Město Lost Heaven

Čínská čtvrť

Chinatown

Chinatown je malou čtvrtí severně od Malé Itálie a poblíž důležitého mostu Terranova, který ji spojuje s New Arkem. Jak již samotný název napovídá, je to místo, kde si vytvořili nový domov čínští přistěhovalci. Tato čtvrť vyniká svou architekturou východního stylu a chybět nemůže ani tramvajová doprava.

Mezi zajímavé lokace patří autobazar, u nějž si můžeme povšimnout, že v letech 1930 – 1937, během hospodářské krize zeje prázdnotou. Až když se příběh posune do roku 1938, tak se zde čile obchoduje s ojetými vozy. Taktéž tu najdeme starou benzínovou stanici, na níž se usídlila banda gaunerů, s nimiž si vyrazíme vyřídit účty během Radši si zvykej.

Little Italy

Little Italy

Migrace Italů, zejména potom Sicilianů do Spojených států dala vzniknout jejich vlastní Malé Itálii. I touto čtvrtí prochází tramvajové kolejiště, jakožto spojnice s Chinatown a Works Quarter. Navíc se zde nacházejí dvě stanice nadzemní dráhy. A to Little Italy a Winslet Avenue.

Z našeho pohledu je to pro nás nejdůležitější část Lost Heaven. Nachází se zde Salieriho bar, základna pro všechny naše zločinecké aktivity. Své bydlení si tu našla i většina lidí Salieriho rodiny. Během plnění misí zde navštívíme Pauliho byt, doprovodíme domů Sáru a naší nevítané návštěvě neujde ani donův řidič Carlo. Za zmínku ještě stojí bar Black Cat, před nímž postává Big Stan, jemuž máme dát lekci od Lucase Bertoneho po dokončení kapitoly Omerta.

Works Quarter

Works Quarter

I když je to v dnešní době dost nepochopitelné, dělnická čtvrť ve své době značně pomohla udělat s Lost Heaven moderní město. I dnes je stále považována za páteř městské ekonomiky. Nachází se zde většina továren a dalších průmyslových zařízení. Chybět nemůže ani nesmírně důležité Hlavní vlakové nádraží, benzínová pumpa či požární zbrojnice.

Důležitou úlohu sehrává zejména přístaviště, jakožto nezaměnitelného importního a exportního uzlu. K naší nelibosti je přístaviště jednou z nejziskovějších aktiv Morella, který jej spravuje prostřednictvím svého bratra. A je to právě přístav, kam Sergio zamíří, když má v kapitole Bastard se štěstím Tommyho v patách. Do přístavu se později vrátíme ještě v misi Jen tak pro radost, kdy jej spravuje společnost Scorsese Import.

V nejzápadnější části čtvrti najdeme malou silnici vedoucí k závodnímu okruhu, na němž si o víkendech obyvatelé města užívají dramatické závody. O náročnosti trati se přesvědčí na vlastní kůži i Tommy v poslední fázi Fair play.

Central Island

Central Island

Centrální ostrov již názvem jasně predikuje svou funkci. Je centrem dění v Lost Heaven. Najdeme zde spoustu mrakodrapů mnoha podniků. O chod města se starají úředníci sídlící na Magistrátu. State Capitol je pro změnu domovem politiků a nespočtu významných osobností.

Lidé sem míří i za kulturou. K divadlu se na mžik zastavíme při čekání na Morella v začátku mise Smetánka. A umělecká galerie je kapitolou samo o sobě. Ve Smrti umění s místních exponátů naděláme solidní fašírku.

Chybět tu samozřejmě nemůže čerpací stanice ani policejní stanice. Dalším místem, kam se v rámci mise Skvělý obchod podíváme jsou nadzemní garáže. A když je řeč o misích, tak se nesmí zapomenout ani na Volební kampaň, při níž se vkrademe do staré věznice. Během putování příběhem se na centrálním ostrově ještě zastavíme v restauraci Italian Garden, jakožto prvního selhaní o likvidaci Sergia Morela v Bastard se štěstím.

Středem ostrova vede tramvajová trať, jenž se poté stáčí na východ a po obvodu vede zpět nahoru. Najdeme tu i dvě zastávky nadzemní dráhy. A to Central Island a Giuliano Street. Přes ulici od Giuliano Street najdeme bar Stage Bottle. Místo, jenž sehrává klíčovou roli v celé hře, přesto se do něj v průběhu hraní nikdy nepodíváme. Stage Bottle je místem, kde se Tommy setkává s detektivem Normanem, aby mu vyprávěl svůj příběh.

New Ark

New Ark

Ani v této východní části města nemůže chybět tramvajová linka a najdeme zde i jednu stanici nadzemky pojmenovanou New Ark. Ulice New Arku lze považovat za nepřátelské území, jelikož zde v baru sídlí Morellovi chlapy, jimž pošleme pozdrav v misi Molotov party.

Kousek za mostem Terranova zde najdeme nemocnici a o kousek dál městskou zbrojnici. Spojnicí s Centrálním ostrovem je Giuliano bridge, pod nímž se nachází opravna automobilů Lucase Bertoneho. V kapitole Dobrou chuť zde navštívíme Pepého restauraci.

Down Town

Down Town

Tato část města je obchodním centrem Lost Heaven. Najdeme tu nejeden prosperující podnik a spoustu hotelů. K nejznámějším nejspíše patří hotel Corleone. Ten v současnosti funguje spíše jako luxusní nevěstinec, jehož ředitel rozvázal obchodní styky se Salierim a přiklonil se k Morellovi. Proto je Tommy vyslán v misi Kněz mu vyřídit pozdravení.

Kousíček od hotelu se nachází majestátní kostel, do nějž zavítáme závěrem tytéž mise. Nečekaně zde vtrhneme na pohřeb Billyho, nezbedného syna radního. Při té příležitosti srovnáme účty s Johnnym a napravíme tak svou chybku s předchozí kapitoly.

Na pomezí New Arku a Down Townu můžeme narazit na První národní banku. Do té se poprvé podíváme při vyzvednutí účetních knih v misi Omerta. Do banky se však ještě vrátíme v Melouchu, kdy se s Paulim rozhodneme si přivydělat bankovní krádeží.

V jižní části narazíme u pláže na restauraci Rainbow Garden. Před touto restaurací se opětovně s nezdarem pokusíme zlikvidovat Sergia Morella v kapitole Bastard se štěstím. I Down Townem prochází tramvajová kolej a najdeme zde jednu stanici nadzemky.

Hoboken

Hoboken

Hoboken je chudinskou čtvrtí. Domy jsou zde ošuntělé, zchátralé a mnohdy zcela opuštěné. Najdeme zde dvě stanice nadzemky a to Central Hoboken a Market Avenue. Nedaleko Market Avenue je bar Pompeje, k němuž v misi Uprchlík vezeme pasažéra a následně k němu zavezeme i své kumpány při vybíraní peněz na ochranu během kapitoly Běžná rutina.

Zkrátka i když v rámci města jde o nepříliš zajímavou lokalitu, tak i zde nějakou dobu strávíme. Opět se do Hobokenu vydáme v rámci mise Návštěva lepší společnosti, po jejímž úspěšném završení vezeme domů kasaře Salvatoreho.

Několikrát zavítáme i do Salieriho skladiště na samé periferii města. V misi Melouch nás Paulie seznámí s prodejcem zbraní sídlícím v opuštěném kině Twister, od něhož nakoupíme zbraně pro bankovní loupež, jíž následně zakončíme ve zrušeném Palermo klubu.

Oakwood

Oakwood

Tato malá a klidná čtvrť se nachází východně od centra města. Najdeme zde převážně rodinné domky pro střední třídu, kostelík u kruhového objezdu, tenisové kurty a školu. Jde zkrátka o příjemné místo k životu, kde si pořídil domek i Tommy se Sárou. Tento domek se stává naším útočištěm v extrémní jízdě, kde si můžeme doplnit zdraví a uložit průběh hry.

Oak Hill

Oak Hill

Oak Hill najdeme na kopci východně od Lost Heaven. Do této čtvrti se dostaneme dvojicí klikatých strmých cest z Hobokenu a Oakwoodu. Na úpatí kopce se nachází maják, k němuž se můžeme dostat po polní cestě.

Jde o nejbohatší a nejmalebnější místo v Lost Heaven. Pyšní se překrásným výhledem na oceán a klidem mimo ruch města. Najdeme zde okázalá sídla boháčů. Svoji vilu zde má i prokurátor, z jehož trezoru v misi Návštěva lepší společnosti musíme ukrást kompromitující důkazy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *