Gameplay – Call of duty 5: World at War (Their Land, Their Blood)

Od našich hrdinských kousků ve Stalingradu již uteklo spousty vody. Za poslední tři roky jsme byli součástí nejednoho důležitého konfliktu a právě se nacházíme jen kousek od konečného vítězství. Vrchovina Seelow je poslední baštou odporu před samotným Berlínem. K naší smůle se nacházíme opětovně v nezáviděníhodné situaci. Padli jsme do zajetí a jen stěží jde odhadnout své vyhlídky. Ty se však během okamžiku naprosto mění, do místností s pořádným humbukem vtrhává starý známý Reznov. Nadšení, s jakým jej vidíme my, sdílí i on. Je přesvědčen, že s naší pomocí se mu podaří dosáhnout cíle mnohem rychleji. Popadneme podanou pušku a razíme následovat svého mentora.

Před domem se nám naskytuje pohled na rudoarmějce zapalující molotovy přilehlé pole. Těch pár nácků, co se v něm schovávali, zřejmě nemají nejlepší den. Vykráčet v plamenech z pšenice dozajista není ničí sen. Molotov tímto dostáváme do vínku i my, takže si jím od tohoto okamžiku můžeme vypomoci. Drobný test na konci pole, k němuž nás hra vybízí, není podmínkou. S klidným svědomím můžeme sledovat skupinku němců snažících se prchnout do bezpečí. Střelba v tomto případě není nutná, jen prchají a nás si nevšímají. Takže jde jen čistě o dobrý pocit s redukce stavu nepřítele. My se polní cestou vydáme k potoku, kde nás čeká volba kudy se vydat. Pro potřebný postup je důležitá cesta vlevo, takže neplánujeme-li prozkoumat děj u druhé možnosti, zamíříme tam.

Němci, na něž narazíme na lesní cestě, působí trochu dezorientovaně, tak toho využijme, než zaznamenají naší přítomnost. Na menším návrší nás čeká průchod zákopem. To si můžeme usnadnit přivlastněním mobilního MG42 ležící na palisádě. Po drobném výletu okopem se dostáváme k farmě. Tu okupuje čtveřice německých tanků, jenž značně komplikují život našim T-34kám. Popadneme tedy první Panzercheck co uvidíme a pustíme se do díla. Při střelbě po tancích je důležité být v blízkosti nějakého krytí. Jakmile zasadíme tanku zásah, tak obrátí svou pozornost proti nám. Takže, než se nám podaří znovu nabít, potřebujeme se někam zašít nebo být alespoň v pohybu. Zkrátka nebýt stacionární cíl, do nějž se trefí i slepej. Panzercheck není na škodu si nechat i po zničení posledního tanku. Zanedlouho dorazíme ke stodole, kde čeká ještě jedno překvapení.

Odškrtnutím pátého tanku ze seznamu se nám otvírá cesta ke spřáteleným jednotkám. Reznov svým samopalem počechrá zámek vrat, což nás dostává k cestě s T-34. Než na jednu z nich nasedneme, můžeme ve stodole popadnout mobilní MG42. Nasednout na tank a nechat se kus cesty vést samozřejmě není podmínkou. Kdo lpí na své kondičce, se dozajista rád projde pěšky až k betonovým zátarasům před německým ležením. Tím se dostáváme k náročné části mise, vyčistit celý tábor od nepřátel. Opatrně využíváme všelijakých beden ke krytí a tlačíme němce na ústup. Ve chvíli, kdy se opět shledáme se svými tanky, máme vyhráno. Reznov pronese svůj vítězný projev k posílení morálky družstva. Již jsme jen malý krůček před srdcem Třetí říše.