Edoardo Scarpa , postava hry Mafia 2

Edoardo Scarpa

Hra: Mafia 2, Mafia 2: Joeova dobrodružství
Mise Mafie II: Vzpomínka na Francesa Potenzu, Divočáci, Drsňák a účetní, Pokojová služba, Náš přítel, Schody do nebe, Per Aspera Ad Astra
Mise Joeova dobrodružství:
Pozice: Podšéf
Ztvárnil: Joe Hanna
Dabing: Libor Hruška

Eddie se narodil v roce 1908 v Tamboře a již jako mladík přišel do styku s organizovaným zločinem. Práce nájemného vraha pro rodinu Moretti byla jako stvořená pro jeho žoviální sociopatickou povahu. Během prohibice se věnoval pašování alkoholu do Empire Bay, přičemž se spřátelil s Carlem Falconem.

Když v roce 1933 Carlo odstranil Tomase Morettiho a vytvořil vlastní zločineckou organizaci, odměnil Eddiho za věrné služby darováním nočního klubu Rajská zahrada. Jakožto kápo byl podřízen Roccovi, s nímž neměl příliš dobré vztahy. Byl zkrátka až příliš nakloněn Falconemu, což Roccovi nehrálo příliš do karet. Jeho ambicí bylo současného šéfa sesadit a zaujmout jeho místo. K tomu se odhodlal v létě 1950, kdy jemu věrní pistolníci zaútočili na Falconeho v Rajské zahradě. Eddie společně s navrátilcem Joe Barbarou tento útok odvrátili a následně na staveništi v centru města skoncovali i s Roccem.

Za záchranu života Falcone Eddieho povýšil na svého podšéfa i přes jisté pochybnosti ohledně jeho problému s alkoholem. V rámci řízení veškerých operací z restaurace Maltese Falcone se 8. dubna 1951 dozvídá znepokojivé informace o úloze Frankieho Pottse. Nejenže ukradl padělané peníze, ale navíc je nastrčen v rodině jako špeh. Po tomto zjištění neváhá ani vteřinu, jede do frankieho bytu a zabije ho.

Když o dva dny později slaví s Joe Barbarem v Rajské zahradě propuštění Vita Scaletty z vězení, tak mu zápach linoucí se autem připomíná mrtvolu v kufru. Oslava tak končí kopáním mělkého hrobu nedaleko observatoře. Oné observatoře, do níž o několik měsíců později posílá Vita za Falconem. Po událostech vedoucích k Falconově smrti je Eddieho osud neznámí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *