Výbušná situace – Volná jízda Mafie: Definitive edition


Lokace budky: Východně od Pepého restaurace
Lokace dopisu: Na stolku v chodbě patra
Dostupné po dokončení: 13. kapitoly Dobrou chuť
Odměna: Kostým boxera
Úkol: Utop tři auta s výbušninou

Dopis od přítele:
Drahý příteli,
Máme tu jistý naléhavý a poměrně třaskavý problém. Musíme si promluvit. Zajdi k Pepému a počkej, až dám vědět.

Herbert Baskerville

Zadání v telefonní budce:
Dnes ráno jsem na několik aut nastražil výbušniny. Nakonec to ale bylo jen takové hloupé nedorozumění. Můžeš prosím všechna ta auta svrhnout do vody, než vyletí do vzduchu? Tato zpráva se během 5 sekund zničí.

Provedení:
Cíl je prostý, v určeném časovém limitu shodit trojici aut do vody. Použít k tomu můžeme dva skokánky dostupné čistě jen během této mise u East River. Ten první najdeme hned za Bertoneho autoservisem a druhý o kousek níže u nábřeží. Krom těchto speciálně určených míst nám výtečně může posloužit i schodiště k pobřeží u restaurace Giorgi’s Diner.

A jelikož toho času na klasickou obtížnost je opravdu poskromnu, bude to chtít nejspíše trochu toho cviku, než najdeme ten správný grif, jak auto navést na skokánek a těsně před ním vyskočit, tak aby skončilo tam, kde má, ve vodě. Přeci jen je potřeba mít dostatečnou rychlost, aby doletělo dostatečně daleko. Zatímco za Lucasovým servisem je skokánek hned u vody, takže té rychlosti až tolik nepotřebujeme, u nábřeží tu již hrozí, že při nedostatku rychlosti dopadne na molo, a to je konečná.

Na to, abychom ho dovezli po mole do vody a pak se zdlouhavě vraceli k silnici sehnat jiné vozidlo zkrátka máme čas jen při snadnější obtížnosti. Při té klasické je nutností zavčasu vyskočit a být tak blízko jakéhokoliv dopravního prostředku, s nímž se dostaneme pro další výbušné překvapení. Pořadí, v jakém dovezeme trojici aut do vody a v jakém místě je utopíme, je čistě na našem rozhodnutí.

Časový limit pro dokončení:

Snadná = 7:30
Střední = 7:00
Těžká = 6:30
Klasika = 6:00