Roberto Ghillotti, vedlejší postava hry Mafia: Definitive edition

Roberto Ghillotti

Hra: Mafia: DE
Mise: Všechno nejlepší
Pozice: Politik, vedlejší postava
Ztvárnil: Paul Ghiringhelli
Dabing: Jaroslav Horák

Roberto Ghillotti je zkorumpovaný městský radní, o němž najdeme první zmínku během mise Běžná rutina. Uvnitř Clarkova motelu se na stolku povaluje volební leták, v němž je popsán jako důvěryhodný člověk, majitel loděnic a průmyslových podniků. Navíc je přítel města, zaměstnavatel tisíců lidí a zejména svědomitý otec a manžel.

A i přes to, že se svým nezbedným synáčkem nemá dvakrát dobré vztahy, v okamžiku, kdy Billymu salieriho muži proženou hlavou kulku, na všechny sváry zapomíná. Stává se politickou spojkou Dona Morella a vehementně burcuje policejní složky i svého starého přítele prokurátora Watkinse k likvidaci nenáviděného nepřítele.

Zatímco Roberta sžírá žal a touha po pomstě, zuří v ulicích Lost Heaven válka o nadvládu. V té má prozatím navrch Morello, to se však má velice záhy změnit. Ghillotti bude zarputile stát za Morellem už jen z principu, je tak ideálním kandidátem na jasný vzkaz všem morellovým přívržencům. A tak, když se 2. května 1935 chystá na velkolepou oslavu svých padesátých narozenin, nesmí na ni chybět ani Tommy. Oslava a zároveň i zahájení volební kampaně na palubě luxusního parníku Lost Heaven Queen končí nevyhnutelným, dobře mířenou kulkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *