Pan motorkář – Volná jízda Mafie: Definitive edition


Lokace budky: Oakwood, kousek jihovýchodně od čerpací stanice
Lokace dopisu: V horní místnosti naproti kanceláři, na velkém stole s mapou.
Dostupné po dokončení: 19. kapitoly Melouch
Odměna: Motocykl Waybar Concept
Úkol: Projeďte všemi kontrolními body

Dopis od přítele:
Drahý příteli,
mám tu jistý vynález, který je potřeba otestovat. Se vším tě seznámím osobně. Zavolám ti do budky na jihu Holbrooku, nedaleko od místa, kde jsi zavraždil chudáka Carla.
Herbert Baskerville

Zadání v telefonní budce:
Zkonstruoval jsem revoluční motocykl! Od tebe jen potřebuji, abys prokázal, že jezdí stejně dobře, jako vypadá. Když to zvládneš rychle, můžeš si ho nechat. Tato zpráva se během 5 sekund zničí.

Provedení:
Po položení sluchátka se spustí šedesáti vteřinový odpočet, neúprosný to limit dělící nás od neúspěchu. V rychlosti tedy doběhneme k nedaleké motorce Waybar a vyrazíme s ní ke kontrolní bublině. Jejím projetím se nám časový limit navýší o nějakou tu vteřinku, jejíž hodnotu určuje zvolená obtížnost.

Již po několika ujetých metrech si můžeme udělat jasnou představu o jízdním stylu, s nímž se doplnění této mise pustíme. Jelikož se ve velkém budeme prohánět po úzkých chodníkách a často prudce měnit směr, není ani tak podstatná maximální rychlost, jakožto přesnost. Zkrátka a dobře najít optimální rychlost, kdy se nám motocykl dobře ovládá a vyhneme se kolizi s okolním terénem.

Na klasickou obtížnost si to sice bude žádat trochu toho cviku, avšak ve chvíli, kdy trochu dostaneme trasu do krve zjistíme, že času na dokončení je dostatek a v kritických místech si můžeme dovolit sundat nohu z plynu a jet tzv. na jistotu.

Navýšení časového limit po projetí kontrolního bodu:

Snadná = 9 sekund
Střední = 8 sekund
Těžká = 7 sekund
Klasika = 6 sekund