Don Salieri, hlavní postava hry Mafia: Definitive edition

Ennio Salieri

Hra: Mafia: DE
Mise: Molotov party až Epilog
Pozice: Boss
Ztvárnil: Glenn Taranto
Dabing: Marcel Vašinka

Do Spojených států emigroval v roce 1908. Když přijel do Lost Heaven neměl u sebe ani vindru. Avšak díky své cílevědomosti a odhodlání se během deseti let vytracoval na kápa nechvalně proslulého dona Pepponeho. Po Pepponoho náhlé smrti si jeho území rozdělil se svým přítelem Morellem. S tím se zpočátku respektovali a vzájemně si jeden druhého vážili, avšak s postupem času se u nich začala projevovat rivalita. Dlouhá léta šlo jen o drobné naschvály, než se vše zvrtlo v otevřenou válku.

Don Salieri vyniká schopností myslet v dlouhodobém horizontu. Do svých obchodů se snaží netahat emoce a dělat ty nejlepší možná rozhodnutí pro maximalizaci zisků. V Malé Itálii je pro svou vstřícnost a velkorysost respektovaným donem, na něhož se mohou běžní smrtelníci obrátit se svými problémy. Pokud si něčeho opravdu váží, je to loajalita, jíž dokáže ocenit.

Ale i Ennio Salieri má svou temnou stránku, jíž akorát drží pod kontrolou. Zdárným příkladem je Frankova historka o jeho fence, po jejíž prohře si don na ubohém zvířeti vylil zlost. Do stejného soudku patří i Carlova zrada. Zuřivost, s jakou se mu pomstí je až děsivá. Jsou zkrátka věci, jenž nedokáže odpustit. A zrada je hodně vysoko na jeho seznamu. O tom se na vlastní kůži přesvědčí i Tommy Angelo, jehož svědectví ukončuje Salieriho éru. Na doživotí odsouzený Ennio ani po letech nepřestává po Tomovi pátrat s vidinou poslání hodně hlučného pozdravení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *