Frank Vinci, postava hry Mafia 2

Frank Vinci

Hra: Mafia 2
Mise: Drsňák a účetní Schody do nebe
Pozice: Boss rodiny
Ztvárnil: Larry Kenney
Dabing: Jaromír Meduna

Frank se narodil na Sicílii v roce 1885 do prominentní mafiánské rodiny. Od vydírání v citroníkových hájích společně s blízkým přítelem Leo Galantem vyrazil v roce 1908 do Ameriky. Velmi rychle se mu podařilo opanovat vyděračský byznys mezi italskými imigranty v Empire Bay. Díky svému stylu postavenému na starých hodnotách, blízkých kontaktech na politiky i policii vybudoval mocné impérium.

Avšak slabá léta počátku 30. let, kdy vyschly příjmy z prohibice přerostlo napění mezi ním a Tomasem Morettim v otevřenou válku. Z té sice vyšel vítězně, avšak část jeho moci přebrali konkurenční rodiny. I tak se však jedná o nejvlivnějšího bosse ve městě. Své aktivity směřuje na stavebnictví a hazard. Vlastní řadu dostihových koní a hodně času tak tráví na závodišti.

Svůj bar Mona Lisa používá k praní špinavých peněz ze svých dalších nelegálních podniků. Velké zisky mu samozřejmě přináší i přístav v Southportu. Přes Dereka Pappalarda kontroluje dělnické odbory a tedy i zisky z obchodních lodí, které musí využívat jeho pracovní sílu. Nemalé prostředky plynou i z pašovaného zboží, které se přes přístav dostává na černý trh.

Když dojde k masakru v restauraci Rudý drak, stává se Vinciho rodina terčem Triád. Je to právě Frankův nesmlouvavý postoj k drogám, kvůli němuž podezírá triáda právě jeho. Při snaze odhalit pravdu se jeho muži nejprve zmocní Joea Barbara a posléze i Vita Scaletty. Ti však uprchnou a dostávají se na přední seznam Komise. Do všeho se proto vkládá Leo Galante a dojednává mezi Frankem a Triádou dohodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *