Gameplay – Call of duty 5: World at War (Eviction)

Hitler povolal na obranu Berlína snad každého. Starce, mladé jinochy i zraněné. Ty se zapálením brání své domovi. Je proto nutné jít dům od domu při konečném obsazování Berlína. V jednom takovémto domě se právě nacházíme. Reznov na nás již z dálky pokřikuje obligátní otázku, zda jsme připraveni. Jako by nevěděl, že nakopávání fašistických zadků je naší přirozeností. V místnosti, do níž zanedlouho vstoupíme, se ohnivě diskutuje o osudu zajatého němce. Ne všichni jsou za jedno v nekompromisním přístupu. Avšak jak se ukazuje pomsta za Stalingrad, je přeci jen silnější. K té za malý okamžik dostaneme více než dost příležitostí. Celá skupinka vyráží prohledat hotel sloužící jako velitelství nacistů. Potichu dorazíme do místnosti s několika důstojníky.

Jak s nimi naložit zřejmě není potřeba nijak komentovat. Po této malé zastávce vyjdeme z místnosti na chodbu, na níž můžeme v kamrlíku u schodů najít dvouhlavňovou brokovnici. Takže pokud si někdo chce otestovat její razanci v úzkých chodbách, má příležitost. I když ne tak velkou, jak by jsme si přáli. Za nedlouho totiž dorazíme do prostoru s velkou koncentrací nepřátel. Ke slovu tak spíše přijde samopal s mnohem razantnější kadencí. K brokovnici se tak dostaneme až při překonání spojovací chodby vedoucí ke schodišti. To nás přivádí do přízemí. Tím se prostřílíme na ulici, kde se přidáme k tankům v čistce veškerého odporu.

Ta končí u vstupu do metra. Před ním stojí v pasti několik němců s nepříliš valnými vyhlídkami do budoucnosti. Molotovovi koktejly v rukách rudoarmějců věstí dějství příští. Chvíli pomsty však znenadání přerušuje dopad minometné palby. Okolnosti nás nutí vstoupit do metra, přes něž se budeme muset prostřílet. Potemnělé nástupiště vyžaduje veškerou pozornost při identifikaci cílů. Po chvíli se probijeme na konec nástupiště, kde pokračujeme za Reznovem do tunelu. U sutin stropu se s vervou pustíme do dotírajících vojáků. Musíme Reznovovi koupit dostatek času, aby otevřel zarezlé dveře. To se mu daří v okamžik, kdy se tunelem prožene velká voda.