Mafia 2: Definitive edition – Domovina


Cíle mise:
 • Zastřel důstojníka na schodech
 • Postřílej vojáky bránící radnici
 • Následuj vojína Williamse na balkón
 • Postav se za kulomet a braň radnici
 • Braň radnici
Odměna za dokončení:
 • Získání achievementu Viva la Resistenza! za dokončení kapitoly
Sběratelské předměty:
  Bez časopisu Playboy
Zajímavosti:
 • Vito je příslušníkem 504. výsadkového pěšího pluku, který je součástí 82. výsadkové divize. Jeho insignie však patří 101. výsadkové divizi.
 • I když místo granátu zlikvidujete osádku kulometu pomocí M1Garant, po jejich zastřelení se stejně přehraje scéna s vybuchujícím granátem.
 • V závěru kapitoly na radnici vystřelí německé samohybné dělo Wespe SdKfz 124

Po zásahu flakem byla Vitova jednotka nucena vyskočit hluboko za nepřátelskými liniemi. Přežít se jim podařilo jen díky místním partyzánům, které nyní zatýkají Mussoliniho vojáci. Nebylo tak těžké rozhodnutí se připojit k útoku na místní velitelství, kde hodlají jednoho z nich demonstrativně popravit. Jako první svou pozornost zaměříme na důstojníka nad schodištěm a hned poté zlikvidujeme i zbytek vojáků.

Při přesunu k vstupním dveřím se dostaneme pod palbu kulometu. Takže bez nějakého zdlouhavého přemýšlení uskočíme do leva k rozbitému oknu. Jím se společně s vojínem Williamsem dostaneme do budovy a hned v následující místnosti se nám otevře pohled na kulometné hnízdo. Z poza krytu u otevřeného okna popadneme granát a postaráme se o jeho obsluhu.

Na konci místnosti najdeme sympatický koutek se zásobou zbraní a munice. Po doplnění palebné síly zaujmeme pozici po pravé straně dveří, jenž následně náš druh ve zbrani vykopne. Tím se nám otevře přístup ke schodišti s několika obránci. Jen co se o ně postaráme, vyběhneme do otevřených dveří v patře. Po vykopnutí zamčených dveří vyřídíme důstojníka držícího rukojmí. I přes úspěšný zásah bohužel nebožákovi život nezachráníme. Přes zabarikádované dveře přiletí naším směrem několik střel.

To nás nutí použít přilehlý balkón. Z něj máme přímý výhled na přibíhající posily, o něž se můžeme s přehledem postarat. Avšak neobejde se to bezestrat. Nebohý Williams je shozen posledním přeživším na ulici. My však máme radnici pod svou kontrolou a musíme se připravit na tvrdou obranu. Na rozkaz velitele zaujmeme pozici za kulometem a hlava nehlava kosíme šiky přibíhajících nepřátel. Svou pozici držíme až do okamžiku, kdy na náměstí dorazí houfnice.