Rocco, postava hry Mafia 2

Rocco

Hra: Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise:
Pozice: Podšéf
Ztvárnil: Mark Mintz
Dabing: Zbyšek Horák

Jakožto falconeho podšéfovi se mu dostávalo velké volnosti v řízení obchodů i své posádky. Možná až přílišné volnosti. Jeho kruté až sadistické nátuře dělá neskutečnou radost mučit lidi a ještě přitom ponižovat svého vazala Eddie Scarpu. Veškeré své aktivity trpělivě směřuje k jedinému cíli, sesadit Falconeho z trůnu a usednout na jeho místo.

K tomuto účelu očividně zneužívá i nepříliš zkušeného nováčka Joe Barbaru. Ten pod příslibem vyřešení jeho problému s Lucou vyráží vyřídit několik pochůzek pro Rocca. Jejich cíl je prostý, zlikvidovat členy rodiny, kteří se obrátili proti svému chlebodárci. Avšak je pravděpodobné, že si jejich likvidací jen připravoval půdu pro svůj vlastní převrat.

A jelikož vycítil, že Barbaro nejspíše zůstane loajální k Eddiemu, rozhodl se odstranit i jeho. Při převzetí zásilky v garážích Uptown parking Joea zaskočí ozbrojení gauneři a jen s vypětím všech sil se mu podaří vyváznout. To má však již podezření, že tu něco nesedí a vyráží do Rajské zahrady vše prodiskutovat.

Rocco jej však stručně odbije a urychleně odchází nařídit svým mužům zaútočit na Falcona. Joe a Eddie však postřeleného šéfa srdnatě brání a nejenže se jim daří klub vyčistit, ale taktéž pronásledují Rocca na staveniště v centru města. Zatímco Eddie čeká před budovou a hlídá, aby nedorazily další posily, Joe se prostřílí až na střechu. Pro Rocca tak jeho snaha o převrat končí volným pádem na kapotu auta zaskočeného Eddieho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *