Tipy & triky pro Command & Conquer: Renegade

Typy úkolů
Ve hře se setkáme s několika druhy úkolů. Ty hlavní, primární úkoly je potřeba dokončit ke zdárnému dokončení kola. Pak tu máme vedlejší, sekundární úkoly, které přicházejí průběžně během mise. Jestli se rozhodneme tyto požadavky velení vyslyšet nebo naprosto ignorovat je jen na našem uvážení. Plnění sekundárních misí se akorát podepíše na závěrečném hodnocení, jinak nemá na průběh hry žádný vliv. A do třetice můžeme v některých misích narazit na terciální, jak já říkám bonusové úkoly. O nich většinou padne jen nenápadná zmínka v rádiové komunikaci a pak je již jen na nás, jestli její přítomnost zaznamenáme.

Tiberiové zbraně
Zbraně vyvinuté na bázi všudypřítomného Tiberia jsou velice účinné proti pěchotním jednotkám. Mají však jednu, vlastně dvě nevýhody. Tou první je riziko zmutování zasažené osoby na visceroida. Druhou podstatnější nevýhodou je jejich efekt na mutanty. Nejenže jim neuberou žádné zdraví, ale naopak jim ho ještě doplňují. To je komplikace nejen v našem podání, ale i pokud se někde potká více mutantů. Vzájemnou střelbou pak dokážou vytvořit začarovaný kruh neubývajícího zdraví. A v takovém případě je nejjistější přesun na výhodnější pozici a podat si je hezky jednoho po druhém.

Chybějící Ion Cannon Beacon
Podle ohlasu některých hráčů může dojít, že se na konci 11. mise před chrámem neobjeví naváděč iontového děla. Při zaúřadování tohoto nepříjemného bugu je bohužel jediným řešením návrat ke staršímu uložení hry.

Důstojníci Nodu
Svoje frčky nedostali ani náhodou jen tak na ozdobu. Ve hře se od řadových pěšáků odlišují schopností přivolat posily. Likvidací důstojníka si tak lze ušetřit spoustu práce s posilami slaňujícími z helikoptér.