Paulie Lombardo, hlavní postava hry Mafia: Definitive edition

Paulie Lombardo

Hra: Mafia: DE
Mise: Nabídka, která se neodmítáSmrt umění
Pozice: Caporegime
Ztvárnil: Jeremy Luke
Dabing: Petr Rychlý

Pokud na Pauliho sedne nějaký stručný popis, bylo by to nejspíše slůvko nevypočitatelný. Na jednu stránku poznáváme přátelského týpka, co miluje život, avšak během okamžiku přijde záchvat nekontrolovatelného násilí. Zkrátka a dobře Paulie je zábavným parťákem, jenž vás občas dokáže pořádně vyděsit. Příliš tomu nepomáhá ani jeho záliba v alkoholu a lehkých společnicích.

Pro Pauliho je přímo nemožné si vytvořit romantický vztah, což je nejspíše jednou z příčin jeho frustrace. Jako hlavní příčinu svých potíží vidí nedostatek peněz, což jej nakonec přivede až k rozkolu se Salierim. Dona přitom má velice v úctě a dle svých slov mu za hodně dluží. Nebýt toho, že jej někdy kolem roku 1920 zasvětil do rodiny, nejspíše by ho tvrdý pouliční život semlel.

Paulie u ostatních neplatí za nějakého velkého myslitele, avšak jak se můžeme několikrát přesvědčit, i on je schopný vymyslet a dojednat zajímavý obchod. Ukázkou je dohodnutá dodávka Whisky s Williamem Gatesem v misi Skvělý obchod.

Postupem let Paulie začíná upadat do melancholie a je stále apatičtější. Jeho obálky pro Dona Salieriho jsou lehčí, než by měly být a svých trhlin dostává i bezpodmínečná loajalita. Paulie je rozčarovaný se svého života. Již mu bude téměř čtyřicet a nedosáhl ničeho, na co by mohl být hrdý. Láká ho představa klidného života, mít vlastní pizzerii a rodinu. Ovšem k tomu je potřeba spousta peněz.

To ho motivuje k naplánování bankovní loupeže. Ta se sice i přes policejní asistenci vydaří, je však počátkem konce. Individuální akce bez požehnání Dona je porušením nepsaných zákonů s jediným možným trestem. Když 4. listopadu 1938 míří Tommy Angelo do Pauliho bytu nachází svého přítele mrtvého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *