Blokáda doků – Volná jízda Mafie: Definitive edition


Lokace budky: Vjezdu do přístavu
Lokace dopisu: Na stole v baru
Odměna: Zlatý revolver
Úkol: Chraňte Bolt Pickup před gangstery

Dopis od přítele:
Drahý příteli,
zapletl jsem se do jisté finanční rozepře, která si žádá tvou odbornou arbitráž. Podrobnosti ti předám obvyklým způsobem, a to u vjezdu do lostheaveského přístavu.
Herbert Baskerville

Zadání v telefonní budce:
Moji přátelé v přístavu se cítí dotčení ztrátou nějakých dokumentů a odmítají mi přístup k jistému cennému nákladu. Doprovoď mou zásilku skrz přístav a rozhodně nebudeš litovat.
Tato zpráva se během 5 sekund zničí.

Provedení:
V okamžiku, kdy se dozvíme zadání úkolu se spouští nelítostný odpočet, během něhož se musíme přesunout na první obrannou linii. Na klasickou obtížnost je to k vrcholu jeřábu, kde najdeme odstřelovací pušku doslova na vteřiny. Okamžitě se proto rozběhneme a pomocí pušky zlikvidujeme první vlnu obránců. Primárně se zaměříme na dvojici sniperů, kteří jsou pro nás největší hrozbou. Při likvidaci nepřátel máme nekonečné množství munice, takže se není potřeba nějak omezovat. Zkrátka pálit po všem, co se jen pohne.

Až na jednu výjimku. Při druhé vlně útoku si alespoň jednoho gaunera necháme naživu a dorazíme ho hezky z blízka. Toto řešení má pragmatický důvod, v okamžiku, kdy padne poslední, se spustí odpočet pro přesun do nákladové zóny. A šibeniční termín u klasické obtížnosti nám zkrátka nedovoluje ten luxus být v daný moment stále na jeřábu.

Na nádvoří použijeme hromady dřeva ke krytí a odražení několika vln nepřátel. Mezi nimi se objeví i auto snažící se vrazit do chráněného pickupu Bolt, tak jej zastavíme dřív, než se mu to povede. Útoky jsou relativní intenzivní, takže pokud se delší dobu nic neděje a mise ještě neskončila, je některý s útočníků zalezlý v úkrytu a musíme si pro něj dojít.

Časový limit pro dokončení:
Snadná = 1:00 / 0:45
Střední = 0:50 / 0:40
Těžká = 0:40 / 0:35
Klasika = 0:30 / 0:30