Zhe Yun Wong, postava hry Mafia 2

Zhe Yun Wong

Hra: Mafia 2
Mise: Mořský dar a Odejít od draka
Pozice: Vymahač Triády
Ztvárnil: James Sie
Dabing: Otmar Brancuzský

Mladý Wong připlul k břehům Ameriky jako nádeník na lodi pašující opium. Po zakotvení v Cape Peak se mu podařilo z otroctví utéci a dostat se do Empire Bay. A jelikož byl bez prostředků i znalosti angličtiny, stal se vazalem Triády. Ambice a vynalézavost mu dovolily rychle stoupat v hierarchii organizace. Z podřadného hlídače opiových doupat začal organizovat vlastní pašování. Bez mrknutí oka zabil svého bratrance za krádež zásilky opia, čímž prokázal svou loajalitu a vysloužil si nynější vysoký post vymahače triády.

Osobně dohlíží na vysoce výnosný obchod s drogami, kde mu nedělá problém se dohodnou s kýmkoliv, kdo donese dostatečně těžkou obálku. V tom vidí příležitost i Henry Tomasino a tak společně s Vitem a Joem naváže s Wongem partnerství. Avšak zdánlivě snadný způsob výdělku balíku peněz se velmi rychle hroutí a Henry je brutálně zabit sekáčky na maso v Lincolnově parku. Na jeho popravu osobně dohlíží i pan Wong.

Vito a Joe jej sledují do čínské restaurace Rudý drak, jíž využívá jako centrálu pro své operace a tajnou továrnu na drogy. I když je restaurace poměrně dobře střežena, vpadnou naši hrdinové dovnitř a prostřílí se až k Wongovi. A jelikož není Joe ani trochu spokojen s vysvětlením, proč nechal nebohého Henryho zabít, prostřelí mu spánek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *