Command & Conquer: Renegade – Level 2, Rescue and retribution


Havoc nikdy nepatřil k fandům vojenského drylu. Rozkazy nadřízených vždy bral jen jako nutné zlo před svou oblíbenou činností, likvidací houfů jednotek Bratrstva Nod. Je tak pro něho nepředstavitelné sedět s rukama v klíně, když GDI čelí náhlému útoku elitních jednotek Černé ruky. Ať si generál říká, co chce, když jsou v zajetí muži GDI i civilisté, musí se jednat. V odcizeném vznášedle se přepravujeme na pláž, z níž se dostaneme po nedalekém žebříku. U něj nás již netrpělivě vyhlíží voják GDI s prosbou o pomoc. Několik mužů padlo do zajetí a je nezbytné je osvobodit (Rescue Prisoners). Vydáváme se za tímto vojákem až k místu, kde dvojice nepřátel drží stráž u vězňů.

Po jejich eliminaci přichází rozkaz kontaktovat důstojníka GDI (Contact GDI Commander), jenž čelí útoku několika Nodů. V doprovodu vojáků se kaňonem prostřílíme až k plechové boudě, v níž se důstojník ukrývá. Za naši nesobeckou pomoc se nám odvděčí nejmocnější zbraní v arzenálu GDI, navaděčem iontového kanónu. Posíleni o novou hračku se vydáváme dál kaňonem, až do okamžiku, kdy jsme požádáni o zlikvidování důstojníka Nod ve strážní věži (Eliminate NOD Officers). Za tuto službičku získáváme jeho odstřelovací pušku.

Při dalším postupu se dostáváme na prostranství s dvojicí dělostřeleckých věží. Ty značně komplikují život přijíždějícím člunům. Je tedy nasnadě zaúkolovat Havoca jejich zničením (Destroy Nod Turrets). K tomu nám shazují padákem výbušninu C4, s jejíž pomocí je zničení věží dílo okamžiku. Kdyby náhodou zásilka výbušnin nedorazila, je možné další najít přímo na pláži či v nedaleké stodole, v níž drží Nod civilisty jako rukojmí. Zničením věží si otevřeme možnost využít k dalšímu postupu tank. Ovšem osobně si myslím, že je mnohem rychlejší proklouznout k mostu zadem kolem stavení na vyvýšenině za stodolou. Od důstojníka stojícího na mostě získáme zelenou bezpečnostní kartu.
Na rozcestí nás volba levé cesty přivádí ke kostelu, kde je zapotřebí vytrhnout duchovní ze spárů Nodu (Rescue Clergy). Při likvidaci jednotek narazíme taktéž na důstojníka, od něhož získáme žlutou bezpečnostní kartu. Poslední kartu by jsme získali při návratu k rozcestí a na něm se vydali vpravo. Zde těží Harvester, o němž se velení domnívá, že by neškodilo ho zničit. Ale jelikož nejde o druhotný ani bonusový úkol a Harvester je relativně dobře pancéřovaný, je nejrychlejší způsob jej zcela ignorovat. Ve věži kousek nad Harversterem posléze můžeme najít důstojníka s červenou kartou.

Ale jelikož ji k zdárnému dokončení mise nepotřebujeme, můžeme se vydat do kopečku za kostelem. Tato cesta nás dovede až k poslední sekundární misi, zničení Hand of Nod (Disable Hand of Nod). K tomu můžeme využít získaný iontový kanón, ovšem mnohem lepší variantou je zamířit do této budovy osobně. Při použití C4 či plamenometu na Master Control terminál dostaneme jako takovou malou odměnu navýšení zdraví i zbroje. Pro dobrý pocit si můžeme ještě zničit vedle stojící SAM Site a vyrazit do kopečka k našemu cíli, detenčnímu zařízení (Locate Detention Center).

Abychom mohli osvobodit zajaté civilisty, je zapotřebí splnit dva úkoly. Tím prvním je zničení SAM Site, aby mohli na místo dorazit helikoptéry GDI, a druhou nezbytností se stává nabourání počítače komunikačního centra (Access Communication Mainframe). Poté již stačí k dokončení mise jen dojít k vratům detenčního zařízení a otevřít je.