Přiměřená rychlost – Volná jízda Mafie: Definitive edition


Lokace budky: Čínská čtvrť, severně od Smith Service Station
Lokace dopisu: V horní místnosti naproti kanceláři, na stole s pizzou.
Dostupné po dokončení: 18. kapitoly Jen tak pro radost
Odměna: Kostým mechanika
Úkol: Jeď s autobusem rychleji než 30 mil

Dopis od přítele:
Drahý příteli,
můj nejnebezpečnější protivník je zpět! V Čínské čtvrti stojí jistá opuštěná čerpací stanice. Jistě víš, kterou myslím. Najdi blízkou telefonní budku a řeknu ti, co vím.

Herbert Baskerville

Zadání v telefonní budce:
Můj úhlavní protivník nastražil v autobuse nálož, která vybuchne, jakmile vozidlo ztratí konkrétní rychlost, a vyzval mě, abych tomu zabránil. Udržuj autobus v rychlosti nad 30 mil za hodinu. Já se zatím pokusím nálož zneškodnit. Tato zpráva se během 5 sekund zničí.

Provedení:
I když to není naprosto nezbytné, není od věci se pro tuto misi vyzbrojit rychlým autem. Po přijetí úkolu se ulicí před námi prožene zmíněný autobus, který musíme dohnat. S dostatkem koňských sil se po jeho bok dostaneme někde na začátku mostu Terranova. Po stisku akčního tlačítka přeskočíme za volant autobusu a vydáme se s ním na okružní cestu kolem Lost Heaven.

Cíl je prostý držet se na hlavním tahu, kde je ulice dostatečně široká, abychom při kroužení zatáček neztratili příliš z rychlosti. Ale i když na okamžik padne ručička tachometru pod zmíněným 30 mil, není důvod zoufat. V ten okamžik se spustí odpočet, do jehož uplynutí musím opětovně nabrat potřebnou rychlost. To je okamžik, kdy si můžeme trochu vypomoci forsáží.

Pro dokončení mise je primární udržet autobus v pohybu do uplynutí časového limitu. Ani náhodou nejde o to se hnát maximální rychlostí. Ideálně si tak držíme rychlost kolem 40 mil a za mostem Terranova obkroužíme North park a přes Giulianiho most zamíříme na Centrální ostrov. Následně zamíříme přes most West Harbor do Dělnické čtvrti.

Časový limit pro dokončení / odpočet:

Snadná = 3:30 / 20 sekund
Střední = 4:00 / 15 sekund
Těžká = 4:30 / 10 sekund
Klasika = 5:00 / 5 sekund