Federico Pappalardo, postava hry Mafia 2

Federico Pappalardo

Hra: Mafia 2
Mise: Nepřítel státu, Drsňák a účetní a Schody do nebe
Pozice: Šéf odborů
Ztvárnil: Robert Costanzo
Dabing: Miloslav Študent

Tlustý Derek začal v roce 1916 pracovat jako stávkokaz, ale rozhodně nezahálel ani v jiných oblastech. Zapletl se taktéž do pašování, což jej dostalo do kontaktu s mafiány rodiny Vinci. Poté, co si odseděl dva roky za zpronevěru, se stal důležitou postavou ve válce mezi rodinami Vinci a Moretti na počátku třicátých let. Za své služby byl odměněn jmenováním šéfem odborů přístavních dělníků. Svou pozici navíc posílil svatbou s kmotřenkou Franka Vinciho.

Dá se tak říci, že vulgární, násilnický a chamtivý Derek de facto ovládl veškeré dění v přístavu. Nejenže vykořisťuje dělníky, ale taktéž provozuje ziskový export kradených vozidel. Luxusní vozy jsou v zámoří žádaným artiklem, tak proč si nepřijít na slušné peníze. Přeci jen být padronem italských imigrantů a za podíl z jejich platu jim domlouvat práci je pro ziskuchtivého Dereka málo.

Když Vito potřebuje nutně peníze pro Bruna, je pro něj Derek jasnou volbou i 25. září 1951. A dostat tisícovku za to se tvářit drsně a nahnat strach dělníkům vyhrožujícím stávkou, jsou snadný prachy. Během „odborového vyjednávání“ padne i Vitovo jméno, jenž si starý dělník spojí s Antoniem Scalettou. Ten nechápe, jak může dělat pro tuhle svini poté, co udělal jeho tátovi. Viděli ho, jak jde někam se Stevem a pak se Steve vrátil sám celej mokrej. Pravda o smrti otce motivuje Vita zabít Dereka, Steva i všechny kdo se mu postaví do cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *