Sidney Pen, postava hry Mafia 2

Sidney Pen

Hra: Mafia 2
Mise: Pila
Pozice: Podnikatel
Ztvárnil: John Capodice
Dabing: Zdeněk Hruška

Sidney Pen známý v podsvětí jako Špekoun je nepoctivým obchodníkem, který dříve spolupracoval s donem Clementem. Alberto od něj koncem dvacátých let koupil podíl v Empire Bay Cab & Co, což mu umožnilo prát peníze z pašování. Avšak idylický obchodní vztah se rozpadl, když si Pen v roce 1939 otevřel palírnu na Sand Islandu a odmítl mu přiznat podíl na ziscích.

Naivně si myslel, že jej v bezpečí udrží usvědčující materiály, které na Clementa měl. Chyba lávky. Clemente na něj poslal nájemné vrahy. Ti však selhali, což Špekouna vedlo k razantnímu posílení své ochranky. Jeho likvidace se tak stává skutečným oříškem, k jehož rozlousknutí bude potřeba hodně silný kalibr.

Henry Tomasino, jehož tímto úkolem Clemente pověřil si proto bere k ruce adekvátní posilu. Vito Scaletta a Joe Barbaro jsou ideální zálohou, pokud by selhal plán A. Okno domu naproti palírně je výtečnou střeleckou pozicí pro nekompromisní MG-42, jejíž kulky zasypou špekounovo auto.

Penovi se však daří tomuto útoku uniknout a schovat se uvnitř budovy. Trojice ranařu je tak nucena se prostřílet jeho početnou ochrankou až do horního patra. Zoufalý Pen se snaží vrahy obměkčit, což se myjí účinkem. Proto v nestřežený okamžik vytahuje revolver a jednoho z nich střelí do nohy. Tím si definitivně zpečetí svůj osud. Nespočet kulek ukončuje jeho kontroverzní podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *