Gameplay – Call of duty 5: World at War (Blowtorch & Corkscrew)

Pokud jsme si o bojích na Paleliu mysleli, že je to peklo na zemi, tak nás přesun na Okinawu vyvedl z omylu. Zdejší obránci jsou snad ještě odhodlanější bojovat o každý metr i za cenu vlastního života. Není se tak čemu divit, že jednotka utrpěla těžké ztráty a její morálka značně stagnuje. Ale nedá se nic dělat, musíme vyrazit splnit další misi. Jejím cílem je obsazení hřebenu Wana. Opatrně se za seržantem prodíráme vysokou trávou.

Zanedlouho dorážíme k balvanům, za něž se zbytek jednotky skryje. Na nás je popojít dopředu a otestovat svou pozornost. Z poza země se vyřítí útočná vlna japonců. Jasné to znamení, že naplno využijeme přidělený plamenomet i kulomet. Pomalu se tedy začneme probíjet vpřed. Ke krytí využíváme každý kámen, co je k dispozici. Ale i tak budeme mít co dělat s odražením nekončících útoků bránicí nám v postupu k bunkru.

Při útoku na něj je ideální zapátrat v paměti, jak se nám osvědčila dýmovnice v předešlých bojích. S jejím využitím je o dost snadnější se prostřílet skrz cestu vpravo až k bunkru. Pod ním se protáhneme tunelem v jeskyni, přičemž si dáme pozor na japončíky nad svou hlavou. Prostranství za tímto tunelem nám poskytuje shozený padák se zásobami. Doplníme granáty, dýmovnice i nálože a můžeme se vydat zlikvidovat trojici bunkrů. I když se nám podaří zničit jejich osazenstvo plamenometem, tak to ke splnění úkolu nestačí. Je zapotřebí vzít výbušninu, vhodit ji do bunkru a odpálit ji. Až poté se můžeme přesunout k vedlejšímu bunkru a nakonec se prostřílet i k tomu poslednímu.

Ve chvíli, kdy jím otřese exploze, následujeme seržanta k uzavřeným dveřím. Ty zdatný Roebuck snadno vyrazí. Můžeme se tak přidat ke zbytku spojeneckých sil útočících na hřeben Wan. Ke krytí nám na několik okamžiků poslouží přítomný tank. Avšak zanedlouho dostane zásah, tak si bude muset pěchota opět nějak poradit sama. Opevněný bunkr před námi se sám nedobije. Prostřílíme se cestou vpravo až ke kulometnému hnízdu. Hned, co se nám jej podaří vyčistit, vběhneme dovnitř.

Tunelem se dostáváme do podzemního komplexu, jímž se prostřílíme k žebříku do vyššího patra. V něm svůj postup zopakujeme k dalšímu žebříku a pak ještě jednou. U toho je potřeba rychlého postřehu, jelikož vylezeme přímo doprostřed vosího hnízda. Několik japončíků obsluhující minomet si žádá naši pozornost. Jejich likvidací máme na chvíli hotovo. Nadešel čas se postarat o raněné a načerpat sil k dalšímu útoku.