Command & Conquer: Renegade – Level 8, Obelisk of oppression


Generál Raveshaw nikdy nepatřil k troškařům a ve chvíli, kdy se mu začaly hroutit plány na ovládnutí světa, neváhá použít jakékoliv síly, aby opět získal kontrolu nad situací. Na Havoca tak čeká hodně horká chvilka při snaze doprovodit Sydney do bezpečí (Escort Sydney). A slůvko horká je myšleno doslovně, právě v tento okamžik na katedrálu míří jaderná hlavice. Plán je tedy prostý, uniknout do bezpečné vzdálenosti (Escape Nuclear Strike) a zajistit při tom bezpečnost celého týmu (Protect Team Members). To je však pouhý začátek, sotva se prostřílíme k prvnímu dostatečně chráněnému místu, musíme začít myslet na evakuaci. Transportní vrtulník je již na cestě, akorát zatím není zajištěné žádné vhodné místo k vyzvednutí.

A přitom budova, v níž v noci srdnatě bojovat Deadeye nabízí přímo ideální podmínky. Stačí jen získat kontrolu nad SAM Site k zabezpečení vzdušného prostoru a může se vyrazit domů. Společně s Hotwire vyrážíme na nebezpečnou misi, při níž se oba pořádně zapotíme. Okolí budovy je poměrně silně střežené a krom pěchotních jednotek tu jsou i transportéry a dokonce helikoptéry. Veškerý odpor je potřeba hodně rychle eliminovat, aby měla Hotwire prostor k nabourání SAM Site. Stačí chvíle zaváhání a tento odvážný plán selže. A právě na rychlosti dost záleží, pokud se podaří toto místo dobít rychle, tak se SAM Site sama postará o útočící helikoptéru a nám odpadne jeden problém. Ale i bez pomoci SAM Site je sestřelení vrtulníku získanou laserovou puškou dílem okamžiku.

Technicky vzato je mise splněna. Transportní helikoptéra GDI naložila Sydney i tým Dead Six a již by stačilo jen vyšplhat po laně. To by však nesměla přijít naléhavá zpráva od odboje. Pro jeho přežití je důležité zničení mobilních odpalovačů raket (Destroy SSM Launchers). Nedá se tedy nic dělat, odlet se odkládá. S Havocem se pozvolna vracíme ulicemi, které jsme již prošli v opačném směru. Platí tedy stejná doporučení. Dávat si pozor na odstřelovače i raketometčíky na vyvýšených místech a balkónech. Také není na škodu zvýšená opatrnost u rohů, jednotky NODu zpoza nich s oblibou vybíhají.

Cestou ke svému hlavnímu poslání samozřejmě i nyní dostaneme celou řadu vedlejších úkolů. Zastavíme se tak na místech, o něž jsme již tak tvrdě bojovali. U dřívějšího sídla odboje si NOD zřídil mobilní radarovou stanici, jíž by neškodilo vyřadit s provozu (Destroy Radar Installations). Zde si je zapotřebí dát pozor na kulometnou věž v bunkru, jíž dříve okupoval Gunner a následně i na zákeřné odstřelovače v oknech. Další kroky nás dovedou až k prostranství, kde jsme posledně zachraňovali Hotwire. Toto místo je zapotřebí nejprve pořádně vyčistit od všech nepříjemných jednotek a teprve až potom vyslyšet prosbu na záchranu členů odboje (Rescue Resistance). Ti se prozatím ukrývají v přístřešku vedle vchodu, kde jsme vyzvedli Hotwire. Tam se jen tak pro zajímavost ojediněle nachází Nuclear Strike Beacon.

Tímto jsme absolvovali cestu známou již z šestého Havocova dobrodružství a nyní se pouštíme uličkou za zřícenou helikoptérou vstříc novým zážitkům. Ty nám má značně usnadnit drobný dárek, velení nám posílá tank. A ten bude skutečně zapotřebí, jelikož se v této části mise setkáme se spoustou těžké techniky. Jeden tank nám při nepřehledném boji v ulicích zajista stačit nebude. Nad jeho ztrátou však není potřeba truchlit, však ona velice záhy dorazí další zásilka. A kdyby náhodou došla zásoba klasických tanků, tak se najde třeba ten plamenometný. Tak či onak během postupu jsme požádáni o zničení raket s napalmovými hlavicemi (Destroy Napalm Stockpile). Tím se dostáváme skoro do cíle.

K dokonalosti nám již stačí jen prokličkovat palbou raketometčíku a dostat se k prostranství s SSM Lauchery. Ty jsou chráněny Obeliskem (Disable Obelisk) a na místě se objevil i prototyp neviditelného tanku (Destroy Stealth Tank). Dorazili jsme-li až sem v klasickém tanku, máme o dost snadnější život. Obelisk i neviditelný tank jdou celkem snadno z dálky zničit dělem. Ovšem i při nutnosti se o obojí postarat ručně není důvod k panice. O tank se postará pár raket a u Obelisku to jistí zničení řídícího terminálu. Pak již stačí zničit dvojici SSM Laucherů a připravit se na nejtěžší část práce, výměnu názorů se Sydney.