Policejní sbor Lost Heaven

Na pořádek ve městě dohlíží nesmlouvavé policejní oddělení Lost Heaven. Jedinou známou policejní stanici ve městě najdeme na nejjižnějším cípu Central Islandu, jižně od velkého parkoviště za budovou magistrátu.

Policejní stanice Lost Heaven

Co si budeme povídat jakýkoliv konflikt s policii může být dost nepříjemný i pro obyčejného smrtelníka, natož pro někoho, kdo plní náročný úkol pro dona. Je tak nasnadě se pokud možno kontaktu s muži zákona vyhnout. Pro bezpečnější jízdu po městě lze použít omezovač rychlosti nebo alespoň kontrolovat na minimapě přítomnost modrých bodů a zavčasu poté šlápnout na brzdu.

Policista dávající pokutu Zatýkající policista

Povětšinou nás policie bude chtít pokutovat či zatknout za menší prohřešky běžného provozu po městě. Avšak při plnění některým misí se s policií dostaneme pořádně do křížku. Příkladem může být kapitola Výlet do přírody, v níž se zkorumpovaní policisté spojili s Morellem. Toto spojenectví pokračuje i v následující Omertě.

Pokuta

Pokuta

Policista Tommyho pokutuje za spáchání menšího přestupku. Jízdu na červenou, překročení rychlosti nad povolenými 60 km/h či drobnou autonehodu. Pokud nás při tomto přestupku nachytal pěší policista, není se třeba nijak zvlášť vzrušovat. Stačí mu poodjet za nejbližší roh a on si to rychle rozmyslí. U policejního vozu je to jiná, to je nejlepším řešením zastavit a pokutu okamžitě zaplatit. Zvlášť když ji během kampaně nijak nepocítíme, ve volné jízdě jde o 1000 $.

Zatčení

Zatčení

Pokud se dopustíme nějakého závažnějšího přestupku, jsme bez pardonu zatčeni. Stačí aby nás policista zahlédl při krádeži auta, způsobily jsme větší nehodu či jsme překročili rychlost nad 80 km/h, tak nás arest nemine. Dalším vážnějším přestupkem je napadení nebo viditelná zbraň. Po ulicích by jsme se zkrátka měli pohybovat se skrytou zbraní. Výjimkou je basebalová pálka či boxer, ty policií nevadí. V zatčení může přejít i pouhá pokuta, pokud dostatečně rychle nezastavíme.

Střelba

Střelba

Jakmile jde o ohrožení života, jsou příslušníci LHPD nesmlouvaví. Pokud někoho Tommy přejede autem, napadne policistu či začne střílet na ulici, dostane se do hledáčku mužů zákona z širokého okolí.

Pátrání

Jakmile jsme až příliš dlouho v hledáčku policisty, s oblibou zalarmuje své kolegy. Pěší hlídka tak začne hvízdat na svou pišťálku a nejspíše zamíří k nejbližší telefonní budce, aby přivolal posily. Není proto na škodu budky v okolí zlikvidovat a ušetřit si trochu toho trápení. V případě, že policie má povolené užití smrtící síly, intenzivně buduje zátarasy, u nichž rozestaví muže vybavené samopaly a brokovnicemi. Dočkat se můžeme i ostnatých zastavovacích pásů. Při vyhlášeném pátrání je nejlepší strategií útěk mimo zorné pole policie, kde se schováme, dokud nebude pátrání odvoláno.

Zbraně

S&W Model 10 M&P Colt Detective Special Brokovnice Thompson 1928

Vozidla

Schubert Six police Schubert Extra 6 Police Tudor Schubert Extra 6 Police Fordor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *