Lost Heaven

Čínská čtvrť

Chinatown

Chinatown je malou čtvrtí severně od Malé Itálie a poblíž důležitého mostu Terranova, který ji spojuje s North Parkem. Jak již samotný název napovídá, je to místo, kde si vytvořili nový domov čínští přistěhovalci. Tato čtvrť vyniká svou architekturou východního stylu a oproti původnímu Lost Heaven nám zde přibyla i cesta k závodnímu okruhu.

Do čínské čtvrti nás zavede zejména odvetná akce proti pouličním gaunerům pod velením Billyho Ghillotti. Ti se usadili v opuštěné čerpací stanici a rozhodně nehodlají svou kůži dát zadarmo. Při vyřizování pozdravu během kapitoly Radši si zvykej nakonec dojde k pořádné honičce s jasným koncem.

Avšak než si vyrazíme prostřílet cestu k Billymu, musíme nejdřív najít místo, kde se schovává. K tomu nám bude nápomocný Velkej Biff, který se zde usadil a společně se ženou si otevřel malou zastavárnu.

Little Italy

Little Italy

Migrace Italů, zejména potom Sicilianů do spojených států dala vzniknout jejich vlastní Malé Itálii.

Z našeho pohledu jde o nejdůležitější část města. Nachází se zde Salieriho bar, v němž najdeme vše potřebné pro plnění svých povinností. O vybavení se nám zde postará originální automechanik Ralph a zbrojíř Vincenzo.

Malá Itálie je domovem i mnoha našich přátel. Žije zde Paulie i Sára, jíž během stejnojmenné mise doprovázíme domů.

Works Quarter

Works Quarter

Každé moderní město potřebuje místo pro umístění průmyslových budov. V Lost Heaven je to Works Quarter, kde najdeme většinu továren. S nimi je spojena i další přidružená infrastruktura v podobě celních skladů, vlakového nádraží a nesmírně důležitého přístavu.

Tento nenahraditelný importní a exportní uzel je k Salieriho nelibosti pod taktovkou Morella. Pro něj je přístav jednou z nejvýnosnějších aktiv, o něž se prostřednictvím odborů stará jeho bratr Sergio. Není se tak čemu divit, že v okamžiku, kdy má Sergio v patách Salieriho vraha, míří se ukrýt právě do přístavu. Avšak tentokrát tenhle Bastard se štěstím již vybral veškerou dávku štěstěny.

V nejzápadnější části čtvrti najdeme malou silnici vedoucí k závodnímu okruhu, na němž si o víkendech obyvatelé města užívají dramatické závody. O náročnosti trati se přesvědčí na vlastní kůži i Tommy v poslední fázi Fair play. Krom té se na závodní okruh můžeme vrátit i ve volné jízdě a zazávodit si s jakýmkoliv vozem.

Central Island

Central Island

Centrální ostrov se nachází v obležení West River a East River. S pevninou jej spojuje trojice mostů a tunel. Strategická pozice ostrova ve středu města jej předurčila k vůdčí roli. Najdeme zde budovu magistrátu se spoustou městských i státních úředníků. Architektonicky zde najdeme převážně mrakodrapy stylu třicátých let. Vysoká koncentrace politiků různého ražení přitáhla i nejednu korporaci, která si zde zřídila své sídlo.

Krom úředního aparátu je Central Island domovem kultury. Nachází se zde městské divadlo, kde se schází místní smetánka. Nadšenci krásných a zajímavých věcí s oblibou vyrážejí do umělecké galerie, jíž si nenechá ujít ani Tommy ve velkém finále. Když se mluví o milovnících krásných věcí, tak ty lze potkat i u podniku Blue Tropics, kam můžeme po vítězném tažení na závodním okruhu zavítat s Pauliem.

Central Island má však i své temné zákoutí v podobě staré opuštěné věznice. Do té se budeme muset vkrást v průběhu kapitoly Volební kampaň. V rámci příběhu se ještě zastavíme v nadzemních garážích, kde uskutečníme pořádně Skvělý obchod. Pátrání po Frankovi nás ještě zavede do baru Black Cat. Do něj se o mnoho let později ještě vrátíme, abychom detektivu Normanovi převyprávěli svůj příběh.

North Park

New Ark

Tak jako ulicím malé Itálie kralují Salieriho chlapci, North Park nezpochybnitelně patří Morellovi. I on si za svou základnu zvolil bar se svým jménem na štítu. No a bez debaty zde pořádá pořádně ohnivé Molotov party.

Kousek za mostem Terranova najdeme museum historie a hned za ním Nemocnici. V North Parku najdeme i oblíbenou italskou restauraci. Vyhlášené speciality Pepého si čas od času rád dopřeje i don Saliery. Jen kdyby mu tu Dobrou chuť nekazila Morellova parta.

Na pomezí North Parku a Down Townu sídlí Grand Imperial Bank. Do té ukryl Frank ukradené účetní knihy, pro něž se v závěru Omerty vydáme. Do útrob banky se však ještě vrátíme o něco později s vidinou Melouchu v podobě bankovní loupeže. Když jsme na pomezí těchto dvou čtvrtí nesmíme zapomenout na zastávku pod Giuliano bridge v opravně Lucase Bertoneho.

Down Town

Down Town

Down Town je žijící část města se spoustou prosperujících podniků. Dominantou je kostel svatého Michala. Protipólem tohoto svatostánku je nedaleký hotel Corleone. Proslulý luxusní hotel však v současnosti působí jako nevěstinec pro vyšší vrstvy, v němž měl svá aktiva investována i don Salieri. Tedy do okamžiku, kdy se jeho ředitel nerozhodl uzavřít pakt s Morellem. A takováto zrada se neodpouští.

V jižní části narazíme u pláže na restauraci Giorgi’s Diner. Před touto restaurací se opětovně s nezdarem pokusíme zlikvidovat Sergia Morella v kapitole Bastard se štěstím.

Holbrook

Hoboken

V této chudinské čtvrti najdeme celou řadu zchátralých a neudržovaných domů. Spoustě kdysi prosperujícím podnikům nakonec zlomila vaz hospodářská krize. Příkladem je klub Palermo. V dobách své slávy se zde pořádaly legendární akce. Dnes jde však jen o chátrající ruinu, jíž použijeme při Melouchu jako útočiště po práci v bance.

Místní poměry jsou ideálním zázemím nezákonným kšeftům. Policie se zdejšími ulicemi neprohání s takovou vervou a je přívětivější k zavírání oči při správné motivaci. I proto si Salieri zvolil právě Holbrook pro své skladiště, do nějž hned několikrát dovezeme kýžený kontraband.

Oakwood

Oakwood

Tato malá a klidná čtvrť se nachází východně od centra města. Najdeme zde převážně rodinné domky a apartmány pro střední třídu.

Hezký kostelík u kruhového objezdu, tenisové kurty a škola zkrátka nabízejí klidné a příjemné místo k životu. Své by o tom mohl vyprávět Sergio Morello i Tommy Angelo, pro něž byl Oakwood domovem. Bezpečné ulice Oakwoodu zvolilo i FBI k ukrytí Franka před převozem na letiště.

Beech Hill

Oak Hill

Beech Hill se prostírá na kopci východně od města. A asi nikdo nepochybuje, že se jedná o nejmalebnější část města, kde si své vily postavila místní honorace. K dokonalé atmosféře přispívá překrásný výhled na moře s majákem u úpatí kopce. Svou rezidenci zde má i prokurátor Watkins, jemuž k životu na vysoké noze značně přispívají tučné šeky od Morella.

Za trochu té pozornosti dozajista stojí i sídlo rodiny McCloudů, do nějž zamíříme v rámci úkolu ve volné jízdě a k zahození není ani Lassiter V16 Appolyon, k němuž nás nasměruje pohlednice v Lucasově servisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *