Maria Scaletta, postava hry Mafia 2

Maria Scaletta

Hra: Mafia 2
Mise: Domov, sladký domov, Nepřítel státu a Dobře strávený čas
Pozice: Matka
Ztvárnil: Joan Copeland
Dabing: Jana Drbohlavová

Maria vyrůstala v malé sicilské vísce San Martino. V roce 1920 se provdala za životní lásku Antonia Scalettu. O rok později se jim narodila dcera Francesca a v roce 1925 syn Vito. Život na Sicílii byl plný strádání a chudoby, což Scalettovi vedlo k těžkému rozhodnutí, emigrovat. Od života v Americe očekávali důstojné podmínky pro lepší život. Avšak místo toho jim Empire Bay nabídlo jen chudobu a nesnáze.

Maria musela sledovat, jak těžká dřina v docích dohnala manžela k alkoholismu a syn podléhá špatnému vlivu svého kamaráda. Rodina se jí začala rozpadat před očima. Milovaný Antonio se utopil a syn byl nucen narukovat do armády. Náhle žije v malém bytě jen s dcerou plná obav z budoucnosti. Po manželovi ji zbyly dluhy, jenž se snaží Francesca ze svého skromného platu nějak splácet. V naději ji drží víra v návrat polepšeného syna.

K jejímu velkému zklamání se Vito po návratu z války nedrží jejího přání si najít poctivou práci v docích. Místo toho se nechal zatáhnout do pofiderních kšeftů, kvůli nimž končí ve vězení. Když poté v červnu 1945 onemocní, scházejí Francesce peníze na doktora. Ty jí sice ochotně nabídne Vito, je však již příliš pozdě. O několik dní později mu přichází dopis se smutnou zprávou o jejím skonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *