Thomas Angelo, hlavní postava hry Mafia: Definitive edition

Tommy Angelo

Hra: Mafia: DE
Mise: Nabídka, která se neodmítá až Epilog
Pozice: Hlavní hrdina
Ztvárnil: Andrew Bongiorno
Dabing: Marek Vašut

Tommy se narodil 5. dubna 1900 v San Celeste na Sicílii jako třetí dítě Marca a Marie. Otec až do roku 1904 spravoval plantáž, než ji zabavili lichváři. Než život v naprosté chudobě rodiče raději zvolili možnost emigrovat. Po měsíci na moři se konečně dostali ke břehům Empire Bay, odkud posléze zamířili do Lost Heaven. Marco si zde našel práci v přístavu, kde pracoval celých patnáct let až do své smrti.

Ani Tommy se tvrdé dřiny nebál. Několik let cestoval po celém severu Spojených států a pomáhal stavět dálnice. Avšak nakonec ho tento kočovný život přeci jen začal zmáhat a vrátil se domů. S našetřených peněz si pořídil taxi. Práce taxikáře během hospodářské krize znamenala nespočet probdělých nocí za mrskou odměnu. Avšak i tak byl za tuto práci rád, spousta jiných neměla ani to.

Ke své smůle nebo možná snad štěstí během jedné z jeho nočních směn do jeho taxíku nasedají dva muži. S pistolí v ruce je přinucen ke zběsilé jízdě, úprku před pronásledovateli z konkurenční mafiánské rodiny. Za skvěle odvedenou práci dostává tučnou obálku. Je v ní dost na to, aby opravil škody na taxíku a něco málo mu i zbylo.

Jen kdyby si ho následující den pronásledovatelé nenašli. Tommy v této zoufalé chvíli volí úprk k jedinému bezpečnému místu, Salieriho baru. Tím se začíná psát nová kapitola jeho života. V práci pro dona se Tommy rychle nachází a nedělá mu sebemenší problém splnit jakýkoliv úkol. Velice rychle si tak buduje postavení a respekt v rodině.

Vydělané peníze touto dobou velice často roztáčí s Pauliem za kvalitní pití. Tím na sebe až příliš upozorňuje, což se příliš nezamlouvá Franku Collettimu. Ten v nováčkovi vidí velký potenciál, tak by byla škoda ho zhýralým životním stylem promarnit. Naštěstí Tommy poznává Sáru. Náhle je z něj milující manžel a otec, co by pro svou rodinu udělal cokoliv. To jej nakonec přivádí do restaurace, kde detektivu Normanovi vypráví svůj životní příběh. Výměnou za svědectví proti svému chlebodárci získává novou identitu a život na východním pobřeží. Avšak své minulosti nikdo neuteče a 25. září 1951 přichází den zaplatit za své hříchy.

A že jich za léta ve službách dona Salieriho dokázal nasbírat. Pokud šlo o boj o holý život, tak nikdy ani na okamžik nezaváhal se stisknutím spouště. S chladností zabijáka dokázal nakráčet do hotelu a prohnat jeho manažerovi kulku hlavou. Slitování se nedočkali ani bratři Morellovi. S ledovým klidem za sebou nechal v ulicích Lost Heaven potoky krve. Avšak i přes to si dokázal zachovat empatii a lidskost k nevinným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *