Steve Coyne, postava hry Mafia 2

Steve Coyne

Hra: Mafia 2
Mise: Nepřítel státu, Divočáci a Schody do nebe
Pozice: Ranař
Ztvárnil: Mark Mintz
Dabing: Miloslav Mejzlík

Steve vyrůstal na venkově v Birklandu, do Empire Bay se odstěhoval ve svých šestnácti letech. Během zatčení za ublížení na zdraví, vážně zranil policejního důstojníka, začeš byl odsouzen k deseti letům vězení. Z nich si pět let odseděl ve stejné věznici jako Derek Pappalardo, pro nějž začal pracovat jako gorila. Ve spolupráci pokračují až dodnes, kdy je Steve Derekova pravá ruka. Avšak i přes toto vysoké postavení se nikdy pro svůj holandsko-irský původ nemůže stát plnoprávným členem rodiny.

Musí se tak spokojit se zařazením důvěryhodný společník, jenž mu vynesl jeho příspěvek do ukončení války mezi rodinami Vinci a Moretti. Byl to právě on, kdo na Derekův popud umístil bombu do auta Tomase Morettiho. To dovolilo Falconemu převzít kontrolu nad rodinou a ukončit válku.

Steve má na starosti veškerou špinavou práci v docích. Nejenže dohlíží na práci dělníků a vybírá od nich kdejaké příspěvky, ale zejména hájí zájmy svého šéfa i rodiny Vinci. Když se v dubnu 1951 setká Vito s Joeym s bandou Mastňáků, ujímá se trestní výpravy. Avšak v tomto případě jde i o osobní záležitost, jelikož Mastňáci okradli jeho bratrance. Mnohem častěji řeší spory s dělníky v docích. Při jednom takovém 25. září 1951 jej stávkující dělníci označí za vraha Vitova otce. Steve nakonec přiznáním pravdy o otcově smrti přiměje Vita obrátit zbraň proti svému chlebodárci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *