2

Martin Santorelli

Hra: Mafia 2, Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise: Divočáci, Pokojová služba, Skunk v kufru a zachran martiho
Pozice: Taxikář
Ztvárnil: Jason Spisak
Dabing: Lukáš Král

Marty se narodil v Empire Bay v roce 1933. Jelikož jeho otec pracoval jako promítač ve velkém kině v Midtownu, trávil spoustu času sledováním filmů. Zejména poté gangsterek, v nichž se doslova shlédl. Již jako malý tak snil o životě mafiána, v čemž ho utvrzoval i jeho velký vzor, soused Joe Barbaro.

A je to právě Joe, jemuž okamžitě volá, když se dostane do nějakého toho průšvihu. A na někoho, kdo se živí jako taxikář se do nich dostával až příliš často. Když jednoho dne projížděl ulicemi a hledal nějaké to ryto, tak mu vběhl kdosi pod kola. Ze strachu, že by mu policajti neuvěřili, že šlo o nešťastnou náhodu, schoval tělo do kufru a požádal Joea, aby zametl stopy.

Krátce po této zkušenosti se Martymu povedlo nabourat do zaparkovaného auta. Na první pohled možná banální incident se po krátké výměně ostřejších slov mění v boj o holý život. Marty je nucen prchat až ke stanici metra Kingston, kde se mu konečně podařilo zavolat o pomoc. Když Joe doráží na místo, je již Marty v bezvědomí. Bez zaváhání jej odváží k El Grecovi a zachraňuje mu život.

Vzniká tak hlubší přátelství, jenž se oběma vyplácí. Joe využívá Martyho k vyřizování různých pochůzek, předávání zpráv, vybírání výher a leštění auta. Marty na oplátku zažívá život za hranou zákona a neustále se snaží Joea přesvědčit, aby jej přibral i k větším akcím. To se mu nakonec na popud Steva daří při vyřizování účtů s bandou Mastňáků.

Jelikož se Marty během přestřelky s Mastňáky osvědčil, rozhodl se Joey jej přizvat jako řidiče při likvidaci Alberta Clementa. Avšak práce v hotelu Empire Arms ani zdaleka nešla dle plánu. Alberto během svého zběsilého útěku za sebou nechává ležet v garážích Martyho tělo. Tím 15. června 1951 končí jeho vysněný život mafiána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *