Command & Conquer: Renegade – Level 6, Deadly reunion


Data stažená z komunikačního centra slaví úspěch. Velení GDI již ví, kde Raveshaw drží zajaté vědce. Byl proto povolán Havocův bývalý elitní tým Dead six. S toho není Havoc dvakrát unesen, přeci jen raději pracuje sám. Ovšem pro tentokrát bude muset udělat výjimku. I když až takový ústupek to nebude. Dead six má potíže a potřebuje naléhavou pomoc. Havoc chtě nechtě nasedá do helikoptéry a odlétá vstříc dalšímu vražednému střetnutí.

Jako první nás kontaktuje Hotwire (Locate Hotwire), která zůstala uvězněna v polorozpadlém domě. Poté co vyčistíme nejbližší okolí, se můžeme postarat i o suť bránicí ji odejít. Po dlouhé době se tak opět setkáváme s Hotwire, ovšem na nějaký sentiment není čas. Na posily netrpělivě čekají další členové týmu, kteří musí srdnatě čelit přesile bratrstva. Informujeme tedy ve stručnosti Hotwire o kontaktním místě v katedrále a vyrážíme ulicemi města za Gunnerem. Při tomto postupu je nanejvýš potřebné dbát zvýšené opatrnosti. Nikdy nevíte z poza jakého rohu někdo vyběhne a to nemluvím o nespočtu odstřelovačů a raketometčíků ukrytých po střechách a balkónech. Na ty je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, jelikož dokáží pořádně znepříjemnit život.

Gunnera najdeme na malém náměstíčku (Contact Gunner), kde v bunkru před sídlem odboje s vypětím všech sil čelí další vlně útoků. Ač to nepřizná, tak je nesmírně rád, že konečně dorazila posila schopná oblast vyčistit a zabezpečit pro síly odporu (Secure Town Square). Má tak konečně prostor se přemístit na kontaktní místo v katedrále. Pro nás však práce nekončí a přes patro domu za bunkrem se vydáváme pomoci dalšímu parťákovi.

Při tomto proplétáni uličkami potkáváme bojovníka odboje zahnaného do kouta. Ten nás žádá, abychom ho urychleně následovali na velitelství. Při jeho doprovodu je potřeba si dát pozor zejména na odstřelovače s raketometčíkem, kteří se nenápadně ukrývají na balkoně nad cestou. Ale i pokud by nám tohoto člena odboje zabili, nemá to vliv na splnění přilehlého vedlejšího úkolu. Akorát je zapotřebí najít velitele odboje sám a vyslechnout si jeho prosbu. Hned ve vedlejší ulici dopadl sestřelený vrtulník a oni potřebují z vraku získat nezbytné vybavení. K tomu by se jim však hodil doprovod (Escort Resistance), co by jim zajistil bezpečnost. Zvláště když se kolem vraku motá Mendoza se svojí zálibou v útěku, když jde do tuhého.

Sotva vypomůžeme odboji u vrtulníku, již přichází další prosba o službičku. Máme kontaktovat jednoho člena odboje (Contact Escapee), který by mohl mít pro nás zajímavé informace. Než však dorazíme do vchodu po pravé straně, můžeme o něco dříve vlevo narazit na schodiště. Tím se dostáváme k oknu, z něhož je výtečný výhled na prostranství kolem Obelisku. Ten se technici Nodu snaží urychleně dokončit, čemuž by neškodilo zabránit. Bereme tedy do rukou odstřelovací pušku a do jednoho je eliminujeme (Eliminate Engineers). Během střelby není od věci si kleknout, abychom zbytečně neupoutali pozornost ostatních jednotek, což by značně komplikovalo střelbu na prchající inženýry. Za splnění tohoto vedlejšího úkolu získáme navýšení zbroje.

Nyní se již konečně můžeme zase začít soustředit na kompletaci týmu. Deadeye zůstal uvězněn v domě, kolem nějž se stáhlo relativně hodně bojové techniky Nodu. Naštěstí dostáváme tank k dispozici i my, takže máme o dost jednodušší práci při postupu ulicemi. Ve chvíli, kdy se v patře budovy s Deadeyem setkáváme (Locate Deadeye), se s námi vydává ke katedrále. V tuto chvíli se tak musíme starat nejen o sebe samotné, ale ještě o něj. Deadeye má totiž tendenci se zamotat do přestřelky a v té se nechat zabít. I proto nemáme příliš prostoru si vychutnat získaný plamenometný tank. Stačí se na chvíli zapomenout a Mendoza nám zhatí plány. Naštěstí cesta do katedrály, kde již netrpělivě čeká poslední člen týmu (Locate Patch), není dlouhá.

Ale i tak je tu prostor pro poslední žádost odboje. Za katedrálou žije v domku stařena patřící ke ctěným vůdcům odboje. Ta právě padla do rukou nodu a urgentně potřebuje naši pomoc. A kdo by takovémuto nouzovému volání mohl odolat, že. Zvláště když je to poslední záchrana, než se v katedrále sejdeme s Patchem, respektive celým týmem. K dokonalosti však schází trocha toho klidu. Černá ruka nevybíravě na katedrálu útočí a je zapotřebí zajistit celý prostor (Eliminate Black Hand). V cestě nám stojí trojice mobilních artilerii, dva vrtulníky a několik pěšáků. Zkrátka takové zahřívací kolečko před nadcházející záchranou vědců.