Alberto Clemente, postava hry Mafia 2

Alberto Clemente

Hra: Mafia 2
Mise: Pila, Pokojová služba, Cathouse (cutscéna)
Pozice: Boss rodiny
Ztvárnil: Nolan North
Dabing: Vladimír Fišer

Alberto se narodil 15. července 1897 na Sicílii. Jelikož byl jeho strýc Silvio mocným mafiánským bossem, byla mu dráha zločinu přímo předurčena. Za zlomový okamžik lze považovat zabití palermského policejního kapitána v roce 1920. To vyústilo k nedobrovolnému opuštění Sicílie s jasným cílem země zaslíbené, Amerikou. Díky bohatým kontaktům strýce na podsvětí v Empire Bay a právě probíhající prohibici, se mu podařilo vydělat nemalé peníze pašováním alkoholu. Vliv a peníze mu v roce 1929 vynesly souhlas Komise k založení vlastní rodiny.

I přesto, že je Clemente mocným bossem empire Bay, ostatní rodiny jej považují za druhořadého. K tomu dozajista přispívá jeho vznětlivá, chamtivá a podlá povaha. Jeho obchodní praktiky jsou zkrátka až příliš špinavé i na poměry mafie. Říci si o zápisné za přijetí do rodiny je unikát. Poslední zbytky respektu ztratil během války konkurenčních rodin Vinci a Moretti. Jejich oslabení šikovně využil k převzetí mnoha jejich podniků a posílení moci.

Jakožto výtečný krok se ukázala i koupě podílu v Empire Bay Cab & Co. koncem dvacátých let. Přes tento legální podnik Sidneyho Pena následně začal prát špinavé peníze z pašování. Spojenectví s Penem však stálo na vratkých nohách a když si Pen v roce 1939 otevřel palírnu na Sand Islandu, odmítl Clementa přibrat. A to je něco, co Clemente neodpouští.

V okamžiku, kdy se dozvídá o Falconeho kšeftech s drogami, je rozhodnut si z tohoto výnosného byznysu ukousnout svůj díl. A to se mu i začíná dařit. Tím však vyprovokuje Falconeho k akci. Na setkání Clementeho rodiny v hotelu Empire Arms konané 15. června 1951 míří i nezvaní hosté. Vito Scaletta a Joe Barbaro nastražují do konferenční místnosti bombu. Ta se však myjí účinkem a Clemente prchá do svého sídla v Highbrooku. Avšak marně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *