Postavy hry The Punisher

Frank Castle Jr.
Frank Castle Alias: Punisher
Zařazení: Samozvaný mstitel
Dabing: Thomas Jane

V rámci této reality je Frank bývalým členem jednotek Delta Force. Po skončení vojenské kariéry se přidal k DEA jakožto agent v utajení. Při jeho poslední akci je však shodou okolností zabit Bobby Saint, syn mafiánského bosse. A tomu se ani náhodou nechce nechat smrt milovaného syna bez odplaty. Využívá tedy svým konexí, aby zjistil pravou totožnost muže známého jako Otto Krieg.

Mezitím se Frank vydal na rodinou sešlost rozhodnut své ženě a synkovi vynahradit všechen ten čas, kdy se jim nemohl věnovat. Na sešlost však doráží i nezvaní hosté, kteří mu vezmou vše, co miloval. Frank jako jediný přežívá masakr a vydává se na cestu pomsty. Jak se vypořádal s rodinou Saintů jsme mohli vidět v loňském filmovém zpracování Punishera. Hra přímo navazuje na tyto události, respektive se odehrává rok po událostech zobrazených ve filmu. Frank je stále posedlejší mstít se násilníkům, vrahům i zločincům.

Jednotlivé kapitoly jsou pojaty formou vzpomínek, kdy je Castle po převezení do věznice Rykers Island vyslýchán dvojicí detektivů Martinem Soapem a Molly von Richthofen. Postupně se tak posouváme dějem, kdy je Punisher konfrontován s rodinou Gnucci, ruskými žoldáky, Kingpinem a Věčným sluncem. A jak se postupně ukazuje, důvod, proč na něj útočí je jakýsi anonymní tip, který je varoval, že se na ně chystá zaútočit. V pozadí všeho je nečekaný protivník, jenž v pozadí tahá za nitky a spřádá svou pomstu.

Martin Soap
Martin Soap Alias: Bez tajné identity
Zařazení: Detektiv NYPD
Dabing: Michael Gough

Martin nepatřil k velkým šťastlivcům již od svého narození. V porodnici jej zdravotní sestra upustila na hlavu a hned poté byl odnesen do sirotčince. Ani zde neměl příliš snadný život. Šikanovali jej nejen ostatní děti, ale i samotní zaměstnanci. To jej vedlo k nejednomu pokusu o útěk. Během jednoho s těchto útěků se potkal s policistou, jenž jej inspiroval pro tuto profesy. Soap i přes neustálou smůlu při uzavírání svých případů to nakonec dotáhl až na detektiva.

Později byl přidělen k Punisher Task Force, kde společně s psychologem Buddym Pluggem sledoval Punisherovo tažení proti zločinecké rodině Gnucci. Po Pluggově smrti spojuje síly s poručíkem Molly von Richthofenovou. Poté co Punisher skoncuje s Ma Gnucci nabízí oběma detektivům jí pořízené kompromitující fotografie starosty a policejního komisaře výměnou za informace o Vigilante Squad. Tyto fotografie dopomáhají Martinovi k postu nového komisaře. Avšak štěstí je hodně vrtkavá věc a tak netrvá dlouho, než je degradován zpět na detektiva. Znechucený Martin se pokusí o sebevraždu, jíž mu překazí Punisher. Poté jej přesvědčí, aby se stal jeho očima a ušima uvnitř NYPD.

Molly von Richthofen
Molly von Richthofen Alias: Bez tajné identity
Zařazení: Detektiv NYPD
Dabing: Julie Nathanson

Za rychlím kariérním postupem Molly stála tvrdá dřina, výteční instinkty a bojové dovednosti. Na druhou stranu však příliš nerespektovala své kolegy a postarala se o jeden z největších skandálů NYPD, když nevybíravě odmítla komisařovu nabídku k sexu. K její smůle vše zachytili přítomné mikrofony a Molly se dostala na černou listinu.

Za trest dostala nemožný úkol, pozatýkat rodinu Gnucci. A jelikož na jejich výplatní pásce byla většina jejich kolegů, šlo o téměř nemožný úkol. Molly se proto rozhodla spojit síly s detektivem Martinem Soapem a k dosažení svého cíle využít Punishera. Ve hře narozdíl od komiksů však zaujímá k Punisherovi odlišný přístup. Během výslechu na Rykerově ostrově je přísnou a neústupnou zastánkyní Punisherova uvěznění.

Matthew Murdock
Matthew Murdock Přezdívka: Daredevil
Zařazení: Ochránce nevinných
Dabing: Steve Blum

Herní Punisher nabízí i celou řadu cameo roliček dalších postav ze světa Marvelu. V jedné s cut scén se mihne i právník Matt Murdock s nabídkou zastupování našeho hrdiny. Ten jej však pošle domů, že o jeho služby nestojí.

Pro neznalé je i nenápadný slepý právník Murdock postrachem zločinců v New Yorku. Po nocích ve svém kostýmu budí strach jako Daredevil. Narozdíl od Punishera má vysoce vyvinutý cit pro spravedlnost a není zastáncem přehnaného násilí. Právě proto své protivníky povětšinou jen porazí a následně je předá policii, aby konala svou povinnost. Tyto cnosti v malém Mattovi rozvíjen jeho otec Jack. Své syny vedl k morálním zásadám a vzdělání.

S Matta tak vyrůstal obětavý muž, což jej přimělo zasáhnout, když viděl slepce mířícího pod kola náklaďáku. Toho se mu sice podařilo zachránit, avšak při nehodě byl zasažen radioaktivním izotopem, jenž jej oslepil. Ztráta zraku mu však byla vynahrazena zesílením ostatním vjemů na nadlidskou úroveň. Postupně se tak u něj vyvinul radarový smysl, díky němuž si dokázal vytvořit mentální obraz svého okolí.

I přes to krátce po tomto postižení trpěl frustracemi a pocity bezmocnosti. To změnil až trénink Sticka. Ten naučil Matta využívat nově získané smysly a vycvičil jej v boji muže proti muži. Následná vítězství v bojích dodala Mattovi tolik potřebné sebevědomí, které vedlo k vytvoření Daredevilovi typickému nebojácnému přístupu.

Ale i tak silně morálně založená muž, jakým Murdock byl občas dal průchod svým stinným stránkám. Zejména v okamžicích, kdy se jednalo o jeho blízké. To pak neváhal udělat cokoliv, aby je ochránil. Tuto jistou bezmoc si dozajista nesl z dětství, kdy byl chladnokrevně zabit jeho otec poté, co odmítl prohrát v domluveném zápase.

Tony Stark
Tony Stark Alias: Iron Man
Zařazení: Avengers
Dabing: John Cygan

Pátrání po aktivitách Ethernal Sun přivání Punishera do budovy Stark Tower, kde se hodlají zmocnit technologie brnění Iron Mana. A jak je známo za tímto superhrdinou stojí Anthony Stark. Ten se do čela zbrojního giganta Stark Industries dostal ve svých jednadvaceti letech, poté co jeho adoptivní rodiče zemřeli při autonehodě. Tedy pro Tonyho to byli rodiče, jelikož o své adopci neměl tušení. A toto rodinné tajemství nejspíše stálo za jeho komplikovaným vztahem s otcem.

Přehlížení i ponižování jej v útlém věku vedlo k hledání nějakého úniku, který mu poskytla věda. Tony se naplno věnoval studiu elektroniky, což jej dovedlo k statusu geniálního vynálezce. Vědom si své vysoké inteligence a neuvěřitelných dovedností si vybudoval spoustu nectností. Tony si žil životem miliardářského playboye. Staral se jen sám o sebe, scházela mu pokora i zodpovědnost. Snadné to s ním neměli ani lidé v jeho okolí, s nimiž jednal povýšeně a s cynickým pohledem na svět.

Vše změnilo jeho zajetí teroristy. Během jejich útoku byl zasažen šrapnelem do hrudi, jenž jej přímo ohrožoval na životě. Společně s profesorem fyziky Ho Yinsenem, který mu sestrojil stimulátor srdce, byl nucen do výroby zbraní. Toho využil k postavení silně vyzbrojeného brnění, zbrani, jíž se nemohlo nic vyrovnat. Avšak než se brnění stihlo dostatečně nabít, stihli teroristé pojmout podezření. Tím by veškeré úsilí přišlo vniveč, proto se Yinsen rozhodl obětovat, aby Tony získal potřebný čas.

Čas strávený v zajetí změnil Tonyho pohled. Rozhodl se začít využívat svých technologii ke zlepšení světa. Po svém návratu do Ameriky využil svých zdrojů k zdokonalení svého vynálezu, stvořil Iron Mana. I když mu brnění dává nadlidskou sílu, schopnost létat a obsahuje celou řadu útočných i obranných zbraní, Tonyho hlavní zbraní zůstává inteligence a mistrovská schopnost strategického plánování. I bez brnění je schopným bojovníkem. Na jeho výcviku se podíleli kapitán Amerika, Black Widow, Black Panther či Shang-Chi.

Natalia Romanova
Natalia Romanova Alias: Black Widow
Zařazení: Avengers, S.H.I.E.L.D
Dabing: Saffron Henderson

Punisher očividně není sám, kdo pátrá po ukradené atomové bombě. Během našeho řádění v přístavu 74 narazíme na starou známou, agentku SHIELDu Natashu Romanovovou, alias Černou vdovu. O narození i dětství Nataši se v podstatě nic neví. Sice koluje několik historek, avšak nikdy se neprokázalo, že by některá mohla stát na reálných základech. První podložené informace tak mluví o ruském tajném programu Black Widow Ops.

V utajovaném zařízení Červený pokoj bylo 29 sirotků nejprve biotechnologicky vylepšeno a následně trénováno jako dokonalá zbraň. Nataša získala prvotřídní atletické dovednosti, ovládla nejedno bojové umění, stala se expertem přes zbraně a řízení vozidel. Disponuje nadlidskou fyzickou silou i výdrží. KGB se zkrátka podařilo vytrénovat dokonalého špióna pro získávání delikátních informací i likvidaci nedosažitelných cílů.

Když byla pověřena infiltrací Stark Industries narazila na začínajícího lučištníka Clintona Bartona. Toho zpočátku využívala k boji s Ironmanem, jenž jí neustále hatil plány, avšak postupně k němu začala něco cítit. To jí přimělo přehodnotit svou loajalitu a později, když se jí podařilo přemoci účinky vymývání mozku změnila stranu a začala pracovat pro SHIELD. Jakožto profesionální a mazaná agentka, jenž zvládla jakékoliv třeba i nemožné zadání se nakonec stala součástí Avengers.

Nick Fury
Nick Fury Alias: Gemini
Zařazení: Ředitel S.H.I.E.L.D.
Dabing:

Tažení SHIELDu proti generálu Kreigkopfovi pokračuje i na ostrově Grand Nixon. S Punisherem pro tuto kapitolu spojí síly samotný Nick Fury. Nick společně se svým bratrem Jacobem a sestrou Dawn vyrůstal v New Yorku v době velké deprese. Jelikož jejich matka zemřela a otec se nevrátil z bojů První světové, starala se o sourozence nevlastní matka. Drsné ulice Hell’s Kitchen naučili Nicka se ohánět pěstmi i být jedním z nejlepších střelců policejní atletické ligy.

Když svět zachvátila druhá světová válka, tak se rozhodl na popud přítele Hargrova narukovat. Jeho první zastávkou byl Pearl Harbor krátce před japonským náletem, během něhož Hargrov zahynul. Nick se připojil k americkým Rangers, kde jej kapitán Sawyer jmenoval velitelem skupiny prvního útoku. Howling commandos zhatili nejednu snahu nacistů o získání moci. A to nejen z tohoto světa. Nejednou se setkali s nadpřirozenem a hrozbami jiné dimenze.

Během své služby utrpěl dvě vážná zranění. Tím prvním byl výbuch granátu, jenž mohl za jeho postupnou ztrátu zraku na levé oko. Po nešťastném šlápnutí na minu byl těžce raněný Fury naočkován formulí nekonečna. Toto sérum podstatně zpomalilo jeho stárnutí. Avšak způsobilo jeho závislost na každoročním aplikování další dávky séra. Nick se tak stal závislý na zlovůli profesora Sternberga a jeho požadavcích. A to až do doby, než sérum ukořistila Val de Fontaine.

Po válce upoutal svými dovednostmi geniálního stratéga, mistra bojových umění a znalostí zbraní tajné služby. V jejich službách nejednou bojoval s nadpřirozenem a mimozemšťany. Tím si vytvořil ideální kvalifikaci se stát ředitelem a polním velitelem nové mezinárodní špionážní organizace SHIELD.

Jaime Ortiz
Jaime Ortiz Alias: Damage
Zařazení: Rodina Gnucci
Dabing: Steven Blum

Damage je věrným spolupracovníkem zločinecké rodiny Gnucci, pro níž provozuje crack House. K jeho smůle není Ital, což mu nedovolí se nijak posunout v hierarchii organizace. Dělá tak pro své chlebodárce špinavou práci, čehož se právě stáváme svědkem. Jeho podřízení právě vyhodili z okna muže, jen proto aby vyděsili dlužníka a přiměli jej zaplatit. Nejvyšší čas si s Ortizem zajít popovídat.

Poté, co se Frank prostřílí celým domem až k němu, se mu během krátkého výslechu daří zjistit podivnou informaci. Damage dostal anonymní telefonát s varováním, že si pro něho jde Punisher. V okamžiku, kdy Frank stojí u Ortizova těla, jehož před chvílí vyhodil ze čtvrtého patra, pokusí se ho kdosi přejet.

Carlo Duka
Carlo Duka Alias: Bez tajné identity
Zařazení: Rodina Gnucci
Dabing: John Cygan

Stopy po zabijákovi, který se pokusil Franka zabít nás dovádějí do autodílny spravované Carlem Dukou. Jak se nám s trochou toho přesvědčování nad drtičkou daří zjistit Duka tento nelegální kšeft provozuje pro Bobbyho Gnucciho. Nadešel čas si s Bobbym zajím popovídat.

Robert Gnucci
Bobby Gnucci Alias: Bobby Gnucci
Zařazení: Rodina Gnucci
Dabing:

Bobbyho snaha zabít Punishera nemohla být ponechána bez odezvy. Frank s grácií sobě vlastní nakráčí do baru, v němž Booby s oblibou tráví čas. A nedá mu moc práce semlít všechny jeho muže a poslat Ma jasný vzkaz.

Edward Gnucci
Eddie Gnucci Alias: Eddie Gnucci
Zařazení: Rodina Gnucci
Dabing: John Cygan

Jeden ze synů zločineckého bosse Ma Gnucci ve velkém obchodoval s drogami a taktéž je užíval. Byl nechvalně znám svou krutostí při popravách svých rivalů. S oblibou je předávkoval drogami, aby se mohl dívat, jak v bolestech pomalu umírají.

Rychlou přítrž jeho zločinné kariéře udělal Punisher během pohřbu jeho bratra Bobbyho. Poté co za sebou Frank nechal hromady těl truchlících členů rodiny Gnucci, se prostřílel až na půdu pohřebního ústavu, z níž Eddiho oknem prohodil na hroty plotu.

Carl Burbank
Carl Burbank Zařazení: Bushwacker
Zařazení: Žoldák najatý Ma Gnucci
Dabing: Philip Maurice Hayes

Carl Burbank byl původně katolický kněz, avšak po smrti mladých farníku zanevřel na slib bohu a stal se součástí CIA. Ta jej vybavila kybernetickými implantáty a vycvičila z něj dokonalého vraha s kódovým označením Bushwacker. Kybernetická vylepšení mu dávají nadlidské dovednosti, mezi něž se řadí ohromná síla a odolnost vůči zranění. Jeho paže se díky tvárnému plastu dokáží transformovat do mnoha střelných zbraní. Avšak netrvalo dlouho, než Carl nově nabité schopnosti začal nabízet jako žoldák zločineckým kartelům.

Jeho služeb se rozhodla využít i Ma Gnucci, aby jednou provždy skoncoval s otravným Punisherem. Poprvé se Bushwackerem setkáme v centrální ZOO, kde drží unesenou Joan. Zde je to však víceméně jen takové seznámení. Pořádnou jízdu si s tímto padouchem užijeme při útoku na sídlo Gnucciů, kde v knihovně na vlastní kůži otestujeme, jak náročným protivníkem je.

Isabella Carmela Magdalena Gnucci
Ma Gnucci Alias: Ma Gnucci
Zařazení: Hlava rodiny Gnucci
Dabing: Saffron Henderson

Magdalena Gnucci v podstatě ovládala veškeré nelegální činnosti v New Yorku. Na její výplatní pásce krom desítek gaunerů byla i značná část policistů a díky kompromitujícím materiálům má páku i na starostu a policejního komisaře. Poté, co vyhlásila válku Punisherovi si najala žoldáka Bushwackera, aby pomstil smrt svého syna Bobbyho. To se však naprosto minulo účinkem. Nastražená past v Zoo Franka nezastavila v tom, aby si došel i pro jejího druhého syny Eddieho během pohřbu bratra. A o něco později ji prohodil oknem jejího rodinného sídla.

Rus
Rus Alias: Rus
Zařazení: Žoldák
Dabing: Darryl Kurylo

O tomto muži známém jako Rus se toho příliš neví. Snad jedinou informací, z jeho minulosti je místo narození, Rusko. Jeho neuvěřitelných 218 cm doprovázených ohromnou silou z něho dělali ideálního kandidáta pro vojenskou kariéru. Jakožto žoldák se angažoval snad v každém konfliktu. Afganistán, Libanon, Východní Timor, Čečensko, Irák, Rwanda, Balkán a takto by se dalo pokračovat donekonečna.

Neexistuje snad jediná zpravodajská agentura, která by se o něj nezajímala. Pověst schopného bojovníka s ohromující vytrvalostí zaujala i hlavu zločinecké organizace Ma Gnucci. Rus se jí jevil jako ideální partie pro likvidaci otravného Punishera. O síle jeho drtivého sevření se osobně přesvědčíme během deváté úrovně.

A jak se brzy ukazuje tento náročný protivník může být ještě větší hrozbou. Jeho tělo získala polovojenská organizace, která za pomoci ukradené technologie SHIELDu přivedla Rusa zpět k životu. Mnohá vylepšení z něj nyní činí téměř neporazitelnou zbraň. Nadlidská síla, výdrž a zejména odolnost prověří naše dovednosti hned v následující misi Grand Nixon Island.

Kreigkopf
General Kreigkopf Alias: General Kreigkopf
Zařazení: Ruský mafián
Dabing: Bob Joles

Kreigkopf býval generál námořní pěchoty Spojených států. Ve službě si prošel Vietnamem i Irákem a vynikal masochistickými praktikami. Drancování vesnic, zabíjení ani znásilňování mu nebylo cizí. Tyto sadistické metody mu nejspíše procházeli díky jeho angažování na černých operacích CIA. Avšak i jeho nakonec dohnala minulost, když surově zmlátil mladého mariňáka. K jeho smůle vše zachytili kamery CNN. Kreigkopf byl poté zbaven velení a hodnosti.

Nejspíše s pomocí CIA prchl ze země, načež svou krutou, bezohlednou povahu nasměřoval na dráhu zločinu. V čele žoldáků se začal angažovat v terorismu a zřídil si základnu na ostrově Grand Nixon. S více jak 2000 žoldáky a tichou podporou CIA zde vybudoval svou vlastní říši. Do níž se mu právě dostala mocná zbraň. Ukořistěná atomová bomba by mu dopomohla k získání neomezené moci. Cestu mu však zkříží Punisher a nejenže mu během desáté mise zabrání v jejím odpálení, navíc ji použije proti jemu samotnému.

Wilson Fisk
Wilson Fisk Alias: Kingpin
Zařazení: Crimelord
Dabing: David Sobolov

S Wilsonovi minulosti před nástupem k moci toho není příliš známo. S toho mála lze vystihnout náročné mládí v nuzných podmínkách. Možná i to ho inspirovalo k rozhodnutí se stát nejlepším ve všech svých aktivitách. Jako ideální prostředek k ovládnutí podsvětí viděl v dokonalosti fyzické síly. To jej přivedlo ke studiu bojových umění a kulturistice. Nakonec jej fascinovalo japonské sumo, jakožto orient obecně.

I přes svou posedlost fyzickou dokonalostí nezapomínal na důležitost inteligence. A vzhledem ke svému původu, školní vzdělání nenabízelo příliš vysokou kvalitu. Vše však doháněl samostudiem. Již jako mladý převzal kontrolu nad mladistvými gangy, spojil je a vytvořil svou kriminální říši. I když byl velice aktivní na poli zločinu, nezapomínal na zádní vrátka. Prostředky získané s trestné činnosti rozumně investoval do legálních obchodů. To ho dovedlo k úspěchu v podnikání a stal se prominentním členem newyorké společnosti.

O jeho napojení na rodinu Gnucci se dostaly zvěsti i k samotnému Punisherovi, proto se jej během jedenácté kapitoly rozhodl navštívit v sídle Fisk industries. Avšak Wilson byl připraven i na tuto eventualitu a povolal do svých služeb žoldáka Bullseye. Toho tedy musíme nejprve porazit, než se od samotného Fiska dozvíme pravdu o skutečném strůjci posledních událostí, skupině japonské Yakuzy Věčné slunce.

Lester
Bullseye Alias: Bullseye
Zařazení: Nájemný vrah
Dabing: Steve Blum

O jeho mládí se toho příliš neví. Mezi to málo, co se o něm vypráví patří nepříliš snadné dětství, kdy ho s bratrem vychovával věčně opilý otec. I přes chudé poměry se mu poštěstilo získat nabídku stipendia pro jeho ojedinělý talent projevený v baseballu. Avšak Lester zrovna nepatřil k bystrým studentům a jak velice brzy zjistil, hraní baseballu jej doslova nudilo. V okamžiku, kdy se mu protivník posmíval, vyústila jeho frustrace k tak prudkému hodu míčkem, že jej zabil.

To byl okamžik, kdy si uvědomil, co chce dělat. Zabíjení lidí jej naplňovalo a proto neváhal přikývnout na nabídku Národní bezpečnostní agentury. Pod jejími křídly se stal skutečným mistrem v likvidaci kohokoliv čímkoliv v okolí. A jelikož neměl jakékoliv zábrany, netrvalo dlouho, než se stal nájemným žoldnéřem na vlastní noze. Během své žoldácké kariéry velice často spolupracoval s Deadpoolem.

Ač byl původně najat na zabití Kingpina, dostal od něj mnohem lepší nabídku a stal se jeho mocnou zbraní v boji s místními hrdiny. Bullseye tak nejenže přicházel do konfliktu s Punisherem a Daredevilem, ale i samotným SHIELDem.

Takagi
Takagi Alias:
Zařazení: Věčné slunce
Dabing:

Takagi je tajemným šéfem Ethernal Sun, zločinné rodiny vycházející s japonské Yakuzy. Tato organizace je známá přísnou hierarchií, na jejímž vrcholu je malý počet neznámých jedinců. Věčné slunce se angažuje v celé řadě zločinných operací a získané prostředky pere v legitimních podnicích, které kontrolují. Příkladem je například i klub v budově Takagi.

Jak se při útoku na tuto budovu dozvídáme, Takagy byl do probíhajících událostí zavlečen proti své vůli Johnem Saintem. Ztratil tím tak svou čest a je odhodlán spáchat rituální Harakiri.

John Saint
Jigsaw Alias: Jigsaw
Zařazení: Věčné slunce
Dabing: Darryl Kurylo

Filmový Punisher z roku 2004 přivedl na plátna mafiánskou rodinu Saintů. John a jeho bratr dvojče Bobby jsou syny mafiánského bosse Howarda Sainta. Poté, co je Bobby zastřelen během tajné operace, je John členem trestný výpravy do Portorika. Během té je vyvražděna celá rodina Franka Castla.

Tím vytváří noční můru každého zločince, Punishera. Při závěrečném střetnutí v Howardově kasinu, zůstává John uvězněn pod troskami. Frank mu dává do ruky granát, jehož výbuch měl Johna zabít. Avšak jak se ukazuje, tomu se podařilo obelstít smrt. Po výbuchu vylétl oknem ven a se znetvořeným obličejem skončil ve věznici na Rykerově ostrově.

To mu ale nemohlo zabránit pokračovat v otcových šlépějích. Ani mříže, mu nemohli zabránit v přebrání moci nad klanem Věčné slunce. Ten naplno využívá k získání moderní technologie Tonyho Starka, jíž hodlá použít k útěku z vězení a pomstě nenáviděnému Punisherovi.