Don Marcu Morello, hlavní postava hry Mafia: Definitive edition

Marcu Morello

Hra: Mafia: DE
Mise: Omerta, Dobrou chuť, Smetánka
Pozice: Mafiánský boss
Ztvárnil: Saul Stein
Dabing: Ludvík Král

Marcu Morello se společně se svým přítelem Enniem Salierim vypracoval na kapitána v Pepponeho rodině. Když byl v roce 1921 Peppone zabit, rozdělili si vliv nad městem rovným dílem. Avšak v průběhu let se s dobrých přátel postupně začali stávat rivalové s touhou ovládnout celé Lost Heaven. Své na tom dozajista sehrál odlišný přístup k vedení obchodů.

Pro Morella je typická nevyzpytatelnost. Stačí mu kolikrát opravdu málo, aby se přestal ovládat a dal průchod svému hněvu. Avšak je nutno podotknout, že si to může dovolit. Na jeho výplatní pásce jsou krom řadových policistů i jejich nadřízení, státní návladní a nejeden politik. Značnou část vlivu mu zajišťuje i mladší bratr Sergio, který má pod palcem odbory.

To staví Morella do silné pozice, jíž se nebojí využít. Postupně se tak snaží přebírat vliv nad aktivy Dona Salieriho. To nakonec vyústí v otevřenou válku, v níž ztrácí jednoho spojence za druhým. I přes těžké ztráty je nutné se čas od času ukázat na veřejnosti, k čemuž je divadelní představení pro smetánku jak dělané. Jen kdyby na něj nedorazili i nezvaní hosté.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *