Gameplay – Call of duty 5: World at War (Breaking Point)

Konečná našeho snažení je nadohled. Hrad Shuri je poslední baštou odporu na Okinawě. Bez jediného náboje vyrazíme za seržantem k místu shození zásob. K naší smůle si vybíráme padák, který připoutal pozornost japonského odstřelovače. V okamžiku, kdy náš kamarád padá mrtev k zemi, urychleně popadneme náboje a vrhneme se do odražení sebevražedného útoku. Pozor si je zapotřebí dát na střelce na palmách, kteří dokážou být značně nepříjemní, když zavčasu nezredukujeme jejich počet. To vše v omezeném časovém rámci. Zanedlouho se tento prostor stane cílem smrtonosných minometů. V rychlosti popadneme ještě druhou zbraň, nalezneme tu Thompsona nebo kulomet. Hned, co doplníme munici, doběhneme do nedalekého bunkru.

Naším úkolem je vyčištění tunelu, do něhož nám právě otevřeli poklop. Úzkým tunelem se protáhneme k velitelskému stanovišti. Několik důstojníků organizujících obranu je zaskočeno naším příchodem. Bez nějakého dramatičtějšího odporu místnůstku vyčistíme, čímž se nám otevírá cesta k žebříku na konci tunelu. U něj na nás již netrpělivě čeká zbytek jednotky. Pohlédneme na nálož v rukou kolegy, jejíž účel je prostý, zavalení tunelu. A u toho zaručeně nehodláme být. Raději se přidáme k seržantovi v útoku na opevnění hradu. Než se však stihneme zorientovat, přibíhá k naší pozici několik japončíků. Odrazíme jejich útok, načež vyrazíme do protiútoku. Využíváme zídky k opatrnému přiblížení ke vstupní bráně.

První meta dosažena, avšak vyhráno není ani zdaleka. Nyní je potřeba svést boj o samotný hrad. A to rozhodně nebude žádný med. Budova vlevo je silně bráněna. Využijeme tedy veškerého svého umu k jejímu dosažení. Skrz chodbu se protáhneme na schodiště vedoucí na nádvoří. Na něm najdeme dvojici minometů. Odplata za padlé nadešla. K likvidaci houfu japončíků můžeme využít minometné granáty. Stačí s ním praštit a následně hodit požadovaným směrem. Rozhodně by jsme se neměli nijak omezovat v jejich využití, značně nám usnadní práci. Po eliminaci veškeré obsluhy minometů se přesuneme o nádvoří vedle, kde si čistku kolem minometů zopakujeme. Všechny čtyři minomety vyřazeny, můžeme se vrhnout do dočišťovací práce. Jakmile zlikvidujeme všechny muže v okolí, přichází rozkaz k přeskupení.

Následujeme seržanta ke dveřím, jenž nám otevře. Skrz budovu se protáhneme ke kulometu a zredukujeme odpor na dvorku před námi. Poté následujeme zbytek týmu ke schodišti do podzemních tunelů. Těmi se prostřílíme do budovy, před níž narazíme na trojici vzdávajících se japončíků. Jak se však vzápětí ukazuje, jde o nastraženou léčku. Odjištěný granát zabijí seržanta Roebucka, další těžká ztráta pro jednotku. Na nějaké větší truchlení však není čas, z protější budovy se naším směrem řítí šik nepřátel. S vypětím sil odrazíme útok. V tuto chvíli dostáváme k dispozici rádio pro přivolání letecké podpory. Namíříme zaměřovač na budovu před sebou a necháme bomby konat dílo zkázy. Hned poté obrátíme pozornost k budově vpravo. Nejprve odrazíme útočnou vlnu, načež nasměrujeme letectvo na cíl. Občas se může stát, že některý ze svých cílů napoprvé minou. Tím se však nenecháme rozhodit a při nejbližší příležitosti jej zaměříme nanovo. Shuri padl a s ním snad končí tohle peklo.