Carlo Falcone, postava hry Mafia 2

Carlo Falcone

Hra: Mafia 2, Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise Mafie II: Drsňák a účetní, Pokojová služba, Per Aspera Ad Astra
Mise Joeova dobrodružství: Supermarket, Cathouse
Pozice: Boss
Ztvárnil: André Sogliuzzo
Dabing: Jaromír Meduna

Carlo se velice rychle po svém příjezdu do Ameriky v roce 1913, spřáhl s rodinou Moretti. Během prohibice měl na starosti pašování alkoholu z Kanady, přičemž se seznámil s Eddiem Scarpou. Prodej nelegálního alkoholu se stal zlatým dolem a všichni na něm v Empire Bay pořádně zbohatli. O to větší problém nastal počátkem 30. let, kdy tento zdroj příjmů začal vysychat. Boj o ztenčující se příležitosti k výdělku nakonec přerostl v otevřenou válku rodin Moretti a Vinci.

Ta naskytla Falconemu nebývalou příležitost uzavřít dohodu s consiglierem Leo Galantem. Pomocí bomby v autě odstranil Tomase Morettiho a převzal jeho organizaci. S obdobnou snahou se však v roce 1950 setkal i on. Jeho podšéf Rocco se jej pokusil v nočním klubu Rajská zahrada zlikvidovat. Tomu se však podařilo Eddiemu Scarpovi a Joe Barbarovi zabránit.

Falcone se tak mohl naplno vrhnout do rozvíjení svého byznysu s drogami. Pašování alkoholu jej naučilo, jak moc je důležité mít trvalý zdroj příjmů. A na rozdíl od Franka Vinciho je zastáncem nutnosti se vzdát sicilských tradic a povznést americkou mafii na novou úroveň. Carlo je zkrátka pragmatik a nemilosrdný stratég.

Výnosnost obchodu s drogami však nemohla uniknout pozornosti Alberta Clementeho. Ohrožení nemalých příjmů nakonec vedlo k dalšímu použití dobře umístěné bomby na setkání v hotelu Empire Arms. Po likvidaci Clementeho je tak ve městě jen jediný muž, který by mohl zkřížit jeho plány. A ani v tomto případě nehodlá Carlo nic ponechat náhodě. Útok na Vinciho hodlá začít likvidací jeho pravé ruky Leo Galanta. To dostává na starost Henry Tomasino, avšak Vito Scaletta svého přítele varuje a Leo prchá z města.

Na podzim 1951 však přichází na přetřes i Carlova neotřesitelná pozice. Smrt Henry Tomasina spouští řetězec nepředvídatelných událostí, které nahánějí hrůzu i jemu. Nejenže se zdá, že Henry donášel o jeho kšeftech federálům, ale jeho smrt rozpoutala válku s Triádou. Carlo se tak se svými věrnými stahuje na místo, kde se cítí bezpečně. Jakožto milovník astronomie věnoval nemalé prostředky na výstavbu planetária, kde hodlá zabít i Vita Scalettu.

Vito se za Henryho zaručil a přived jej do rodiny. A to se neodpouští. Carlo proto uzavírá dohodu s Joe Barbarou. Až zabije svého přítele, povýší jej na kápa. To se však přepočítává. Joe má o své loajalitě jasno a pomáhá Vitovi v přestřelce proti Carlovi. Ten tak 26. září 1951 schytává hned několik kulek, uprostřed svého milovaného planetária.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *