Betty – Volná jízda Mafie: Definitive edition


Lokace budky: Severně od Salieriho skladiště v Holbrooku
Lokace dopisu: V horní místnosti naproti kanceláři, na stole s pizzou.
Dostupné po dokončení: 2. kapitoly Uprchlík
Odměna: Vozidlo Smith Moray
Úkol: Dovez vozidlo k mechanikovi v Dělnické čtvrti

Dopis od přítele:
Drahý příteli,
Mám toho pro tebe ještě o tolik víc. Sraz je na severovýchodě Holbrooku. Věřím, že tvůj stávající zaměstnavatel tam má jisté zájmy.

Herbert Baskerville

Zadání v telefonní budce:
Se starou Betty se něco děje. Je to ale nádherný kousek a zlomilo by mi srdce, kdybych se jí měl zbavit. Když ji dokážeš převézt přes město k automechanikovi, je tvoje. Tato zpráva se během 5 sekund zničí.

Provedení:
Pro tuto misi nás limitují hned dvě proměnné. Na jedné straně tu máme časový limit, na té druhé neskutečnou spotřebu paliva. Betty tak stáčí doslova metry, aby pořádně zahýbala s ručičkou palivoměru. Po nasednutí se tak rozjedeme k nedaleké benzínové pumpě nad baseballovým stadionem Lansom.

Po potřebném natankování paliva se opět můžeme vydat na cestu, avšak již nyní plánujme další zastávku. V případě nastavené nižší obtížnosti můžeme být relativně v klidu a dojet natankovat k Lucasi Bertonemu. Ovšem na těžkou a klasickou obtížnost je tato zastávka již příliš velkým luxusem. Časový limit je zkrátka až příliš limitující a musíme chtě nechtě šetřit palivem, abychom se nějak dostali až k pumpě na Centrálním ostrově.

Na plno tak musíme využít setrvačnost. S trochou praxe k tomu využijeme rovinky i místa, kde jedeme z kopce. Jde o nejnáročnější úsek, kde je potřeba trochu cviku k nalezení těch pár kapek benzínu a zároveň neztratit příliš mnoho času. Poslední úsek od pumpy na ostrově k mechanikovi v Dělnické čtvrti je opět čistě o preciznosti se vyhnout kolizi.

Časový limit pro dokončení:

Snadná = 5:00
Střední = 4:30
Těžká = 4:00
Klasika = 3:30