Gameplay – Call of duty 5: World at War (Semper Fi)

Pocítit na vlastní kůži sadismus japonské armády není zrovna ideální program na páteční večer. Ovšem když padnete do zajetí, nemáte příliš na výběr. Chtě nechtě musíme sledovat kruté zacházení s našimi kamarády. Nekončící mlácení, pálení cigaretou a v neposlední řadě chladnokrevná poprava. To zamává i s tím nejotrlejším vojákem. Takže ve chvíli, kdy se pozornost věznitele obrací k nám, pociťujeme paniku. Ta se však během okamžiku mění v naději. Do chatrče vtrhává záchranné komando a se slovy nadešla chvíle odplaty, se vracíme do hry. Od seržanta Sullivana přijmeme přilbu s pistolí, předzvěst nadcházející přestřelky. Ovšem s pouhou pistolí se nehodláme smířit, tak z bedny popadneme ještě samopal.

Vyzbrojeni vyrážíme splnit první úkol, zabezpečit vesnici. Tou právě otřáslo několik explozí. Společně s ostatními vyrazíme mezi chatrčemi k můstku, po němž se skrz vesnici prostřílíme. Při tom je potřeba počítat až s fanatickým zápalem japonců. Ti si nedají pokoj, ani když je pohltí plameny. S opatrností sobě vlastní se prostřílíme až na konec můstku, kde naší jednotce bude trochu komplikovat život kulometné hnízdo. Nebezpečnou chýši můžeme obejít zleva, přičemž si je zapotřebí dát pozor na japončíky vpadnuvší nám do zad. Likvidací obsluhy kulometu přebíráme kontrolu nad vesnicí.

Nadešel čas spojit své síly s druhým přepadovým oddílem. Steskou se vydáváme do džungle, v níž může číhat nebezpečí na každém kroku. A tom se také za nedlouho přesvědčíme. U jakéhosi chrámu na nás číhá léčka. Vybuchující nášlapnou minu následuje menší japonský útok. Avšak nic, čím by se bylo potřeba vzrušovat. To pravé rodeo nás čeká zanedlouho u řeky. Tu chrání celkem početná osádka, takže se je zapotřebí připravit na litý boj. Naším úkolem je se postarat o kulomet vlevo. Bez jeho krycí palby má zbytek jednotky prostor pro přesun vpřed a zabezpečení oblasti. Při nejbližší příležitosti není na škodu ještě zaměřit palbu na světlomet a střelce ve strážní věži.

Na druhé straně řeky nás čekají muži z druhého oddílu. Konečně jsme kompletní a můžeme zamířit k místu vyzvednutí. Než si však definitivně odpočineme, čeká nás ještě pořádná várka střelby. Při dalším postupu džunglí dorážíme k pobořené chatrči. Aktivace výstražné světlice upoutává pozornost hlídek z širokého okolí. Zaujmeme proto obrannou pozici k odražení útočné vlny. Poté se můžeme vrhnout do protiútoku a zlikvidovat muže podél stezky k nedaleké vesnici. Vstup do ní nám ztěžují uzavřená vrata. Drobný zádrhel, s nímž nám pomůže náklaďák se sudem paliva. A jelikož prorazit bránu by nebylo až tak efektivní, tak dostáváme rozkaz dojít ke korbě, tu otevřít a nožem prorazit sud. Zapálené vytékající palivo zanedlouho dohání náklaďák a způsobuje trochu toho rozruchu.

Nastalý zmatek je zapotřebí naplno využít. Všude kolem je totiž nespočet nepřátel a sotva se nám podaří zredukovat jejich počty, doráží další. Zkrátka a jednoduše, nemá smysl se snažit tuto oblast zabezpečit. Při nejbližší příležitosti se přesuneme za Roebuckem do skladiště munice vlevo. Přidržením klávesy F zde položíme nálož, poslední zastávku před cestou domů. Nyní již s klidným svědomím můžeme zamířit k pobřeží. To sice zní nádherně, ovšem při zákeřnosti japonských vojáků to není až tak jednoduché. Při procházení kolem chatrče nás otupuje výbuch, po němž následuje nepříjemný zásah mačetou. Nebýt pohotové reakce Sullivana, tak se na čekající člun již nedostaneme.