Mafia: Definitive edition – Uprchlík


Cíle mise:
  • Nastup do taxíku
  • Dovez paní ke kostelu sv. Michaela
  • Najdi další rito
  • Dovez pasažéra do městské galerie
  • Najdi další rito
  • Dovez pasažéra do Malé Itálie
  • Uteč gangsterům
Odměna za dokončení:
  • Získání achievementu Zapadlé uličky Malé Itálie
  • Odemkne misi volné jízdy Betty
Zajímavosti:
  • Uličky, kterými Tommy na konci mise uniká, nejsou mimo tuto misi přístupné.

Třicátá léta dvacátého století se nesou v duchu velké deprese. Nezaměstnanost dosahuje extrémních čísel a člověk je rád, že má alespoň nějakou tu práci. Taxikařina sebou nese dlouhé hodiny dřiny za mrskou odměnu, avšak i za tu je Thomas Angelo rád. S oblibou vyráží na noční šichty, protože víc vynášejí. Na konci jedné takové však přichází okamžik, který mu má navždy změnit život.

Po automobilové honičce plné střelby končí vůz Sama Trapaniho a Paulie Lombarda ve zdi. Zoufalí gangsteři potřebují rychle nový odvoz a tak nepohrdnou Tommyho taxíkem. Rozkaz zní jasně vyrazit kamkoliv, ale rychle. V patách máme vůz pronásledovatelů. Toho se celkem snadno zbavíme hned za následující zatáčkou, kde využijeme rozkopané vozovky. Tommy Angelo jakožto zkušený řidič touto nástrahou ladně propluje. Avšak zběsilý pronásledovatel si pořádně rozbije hubu.

Po divoké noci se Salieriho lidma se Tommy vrátil do práce, jak to jen šlo. Avšak, i když si to nerad přiznal, bylo to jiné. Jako drožkář člověk tráví spoustu času se svými myšlenkami i myšlenkami druhých. A občas opravdu není o co stát. Některá rita bývají dost náročná. Příkladem je naše dnešní první zákaznice mířící ke kostelu sv. Michaela. Ta rozhodně není zvědavá na nějaké vylomeniny a v případě porušení zákona vysedne. Je proto nutné jet opatrně a předpisově. Není vůbec od věci si pro tuto jízdu zapnout omezovač rychlosti (L). Příliš parády neztropíme ani puštěným rádiem, které musíme vypnout (podržením 4). A za to vše získáváme 30 centu a místo dýška nechtěnou radu.

No, s tímle ritem by Tommy dlouho nevyžil, a tak vyráží do ulic města najít dalšího zákazníka. I ten se ukazuje jako pořádný dáreček. Namachrovaný týpek pospíchá do městské galerie, na obchodní schůzku se svým kolegou. Cestou ohraničenou časovým limitem nás samozřejmě stihne pořádně unudit vytahováním, jak hospodářskou krizi předvídal a pořádně na tom vydělal. No, když se mu tak daří, tak za tuto rychlou a precizní jízdu mohl dát víc, než ušmudlaných 50 centů.

Takhle je Tommy nucen hledat dalšího kunšafta. A i tentokrát jde o unikát. Na mol opilý Lucio se v tomto stavu raději nechce moc ukazovat v ulicích, aby nepřilákal pozornost policie. Pro cestu do Malé Itálie, dvacáté první ulice si tedy raději bere taxi. Alespoň, že si neklade žádné požadavky a je za svezení vděčný. A jelikož má jeho bratranec za rohem stánek s kávou, je čas si dát malou pauzu.

Ta má však o dost kratší trvání, než by si přál. V okamžiku, kdy si v klidu popíjí zasloužené kafe, dostává jeho taxi pořádnou ránu basebalovou pálkou. Morellovi gorily Dino a Lou si dali tu práci a našli toho drožkáře, co tak ochotně pomohl Salieriho mužům. Tommy se ve snaze si zachránit život dává na útěk. A v tento okamžik zná jen jediné místo, kde se může dočkat zastání.

A jak se ukazuje, don skutečně na přátele nezapomíná. Sama Trapani se okamžitě chopí slova a oběma pronásledovatelům vysvětluje, že pokud něco chtějí donovu oblíbenému řidiči, mají to říci jemu. Dinovi se však nechce odejít s prázdnýma rukama, tak mu Paulie Lombardo důrazně naznačuje, že mohou taky odejít rozmrdaný na sračky. A pohled do ústí jeho brokovnice je už očividně pádný argument vyklidit pozice.