Joe Barbaro, hlavní postava hry Mafia 2

Joe Barbaro

Hra: Mafia 2, Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise Mafie II: Domov, sladký domovPer Aspera Ad Astra
Mise Joeova dobrodružství: Supermarket, Cathouse
Pozice: voják
Ztvárnil: Robert Costanzo
Dabing: Vlastimil Zavřel

Pokud je pro Joa něco opravdu typické, je to jeho drzost a naprostá nepředvídatelnost. I v naprosto přímočarých situacích dokáže udělat nějakou nepřístojnost a vyvolat tím spoustu problémů. To jej již jako dítě stavělo do role postrachu širého okolí. Při souboji s mladším Vito Scalettou, nejspíše ani netušil, že právě začíná přátelství na celý život. Racionální Vito dokázal divokého Joa držet na uzdě a úspěšně fungovat jako drobní zlodějíčkové. Přitom oba tajně snily, že až vyrostou budou jako ti chlapci v drahých oblecích.

A nezůstalo jen u snění. Zatímco Vito sloužil v armádě, začal Joe pracovat pro Clementeho rodinu. Nebezpečná, zato dobře placená práce pro mafii mu dopřála si naplno užívat života. Rychlá auta, alkohol a lehké ženy, co víc si přát. Snad jen, aby se o to štěstí mohl podělit se svým přítelem Vitem. Tomu zařizuje falešné propouštěcí papíry, aby se společně mohli pustit do větších a výnosnějších kšeftů.

Ale jak se ukazuje Alberto Clemente i Luca Gurino jsou pořádní křiváci. Nejenže si za přijetí do rodiny chtějí nechat zaplatit, ale příliš se neosvědčili ani jako chlebodárci. Po Vitově zatčení se Joe pouští po stopě důležitého svědka, jenž ho nasměruje k mnohem větší kryse, jejíž svědectví by potopilo celou rodinu. A jen díky jeho zásahu je toto nebezpečí zažehnáno. Vděkem se mu však dostává umístění na černou listinu.

Aby si zachránil holý život, je nucen prchnout na jih. Návrat do Empire Bay mu po dlouhých pěti letech pomůže zprostředkovat Tony Balls, jehož prostřednictvím začne pracovat pro Carla Falcona. Jeho respekt si plně vyslouží, když zmaří Roccův pokus o převrat a zachrání donovi život. Návratu k luxusnímu životu tak již brání jen poslední věc, propuštění Vita z vězení. Poté se oba naplno pouštění do temných vod podsvětí.

Od drobných kšeftů s prodejem cigaret se rychle dostávají do první ligy. Carlo Falcone vidí Joa jako ideálního muže pro zlikvidování svého konkurenta Alberta Clementeho. A jelikož s ním má Joe nevyřízené účty je přímo nadšen úkolem umístit bombu na setkání jeho rodiny v hotelu Empire Arm. Věci však nejdou příliš hladce a smrt chráněnce Martyho jej těžce zasáhne.

Neméně bolestivé pro něho je i brutální ubití Henryho Tomasina hrdlořezi Triády. Když poté sleduje s Vitem jejich vymahače Zhe Yun Wonga do restaurace Rudý drak, nechává opětovně volný průchod své vznětlivosti. Nedbá na rozvážnost a zdraví rozum, že by si přinejmenším měli pořídit lepší arzenál, než se rozhodnou svého přítele pomstít. Naprosto bez rozmyslu vykopne dveře a spustí kolotoč spirály smrti.

Triáda ani náhodou nehodlá nechat smrt svého vysokého představitele nepotrestanou a ve městě se schyluje k válce. A jelikož se do hledáčku Triády dostal Frank Vinci, je to on, kdo pátrá po vinících. Joe se tak dostává do spárů vinciho lidí a je vyslýchán na staveništi v Midtown. Ač vážně zraněn, daří se mu osvobodit a s pomocí Vita si prostřílet cestu ven.

Zatímco si Falcone pozve Vita do planetária, má již s Joeym uzavřenou dohodu. Až se postará o svého přítele, bude povýšen na kápa. Avšak zastřelit celoživotního přítele za splnění snu o posunu v hierarchii rodiny, je proti jeho přesvědčení. To raději pomůže Vitovi naplnit dohodu s Leo Galantem a zabít Falcona.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *