Command & Conquer: Renegade – Level 3, Armored assault


Jak se ukázalo, zvýšená aktivita Bratrstva Nod má svou jasnou příčinou. Všechny podniknuté kroky měly generálu Raveshawovi a jeho nohsledovi Mendozovi otevřít cestu k trojici vědců GDI. Dr. Ignatio Mobius, jeho dcera Sydney a Elena Petrova jsou předními odborníky na Tiberium a jeho účinků na lidský organismus. To jsou znalosti, jenž by rádo Bratrstvo využilo k výrobě supervojáků. A tomu je zapotřebí zabránit. Za těchto okolností musí jít stranou neuposlechnutí rozkazu, pro záchranou misi je nejlepší volbou Havoc. Na toho čeká pořádně dlouhý den. Projít palebnou zónou až k místu určení nebude nic snadného.

O tom se přesvědčujeme velice rychle. Sotva dostáváme k dispozici Humvee, přichází první prosba o pomoc. V našem kurzu bojují jednotky o vyvýšenou strážní věž, u níž je i helipad. Vedlejší mise jsou tak v tomto místě hned dvě. A to zabezpečení prostoru kolem věže (Secure Guard Tower) a zničení helipadu (Destroy Helipad). Jediné, na co si je potřeba dát pozor při plnění tohoto poslání je raketometčík vlevo. Ostatní odpor včetně helikoptéry je jen potravou pro kulomet našeho Humvee. A pokud by náhodou přeci jen došlo k jeho ztrátě, není důvod věšet hlavu, hned za kopcem dostaneme nový.

S tím se dostáváme k prostranství, kde GDI bojuje v okolí dvou domů. Logicky jsme tedy požádáni, abychom jim pomohli oba dva domy zabezpečit (Secure First & Second House). U každého z nich by se měl nacházet důstojník NODu přivolávající posily. Po jeho eliminaci i s případnými posilami je zapotřebí zajít dovnitř domu k řádnému dokončení úkolu. Za tuto nečekanou zastávku můžeme zrekvírovat bugynu Nod a použít ji k přesunu k dalšímu ohnisku bojů. I zde je zapotřebí zabezpečit prostor kolem domu (Secure Third House). Během bojů o toto území padla posádka mocného Mammoth Tanku, který tímto dostáváme k užití (Acquire Mammoth Tank).

Mammoth sice nepatří k nejrychlejším, ovšem svým pancéřováním a palebnou silou vše náramně dohání. Jen blázen by si jej tedy neosvojil a nevydal se tunelem vstříc dalšímu nebezpečí. Na to není potřeba dlouze čekat, již u výjezdu z tunelu přichází další dvojice sekundárních misí. V rámci snadnějšího znovuzískání kontroly je zapotřebí zničit trojici zásobovacích náklaďáků (Destroy NOD Convoy) a obrannou SAM Site (Disable First SAM Site). Na jejich obranu sice doráží tank, ovšem ten je pro našeho Mammotha jen drobných zákuskem. Skutečným problémem mohou být raketometčíci na obranných věžích. Je tedy záhodné hned u výjezdu z tunelu vystoupit a nejprve se se sniperkou postarat o ně. Pak již je průjezd tímto úsekem jen formalitou.

Ve chvíli, kdy dorazíme k obranným věžím, máme možnost volby cesty. Doprava zamíříme směrem k hlavnímu cíli, do leva si uděláme odbočku při ochraně zimního střediska (Secure Ski resosrt). Pravidla při této fušce jsou stejná jako dříve při čistce kolem domů. Tedy eliminovat důstojníka a celkově všechny nepřátelské síly. Tím je tento úkol splněn a můžeme se vydat vstříc další misi. Tou nás velení obšťastní hned na rozcestí, kdy se cesta od areálu napojuje na hlavní, s níž jsme kvůli splnění tohoto vedlejšího úkolu sjeli. Zde je zapotřebí zničit v pořadí druhou SAM Site (Disable Second SAM Site). A tento úkol se ještě zopakuje u nedalekého mostu, kde se na každé straně nachází jedna SAM Site (Disable Third & Fourth Sam Site).

Pokud je někdo již unavený tím věčným putováním zasněženou krajinou, má důvod k radosti, právě jsme dorazili k přehradě, za níž se nachází vstup do podzemního komplexu NODu. Ten ochraňuje Obelisk, čímž se nám zužuje výběr tras. Abychom mohli postoupit dál, potřebujeme si nejprve zpřístupnit vstupní vrata a vyřadit nepříjemný Obelisk. K tomu využijeme hned prvního výtahu, co nás dopraví do patra, kde nalezneme řídící místnost s Master control terminalem (Disable Master Control Terminal). Jeho zničením si otevřeme další cestu, ovšem když už jsme tu, tak by byla škoda nesplnit i dvojici vedlejších úkolů. Zvláště když vyřazení elektrárny (Disable Power Plant) a Obelisku (Disable Obelisk) lze sfouknout naráz. A to celkem jednoduše, Obelisk potřebuje ohromné kvantum energie, o kterou přijde vyřazením elektrárny. K té se vydáme chodbou vedoucí od řídící místnosti do nitra přehrady. Zde najdeme místnost s dvojicí výtahu. Jeden nás vyveze zpět nahoru, toho využijeme pro zpáteční cestu. V tuto chvíli nás zajímá výtah mířící k úpatí přehrady, odkud je to jen kousek k samotné elektrárárně.

Po jejím vyřazení se již zmíněným výtahem vrátíme nahoru, kde nám již nic nestojí v cestě proniknout hluboko do nepřátelského území. Kousek za mohutnými vraty lze najít navyšovač zdraví a zbroje, takže se náležitě vyzbrojme k dalšímu postupu úzkými chodbami. Ty nás dovedou až do jeskyně, v jejímž středu leží tiberiové jezero. U něj se nachází trojice zásobníků zralých na zničení (Destroy Tiberium Alpha & Beta & Gamma). Vydáme-li se směrem doleva, tak v jednom výklenku nalezneme milé překvapení, zaměřovač iontového kanónu. Ten se nám bude výtečně hodit ke splnění poslední vedlejší mise, zničení Hand of NOD. Ta je naší cestou k přilehlému letišti, jehož Raveshaw hodlá využít k útěku. A to se mu podle všeho daří, ve chvíli, kdy se dostáváme na střechu budovy jeho letadlo i s vědci, odlétá. To nastavuje novou prioritu mise, jíž se stává ukořistění nákladního letounu ve snaze o pronásledování. V tom se nám bude snažit zabránit Mendoza, avšak jen do okamžiku kdy schytá pár salv a zbaběle vezme do zaječích. To je okamžik, kdy nadešel čas dokončit misi nasednutím do letounu.