Luca Gurino, postava hry Mafia 2

Luca Gurino

Hra: Mafia 2
Mise: Murphyho zákony, Pila, Drsňák a účetní, Svědek, Cathouse (cutscéna)
Pozice: Kápo
Ztvárnil: André Sogliuzzo
Dabing: Zdeněk Hess

Když se Clemente po svém příjezdu do Empire Bay ve velkém pustil do pašování alkoholu, Luca u toho samozřejmě nemohl chybět. To jej v roce 1925 také na nějaký čas poslalo do vězení. O to s větší vervou se pustil do špinavé práce na Clementeho jatkách po svém propuštění. Však k tomu měl přímo ideální předpoklady. Jeho krutá sadistická povaha je známa široko daleko. Pokud se mu dostal nějaký nebožák do rukou, tak si to Luca náramně užíval.

V zločineckých kruzích panuje legenda, že se k povýšení na Kápa dostal po té, co pohřbil svého předchůdce v základech Culverovy hráze. I přes své vysoké postavení v rodině k němu Clemente nechová příliš respektu. Zkrátka, i když se Luca snaží vystupovat jako sofistikovaný a vzdělaný elegán, tak jeho omezenost až příliš často vyplouvá na povrh.

O tom se během setkání mohou přesvědčit i Vito a Joe. Práce pro Lucu oběma přináší jen samé problémy. Když jsou vysláni vyloupit klenotnictví, tak se s primitivního úkolu stává boj o život nejen s konkurenčními irčany, ale i s policií. Příliš podle plánu nedopadla ani likvidace Sidneyho Pena. Avšak vidina přijmutí do rodiny je lákavá. Kdyby nedošlo k Vitově zatčení kvůli krádeži přídělových lístků, tak by dozajista ještě rádi zaplatili požadovaný iniciační poplatek.

Ve snaze si zajistit Vitovo mlčení mu Luca zajistil dobrého právníka a taktéž vyslal Joea vysvětlit svědkovi, aby mlčel. Při tom Joe odhalí riziko pro celou rodinu. Policie drží v ochranné vazbě Richieho Mazzeu, Clementeho pěšáka. Joe ve snaze pomoci příteli neváhá ani vteřinu jej vystopovat a umlčet. Ale i tak je Vito odsouzen, což Joe nese těžce a svou frustraci si vybije na Lucovi. A ten reaguje mu přirozeným způsobem. Chce toho neurvalce Joea, co jej urazit vidět mrtvého.

Tím si však podepisuje rozsudek smrti. Když se Clemente snaží dostat z Falconeho účetního Harvey Epsteina tolik potřebné informace, bere si to Luca na starost osobně. A kde jinde onoho osudného 5. května 1951 zajaté muže vyslechnout, než na jatkách. Na jatkách, jenž ho tolik proslavili. Na jatkách, kde mu po Vitově zásahu dal Antonio Balsamo ochutnat jeho vlastní medicínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *