Leo Galante, postava hry Mafia 2

Leone Galante

Hra: Mafia 2, Mafia 3
Mise: Dobře strávený čas, Drsňák a účetní, Náš přítel a Per Aspera Ad Astra, Yet Here We Are
Pozice: Consigliere
Ztvárnil: Frank Ashmore
Dabing: Jaromír Meduna

Po emigraci ze Sicílie v roce 1908 na něj v Empire Bay čekala zářná budoucnost consigliera Franka Vinciho. Zatímco Frank reprezentoval hrubou sílu, Leo se staral o myšlení a strategické kroky jejich rodiny. To jim dovolilo začátkem dvacátých let ovládnout doky v Southportu, přes něž během prohibice plynul do města pašovaný alkohol. Taktéž stál za strategickým rozhodnutím spojit síly s Carlem Falconem při likvidaci Tomase Morettiho, čímž ukončil vleklou válku.

Leo je velkým sportovním fanouškem, zejména potom boxu a dostihů. Tuto vášeň proměnil v nemalé příjmy provozováním největší sázkařské organizace. V roce 1943 se kvůli tomu dostal do střetu se zákonem. Za pozměňování výsledku byl odsouzen k pěti letům ve federální věznici. Avšak díky svým konexím si za mřížemi žije luxusním životem. Celu má zařízenou lépe, než mnoho těžce pracujících dělníků. Respektu se těšil i u samotných bachařů, od nichž se mu dostávalo mnoha laskavostí.

Během svého pobytu jej zaujal nový vězeň Vito Scaletta. A jelikož prokázal své bojové dovednosti, stal se Leo jeho mentorem. Vito se tak dočkal nejen mnoha užitečných rad ohledně boxu, ale i fungování rodiny. A když byl Leo v roce 1948 propuštěn, zatahal za nitky a zařídil Vitovi předčasné propuštění a následně i přibrání do rodiny Carla Falconeho.

Leo stejně jako Frank zastával staré hodnoty a byl proti jakémukoliv obchodování s drogami. Kvůli tomu zvažoval možnost zasáhnout proti Falconeho kšeftům s drogami. Avšak Falcone rozhodně nehodlal čekat, až Vinci zaútočí a rozhodl se udělat první krok. Proto nechává Henryho Tomasina Lea zabít. Vito se však rozhodne svého blízkého přítele varovat a pomůžeme mu s útěkem z Empire Bay.

Avšak po událostech v Rudém drakovi je nucen se vrátit, aby urovnal napjatou situaci mezi Frankem a Triádou. Taktéž se rozhodl oplatit laskavost Vitovi a domluvit dohodu. Pokud Vito odstraní Falconeho, zajistí mu nový život v New Bordeaux.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *