Vittorio Antonio Scaletta, hlavní postava hry Mafia 2

Vittorio Antonio Scaletta

Hra: Mafia 2, Mafia 3
Mise Mafie II: DomovinaPer Aspera Ad Astra
Mise Mafie III:
Pozice: Voják
Ztvárnil: Rick Pasqualone
Dabing: Martin Trnavský

Vito se narodil v San Martinu na Sicílii v roce 1925 do velmi chudých poměrů. To přimělo jeho rodiče se o sedm let později odhodlat k nejisté cestě do Ameriky a začít nový život v Empire Bay. Avšak ani tím si rodina příliš nepomohla. Otce tvrdá dřina v docích doslova ničila a Vito došel k závěru, že takhle žít nechce. Poctivě dřít a držet se předepsaných zákonů je pro hlupáky. Vito proto velkou část svého mládí strávil potulováním po ulicích italského ghetta, kde se seznámil s uřvaným chuligánem Joem Barbarou.

A jelikož se dokonale doplňovali, stali se z nich velmi rychle nejlepší přátelé se společným snem o lepším, pohodlnějším životě. Při sledování bohatých a dobře oblečených gangsterů z jejich čtvrti si byli jistí jedním, že jednoho dne chtějí být jako oni. Prozatím se však musí spokojit s nespočtem drobných zločinů. A jeden takový dostává Vita v roce 1943 před soudce, který mu dává jen dvě možnosti. Jít do vězení nebo si odpykat trest u americké armády. A jelikož se mu do vězení ani zdaleka nechtělo, zvolit si tu druhou variantu. S 504 parašutickým jej 11. července 1943 vysadili na jižním pobřeží Sicílie. Tedy bylo to v plánu, kdyby jejich letadlo nezasáhl flak a neskončil hluboko za nepřátelskou linií.

Při přestřelce v San Celesté jej zaujme příjezd Dona Caló. Italští vojáci složili zbraně jen protože jim to řekl. Až takový respekt tento muž měl. To bylo setkání, které ve Vitovi zanechalo dojem po následující dva roky. Když se po zranění 8. února 1945 dostává na opušťák domů, zařídí mu Joe padělané propouštěcí papíry s vírou, že konečně začnou naplňovat svůj sen o životě na vysoké noze. O životě, jenž Vita zláká i přes matčino přání, aby si našel poctivou práci v docích jako jeho otec. Ovšem tahat od rána do večera těžké bedny není nic pro něj.

Navíc je tu dluh 2000 dolarů po otci, na jehož splacení je přeci jen potřeba trochu jiný druh příjmu. To odměna za ukradení benzínových lístků či vyloupení klenotnictví pro Alberta Clementa je jiná liga. Navíc jde jen o začátek. Až se osvědčí a stanou se plnohodnotnou součástí rodiny, nebude o peníze nouze. Jen kdyby se vše nezvrtlo. Některý s pumpařů promluvil a Vito je i přes veškerou Joeyho snahu odsouzen k deseti letům.

Ve federální věznici Hartmann poznává Leo Galanta, consigliera Franka Vinciho. S jeho přispěním konečně poznává skutečnou podstatu fungování mafiánské rodiny. Clemente se je snažil akorát využít. Až blízký vztah s Leem zaručuje Vitovi splnění cílů. Nejenže Leo splnil svůj slib a zasadil se o jeho dřívější propuštění, ale taktéž se za něj přimluvil za přijetí do rodiny Carla Falcona. Je však otázkou, zda si pro život gangstera vybral správnou dobu.

Zatímco si začíná zařizovat vysněný pohodlný život, v ulicích propuká válka o výdělečný byznys. Falconemu plynou nemalé zisky s prodeje drog, s čehož si svůj díl chce ukrojit i Clemente. To vede k rozhodnutí vyslat Joe s Vitem do hotelu Empire Arm umístit bombu do konferenční místnosti během zasedání Clementeho rodiny.

Clementeho smrt je však jen pouhý začátek Falconeho snahy o nadvládu. Dalším na řadě je Leo Galante jakožto věrná pravá ruka Franka Vinciho, zastánce starých hodnot, jemuž Falconeho obchody s drogami nejsou po chuti. Na likvidaci Galanteho je angažován Vitův starý známí Henry Tomasino. Avšak pro Vita jde o hodně osobní záležitost a rozhodně se Lea varovat. S jeho pomocí se mu daří prchnout z domu a najít bezpečí v Lost Heaven.

Když Henry přichází s nápadem si s výnosného prodeje drog urvat něco málo pro sebe, zdá se to Vitovi i Joeymu jako výtečný nápad. Opak je však pravdou. Již od samého počátku naráží na komplikace, které vedou až k Henryho drastické smrti. Joe toužící po odplatě rozpoutá přestřelku v restauraci Rudy drak patřící čínské Triádě. Tím vrhá celé město do chaosu, na jehož konci je Vito středem zájmu všech účastněných.

Frank Vinci se snaží dopátrat toho, co se stalo, Triáda chce odplatu za smrt svého vysokého člena a Falcone Vita viní, že se zaručil za Henry Tomasina. Ze zdánlivě bezvýchodné situace tak vede jediná cesta, přistoupit na dohodu, jíž vyjednal Leo Galante mezi Triadou a Frankem Vincim. Pokud se Vito postará o Falconeho zalezlého se svými muži v planetáriu, dostane druhou šanci v New Bordeaux.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *