Postavy hry Soldier of Fortune

John Mullins
John Mullins Zařazení: The Shop
Dabing: Todd Susman

John se narodil a posléze i vyrost v jihozápadní Oklahomě. A již jeho dospívání určilo jeho další osud. Vojenskou kariéru odstartoval ve Vietnamu, kde odsloužil hned tři turnusy, které mu vynesli tři Purpurová srdce. Díky své inteligenci, síle a rychlosti se stal ideálním kandidátem pro kontroverzní skupinu Phoenix. Jejím primárním cílem byla likvidace vysoce postavených důstojníku Vietkongu.

Po opuštění armádní služby si začal hledat práci na postu konzultanta či žoldáka. A jako ideální mu přišla nabídka od protiteroristické skupiny OSN nazvané Shop. Jakmile se kdekoli na světě objeví citlivá mise, jíž je potřeba vyřešit diskrétně, bez jakékoliv návaznosti na vládu, nastupuje John Mullins.

Aaron Parsons
Aaron Parsons Alias: Hawk
Zařazení: The Shop
Dabing: Michael Clarke Duncan

Aaron vyrost v Detroitu, přičemž jeho ohromná svalnatá postava mu do jisté míry předurčila vojenskou kariéru. Během bojů v operaci Pouštní bouře předvedl své nadání na demolice. Je považován za jednoho z nejlepších a nejvynalézavějších žoldáků Shopu. Hawk je prostě překvapivě rychlý, mazaný a smrtící protivník.

Velice často spolupracuje s Johnem Mullinsem, pro nějž je ve hře důležitým zdrojem informací. Ve společných rozhovorech hráči předává cenné rady a tipy. Během mise v Súdánu je zajat vůdcem Řádu Sergejem Dekkerem, jenž jej zabije jako pomstu za smrt svého bratra.

Sam Gladstone
Sam Gladstone Zařazení: The Shop
Dabing: Tom Wyner

Sam Gladstone je vysloužilý veterán z vietnamské války. Později se stal zpravodajcem CIA, což jej nakonec dovedlo k práci pro Shop, pro nějž vede pobočku Laskyho knihy. Sam nás podrobně seznamuje s našimi misemi a poskytuje potřebné vybavení.

Wilhelm Dekker
Wilhelm Dekker Přezdívka: Sabre
Zařazení: Ministry of Sin
Dabing: Brian Thompson

O tomto nebezpečném vůdci militantního nenávistného gangu Ministry of Sin se toho příliš neví. Sabreho tělo je pokryto od hlavy k patě tetováním. On sám se považuje za umělecké dílo a smrtící nástroj. Svojí charismatickou osobností působí na členy gangu natolik, že jej až s fanatickou oddaností následují v šíření anarchie napříč New Yorkem.

Jak se později ukazuje, Sabre je mladším bratrem Sergeje Dekkera, pro nějž zde organizuje obchod se zbraněmi. S takto získaných prostředků Sergej financuje svůj ďábelský plán na rozpoutání celosvětové anarchie.

Sergei Dekker
Sergei Dekker Zařazení: The Order
Dabing: Earl Boen

Sergej Dekker se odjakživa vyznačoval radikálními názory. V době apartheidu v Jižní Africe se jakožto plukovník účastnil projektu Kraal. Tento přísně tajný projekt měl za úkol vyrobit 7 jaderných zbraní určených k zastrašování sousedních zemí. Avšak Dekker měl s tímto arzenálem jiné plány. Chtěl je použít proti OSN, aby dosáhl zrušení embarga. Avšak pád apartheidu vedl k demontáži těchto zbraní a Dekker byl pro svůj radikalismus vyhoštěn.

Dekker přísahal OSN a USA pomstu. Za tímto účelem založil Řád, bílou nadřazenou teroristickou organizaci, jíž v tichosti deset let transformoval na mocnou sílu. V tom mu zdárně pomáhá jeho bratr Wilhelm se svým gangem Ministry of Sin. A právě nyní nadešel čas získat světovou nadvládu. Order provádí odvážný útok na jadernou základnu poblíž ruské Kazaně, kde se mu dostávají do rukou čtyři hlavice.

Mohammed Amu
Mohammed Amu Alias: General
Zařazení: Irácká armáda
Dabing: Michael De Sante

Mocného generála v Saddámové armádě starajícího se o zbrojní program kvůli jeho znetvoření obličeje rozhodně nepřehlédnete. Nepřehlédnutelné jsou i jeho radikální názory a nenávist vůči USA. A ani zdaleka není spokojen s vedením své země. S vydatnou pomocí Řádu plánuje Amu svrhnout Saddáma a následně rozjet svou soukromou válku proti OSN a Americe.

V podvědomí The Shop je sice již delší dobu, avšak až teprve nyní se díky hlavici od Dekkera stal reálnou hrozbou, jíž je zapotřebí eliminovat. Úkol zní jasně, zajistit jadernou hlavici a získat od generála informace vedoucí k Řádu.

V okamžiku, kdy se k němu Mullins dostává je právě Amu konfrontován s Husajnem. I když se nám ho v tento okamžik podařilo zachránit od jisté popravy, vyslaný vrtulník Řádu jej umlčí dříve, než může vyzradit jakékoliv tajemství.